Keresés

Részletes keresés

fiat500club.hu Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2503

Mindegy, elhozom.

Igy elado nalam par ezer forintert egy vadiuj Midland 50cm -es magneses antenna.

 

06 20 46 999 64

fiat500club.hu Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2502

Tudom unalmas vagyok, de kerdeznek meg:

 

A vateras antenna megeri a villam arat (14e) magnessel egyutt?

Vagy nem lesz komoly eszreveheto kulonbseg a gagyi antennahoz kepest?

En kizarolag a munkaba jaraskor hasznalom a cb-t, illetve egy veteran kocsin a talalkozokon (bar az meg ugy bezavarja...) ezert nem tudom befurni.

 

 

Nem, penzem nincs sok :)

Koszonom elore is!!!

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2501

Eu az a közép 40. Az "a" val jelölt csatikat (alfa csatorna, bujkáláshoz) a cb-k csak módosítással tudják, a bennük levő szintézer sajátossága miatt-ott 20kHz a lépsköz, nem 10. Ma már nincs nagyon jelentősége.

 

Előzmény: StonE (2500)
StonE Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2500
hali,

tudnatok segiteni? nekem a cb frekvenciak tablazata kene. kutakodtam neten es talaltam is valami tablazatot de abban semmi olyan nincs hogy also, kozep, felso sav? hogyisvanez?

elore is koszi a segitseget: stone
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2499

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=3047240

ez nem az enyém, de tuti jó minőség. Sirio/Sirtel - csak ilyen antennáim vannak, nomeg dagger az autón.

De mindig tudd, a mágnestalpas antenna hatásfoka mindig csak fele, vagy rosszabb egy befúrt / rögzített-testelt antennának!

Nekem is egy "béna" truck shop-os van, követőautóra jó 4-5 km-ig, tovább nem. Viszont a komoly mágnestalpas elég drága, és sosem elég komoly egy jól berakott 1650-es daggerhez képest.

Üdv!

Előzmény: fiat500club.hu (2498)
fiat500club.hu Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2498

Nincsen Valakinek jo minosegu magneses antennaja kolcson vagy orokbe :) Szivesen odaadom helyette az en benamat + nemi zsozsot ha szukseges.

Ha ez elvetelne szivesen hallgatnam milyen markat/tipust erdemes venni.

Koszonom.

Lajos

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2497

"Szerintem arra, amire kitalálták, (mobil üzemre a végtelen amerikai prérin) igenis egész jó konstrukciók!"

 

Látod, végig erről volt szó, fölös volt az öklöket rázni.

Annyi a kiegészítés, hogy elektromágneses viszonylatban a Magyar préri nagyon hasonlít az amerikai prérire, így valószínüleg ide is jó. 

Előzmény: LUCzI FERencz (2491)
DJ Szegecs Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2496
Igen ám,de a kapcsoló meg 3 állású!

Azért, mert az nem az eredeti kapcsolója, ami a belinkelt képen szerepel. Gondolom cserélték valamikor, és a szerelőnek csak 3 állású kapcsolója volt.

Itt egy kép arról, hogy milyen az eredeti kapcsolója:
http://garazs.de/radio/mlvumeter.jpg
Előzmény: krokko_ (2495)
krokko_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2495
Ah egy fontos dolog kimaradt:
a Midland Boch.
Papiron ugye 2x40 csati ,alsó,felső(közép).
Igen ám,de a kapcsoló meg 3 állású!
Persze,lehetne középen "vak" is,mégis hall valamit,ami nem egyezik se, alsóval,
sem felső(középső) csatitartalommal.
Ez mitől lehet ?
krokko_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2494
Jáj,mennyi irás!
Na szóval. Muzeális,igymarad. Kis tuning,ok,majd lesz CEPTes,vagy Stalker.
Bár haver nem akarja odadni,hiába fenyitem :))
A radiál,amit láttál,azt egy koaxból épitett kolineár antennának a talppontja,és
PMR-re. CSak úgy egybepakoltam a piktőr.

Sommerkamp még nem enyém,azt is huzódik,nagyon nem akarja a gazdája
odadni. Majd befenyitem őt (is).

bY.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2493
Egyébként meg az a lakcímem már megszűnt, és soha nem is laktam ott, úgyhogy nem ismernek....
Előzmény: LUCzI FERencz (2492)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2492
A hívójelem érvényes, bár nem rádiózok egy ideje. Egyszerű, a rádióamatőr topicban néhányszor írtam a hívójelemet, innentől kezdve meg callbook van a neten, vagy a HIF-en is ott van...

Egyetértünk abban, hogy egy ekkora átalakításnak tényleg nincs értelme, csak mivel krokko hozzászólása után provokatívan megszólítottál, azért írtam meg, hogy csinálnám...
Előzmény: zebra2 (2490)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2491
DeTomaso: ezt hogy érted?

a végtelenül ostoba President vagy Teaberry konstruktőreitől

Miért ostobák?
Szerintem arra, amire kitalálták, (mobil üzemre a végtelen amerikai prérin) igenis egész jó konstrukciók! Írtam én valahol olyat, hogy ezek sz...r konstrukciók? Vagy nem az én valamelyik hozzászólásomra utalsz?

zebra2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2490

Ha nem haragszol, nem árulnám el, honnan tudom neved, lakcímed, lejárt hívójeled, előéleted, stb, stb. ;)

Amúgy sincs jelentősége, hiszen nem akarok semmit sem kezdeni ezekkel. Csak csillogtattam lehetőségeimet.

A "gyakorlat tükrében"! Biztosan helyes, amit írsz. Én ilyen nagyságú átalakítás helyett inkább vennék egy olyan készüléket, ami gyárilag tudja az általam megkivánt paramétereket. Kisebb "tuning" az még belefér szerintem, de nagyobb átalakítás már nem biztos hogy nem árt többet, mint használ ilyenkor. Szerintem.

Előzmény: LUCzI FERencz (2489)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2489
Egy módosítás kívánkozik: Nem kötném ki a trafót, csak a moduláló bemenetét. Hadd maradjon az a trafó ott, könnyebb az AM-FM váltás is, meg elég jó az oda RF fojtónak.
Nem várom el, hogy meghajolj!
A "gyakorlat tükrében" megállja a helyét, amit leírtam?

Elárulod, honnan tudod a keresztnevemet?

Előzmény: zebra2 (2486)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2488

Krokko!

Eddig gondolkodtam mi az a "Boch" rádió a Midlandtól, de rájöttem.. 80 Ch! :-DDD

A Sommerkamp igazi "kvarctemető" ;-)  , de ettől dögös.

 

Viszont mindkettő szép, már már múzeális állapotban van még, én nem "rondítanék bele".

 

Ha maradsz a CB-nél, én egy 15-20ezres stalkerral, vagy granttal kezdenék. (nálam is sokszor csicsereg a világ, és AM-ben is rendesen ha oda kapcsolok)

Ezzel kapcsolatban -nem tudom milyen neted van - de ajánlom a media.molag.hu -t, ott kifejezetten a felső 12 usb csati hallható (Vácon van a vevő), ami 11m-es dx hívó. Terjedés híján éppen csendes, de a cbdx.ham.hu oldal sem megvetendő.

 

Remélem a linken lévő "radiálos" témát meg sem próbálod cb-re kötni, pár nyomás, és kárt tehetsz a rádióban! Bár a hosszát figyelve nem 27 megára készült. A cb-nél nem 1-2 drótos a megoldás sajnos/szerencsére.

 

Ha van kedved, építsd meg a Luczi Zoli által ajánlott kapcsolást. De rá lehet jönni hamar, hogy cb-s műfajban nehéz a végtelenül ostoba President vagy Teaberry konstruktőreitől adott feladatra adott strapabírósággal jobbat építeni.

Üdv!

Előzmény: krokko_ (2487)
krokko_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2487
http://users.atw.hu/krokko/1/index.html

Imhol a stúf.

De ja,benfennteseknek talán egyszerü.
Én inkább hagyom az egészet,és veszek egy CEPTes készüléket;)

Azért köszönöm a rámforditott időt.
zebra2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2486

Kedves Zoltán!

Meghajlok elméleti nagyságod előtt.

Előzmény: LUCzI FERencz (2484)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2485
Egyik helyen sem FM a moduláció, sőt tulajdonképpen klasszikus modulációról sem beszélhetünk (analógra gondolok) valamilyen többfázisú digitális odulációt alkalmaznak, és időmultiplex rendszert. A volt W450 ment klasszikus NBFM modulációval, az analóg rádió volt.
Előzmény: Törölt nick (2480)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2484
Na szóval. Úgy látom, fel kell vennem az elejtett kesztyűt!
Először is, ha007 néhánnyal az én hivatkozott hozzászólásom előtt megírta elméleti szinten.
CB rádiót kb 10 éve javítottam utoljára, és akkor még az FM rádiók AM-re átalakítása ment. Ebből annak idején meg is csináltam egy néhány darabot, trafós és tranzisztoros modulátorral is.
AM rádiót FM-re átalakítani: Na ilyet soha nem csináltam, akkoriban nem volt rá igény. De mégis, a következőképpen fognék hozzá:
Keresnék valahol az RT-ben egy MC3357 vagy 59 alapkapcsolást, ez egy komplett FM KF IC limiterrel, és demodulátorral. (Pl. a 84. évkönyvben a Minicomm) vagy közöltek le direkt ilyen utólag beépíthető FM panel rajzot többet is.
A Midlandba az első KF szűrő után, valahova a 10,7 -es részre bekötném ezt a panelt, olyan kb fél gyufásskatulya méretben meg lehetne építeni, és a hangerőpotira rátenném a végét. Akár a PA/CB kapcsolóval üzemmódot váltani is lehetne. esetleg még az első KF 10,7-es kerámia szűrőjét kicserélném sszélesebb sávúra. Ja, és az AGC-t kikötni.
A moduláció átalalkítását leírta ha007 nagyjából. Mod. trafót kikötni, a végtranzisztort fojtón át és kellően hidegítve kerámia kondikkal, kitenni direkt tápra. Ami a sarkpontja lehet a dolognak, hogy mekkora löketet tudnék elérni a szintézer varicap modulálásával. Lehet, hogy más tipusú varicapot kellene betenni, vagy még egy varicapot alkalmaznék soros kondin át. Nem tudom, nem próbáltam. Mindenesetre mérnék löketet, és látnám, hol jó.
Mint írtam, szervizhátterem pillanatnyilag nincs, nemrég költöztem új helyre és kezdtem beműszerezni magamat, ezért ezt jelen pillanatban konkrét megvalósítható kapcsolást gyakorlatban nem tudnék prezentálni, de kb. erről van szó.

Egyébként tényleg nem T-Mob*** hanem Vod**** bázisállomásokat szervizelek.
krokko_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2483
Heh,nekem ugyan semmitse :)

Nah,szétszedtem. Kell piktőr? :)

Nem látok benne semmi hackot,tehát AMben nyomulnak a kedves
elvtársak :)
Az viszont kérdéses,hogy Midland akkor miért nem hall semmitse.
Ennyire csak nem trágy?
Majd tákolok rá valami 1/4 drótot azt meglátjuk.
No meg ki kéne vinni levegőzni kicsit a kilátóba.
Csak kell valami könnyebb aksi,igy is húzza a hátam a stuff;)
(bringával mennék)

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2482

A Sommerkamp tisztelettel valszeg jó. Terjedés van.

Mit THX? Feri küldött már Neked valamit? ;-)

Előzmény: krokko_ (2481)
krokko_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2481
THX mindet. Majd elválik.

Ma játszottam kicsit ezzel a Sommerkapmpal,elég gyanús.
Mármint: fent a hegyen egymást érik az adók.
Persz eez nem jelent semmit,oroszok nyomhaják az Am-et (papiron AM a cucc),de
gyanús akkor is. Mert pl ablakból is jön valami olasz adás,ugyanazzal a beállitással
a Midland meg töksüket csak.
Most vagy rossz,vagy áthegeszve a Soimmer fm-re? Ez mindjárt kiderül,belelesek.
Majd irom,mire jutok ;)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2480
Mindegy! A moduláció mindkét helyen FM :-DDD
Előzmény: zebra2 (2479)
zebra2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2479
Eh! Elírtam. Természetesen nem T-ékre, hanem Vodafonékra gondoltam.
Előzmény: zebra2 (2477)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2478

Zebra!

Megjött a Thunder27-es, állat! Mivel kívül egy polietilén borítása van, ezért valszeg kb ötezer évig ott marad, ahova kib....sza az ember. ;-)

Hosszához képest a füle is jó, adni pedig 100km-re nem, de 20-30-ra biztosan tudok, ami nem rossz egy balkonantennától.

Hiába no, Sirio rulez!

Köszi!

 

Am-Fm oldalon drukkolok Krokko-nak, de rájön majd... Én az FM rádiókat pakoltam volna inkább át AM-re, mint anno a taxisok. De inkább nem piszkáltam a gyári állapotot.

AM-ben elviselhetőbb a csönd, a kiengedett zajzár... Az FM "üresjárati" fehérzaj maga a horror.

Bár, ha pesten akar csatlakozni az FMk29-hez, Telefonos Gabiékhoz, stb, akkor megértem. Csak nehogy többe kerüljön mint egy 8-10e forintos rendes cept-es rádió! Nade a konstruktőr ügyes, és jelképes összegért olyan bemenőfokozatot, kf-et, demodulátort kapunk, hogy a túlvezérlésre készülő jel önmarcangolásba kezd a láttán ;-)

 

 

Előzmény: zebra2 (2477)
zebra2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2477

Jah! Most lehet brillírozni. Lehet bizonyítani, hogy valaki nemcsak a másik leszólásában mester, hanem segít is ha tud. HA TUD! Várjuk a kapcsolási és bekötési rajzot magasan művelt, és agyoniskolázott fórumtársunktól. Bár gyanítom ilyesmivel nem foglalkozik manapság a T-mob*** -nál. Na de ha egyszer azt mondta, hogy meg lehet csinálni, akkor nyilván neki sem gond az ilyesmi! Kisujjból kirázza.

Én meg várom a sziporkáit. Bár gyanítom sokáig kell majd rá várnom.

Előzmény: Törölt nick (2476)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2476

A LucziFeri #2288-as hozzászólása szerint meg lehet csinálni. Ha sikerült, értesíts! Sok sikert!

 

Előzmény: krokko_ (2475)
krokko_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2475
Helló!

Nemrégiben volt szó Midland Boch-100m-ről,és ennek "fmesités"-éről.
Szükségem volna kapcsrajzra ehhez a tipushoz,esetleg még
a konverter rajzára,leirására.

ezer ThX.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2474

Üdv!

Nyakast?! Találkozón?

Elég szar, mikor 50 kamionos kergeti az embert, mert rosszkor, rossz helyen próbálkozott ;-)))

Előzmény: zebra2 (2469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!