Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2007.07.21 0 0 105
A szivárgólemezt (drain) erre találták ki ha nem tévedek. Jó erős anyag. Tudni kéne pontosan a víz útját és hogy meddig emelkedik.
Előzmény: Törölt nick (102)
NeomatiK Creative Commons License 2007.07.21 0 0 104

Rajz nélkül nehéz elképzelni, de azt hiszem, nagyjából értem. Mindenképpen statikus vagy építész szakvéleményét kéne meghallgatni. Érdemes többet is. Ha jól értem, akkor megoldható a dolog, kicsit nehezebb és körülményesebb. Alá kell támasztani, kellően bezsaluzni, a meglévő és a betonozandó szakaszt vasalással összekapcsozni, aztán mehet a beton. Nagyvonalakban így tudom elképzelni :)

Előzmény: BlackNet (101)
Dunit Creative Commons License 2007.07.13 0 0 103
   Sziasztok !

  Egy kérdésem lenne a tájékozottakhoz :

 

 Van egy pincém  - talajvíz ugyan  ebben a magasságban nálam még soha nem volt, de a pince fal nedves. Van elég sok un. beton buborék képző adalékom  - ezt sdzokták a nedves falak vakolatába tenni. Járható e ez a pince falnál is, ill. a homok amim van nem  folyami csak  mezei bányahomok. Jó  e ez ? És a cementen kivől mész kell e a vakolatba ?

 Tapasztalat ?

 Köszönöm előre is :

 D.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 102
Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra.

A problémánk az lenne, hogy szeretnénk melléképületet építeni, de szükségünk lenne egy szerelőaknára.
A talajvíz egész évben mindig nagyon magasan van, emiatt a pincénket sem tudtuk használni, évekig állt a trutyi benne. Pontosabban nem néhány cm magasan állt, hanem teljesen tele volt talajvízzel. (Inkább betömtük)
Most pillanatnyilag száraz időszak van, visszahúzódott a talajvíz.
De az évek tapasztalata alapján úgy gondoljuk, hogy hamarosan visszatér.

Van valamilyen szigetelési módszer vagy megoldás ami kibírna ekkora víznyomást?
Próbáltam túrni a neten, de laikusként elég nehéz. :-)

Köszönöm előre is a segítséget!

Rita
BlackNet Creative Commons License 2007.06.05 0 0 101
Sziasztok!

Új vagyok a témában és nem is teljesen idevág, de azért tőletek is megkérdezném az alábbiakat.

Utólagosan lehet-e alapot csinálni egy fal alá, vagy sem? A problémámat leírnám, hogy érthetőbb legyen a kérdésem.
Adott három szint. A 0. és az első szint között van egy csigalépcső, amit szeretnék megszűntetni. Az első és a második szint között viszont van egy 'lépcsőház'. Igényesen van kialakítva az egész. A probléma csak az, hogy a ház domboldalra épült, tehát az alap teraszosan van kiöntve. Az elképzelésem az, hogy a 0. szintnél lévő részen vágnék egy ajtót a lépcsőház irányába a falban, de előtte az első szinten lévő alapot megbontanám, hogy a lépcsőházat levigyem teljesen a 0. szintig. A munka azért lehet nehéz, mert az alapot nem tudom, hogy a már meglévő falak alatt valamilyen úton-módon utólagosan ki lehet-e önteni? Ebben kérném a segítségeteket, ha valaki tud valamilyen módszert erre, akkor ossza már meg velem a tapasztalatait, vagy esetleg linket.

Köszönettel, BlackNet
Zeuss Creative Commons License 2007.05.31 0 0 100
Üdv,
tulajdonképp csak a számolás miatt.
A zsalukő is szóba jöhet, gondolom az talán olcsóbb.

A szigetelést egy internetes oldalon talált ár alapján számoltam. Ott egy szigetelő rendszer átlagárával számoltam(Sicofol). Ott nem szerepelt szigeteléstartó fal.

Hegyoldal, lejtős telek, félig földbe épített pince amiről szó van.
Nem értek hozzá, vagyis lehet, hogy kell, ezért fordultam Hozzátok, hogy segítsetek.
Előzmény: Zsoolti_ (99)
Zsoolti_ Creative Commons License 2007.05.31 0 0 99

 

Helló!

 

Miért 38NF ből falazod a pincét?

Miért nem pl zsalukő?

Szigetelést hogy oldod meg? Lesz szigetelést tartó fal?

 

 

Előzmény: Zeuss (94)
Zeuss Creative Commons License 2007.05.27 0 0 98
Lehet, hogy ez kevés. Ezt szeretném tisztázni, mielött olyanról álmodozom ami jelenleg nem elérhető.
Én sokmindent csinálnék magam, de ezirányú szaktudásom nincs és a munka mellett időm nincs.
Előzmény: memorix (97)
memorix Creative Commons License 2007.05.27 0 0 97

Szerintem ennyiből egy 120nm -s pincét nem csinálsz meg...a munkadíj elég karcsú bennne esetleg te kivitelezed a többségét?

Előzmény: Zeuss (94)
Dunit Creative Commons License 2007.05.27 0 0 96
 Igen  az alapnál és a pincénél szaladnak el a költségekkel az építkezők általában !!
Előzmény: Zeuss (94)
manyu Creative Commons License 2007.05.27 0 0 95
Pince építés, csak érdekességként.
Biztos jó drágák.
www.winetemple.com
www.rundumwein.com
Előzmény: Zeuss (94)
Zeuss Creative Commons License 2007.05.25 0 0 94
Értem.
Mondjuk én kb. 5 milliót számoltam erre a pincére:
- földmunka 300ezer(csak kiemelés)
- alap 700ezer(beton, vas)
- falazat 1millió(38NF tégla + habarcs)
- födém 500ezer(monolit beton, vas)
- szigetelés 600ezer(vizszintes, függőleges)
- mdíj 800ezer

Áfával, ráhagyássa, bérléssel kb. 5 milla.

Jól számoltam?
Esetleg tud valaki konkrét példát mondani(m2 - Ft - tipus)?

Zeuss
Előzmény: NeomatiK (93)
NeomatiK Creative Commons License 2007.05.25 0 0 93
Szerintem egy kicsit túlzás ez az ár, de akár kijöhet a pince ilyen drágára. De ekkor már tulajdonképpen a pincéd födémjét is tartalmazza, ami a lakószinted padlója. Így összehasonlítva egy pince nélküli házzal, az alapozásra már nem kell költeni, amíg egy pince nélküli háznál igen.
Előzmény: Zeuss (92)
Zeuss Creative Commons License 2007.05.25 0 0 92
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy tervezési fázisban felmerült, hogy a pince nm-e kb. 100ezer Ft. Ez nekem nagyon soknak tűnik, mert a tervezett 120nm a fele pénzünket elvinné.
A telek lejtős, így a pince egy része nem is lenne a föld alatt.
Mennyire reális ez az összeg? Mostanság Nektek mennyibe fájt a pince kb.?

Köszönöm,
Zeuss
crawen Creative Commons License 2007.05.15 0 0 91
Ha az alap mellől kiszedik a földet és az árokba netalántán csapadék jut, akkor már komoly gond lehet. De tégy legjobb belátásod szerint.
Előzmény: elmax (89)
crawen Creative Commons License 2007.05.15 0 0 90
Javaslom, hogy keress fel szakembert, aki a helyszínen meg tudja nézni a fennálló állapotot, majd javaslatot/javaslatokat tud adni a probléma megoldására. Kérdésed nem olyan jellegű, hogy arra itt kielégítő választ lehetne adni.
Előzmény: elmax (86)
elmax Creative Commons License 2007.05.15 0 0 89

 

Szia!

 

Köszönöm a tanácsokat.

 

A vállalkozó szerint nem lesz gond, nem az alap mellett álló föld tartja a falakat. Azért egy picit engem is aggaszt a dolog, főleg, hogy nem aznap lesz bebetonozva...

 

A statikussal már egyszer megjártam. (Felesleges, költséges és kivitelezhetetlen instrukciókat adott.

 

A hétvégén elkészül a dolog, majd beszámolok az eredményekről.

 

elmax

Előzmény: Dínó (88)
Dínó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 88

Én talán először pilléreket alakítanék ki, majd ez után ásnám ki és csinálnám meg a köztük levő részt. De ez is csak egy ötlet egy hozzánemértőtől :)

 

Szerintem mindenképp beszélj egy statikussal.

Előzmény: Dínó (87)
Dínó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 87

Én nem vagyok statikus, de nem tűnik jó ötletnek teljes szélességben és mélységben kiásni a - leírásod alapján lazán rakott - alapot. Azt hiszem ilyenkor szokott megmozdulni az egész....

 

Előzmény: elmax (86)
elmax Creative Commons License 2007.05.11 0 0 86

Sziasztok!

 

Átolvastam a hozzsászolásokat, de nem találatam olyant ami az én gondomra adna választ...

 

A házalap kőböl van , de nincs habarcsal, betonnal összefogva, hanem csak földbe rakva. (70 éves vályog parasztház.)  Nem mozog a ház, de nem is akarom, hogy késöbb gond legyen. Néha betéved egy-egy egér a házba a kövek közötti kis résen és végül, de nem utolsósprban a hátsó suoba kicsit dohos levegőjű.

Nos én nemcsak a házalapot szeretném szigetelni, hanem egyúttal egy támfalat is szeretnék. Gyorsan, olcsón és egyszerűen. Jó-e, ha kiásom a földet 0,3-0,5m szélességben a fal mellet az alapi mélyságéig a ház teljes (cca. 20 m) hosszában,  aztán behelyezem a drén lemezt a külső oldara. Majd a lemez és az alap közé zutty be a beton és a kő a talajszintig. Majd folytatom a kő támfalat már szigetelés nélkül, addig ameddig tart az alap felfelé. Ez egyébként most a ház elejénél 1,4m, míg a végén -0,2m (a hátsó szoba padlószintje mélyebben van, mint akülső talajszint.)

 

 

Ötlet, vélemény, tanács?

 

Előre is köszönöm!

turóczy Creative Commons License 2007.05.03 0 0 85
az időpontokat nagyon benéztem. sorry... :o)))
turóczy Creative Commons License 2007.05.03 0 0 84

szia!

 

én most vagyok túl az alapozáson. s egy pince készül, kb 85 bruttó négyzetméterrel.

mivel ez alatt van az alap, így ez nagyban függ attól is... tehát kérdés, mi van az 5 millában!? alap is, vagy csak a pince felhúzása, anyagokkal??

 

de. a ház tervei alapján a pince mérete - falak elég fixek. a számla nélküli kőműves munkáit nézd meg, ne csak az árat. a centi nála is centi, a vízszintes, meg vízszintes kell, hogy legyen... 

a tégla (fal) nyomószilárdsága, meg ugye meghatározza az anyagokat. a falazásnál pedig a függőleges, függőleges, a vízszintes meg vízszintes... :o)))) ha  az emberke munkái jók, akor meg csinálja. max ha görbe lesza  pince fala, gipszkartont dobsz belülre, s egyenes lesz....

 

 

Előzmény: figyuri1111 (28)
gybarko Creative Commons License 2007.04.03 0 0 83

Szia! A terv rajz műszaki leírásában a tervezőnek feladata a szigetelés minőségét és fajtáját feltüntetni. Ha ez nem segít a www.isotech.hu fórumán vagy az áruházban kapsz felvilágosítást. A kivitelezésnél pedig figyelni kell a megfelelő átfedések betartására.

 

Sok sikert, száraz pincét.

Előzmény: maped007 (82)
maped007 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 82
Üdv mindenkinek

Építkezni szeretnék és az épület alá szeretnék egy az épület alapterületével megegyező területü egybenyitott alagsor szerű helyiséget. A telek dombtetőn van így a víz elvezetésével nem lesz gondom a fal mellett. Az épületet tömésfalból szertném megcsinálni az alapot és az alsó szont falát betonból. Azt szeretném megtudni milyen típusú szigetelést alkalmazzak és hány rétegben az alagsor külső oldalán valamint a tömésfal és a beton közé.
xbtom Creative Commons License 2007.01.09 0 0 79
Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy fafödémes Ytongból épült házam, a menyezet gipszkarton + a padlás felöl fólia + 15cm szigetelés. A padlástéren a cserép alatt alátétfólia. A gondom az, hogy az alátétfólia belüligen párásodik, csöpög a víz róla. Vannak szellőzőcserepek a tetőn, de még így is. Mi lehet az oka? valaki azt javasolta, hogy rakjak be kilépőablakot a tetőre, ami biztosítana plussz szellőzést, nem tudom mennyire jó ötlet.... A dologhoz még kis adalék, hogy van két teraszom, ami összesen kb 30nm, itt a padlás felé nincs szigetelés, és fólia sem. Én arra gondolok, hogy ezt a két teraszt kellene a padlás felöl leszigetelni (fólia + 15cm szigetelés), mivel itt juthat be a nedvesség.

Segítsetek, nem szeretném, ha a lecsöpögő víz miatt elkezdene penészesedni a menyezet.


Üdv,

Roberto
Jancsii Creative Commons License 2007.01.08 0 0 78

Az most részlet kérdés, hogy az 1200 vagy 1500 Ft hogyan oszlik meg, kiszedésre és szállításra. Itt egy vállalkozó, egyben vállalja és még külön leakaszt pénz ott is ahova lerakja.

Előzmény: Törölt nick (76)
Axióma Creative Commons License 2007.01.08 0 0 77
Felenk pont ezert van (igaz, majd ha tudunk hozni alapon feliratkozva) olyan ceg, amelyik ingyen hoz foldet (a kiszedeto meg gondolom fizeti a deponalasi dijat), ezzel reklamozzak magukat. Mi meg ha hozzak, kerunk toluk egy munkagepet is.
Na ebbol a ceg hasznat erdemes kihagyni... de nem biztos, hogy fizetnek a foldert (legfeljebb meguszod a deponalasit).
Előzmény: Jancsii (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 76

Lehet, hogy rosszul írtam.

 

Nálunk úgy 500-600-ért veszik ki, és 500-600-ért szállítják el m3-ét. Ha közelbe kell vinni (500 méteren belül), akkor a szállítása kb. a fele.

 

Legalábbis Piliscsabán.

 

Attila

Előzmény: Jancsii (74)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 75

Szia!

 

Budaörshőz közeli két cím, ahol kapsz:

 

www.normann.hu

 

A másik a Platform áruház Budaörsön. Én is itt vettem az angolaknákat.

www.platformkft.hu

Elég jó áraik vannak szerintem. Érdemes náluk körbenézni sokminden tekintetében.


Attila

Előzmény: Törölt nick (73)
Jancsii Creative Commons License 2007.01.07 0 0 74
Én is pestmegyében lakom. Itt nálunk is 1500 Ft/m3-ért szedik ki a pincét. Ugyan ezt a főldet eldta a fuvaros a szomszéd utcába 1000 Ft/m3 áron. Feltöltött vele egy ház alapot. Próbáld meg te is eladni, néz szét a környéken hol építkeznek, hol kell töltés vagy alap feltöltés.
Előzmény: Wartburg311 (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!