Keresés

Részletes keresés

Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5316
"Kr. utáni IV. sz. elején szakadtak ki a 2. türk törzsszövetségbôl és indultak nyugat felé. Közép-Ázsia, Turán volt az elsô állomáshely, ahol a szogdok, baktriaiak, horezmiek, perzsák látókörébe kerültek. A nagy birodalmak között már nem volt megfelelô szálláshely, ezért a következô a Kaukázus lett, ahol grúz és örmény szerzôk számoltak be rólunk. Innen ôseink északra, a Volga-Káma folyó vidékére a "Magna Hungaria" területére vonultak, ahol együtt éltek finnugor népekkel, de a finnekkel és az ôsi ugorokkal való genetikai kapcsolatunkat a "marker"- és a mitokondriális vizsgálatok kizárják."
Előzmény: dSh2 (5313)
dSh2 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5315

"én finnugor vagyok, én finnugor vagyok"

 

Én egy szláv és germán származású finnugor anyanyelvű magyar állampolgár vagyok. :-)

Előzmény: Hunorvére (5312)
Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5314
"...Akinek a kulturáltsággal kapcsolatban ezek a nevek ilyen egymásutánban jutnak eszébe.." (10X!:)))) )
Előzmény: Geyza (5311)
dSh2 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5313

 "Miért nem jó a finnugor nyelvrokonság?"

 

Miért kell a finn és észt nyelvrokonainkat megtagadni?

 

Tényleg mikor vették át a türk eredetű és valószínűleg valamilyen türk nyelvet beszélő ősmagyarok a finnugor magyar nyelvet?

Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5312
Nem kívánom neked hogy 10x kelljen elolvasnod, csak hajtogasd a magadét!:) De vigyázz, szorgalmasan hajtogasd hogy : "én finnugor vagyok, én finnugor vagyok" mert még el találod felejteni! Manapság már a nagy fingár professzorok is inkább csak hallgatnak e-témában, ülve pókhálós babérjaikon.
Előzmény: Geyza (5309)
Geyza Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5311
Na ja! A te szintedet ezért nem is célzom meg. Jól megvagyok az általad nem sokra értékelt tudomány, a Picassok, Einsteinek tisztelőinek a körében. Én itt érzem jól magam, te meg az új sámánok közt. Mindenkinek a magáét.
Előzmény: Hunorvére (5310)
Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5310
A felfogásod korlátozott (kb. 10x kéne elolvasnod valamit, hogy motoszkáljon benned a tartalom), tiszteletben tartom. :)
Előzmény: Geyza (5307)
Geyza Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5309
A cím alapjá komoly szakcikk lehet. Szerintem ez alapján újraírják a történelemkönyveket Buenos Airestől Kamcsatkáig!
Előzmény: Hunorvére (5308)
Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5308
Kiszely Istvánnak van egy jó cikke a témához kapcsolódóan a Demokratában, "Folyamatos lélekrombolás" címmel!
Előzmény: cyprus_people (5301)
Geyza Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5307
Ld. előző hsz-omat. A kutya ugat, a karaván meg halad. Nem valószínű, hogy miattatok átszervezik a tud. akadámiát, Picasso helyett Győzike v. a te firkálmányaidat teszik ki a múzeumok falára, továbbá te fogod előadni a fizikát az egyetemen. Ez a lényeg.
Előzmény: Hunorvére (5306)
Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5306
Picasso a sznobizmus maximálisan ügyes kihasználója volt, mu"vészi értékét is Dalihoz hasonlóan elsôsorban ennek köszönheti (csak D. nem felejtett el festeni). Eisten is médiakedvenc volt, igazi showman. Akinek a kulturáltsággal kapcsolatban ezek a nevek ilyen egymásutánban jutnak eszébe, jóeséllyel beletartozik a fent említett uraknak közkedveltséget hozó, önálló gondolkodásra szerény mértékben képes emberkék népes táborába... az ilyen emberek trendi igazodása elég jól behatárolható, ha "finnugor ôsök" a divat, finnugorok, ha eszkimóknak kellene lenniük akkor eszkimókok lesznek. Ezért, tök mindegy mi a véleményed. :)))
Előzmény: Geyza (5305)
Geyza Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5305
Szerintem a legtöbb embernek egyszerűen elment a kedve attól, hogy leszálljon a te szintedre. Mi a fenének? Reménytelen eset vagy és végülis nem tök mindegy, hogy mi a véleményed? Attól, hogy Kovács 23. Béla alkoholista nem értékeli Picassot vagy nem ismeri a relativitáselméletet, semmi baja se lesz se Picassonak, se a relativitáselméletnek.
Előzmény: cyprus_people (5301)
Cs_ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5304

Mond, te magadnál vagy? Ez egy netes forum, ráadásúl munkaidő van. Te meg itt győzelmi táncot jársz mert 1 óra alatt senki nem válaszolt neked.

 

Amúgy meg még mindig nem válaszoltál ama kérdésemre, hogy honnan szeted azt az infót, hogy a finneknél azt tanítják, hogy 4000 éve ott élnek.

Előzmény: cyprus_people (5301)
Állományjavító Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5303

Szerintem nem gondolja. Én sem gondolom.

 

 

Előzmény: cyprus_people (5300)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5302

a finnektől való elválás után nem a fenyőzónában éltek már az ugorok."

 

De ott éltek, ma is ott élnek!

Előzmény: Qedrák (5292)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5301
Figyeled, pár idézettől, mekkora csönd támad...
Előzmény: Hunorvére (5291)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5300
Látod, látod, ennyi az egész tudományotok!"

És ennyit sem vagy képes megérteni.  "

 

Miből gondolod, hogy meg kellene értenem?

Előzmény: edice petlice (5290)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5299
Nem sikerült megformáznom... A kurziv Kristó Gy. idézet;

   „Már több mint 200 éve tudományosan felvetődött, azóta sokszorosan igazolódott, hogy a magyar nyelv az uráli nyelvcsalád finnugor ágába tartozik, s legközelebbi nyelvrokona az ugor nyelvek közé sorolható vogul és osztják nyelv.” (10. l.)

   Fenti eszmefuttatása is bekerült az axiómák sorába (4-es) és mivel ígértük, hogy Rédei professzor szemüvegén keresztül is vizsgálódunk, megkezdjük harcunkat a nyelvészeti dilettantizmus ellen! Tehát a magyar nyelv nem tartozhat „az uráli nyelvcsalád finnugor ágába” ha ilyen ág nincs! Finnségi nyelvek vannak, meg magyar!

   Mivel ez csak a hipotézisek egyike (nagyon gyengülő fajtája) nevezzük Rédei/Doerfer terminológiája szerint nagyon találóan „egy üres lehetőségnek”. Semmi több! Egyébként Kristó is sejtheti, hogy baj van hipotézisével kapcsolatban, mert különben nem kellene magyarázkodnia; „sokszorosan igazolódott”…  Sajnos egyszeresen sem! Sokat kísérleteztek vele! Ez a helyes kifejezés. "
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5298
 

     „A nyolcadik századi magyarok hottentották voltak, akik 750 táján találkoztak a területükre betelepülő török ajkú népekkel. Ezekkel két-három nemzedék alatt, tehát még a volga-uráli térségben szoros kapcsolatot építettek ki. Hottentotta és török nyelvű törzsek több évtizedes együttélése azt eredményezte, hogy a törzsek között – lévén nagyrészt mesterséges képződmények – etnikai elkülönülésről nem lehetett szó. 830 táján e volga-uráli térségből a Megyer törzs vezetésével, hottentotta és török ajkú népek érkeztek a meótiszi régióba. Négy törzsükhöz itt további négy törzs csatlakozott (Tarján, Jenő, Kér és Keszi) ezek mindegyikének a neve törökből fejthető meg. Így cseppet sem kell csodálkozni, hogy a magyarság a korszak forrásaiban türk fajú, jobbára türk néven nevezett népként fordul elő, vagyis a kortársak mind a mohamedán világban, mind Bizáncban a magyarságot török népnek tekintették A magyar népnév már a Kr, u. 10. század elejére bizonyára létezett, hiszen az ekkor író muszlim szerző Dzsajháni ezt használta a magyarokra. Legyen elegendő ennyi bizonyításunkhoz, hiszen egyetlen korabeli forrás sem állítja – a finnugorhoz hasonlóan – hogy hottentották! 
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5297
Lúc- fekete- vörös- erdei- stb....
Előzmény: Qedrák (5295)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5296
Miért nem a hottentottákat kutatjátok? Hiszen a 8. századi magyarok hottentották voltak! [Anti-Kristó, hátsó belső borító]
Előzmény: edice petlice (5289)
Qedrák Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5295

 

Magyar fenyő alatt mire gondolsz? Kárpát-medenceire?

Előzmény: cyprus_people (5294)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5294
Szerinted a finneknek hányféle magyar fenyőt jelentő szavuk van? A németnek minimum négy!  
Előzmény: Qedrák (5292)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5293
források százaiban"

Sorold őket :-D  " 

 

Örülök, hogy kimutattad a fogad fehérjét...

 

Azért nemcsak kétéves nyeretlenek olvasgatnak itt...

 

Emelem a tétet, a 19. század előtti történelemkönyvek ezreiben...

Előzmény: edice petlice (5288)
Qedrák Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5292

 

Tehát arra akarsz célozni, hogy a finnek, akik lombos fák közelében szerinted ne migen tartózkodtak, és ennek megfelelően a lombos fákra cak egy általános szavuk van, jelzőkkel bővítve, akkor a maggyaroknak miért nincs hasonló? És lehet párhuzamot vonni a magyarok egy szem fenyő szavával, a finn egy lombos fájához.

 

Esetleg lehetséges, hogy kihalt a többi fenyő szavunk, vagy hogy a finnektől való elválás után nem a fenyőzónában éltek már az ugorok. Például. De szeritnem érdemes egy nyelvászt erről a kérdésről meghallgatni.

Előzmény: cyprus_people (5287)
Hunorvére Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5291
Miért nem jó a finnugor rokonság? ...Mert csak egy (nyelvészeti) teória, rengeteg más irányba mutató lelet, vagy körülmény figyelmenkívu"lhagyásával.
edice petlice Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5290

"Látod, látod, ennyi az egész tudományotok!"

És ennyit sem vagy képes megérteni. 

Előzmény: cyprus_people (5285)
edice petlice Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5289

"Minek akkor az a sok habtanszék?"

Már mondtam. Nem az őshajhászás a tudományos cél.

Előzmény: cyprus_people (5284)
edice petlice Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5288

"források százaiban"

Sorold őket :-D  

"És ezek után folytatjátok, dilettáns, fasiszta, hungarista, stb...."

A dilettáns helyett én inkább tökfejet mondanék. A nyilasoid politikai attitűd és az őshajhászás között kétségkívül van korreláció. De találkoztam én már ebben a topicban hithű szocival is, aki legalább akkora marhaságokat hordott össze, mint te szoktál. Meg széljobbossal, akit a guta ütögetett, hogy ilyen hülyeségekkel lejáratjátok az eszmét.

Próbáld megérteni: ha valamiről csak keveset lehet tudni, azt se biztosan, nem jelenti azt, hogy bárki bármekkora marhaságot mondhat róla. 

Előzmény: cyprus_people (5283)
cyprus_people Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5287

 Mert a nyelvészet, egy adott időszak szavai alapján, elvileg meg tud határozni olyan jellegzetességeket, melyeket alapján képet alkothatunk az adott időszakban az adott nyelvet hordozó népesség kultúrájáról." 

 

Okos...

 

Ha népünk történetének nagyobb részét fenyőzónában élte le, miért csak egy fenyő szavunk van? A finneknek egy lombos fájuk van, a fajtát jelzővel fejezik ki. Remélem érted?

Előzmény: Qedrák (5286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!