Keresés

Részletes keresés

Ammandina Creative Commons License 2004.09.10 0 0 997

Zsuzsának és Vacinak, persze Lolának és Vackornak is gratulálok az 5 kis tököshöz.

Látod zsuzsa, hiába lány nálatok mindeni, a természet csak megteremti valahogyan az egyensúlyt;o)

zsuzsa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 996
Hát pedig nagy baj, ha mindnet megeszik.. sajnos nálunk Lolát kell szemmel tartani iylen szempontból.... Viszont mi jártunk iskolába és póráz nélkül is jönnek utánanunk. Ennek ellenére, ah messzebb megyünk, mindig van rajtuk póráz. A kutyanevelés topicban kérdezd meg, hogy lehet gyengéden hozzászoktatni. Nem lenne jó, ha elütné egy autó vagy megharapná egy nagyobb kuyta :-(
Előzmény: Manita2 (994)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.09 0 0 995
Manita2

"Harapdál, ugat stb.. Olvastam előzőekben a "grabancolást", próbáltam is, de ha elengedtem újra betámadott"

Sürgősen mutasd meg neki, hogy ki az úr a házban!:-)

Nem volt megfelelő mértékű a "grabancolás"!!!
Mi az hogy "betámad" ????????_Ez ami tilos akármekkora is az eb!

Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést!
Ha most nem tanitod meg neki, amig kicsi, egész életében agy arrogáns, erőszakos, nem megbízható kis zsarnok lesz őkelméből!
Mivel most már éppen az lett!!


A nyakörvet én csak akkor adom a kutyára, amikor megtanitom sétálni, tehát nem a lakásban, hanem elmegyünk a sétálóhelyre, ha csak a kapu elé, akkor mielőtt kiviszed, és elfelejti (általában) az idegen hely látványának meglepetésétől, hogy most nyakörv is van a nyakában.
Először sosem viszem messzire, hagyom, hogy szaglásszon, és kezdjen el érdeklődni, vagy hagyom, hogy üldögéljen és "féljen".
Megnyugtatóan beszélek hozzá, milyen OOOOkos!
Van amelyik első alkalommal elindul magától, van amelyik többszöri kivitel után!
Nagyon nagy segítség, ha van egy ismerős kutya, aki már remekül sétál az utcán, és az már ott vár benneteket!
Akkor azután fog menni, és szintén nem a pórázzal foglalkozik.
Egy idő után megtanulja, hogy mekkora "vonzáskörzetben" mozoghat, vagyis mekkora hatósugara van a póráznak!
Ezért nem szeretem a flexibilis pórázt!
Nem tanulja meg a kutya, mekkora hatósugárban lehet mellettem.
Hol messzire mehet, hol nem...:-(

Azonkívül a hámnak is ellenzője vagyok!
A kutya nem tud rendesen lépni, a mellső lábait nem rakja LE rendesen, a lapockáinál nem természetesen mozog, állatorvosilag is káros!
Persze az Állatfelszerelésekből megélők mindent kitalálnak, csakhogy minél többet kihúzzanak az arra hajlamosak zsebéből.
Sokszor estem én is olyan hibába, hogy olyasmit vettem, ami nekem tetszett, de a kutyának teljesen felesleges volt, vagy nem megfelelő anyagból készült, de számomra mutatós volt.


"szinte már vadul keresi ezeket a dolgokat. Miután bekap egy darab papírt vagy bármit nem akarja elengedni, szorítja a fogaival és ha valahogy mégis kiszedjük a szájából (eddig mindig sikerült) akkor nagyon begurul"

Ezzel is azt akarja megmutatni, ki az úr a háznál!

Erre azt a megoldást tudnám javasolni, ha "dirrekt" felkap" valamit, hogy ti rohanjatok kiszedni a szájából, ki az erősebb alapon, akkor- _"észre se vegyétek", hogy mit csinált!
Fordulj el, és keress valami számára kedves játékot, labdát, és tereld el a figyelmét.
Most azt hiszi az a játék, hogy ő felkapja a talált tárgyakat, ti meg elveszitek tőle!:-)

Ne úgy csináld, hogy az elterelési hadműveletkor őt nézve keresgéld a játékot!
Akkor az fog beidegződni, hogyha felkap valamit, akkor te játszol vele!
A kettőt a tudatában el kellene különíteni, arra jöjjön rá, hogy semmi értelme

" minden kis apró morzsát, szemetet, papírzsepit, szóval mindent amit véletlenül leejtünk a szájába veszi, szinte már vadul keresi ezeket a dolgokat. "

_ennek!

:-)

Előzmény: Manita2 (994)
Manita2 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 994

Sziasztok!

Eddig még csak olvasgattam hozzászólásaitokat, pedig már 5 hete egy édes kislánykutyus gazdija vagyok. Most szept. 16-án lesz 3 hónapos, ma visszük az utolsó oltásra mielőtt sétálhatna. Örülnék, ha segítenétek egy-két apróságra választ találni.

Szóval eléggé izgulok az első sétától, mert otthon az a mániája, hogy minden kis apró morzsát, szemetet, papírzsepit, szóval mindent amit véletlenül leejtünk a szájába veszi, szinte már vadul keresi ezeket a dolgokat. Miután bekap egy darab papírt vagy bármit nem akarja elengedni, szorítja a fogaival és ha valahogy mégis kiszedjük a szájából (eddig mindig sikerült) akkor nagyon begurul. Harapdál, ugat stb.. Olvastam előzőekben a "grabancolást", próbáltam is, de ha elengedtem újra betámadott. De most nem ez a lényeg. Szóval az utcán elég sok szemetet, kavicsot stb.. fog találni. Félek, hogy az egész sétáltatás arról fog szólni, hogy keres, eszi a szemetet, hát ez iszonyú lenne. Nektek hogy ment az első séta?

Ezenkívül vettem neki hámot, pórázt. Néha rárakom otthon, hát ezt is elég szörnyen viseli. A hámot ha rárakom egy darabig küzd ellene, aztán feladja szomorúan lefekszik és csak néz, néz, amíg le nem szedem róla. A pórázt pedig még jobban utálja. Megmerevedik és csak néz ha hívom, aztán gondol egyet hanyatvágja magát és el akarja kapni a pórázt, hogy jól megrágcsálja. Szóval ettől félek, hogy az utcán sem lesz jobb. Hogyan lehetne arra rászoktatni, hogy rendesen jöjjön, van valami ötletetek?

Köszi előre is

Anita

 

Fruzsikaa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 993

A mosolygós Vackorka fiai ? :-)

 

Micsoda vidám kis család! ;-)

Előzmény: Vaci (992)
Vaci Creative Commons License 2004.09.09 0 0 992
Zsuzsa: kicsit megkésve, de Vackor, a büszke papa is gratulál Lolának és neked a gyönyörű babákhoz!!! ;o)))
Tibbe Creative Commons License 2004.09.09 0 0 991

Igen!

Apuka is tiszta fehér, anyuka is tiszta fehér, és született öt fiúHófehérke;-)
Előzmény: Fruzsikaa (990)
Fruzsikaa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 990

Miből lesz a 'cserebogár'? :-)

 

De édik! Apuka is tiszta fehér ugye?

 

Előzmény: Tibbe (989)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.09 0 0 989
Tibbe Creative Commons License 2004.09.09 0 0 988
Tibbe Creative Commons License 2004.09.09 0 0 987
A "keresztegyerekeim:-))))"

Fruzsikaa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 986

Tényleg!

Hogyan lehet vonaton utaztatni a négy hónapos Bichonkát? Lehet e egyáltalán?

Ti hogy szoktátok?

Fruzsikaa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 985

Akkor megnyugtató! :-)

 

Ilyenkor csak azt kell megfigyeljed, hogy nem lázasodik e be a Lola anyuka? (cserepes száraz orr, elesettség)

Vigyázz rá, mert azt az öt kis csöppséget nem kis dolog táplálni, felnevelni műtét után ilyen picikének, mint Loluska.

Irtó rendes Tibbe! :-)

 

És mikor lesz a másik szűlés?

 

/Bercike nagyon rossz(!) égedelem (!) de így imádjuk Életet hozott a lakásba!:-)/

El tudom képzelni mi lesz Nálatok két-három hónapig, amig nevelitek a sok apróságot:-)

Én is szerencsésen túl vagyok az epeműtéten, 1-2 hét és viszem Bp-re a szemével a kuttyot! :-)....

Előzmény: zsuzsa (984)
zsuzsa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 984
Tegnap teljesen kétségbe voltam esve az Állatorvostud.egyetemen, annyira hervadt volt. A babákat meg is tömtük RC anyatejpótlóval, hogy azért tele legyen a hasuk. Tibbe a tibetkésektől jött fel lelkileg helyrerakni minket... aztán délután ötkor Loli felült , komolyna megszemlélte a kölyköket és azóta büszke és méltóságteljes anya :-) Szolgálatkészen eteti egész nap a kis piócákat és nyalogatja őket.
Előzmény: Fruzsikaa (982)
Móni és Maresz Creative Commons License 2004.09.09 0 0 983

Nagyon gratulálunk a mamának és Zsuzsának (neki sok kávét is, hogy ébren tudjon maradni)!

 

 

Fruzsikaa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 982

Gratulálok ! :-)

Lola hogy van?

Előzmény: zsuzsa (981)
zsuzsa Creative Commons License 2004.09.09 0 0 981
jajistenem megszülettünk, 5 kan ( borzszató... ennyi kis tökös :-)))) hófehérek, egyfolytában esznek., nagyon kivagyunk ( Amma legalább olyan felfordulással jár, mint amikor mi szülünk...) Nagyon megijedtünk, mert Lolának nem voltak elég erős fájásai, talán korábban kellett volna orvost hivnom, furdal is a lelkiismeret,aztán az orvos elmondta a lehetőségeket és ugy döntöttem legyen császár, nehogy a babácskáknak baja legyen. Kicist sokan voltak benn... Majd próbálok betenni képeket, a honlapunk félkész állapotban van, csak most egyfolytában a nyivákolókkal vagyunk. Próbálom én is etetni őket RC tápszerrel, hogy mert egyfolytában éhesek a ksi dagadtak, Lola folyamatosan eszik-iszik, de aggódom, ne szedjék már szét a kis piócák. Majd küldök képet mailben!
Előzmény: Ammandina (980)
Ammandina Creative Commons License 2004.09.09 0 0 980

Fairyrose!

A havanese szobakutya, kertben nem tartható, de azért az ellenállóképessége szvsz jó, nem beteges fajta. -10 fokban több órás sétát nem lehet vele tenni, de a mi kutyusunk igazán még nem volt beteg. (A pocijával igen, de az inkább a nem túl következetes etetés miatt volt)

Kedves, barátságos, szereti a társaságot, túl hoszsú időre nem lehet egyedül hagyni, lételeme, hogy legyen vele valaki. Szerintem könnyen tanítható, értelmes.

Mivel a szőre hosszú, napi ápolást igénel. Nem vedlik, nincs "kutyaszaga". Mozgásigénye a méretének megfelelően nem túl sok. Persze napi 3 óra séta neki is kell.

Tenyásztőt én nem tudok ajánlani. De zsuzsa kiskutyái biztos egézsséges, egymással rokonságban nem álló szülőktől valók.

Előzmény: Fairyrose (979)
Fairyrose Creative Commons License 2004.09.08 0 0 979

Üdv mindenkinek!

 

Sajnos én már nem tartozom a kutyatartók táborába.. :( Hosszú betegeskedés után a héten pusztult el a 10 hónapos Yorki kiskutyánk,ami az egész családot mélyen megviselte.Soha nem gondoltam,hogy egy kisállat elvesztése is ennyire tud fájni..hiányzik a rosszasága,hiányzik,hogy nem rohangál utánam és,hogy nem rágja szér a cipőfűzőmet és nem pisil rá a fontos iratokra..Mikor elment,megfogadtuk,hogy soha többé nem kell kiskutya,de olyan üres így a lakás,szinte elviselhetetlen.Aztán véletlenül egy kutya újságban megpillantottam egy tündéri Bichon Havanais kiskutyát.Aztán elhatároztam,hogy szeretnék megtudni a lehető legtöbbet erről a fajtáról,leginkább az ellenállóképességéről és a természetéről..Illetve,ha talán úgy döntenénk,hogy elvállalunk még egy apróságot,kitől érdemes elhozni ilyen kiskutyát,és milyen árban vannak..

Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!!

 

Moflika Creative Commons License 2004.09.08 0 0 978

Sziasztok!

 

Még új vagyok, de már régóta olvasgatlak Titeket!

Kíváncsi lennék, hogy kinek honnan van kutyusa, mi a vélemenyetek a magyar Havanese helyzetröl? Itt most leginkább a tenyésztökre lennék kíváncsi. Én egy tündéri, kiállítási minöségü kiskutyát szeretnék vásárolni, ezért lennék nagyon kíváncsi a véleményetekre, tanácsotokra. :))

 

Zsuzsa!

Szorítok Nektek a szüléshez! Biztos nem lesz baj! A Havanese-k általában könnyen szülnek. Kik a szerencsés szülök? :))

(Bocs mindenkitöl, de nincsenek hosszú ékezetes betüim ö, ü-böl!)

 

Előzmény: zsuzsa (977)
zsuzsa Creative Commons License 2004.09.07 0 0 977
Azt irják 58 és 63. nap között indul meg a szülés. Most 60.-on vagyunk, ugyhogy bármikor jöhet :-))) Nem tudom jó-e az, hogy nagyon sok baba igérkezik...azt mondta a tenyésztője, hogy ne izguljak, az anyukája is könnyen szült. De azért nagyon izgulunk.
Előzmény: Ammandina (976)
Ammandina Creative Commons License 2004.09.07 0 0 976
Mikorra van kiírva a kismama? (én úgy emlékszem a kutyáknál a vemhesség 60 nap)
Előzmény: zsuzsa (975)
zsuzsa Creative Commons License 2004.09.07 0 0 975
Persze :-) és be vagyunk zsongva egész családilag :-))) Most már jöhetne, vettem ki szabadságot , ilyen lelkiállapotban nincs kedvem dolgozni.
Előzmény: Ammandina (974)
Ammandina Creative Commons License 2004.09.07 0 0 974

Részletes élménybeszámolót kérünk a szülésről;o)

Digit gépetek van?

Előzmény: zsuzsa (973)
zsuzsa Creative Commons License 2004.09.06 0 0 973
OFFHát mi még a szülőágyon is veszekedtünk, mert én Zsigmondot,Károlyt, Istvánt akartam , mert azok olyan szépek( Karcsi most biztos hizik ) a férjem meg divatos neveket ON Huu pedig majdnem mentünk talira ( és láthattam volna Domit ) de a ksimama miatt eléggé aggódom és még annyi dolgom volt ( meg reggel Csillaghegyen is tettem egy kört, azóta is odajárok vadhusért ) Kismama egyébként jól van, olyna mint egy lufi , de semmi jele a szülésnek. ma vagyunk az 59. napon.
Előzmény: Ammandina (972)
Ammandina Creative Commons License 2004.09.06 0 0 972

Megjártuk szombatona havanese találkozót. Belle szokás szerint csak messziről figyelte az eseményeket, 2 méternél nem távolodott el jobabn tőlünk;o) A bátor harcos;o)

Domi csak csak nézett, mi ez a sok rohangáló szőrcsomag, de 1/2 óra után beleunt és sétálni kellett vele.

 

Zsuzsa: nekünk is csak lánynevünk volt félidőig, de akkor kiderült, hgy fiú (még mi is láttuk az UH-n) úgyhogy kénytelenek voltunk törni a fejünket. Jó pár hónapba beletelt, mire megszületett a végeredmény

Tibbe Creative Commons License 2004.09.05 0 0 971
Vaci Creative Commons License 2004.09.05 0 0 970
nem ellenzem = ellenzem, csak már fáradt vagyok és morcos :(
Előzmény: Vaci (969)
Vaci Creative Commons License 2004.09.05 0 0 969

Nyolcadikos: Bár nem akartam reagálni, de nem szeretném, ha bárki is elhinné amit írtál. Bizonyára érdemes azért venni a fáradságot egy új nick regisztrálására, hogy hazudhass egyet... nem tudom, miért okoz ez örömet neked.

Mindenesetre közlöm veled, hogy általánosságban nem paraszt az, aki a saját oldalán elhelyezett hirdetésért anyagi ellenszolgáltatást vár, ez teljesen természetes dolog. Az általad leírt történet viszont egyszerűen nem igaz, én soha, senkitől nem kértem pénzt sem hirdetésért, sem a weboldalammal összefüggésbe hozható bármilyen egyéb tevékenységért. Aki veszi a fáradságot arra, hogy elolvassa a weboldalamon írtakat, az tudja, hogy nem ellenzem az ilyen tevékenységet, ergo nem vagyok hajlandó a fórumomban hirdetési felületet biztosítani hozzá sem ingyen, sem pénzért. Arról nem beszélve, hogy a fórumok eleve nem hirdetési felületként funkcionálnak, hanem társalgóként...

Ennyit szerettem volna közölni, nyugodtan reagálj rá vérmérsékleted és intelligenciahányadosod szerint, nem fogok rá válaszolni...

Előzmény: nyolcadikban (951)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.05 0 0 968
zsuzsa
ha nem lennél, ki kéne találni!:-)

"a lányaim is lányoknak lettek tervezve, mert egész egyszerüen nem találtunk megfelelő fiunevet ... "

:-))
Előzmény: zsuzsa (967)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!