Keresés

Részletes keresés

csl Creative Commons License 2007.05.22 0 0 482

Kedves New Yorkot ismerők,

néhány gyakorlati kérdésem lenne. Jövő héten utazok először Amerikába, New Yorkban töltök 2 éjszakát (29-e és 30-a) átutazóban, és lesz egy napom városnézésre.

Két kérdésem lenne:

1. Érkezésemkor este a JFK repülőtérről a Penn állomásig szeretnék menni, aztán két nap múlva reggel vissza a JFK-ra. Retúr jegyet vegyek? Automata van, vagy pénztár is? Ha a továbbutazáskor reggel hétkor indul majd a repülőm, hánykor kell elindulnom a Penn állomásról?

2. Az egy nap alatt inkább sétálgassak a városban, vagy érdemes hajókázni is egyet?

 

A segítséget előre is köszönöm!

Khill Creative Commons License 2007.05.21 0 0 481

Szia!

 

Jó hallani az élménybeszámolódat. Én ha minden jól megy szeptemberben megyek ki NYC-be, hosszabb időre, dolgozni. Remélem nekem is sok hasonló élményben lesz részem.

 

 

 

Előzmény: nd (480)
nd Creative Commons License 2007.05.18 0 0 480
:)
írtam már egyszer, de elnyelte a rendszer küldés közben, talán most.

még jet-lag van rendesen, alig tudunk felkelni reggel és hajnal 3-ig pörgünk.

Szuper volt, ha rövid akarok lenni.

Az AveC-n volt a szállásunk, az Astor pl-i metróhoz véletlenszerűen a 7th-10th str. közül valamelyiken jártunk általában. Ezen a környéken olyan érzésem volt, mint egy nonstop sziget fesztiválon, ami az általános légkört illeti.
Rengeteget járkáltunk, többnyire gyalog, de a 7 napos metrocardot is kihasználtuk rendesen. Egy napot bicikliztünk is, Brooklynt és Manhattant keresztül-kasul. A bringázás szerintem egyszerűbb és biztonságosabb, mint Budapesten.. Már sötét volt, amikor a 2nd Ave-n tekertünk haza, lámpa persze sehol, de nem is nagyon láttam olyan biciklist, akinek lett volna. Végig a balszélső sávban, csak a megálló taxikra kellett figyelni, amúgy haladtunk a forgalommal, nagyon élvezetes volt.
Szinte minden nap hallottam magyart az utcán, még az Empire St. Bldg tetején is voltak.
Azt nem értem, a Central Parkban miért szeretnek annyira az aszfalton futni. Nekik nem megy tönkre a térdük, bokájuk?
A mókusok jó fejek és alighanem minden parkban vannak sokan.

Általában az emberek udvariasak és segítőkészek, (persze ekkora városban volt ellenpélda is). Többször is megkérdezték, látván a térképet a kezemben, hogy segíthetnek-e.
A rendőr is normális volt a Times sq-n, mondta, hogy látja nem helyi vagyok, ezért a sörömmel vonuljak el egy mellékutcába, legyek szíves és akkor nem visz be.. ;)
Döbbenetes a rendőri jelenlét, de gondolom ez a kulcsa a közbiztonságnak.

Nagyon nagynak éreztem a különbséget szegény és gazdag réteg között. És úgy tűnt, rengeteg a szegény ember (persze a gazdag is, de az nem érdekel).

Chinatown kajáldáit és gyümölcspiacát nagyon szerettük, 1 dollárért 5 db nagyon finom narancs, meg az a körte, amit még soha sehol nem láttunk..

Voltunk Staten-Islanden is a komppal. Máig nem értjük, miért ingyenes.. :) Visszafelé a látvány pedig leírhatatlan.

Tényleg csak kivonatosan tudok beszámolni, mert túl hosszú lenne, mindenesetre úgy jöttünk el, hogy majd még visszatérünk. Csak az a több, mint 7 órás repülés ne lenne..



Előzmény: Tralfamador (479)
Tralfamador Creative Commons License 2007.05.18 0 0 479
Milyen volt? :)
Előzmény: nd (478)
nd Creative Commons License 2007.05.01 0 0 478
köszönöm a válaszokat. A bringáról azért kérdeztem, mert több helyen is azt olvastam, hogy NY általábam biciklibarát. max. 1-2 napra gondoltam, amikor már fáradtak leszünk a gyaloglástól.
A magyar étterem meg azért érdekel, mert én sem Mo.-n élek és itt nincs. Kicsit hiányzik, nna.. :)

Péntek délben érkezünk Newark reptérre.
Tralfamador Creative Commons License 2007.04.30 0 0 476
NYC: http://www.nyc.gov/html/dcp/pdf/bike/mapfront.pdf
NYC: http://www.nyc.gov/html/dcp/pdf/bike/mapback.pdf
WaterFront: http://www.transalt.org/info/mapwaterfront.html
Central Park: http://www.centralparknyc.org/cparkmap.pdf
Prospect Park: http://www.prospectpark.org/general/map/ppmap.pdf
Riverside Park: http://www.transalt.org/info/mapriverside.html

Ugyanezek + meg sok mas bringás terkep itt:
http://www.transalt.org/info/maps.html#nyccycling
Előzmény: nd (474)
Tralfamador Creative Commons License 2007.04.30 0 0 475
Elvileg egesz manhattan bejarhato bringaval, mondjuk en, a lokharito innenso oldalarol ugy latom, hogy azert parszor meggondolnam, hogy hol kerekezek. (van rengeteg olyan resz, ahol termeszeresen frankon lehet bringázni)

Egy 10napos ut soran nem vagyok biztos benne hogy erdemes bringaval veszodni, ugyanis minden lepesben van valami erdekes es a bringa csak nyuglodes lenne.

Amikor idekerultem vagy 15-17 napon keresztul gyalog cirkaltam az utcakon fel-ala napi 12-14 oraban, szvsz csak a csatornaba nem mentem le....mas minden megvolt gyalogosan es hajoval.

Manhattan magyar sajatossagairol majd valami kepzettebb kolega tajekoztat (remelem)...van magyar etterem valoban, de remelem kibirod 10 napig magyar kaja nelkul :DDDD

(egyebkent en a helyedben pl. elmennek a www.youtube.com oldalra es rakeresnek a "manhattan bike" szópárosra....)

(melyik nap erkeztek?)
Előzmény: nd (474)
nd Creative Commons License 2007.04.30 0 0 474
sziasztok,
hétvégén utazunk, 10 napra. Szállásunk East-Village-ben van. Azt olvastam több helyen is, hogy Manhattan biciklivel is "közlekedhető".. ez mennyire igaz?

Úgy tudom, van magyar étterem a városban. Erről esetleg valakinek infója?

Köszönöm
nd
Kopi Creative Commons License 2007.04.29 0 0 473
Köszönöm a segítséged! :) Ez a hálózat ... :)))
Előzmény: areacode212 (472)
areacode212 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 472
na egy ujabb proba!metroNYC
Előzmény: areacode212 (471)
areacode212 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 471
Szerintem a taxis is korbe visz bar az oraja ketyeg majd neki... :) Ha bejottok a varsorba akkor ajanlom ezt a lehetoseget: varos nezes A jfk terminalok mindegyikehez jar egy vonat ami ki visz benneteket a Metrohoz / Howard beach a megallo neve/ ez be visz benneteket a varosba. fejenkent $2. A 42-es utcaig meg se alljatok! :D Jo szorakozast! Itt a New York-i metro terkep :MetroNYC A jobb also sarokban talalod a JFK-t az "A" metro vonala mellett.

udv
Előzmény: Kopi (469)
areacode212 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 470
Van 5 szemelyes taxi is. Kis van jellegu autok! Tavaly en is ilyennel hoztam be az ismerosoket!

udv:)
Előzmény: Kopi (462)
Kopi Creative Commons License 2007.04.28 0 0 469
Köszönöm ezt is! :)
Előzmény: Luisette (468)
Luisette Creative Commons License 2007.04.28 0 0 468
Megy onnan metró a városba. A taxi 45 USD, az még 4 személyre is drágább, mint a metró.
(A többi kérdésedre nem tudom a választ.)
Előzmény: Kopi (466)
Kopi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 467
A tördelést meg benyeli a Zindex ... :/
Előzmény: Kopi (466)
Kopi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 466
:) Hozzászólásod időpontjából, az ékezetek hiányából gondolom, kint élsz! (Simán tévedhetek! :)) ) Ha lesz még két perced, akor zaklatnálak egy kicsit: Június 22-én délután érkezünk a JFK-ra. A LA felé tartó gépet nem biztos, hogy elérnénk, ezért úgy döntöttünk, 2 éjszakát NY-ban töltünk, és valamennyit, egy pici szeletkét megkukkolunk a városból. JFK közeléből megy be valamilyen tömegközlekedési eszköz a városba? Vagy ha 4-en vagyunk, akkor olcsóbb a taxi? Mennyi lehet a tarifája? Rá lehet venni, hogy tegyen velünk egy kisebb kört? Kösz a választ! (Ha nincs rá időd, az sem baj! :) )
Előzmény: Tralfamador (465)
Tralfamador Creative Commons License 2007.04.27 0 0 465
bocs, bocs ;) kutyafuttaban masoltam be, akkor is epp rohantam valahova...vagy valahonnan... :)
Előzmény: Kopi (464)
Kopi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 464
Köszönöm szépen a választ! :) Bár a magyart is töröm kissé, azért csak kibogarásztam a lényeget! :))
Előzmény: Tralfamador (463)
Tralfamador Creative Commons License 2007.04.24 0 0 463
Noo Yawk Cab:

"A maximum of four passengers can ride in a cab, though a child under 7 who sits on a passengers lap in the rear seat is also allowed in addition. A passenger is allowed to sit in the front seat with the driver when three passengers have filled the rear."
Előzmény: Kopi (462)
Kopi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 462
Sziasztok! Kérdésem lenne Hozzátok! A taxikba hányan ülhetnek be New Yorkban? Igaz az, hogy a vezető mellé nem szabad beülni? (Rákerestem a taxira, de nem találtam információt ezzel kapcsolatban.) Kösz a válaszokat!
Luisette Creative Commons License 2007.02.16 0 0 460
Sok ötletem nincs, próbáld meg esetleg itt:

www.magyaronline.net

Vannak fórumok, országok ill. városok szerint, írhatsz az amerikai városok fórumaiba, hátha ott van, vagy ismeri valaki.
Előzmény: pvandor (457)
-Survivor Creative Commons License 2007.02.16 0 0 459

illetve nyisd ki itt,.....az oldal alján vannak keresők.

 

http://investigations.bizland.com/id3.html

 

.

Előzmény: pvandor (457)
-Survivor Creative Commons License 2007.02.16 0 0 458

attól függ, milyen személyes adataid vannak.
ha férjezett nevét is ismered, akkor könnyebb a keresés (telefonkönyvek, internetes személy kereső, stb.) ha csak a lánykori nevét, akkor biza nehéz. ha nagyon fontos és pénzt is megér...akkor meg lehet próbálkozni magánnyomozóval - itt van 1 magyar származású, emailben érdeklődj tőle...

 

http://investigations.bizland.com/index.html

 

az MVSZ ....??? megkérdezheted, veszteni nem vesztesz vele, .... de nem hinném, hogy érdemben tudnának segíteni. esetleg segítenek, hogy hová fordulj keresésileg. volt régen a vöröskereszt kereső szolgálata, de az már valszeg kimúlt. 

 

.

Előzmény: pvandor (457)
pvandor Creative Commons License 2007.02.15 0 0 457
Kedves luisette!

Kérdésem eltér a témádtól, ezért elnézésedet kérem.

Amerikában él egy volt osztálytársam, semmit nem tudunk róla, csak hogy 1970 körül ment ki valószinüleg férjhez.
Tudnál tippet adni, hogyan fogjak a kereséséhez? Személyi adatokkal rendelkezem. Rokonai nincsenek itthon , igy nincs közelebbi infóm. Esetleg a Magyarok Világszövetségéhez forduljak Amerikában?
Köszönet. Pvandor
k d Creative Commons License 2007.02.11 0 0 456
Hi!

25 éves közdazdász vagyok. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom egy multi központjában. Erős közepes szinten beszélem az angolt.

Szeretném megam kipróbálni New Yorkban, de fontos lenne számomra, hogy a kereskedelemben kapjak valami állást (ezen belül nem lennék válogatós).

Szerintetek milyen esélyeim lennének kint találni valamit, amiből még a lakbért is kiköhöghetném és meg is tudnék élni?

Itthonról el lehetne intézni a munkakeresést (internet), vagy ki kell menni és vállalni a rizikót?

Előre is kösz az infókat!

D.
pereces0404 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 455
Rongyáolvasás közben csodálkozva látom, hogy hazabaß a fönököd. Pedig egykor még helyettes is voltál. (Vagy háztartási alkalmazott.) Sebaj hozzánk jöhetsz. Ne hagyj a fejedre szarni.
Előzmény: Kobzar (379)
kikiri23 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 454
Nem tudom feletek van-e Citizens Bank, de felenk az az egyetlen, ami ssn nelkul nyit neked bankszamlat.
Előzmény: Garbaczur (438)
ho-ho15 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 453

 

 

Bár ne igy lenne,mert már azt is szégyelnem kell lassan,hogy Magyarnak születtem,úgy lejáratnak bennünket egyszerű embereket!

Előzmény: tombrez (452)
tombrez Creative Commons License 2007.01.26 0 0 452
Raereztel a dologra......
Előzmény: ho-ho15 (451)
tombrez Creative Commons License 2007.01.25 0 0 450
Udvozollek itt,sok ilyen van,de te orulj, hogy csak egy ilyennel talakoztal
Előzmény: ho-ho15 (447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!