Keresés

Részletes keresés

sasa58 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1054

Nem, egy db 0,25-ös.

Előzmény: Pater Pirandello (1052)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1053

A tavasz meg az ősz a frontok ideje,és valóban szörnyűek tudnak lenni leszokásban....ha nem tapasztalom saját magamon,el sem hiszem. Valahogy meg kellene lépned az utolsó lépést? Szabadság, betegállomány nem fér bele? Ilyenkor jobb kiküszöbölni a felesleges stressz forrásokat és kicsit befelé figyelni....

Előzmény: sasa58 (1049)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1052

üdv. nem világos: 1,25?

Előzmény: sasa58 (1046)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1051

És nem tagadom, nem is hiányzik a mindennapi stessz,amit (helytelenül) ezzel a vacakkal próbáltam kiküszübölni .......

Előzmény: Ezelkievics (1050)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1050

Jajj, ne is mondd ......vmi kettős hidegfront(?), gyakorlatilag mindenki megérzi,mondják, akik értenek hozzá. Hát még mi...:-((((

 

Az antidepi alatt is másmilyen volt a ritmuszavarom,az megszűnt gyakorlatilag pont attól kezdve h abbahagytam az anafranilt.Ez más jellegű,de sajnos nem tudom elmagyarázni és nem vagyok hajlandó orvoshoz menni vele. Más érzés, nem olyan nyílvánvaló,alattomosabb. De sztem ez is az ártalmatlan kategória, remélem már nem sokáig tart majd.

Azt a fránya utolsó lépést kellene megtenned ill. most kettőt, vmi miatt nekem nagyon könnyen megy,az előbb leírtam h sztem miért......Nekem most megadatott (de más választásom nem is volt tképp) hogy megálljak egy időre és ne kelljen belehalnom az  életbe pl.

Előzmény: sasa58 (1049)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1049

És milyen jellegű ritmuszavaraid vannak?

Azért ez érdekes, hogy Neked is vannak ilyesmi panaszaid, a leszokási fázisban. Én gyakorlatilag másfél-két éve leszokóban vagyok, oda-vissza emelgetem-csökkentem az adagot, nem csoda, hogy megzavarodott a szervezetem. Ezért szeretnék végre teljesen "tiszta" lenni, de hát most hallom, hogy jövő héten megint jönnek a frontok össze-vissza.

Előzmény: Ezelkievics (1047)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1048

Bocsika a helyesírási hibákért

Előzmény: Ezelkievics (1047)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1047

A szívritmus -zavarok nálam is bejátszanak,amióta leszokóban vagyok...:-( A vérnyomásmérő jelzi is,ezért inkább nem is mérem.....Sokat gondolkodtam,hogy honnan is e nagy elszántság és nem tudok másra gondolni,mint h az akupunktura segített hozzá,ezt megerősítette az a kedves nő is, aki szúrkálta fülem. Csak nehéz elhinni,de ahogy a nagy kedvenc kv-ról lejöttem (sajnos:-() így nagyon is elképzelhető.

Remélem lesz aki megpróbálja és mewgerősít ebben.

Ne legyen lelkiismeret furdalások,ez már olyan alacsony adag,csak többet ne vegyél vissza. Szorítok!

Előzmény: sasa58 (1046)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1046

Gratula az elszántságodért és a 45. napért.

Csütörtök este én is lepadlóztam (szerintem a fronttól), szívpanaszok ezerrel, pénteken még ügyeleten is voltam, ahol természetesen pszichés alapúnak minősítették a dolgot. Ennek "örömére" visszaemeltem a Xanaxomat egy egész 0,25-ösre (a félről). Erre persze legyintenek a napi több mg-ot szedők, de én is szedtem ennél többet évekig, csak itt valahogy megrekedtem, mindig jön valami "esemény".

Előzmény: Ezelkievics (1045)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.12 0 0 1045

Ennek örömére olyan rossz napom volt,hogy inkább átaludtam. Visszaköszöntek tünetek,front stb...:-( De bírom.

Előzmény: Ezelkievics (1044)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.12 0 0 1044

45. nap ......... :-)

Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.09 0 0 1043

Köszönjük, érdekes olvasmány és hátha vkinek pont ez hiányzik a döntéshez

Előzmény: Chief Boden (1042)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.09 0 0 1042

Prof. Heather Ashton:

 

Benzodiazepin Megvonás: Kimenetel 50 Betegnél

 

http://nyugtato.gportal.hu/portal/nyugtato/upload/747392_1397063285_09253.pdf

Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1041

Már kicsit unalmas lehet másoknak, hogy állandóan ezt propagálom, de az akupunkturában sokkal több lehetőség rejlik (pl. fülakupunkturás addiktológia ),mint azt gondolnánk.....

Előzmény: Oliné (1040)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1040

Akkor ezek szerint nem vagyok kakukktojás, már ami az autogén tréninget illeti. A közös áztatásra sajnos finnyás vagyok, szívesebben fürdőzöm halakkal, ha van rá lehetőség. Engem a séta lazít el, szerencsére szép helyen lakom vidéken. Kár, hogy be kell járni dolgozni.

Előzmény: Ezelkievics (1039)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1039

Az autogén tréning nekem sem ment,csak feszült lettem tőle. Ami ellazít,az a víz,értem ezalatt a gyógyfürdőt, strandot stb. Ritkán megyek, mert nem szeretem a "közös" fürdőzéseket,de akinek nincsennek ilyen aggályai,annak tökéletes sztem

Előzmény: Oliné (1033)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1038

Igen, az allergiás tünetek elkísérték az elvonás majdnem teljes időszakát nálam (köhögés,nem kicsit, orrdugulás stb.),de mára lebetegedtem teljesen és áldom a sorsot h ez a vírus nem pár héttel előbb jött,mert az aztán kibírhatatlan lett volna az elvonás kezdeti szakaszában.......

Előzmény: Oliné (1027)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1037

Csak a spéci migrén gyógyszerem (sumatriptán).

Előzmény: gombóc63 (1034)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1036

Teljesen igazad van, a semminél jobb hírtelen ha kell valami,placebonál is jobb egy-két fokkal,de az ára...

Előzmény: sasa58 (1024)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1035

Nem vettem be semennyit :-) Tudom h kivételes heyzetben vagyok ( ami nem azt jelenti h jó a helyzetem), de nem kell dolgoznom menni, így a rossz alvás- nem alvás probléma egyenlőre nem égető gond......és igen,az álmatlanság egy dolgozó és ebből adódóan stresszhatásnak kitett embernél sajnos a legnagyobb gond!

Hát igen ez szó szerint is küzdelem sajnos,de hidd el,megéri!

Nkem még mindig az a véleményem,hogy aki akarva-akaratlan rászokott és nem egy súlyos betegségre szedi a x-ot,hanem csak pl. egy enyhe szorongásra,érdemes kisebb- nagyobb nehézségek árán leszokni,mert egész más a világ enélkül a sz.. nélkül. 

 

Előzmény: colanut (1023)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1034

Nekem a relaxálás egyáltalán nem megy, mondogathatok én bármit:-))  2 hetente egy félórás hátmasszázst csak be tudsz iktatni, hidd el, jó hatású lesz. Nagyon nehéz bármit is csinálni fejfájáskor, de egyszer-egyszer egy kis kerti munka csillapította nekem. Van valami ami elmulasztja a fejfájásodat?

Előzmény: Oliné (1033)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1033

Lehet, hogy én is kipróbálom a masszázst, csak még időt kellene szakítanom rá. Én se tudok lazítani, relaxációt tanultam rá, de nekem nem nagyon megy. Mondogatni kell magamban, hogy ellazult vagyok, elnehezedett. Pedig sokat gyakoroltam, de nekem nem jött be. Sporttal jobban le tudom vezetni a feszültséget, csak ahhoz meg az kell, hogy éppen ne legyen rajtam a szorongásos roham, se a fejfájás.

Előzmény: gombóc63 (1032)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1032

Én vagyok az állandó fejfájós:-(( meg nem mondom már melyik bogyó volt epilepszia ellen amit kaptam. Bevettem, mert van az a pont, amikor már a minden napos fejfájás miatt nincs olyan, amit be ne vennék. Nem segített. A szorongásomon nem rontott. Viszont állandóan be vagyok feszülve, nem tudok lazítani, emiatt a nyakamban, hátamban az izmok görcsösek tudnak lenni, a rendszeres gyógymasszázs segít abban, hogy ne legyen fájdalmam emiatt.

Előzmény: Oliné (1029)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1031

Jut eszembe : az izomfeszülés. Nektek szokott befeszülni a hátatok, nyakatok ? De mintha valami brutál izomláz lenne. Használna erre esetleg valami krém ? Vagy gyógymasszázs ? Akkupunktúra ?

cyanne Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1030

Tartós, főleg nagy dózisú benzodiazepin kezelés majmoknál és embereknél is
dependenciát okozhat. A benzodiazepin elvonási szindrómát feszültség, külső
ingerekkel szembeni fokozott érzékenység, alvászavar, tremor, izzadás,
gasztrointesztinális és izomtünetek (izomfeszülés, izomgörcs) és hangulati
zavarok jellemzik. Ritkán epilepsziás rohamok is előfordulnak. Dependencia
nélkül is megfigyelhető a benzodiazepinek hirtelen elhagyásakor néhány naptól
néhány hétig tartó ún. rebound inszomnia és rebound szorongás, melyeket az
jellemez, hogy a szorongás és az inszomnia súlyosabbak, mint a kezelés
kezdetekor. A kezelés elhagyásakor gyakran nehezen elkülöníthető az elvonási
szindróma a betegség tüneteinek visszatérésétől. A benzodiazepin-kezelést
lehetőleg rövid ideig alkalmazzuk és elhagyása történjen lassan,
fokozatosan!

 

http://www.vitalitas.hu/konyvek/szo/szo12.htm

Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1029

Olvasom, hogy próbálkoztak nálatok antidepit adni a fejfájásra. én is nagyon fejfájós vagyok, van, hogy egy héten majdnem minden nap fáj. Nekem tudjátok mit írtak ? Convulexet. Epilepszia gyógyszer, és mellesleg mániás depresszióra is adják. Nem váltottam ki, bár egyszer majdnem, de szerencsére nem volt a patikában. Mi  a véleményetek ? Ti be mernétek szedni ? Olvastam valahol, hogy szorongás esetén kifejezetten ellenjavalt.

Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1028

"Egyébként jellemző rám, h a jó napok totál természetes hogy jók,akkor pillanatok alatt képes vagyok elfelejteni h milyen is amikor kevésbé jó, így duplán rossz a visszaesés. Ami úgy érdekes még, h a jó napokon még egy mély levegővétel is jól tud esni (értsd örömöt okoz)"

 

Ugyanígy vagyok. Jó napokon el is felejtem ezt az egészet, de amikor újra kezdődik mindig egyre nehezebb és nehezebb.

Pedig pont fordítva kellene lennie, mert már tudom, hogy elmúlhat teljesen akár hosszabb időre is. Igaz, azt is tudom, hogy bármikor visszajöhet. Végleges gyógyulás nem tudom, hogy létezik -e ?

Előzmény: Ezelkievics (1013)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1027

Nem vagyok benne biztos, hogy vírus, ugyanis mostanában (mióta leszokóban vagyok) én is sokszor érzem úgy, mintha csúsznék bele a náthába. Főleg a torkom fáj. Aztán mégsem. A xanax nagyon alattomos, először muszáj szedni, hogy tudjunk aludni, de később tényleg szétcseszi az alvásmintázatot. De nekem a szorongással is így van. Általában nagyon jól megszünteti, de néha olyan érzésem van, hogy még rosszabb lett tőle, mintha visszafelé működne.

Előzmény: Ezelkievics (1022)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1026

Nekem is jó a Nervenpflege, de csak egy fajta rosszullétre. Arra a nyomott fejű, émelygős érzésre. Azt egy kicsit enyhíti, és álmosít is. De nekem csak kb. 2 óra múlva kezd el hatni, és csak ha 2 szemet veszek be egyszerre. Mostanában a Sedatif PC is beválik, az meg inkább éjszakai fölébredésnél, de csak ha enyhébb a rosszullét. Ha már úgy ébredek, hogy zakatol a szívem és hányingerem van, akkor már kevés.

Előzmény: Ezelkievics (1022)
Oliné Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1025

Sziasztok ! Már régóta gondolkozom rajta, hogy csatlakoznék a fórumhoz, de akár hányszor mondandóm lenne mindig valaki megelőz, és megírja ugyanazt. Pl. most is olvasom, hogy hétvégén nagy visszaesések voltak. Nálam is. Én már másodszor szokom le róla (xanax), GAD-os vagyok. Először 2 és fél évig szedtem, nagy szenvedések árán sikerült leraknom. Kb. 2 évig jó volt, csak alkalmanként kellett, de decemberben visszaestem, nagyon. Legfőképp aludni nem tudtam, de nemcsak ez volt, hanem az összes tipikus GAD-os tünet. Antidepit is próbáltam, mert nem akartam visszaszokni a xanaxra, de nem vált be. Próbáltam csak alkalmanként szedni xanaxot, de az sem jött be, egyre több kellett. Végül ráálltam egy esti mini adagra, ettől sztem javult is a helyzet, de már el is kezdtem csökkenteni, mert hát elég az a 3-4 hónap is az újbóli függőséghez.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!