Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.05.29 0 0 272

Igen, én is azt éreztem, hogy az arány rossz. Varrógépismertetést kértünk, és hímzőgépismertetést kaptunk. Abból tíz perc elég lett volna,  hogy több maradjon a varrógépre, azt hiszem nem vagyok vele egyedül, hogy magam kell a prospektusból rájönni hogy mi hogy megy. és ezt lett volna jó, ha megkönnyítik. De nyilván a VGC szempontját is értem, mi már kifogott halak voltunk, az üzlet az üzlet.

Lehet, hogy ha tanfolyamot szervezel  Sue lesz a te embered.

Előzmény: eper margit (269)
violini Creative Commons License 2007.05.29 0 0 271

Én is kicsit csalódott voltam,mert én sem pályázom hímzőegységre,sem multifunkci kofferre.Én is arra gondoltam így utólag,hogy talán jobb lett volna a délelőttire menni.A Garayba rohanva összeakadtam Felber Irénnel,és ő mondta,hogy nagyon meghajtották őket  délelőtt.Ennyit tudok.Miután én még nem használom és ismerem jól a gép összes lehetőségét,talán az jobb lett volna.Du. már úgy kezeltek minket,mint akik mindent tudnak.És bizonyára voltak köztünk ilyenek is.Azért hallottam hasznos infókat még így is,ha nem is eleget.

Az előadó hölgy pedig nyílván szem előtt kellett tartsa a marketingszempontokat is.

Csatlakozom szívesen egy újabb okításhoz,ha sikerül megszervezned.

Előzmény: eper margit (269)
violini Creative Commons License 2007.05.29 0 0 270

Nekem még az is új volt,hogy a BSR1 folyamatosan varr,ha nem tolom tovább az anyagot,akkor is varr egyhelyben. A BSR2 kb.2 másodperc után megáll,ha nem mozdul az anyag.A BSR1-el érdemes pár öltést egyhelyben varrni indításként és a végén,ekkor elvarrja a cérnát,ezután érdemes BSR2-re váltani és úgy haladni.(Kipróbáltam ott a helyszínen,jó volt.) A BSR2-vel indítva muszáj oda-vissza elvarrni a cérnát.

Ha ez nektek tudott dolog volt,akkor bocs.Csak úgy rémlik,volt korábban téma,hogy vajon mi a különbség a BSR1 és 2 között.

Előzmény: Márta néni (268)
eper margit Creative Commons License 2007.05.29 0 0 269

Berninás bemutató : Hát, nem erre gondoltam!

Én is sajnálom, hogy nem voltam ott a délelőtti előadáson is, mert én csak megvettem a gépemet, de senkitől nem kaptam alapképzést. Beugró lány Írj, mi volt délelőtt!

Az biztos, hogy én nem akarok venni hímző apparátot. Nem a pénz miatt, hanem azért, mert nem hiszem hogy érdemben tudnám, akarnám használni!

DE... Azon gondolkodok, hogy ezt a "csajt", hogyan lehetne meghívni valódi gyakorlati oktatásra. Az nagyon látszik, hogy azzal, hogy régóta csak ezt használja, nagyon sok jó gyakorlati dologra tudna bennünket kiokosítani. Feltételként szabva: a mi kérdéseinkre válaszoljon elsősorban, majd utána adja elő a saját plusz ötleteit, tapasztasztalatait.

Vélemények? Mit szóltok hozzá? Én leszervezném, ha lenne 10 jelentkező.

Márta néni Creative Commons License 2007.05.28 0 0 268

lányok aki a délelőtti Aurórás oktatáson volt, írja már le, milyen volt.

Nekünk délután sajna sok idő ment el a hímzőgép bemutatásával, de biztos volt, akinek hasznos volt.  Amit tanultam, és új volt nekem, gyorsan ideírom, 

1. a 2 gombot ha megnyomjuk a BSR használata előtt, sípol, ha túl gyorsan akarunk dolgozni.

2. Nem a sárga fényre reagál a BSR hanem ha fénylik az anyag, és bevillan. Ezt nagyon elhiszem, azért toporzálkolt olyan bolondul időnként, mikor a nehézselymet tűztem. Még csoda, hogy valahogy meg tudtam csinálni.

3. Ha betűket hímzünk, a betűk közt nem ölt le, azt a cérnát  ki kell vágni utána.

4. ha betűket programozunk, csak az utolsót lehet törülni, tehát nem azért nem működik úgy, mint a számítógép íróprogramja, mert buták vagyunk, hanem mert ennyit tud. Nem lehet a szó közepéről, vagy elejéről törölni.

Akinek még jut eszébe valami, írja már ide!!!!

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 267

Violini! Én is! Majd még pontosítunk

Előzmény: violini (266)
violini Creative Commons License 2007.05.23 0 0 266
Igen,és örülök hogy megismerlek!
Előzmény: Zsuzsuci (265)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 265

Évi, áll az alku:) Örömmel beugrom helyetted.

Ha nem esik nehezedre, de tényleg csak akkor, 5 csőröset vegyél nekem, légyszi!

Violini! Akkor kösz, ez a megoldás jobb.

Akkor veled lehet ott találkozni az Aurórázáskor?

Előzmény: 36évi (264)
36évi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 264
Ha kell üres csőrös, holnap még tudok neked venni. 180 Ft/db. Írj ide vagy mélre.
Előzmény: Zsuzsuci (259)
violini Creative Commons License 2007.05.23 0 0 263
Ok,viszek egyet neked,ha jössz du.Ha többre szeretnél szert tenni,azért az üres csőrös lényegesen olcsóbb.
Előzmény: Zsuzsuci (259)
violini Creative Commons License 2007.05.23 0 0 262
Nem hiszem,hogy elhajtanának.Végülis az az érdekük,hogy minél többen vásároljanak ,de legalábbis beleszerelmesedjenek ebbe-abba. 
Előzmény: Zsuzsuci (258)
36évi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 261
Az én helyem kiadó, valszeg nem bírok ellépni a másikról.
Előzmény: Zsuzsuci (258)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.05.23 0 0 260

Márta néni,

én szombaton délután éppen egy tanfolymon fogok okosodni.....

Sue

Előzmény: Márta néni (255)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 259

Violini!

Engem, az Évivel ellentétben, nem a benne levő dolog, hanem maga a flakon érdekelne.:) Remélem, nem feltétlenül kell hozzá tetveket produkálni:)

Előzmény: violini (256)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 258

Köszi a választ, Márta néni!

Ez remek lenne, bár én még nem jelentkeztem, de remélem azért nem hajtanak el.

Vagy még nem késő jelentkezni? Tud erről valaki valamit?

Ott pedig páran jól össze is futhatnánk a fórumról

36évi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 257
Én meg azon tipródok, hogy ott hagyjam-e a vágós tanfolyamot a bernináért vagy sem...
Figyelmeztess, kérlek, hogy beszéljünk arról, amit a festősön írtál a flakonról. Konkértan a benne lévő dolog érdekelne...
Előzmény: violini (256)
violini Creative Commons License 2007.05.22 0 0 256
Nem tudom ki tartja,de egykor kezdődik.Ez nekem fog is némi problémát okozni,mert egy 10 percre lévő helyszínről kéne 0 perc alatt átérnem.De van még így ezzel más is,majd futunk.Én már edzek,ma és holnap körbefutom a Margit-szigetet :-)
Márta néni Creative Commons License 2007.05.22 0 0 255
Szombaton lesz, akinek még nincs gépe, de kiváncsi, azoknak délelőtt, akinek van, azoknak délután. De nem tudom,mikor kezdődik, egykor, vagy kettőkor a délutáni, pedig én is be vagyok oda osztva. Ha tudja valaki, írja már meg jó? És ki fogja tartani?
Előzmény: Zsuzsuci (254)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.22 0 0 254

Jaj, túl rövidek nekem ezek a 24 órás napok!

Akartam pedig írni korábban is, de elmaradt,pedig nekem van fekete pöckű bobbinom, igaz, nem volt még alkalmam kipróbálni.Én is meglazítottam a csavart a vastagabb cérnához, mint most te, Márta néni.Akkor még csak az eredeti bobbinom volt.

Aztán a Sue figyelmeztetett hogy nem könnyű precízen visszaállítani, de én is úgy gondoltam, hogy minek van akkor csavarral ellátva.Viszont azt hiszem, tényleg nem sikerült tökéletesen a visszacsavarás.

Neked igen?

Nekem egyébként többféle talpam van, de hogy tapasztalatom legyen mindről, tényleg meg kell várnom a nyugdíjas időszakomat.(Nincs messze)

Ez az Aurórázás szombaton lesz?

Jó lenne, mert mi akkor megyünk

Márta néni Creative Commons License 2007.05.22 0 0 253

Margit drága ezt nem a VGC fogja hozni? Nekik nem az lenne az üzlet, ha mi minden ketyerét ott megvennénk tőlük?

Fekete pöckös bobin nélkül is oké volt a varrás, vastag cérnával meglazított csavarral. Egy svájci csavartól azért el lehet várni, hogy néha ide-oda lehessen csavarni nem?

Előzmény: eper margit (252)
eper margit Creative Commons License 2007.05.22 0 0 252

Te kérted, én most másként kérem:

Akinek van fekete pöckös bobinja, ami vastag alsó szálhoz jó, kell: kérem, hozza le Szekszárdra, s mutassa meg nekünk laikusdoknak, hogy  mire jó.

Más: Akinek vannak hiper-szuper talpai,melyek nem tartoztak az alapkészletbe, szintén hozza le, hogy bemutathassa, mit lehet vele csinálni.

Előzmény: Márta néni (251)
Márta néni Creative Commons License 2007.05.08 0 0 251
Lányok, akinek van a vastagabb alsó szálhoz való bobinja, írja már le a tapasztalatait. A gépi trapuntóhoz jó lett volna, egy munkamenetet megspórol vele az ember lánya. Megéri megvenni? 
eper margit Creative Commons License 2007.04.25 0 0 250
Lányok! Akinek van gépe, s vannak ötletei, kérdései, a kevésbé gyakorlottaknak lényeges megjegyzései, KÉREM gyűjtsétek össze, s ha lehet minél többet paszírozzunk ki elsősorban a VGC-sokból infóként, másrészt önmagunk továbbképzésére. Tehárt: papírt, ceruzát elő! Kérdések felírása! Így intenzívvé tudjuk tenni az okítást, és a tapaztalatgyűjtést!
violini Creative Commons License 2007.04.12 0 0 249
Igen,én már jelentkeztem,de csak szombaton lesznek okítások,ezt jó ha tudjátok,mert én eredetileg vasárnapra terveztem a kiruccanást (eredetileg nem is terveztem,mert nagyon bizonytalan a május vége,de ezt nem lehet kihagyni,ha fejem tetejére állok is,de megoldom valahogy)
Előzmény: eper margit (248)
eper margit Creative Commons License 2007.04.12 0 0 248

Lányok! Mindenkinek!

Mint a szomszéd topikban már írtam, Aczélos Magdi hívott, hogy lehet jelentkezni ezerrel bárkinek Aurórás okításra, mert nem túl sok a jelentkező.

Pedig én már tudom a VGC-ból, hogy nagyon készülnek a pasik, sőt, hoznak sok megvehető kelléket!

Hírrel hírdessétek: Vagy van, vagy nincs gépe, jöhet, jöjjön!

36évi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 247
Kösz, ZSuzsikám, ha majd esetleg szerzel képeket, mutasd meg lécces.
Szóval Az Auróra ért volna valamit... hát azt azért sajnálom. Meg Prágát úgy egyébként, nagyon bírom az ottlátet. :)))
Előzmény: Zsuzsuci (245)
Kria Creative Commons License 2007.04.11 0 0 246
Köszönöm.
Előzmény: Zsuzsuci (245)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.04.10 0 0 245

Szóval, Prága.

A hazaiak kiállítása volt az első teremben, az bizony elég gyenge volt.Csúnyán, vagy alig tűzött takarók, párnák.Hullámosak voltak, lógtak, szóval van még mit fejlődniük.

Kicsit el is keseredtünk, de jöttek aztán jobbak, sőt nagyon jók is.

A legeldugottabb helyen, valami tornacsarnokban nemzetközi kiállítás volt, itt sok klassz dolgot láttunk, átbogarásztuk alaposan a legjobbakat.Ismét láthatók voltak egyes Ezüstvölgyben is kiállított csodák

Láttuk Márta néni szép takaróját is.

Kisebb helyiségekben árusok voltak, anyagokat, kiadványokat, eszközöket lehetett venni

A választék anyagokból volt a legnagyobb, nagyon szegényes volt a kiadvány kínálat. Ezeken a helyeken hatalmas tömeg is volt az elején, aztán visszamentünk, akkor jobban lehetett látni a dolgokat.Azt sajnálom, hogy az Auróra bemutatót kellemetlen szagok miatt nem bírtuk ki.Éppen szabad tűzéssel bajlódtak

Az egész alig nyújtott többet mint egy várbeli kiállítás.

Sajnos, képeket én nem készítettem mert itthon felejtettem a memóriakártyát./jellemző/

A társaságban volt aki sok fotót készített, így a dolog nem reménytelen

Előzmény: 36évi (244)
36évi Creative Commons License 2007.04.10 0 0 244
Mesélj még Prágáról, kérlek! :)
Előzmény: Zsuzsuci (243)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.04.10 0 0 243

Ez úgy van a BSR2-ben, hogy minél gyorsabban mozgatod az anyagot, annál gyorsabban varr.De van ám lelkivilága, néha szeret makacskodni. nagyon finom kézmunkát igényel.Nem is gondolná az ember, hogy rántott az anyagon egy icipicit, és úgy letűzte ott, hogy ember szét nem választja. Azért én most megpróbálom, mert én is így jártam.

Egyébként Prágában volt Auróra bemutató, ott valahogy kombinálták az 1-et és a 2-t, jó lett volna jobban megfigyelni, de kibírhatatlanul kellemetlen testszaga volt a pasinak, nem bírtuk ki.

Még nem volt időm kipróbálni, de feltétlenül megteszem.

Láttam a takaródat, gratulálok!

Előzmény: Márta néni (242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!