Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2753

hát nem tudom, mi lehet.. mit mondott rá a gyógytorni 

:)

Előzmény: _chillout_ (2751)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2752

Ja de, a térdem most nagyon fáj a hétfői sikeres meniszkusz-teszt után. Kicsit aggaszt, hogy már három hónapja fájdalomcsillapítón élek, előbb műtenek meg gyomorvérzés miatt, mint a meniszkuszom miatt :-)))

Előzmény: Arzeen03 (2750)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2751

Hát ugye úgy kéne guggolni, hogy az egész talpam, így a sarkam is a földön van. Na ez nekem olyan 60 fokig megy, utána a jobb sarkam nem tud lent maradni és érzem a húzódást végig az achilesben.

Előzmény: Arzeen03 (2750)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2750

hogy hogy felemelkedik? és nem fáj a térded? hm, micsoda amazon.. :)

Előzmény: _chillout_ (2749)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2749

Nincs tape szerencsére, nagyon fájt vele a térdem. Mondtam a csajszinak, hogy felejtsük most el feltenni, azt mondta, OK, aztán pedig már precedensként emlegetem, hogy dehát már előző alkalommal sem tépeztünk :-)) Combizmot nyújtottunk, meg achillest, mert felemelkedik a sarkam guggoláskor.

 

Ragasztass egy szmájlit a térdedre tépekből :-)

Előzmény: Arzeen03 (2748)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2748

köszi, nagyon aranyos vagy :)

azóta voltunk sokszor fagyizni :)

csak igy nem ugyan olyan :)

gyerekek imádnak.. 

na mi az, van még tape a térdeden? :) hétfőn ha eljutok pestre én is ragasztatok valamit

Előzmény: _chillout_ (2746)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2747

OK, akármi is az, megnézem :-)

Előzmény: zkovaxxx (2723)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2746

Nem rossz ez, Arzén, a bizonytalanságnál bármi jobb. Ki fog derülni, mi a baj és rendbe fogják hozni. A fagyiszezon úgyis messze van még, addigra meggyógyulsz, mire a kislányod behajtja az ígéretedet :-))

Előzmény: Arzeen03 (2725)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2745

a lúdtalp betétet azért gondoltam, mert megfájdult a jobb bokám és ropog az is

próbáltam elemezni a mozgásom, nagyon teli talpra lépek, ezzel kikerülve az esetleges bokafájást

 

a betét kiemeli kicsit a talpam, este bele is tettem a cipőmbe és érezhetően jobb a bokámnak úgy érzem

ártani biztosan nem fog 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2744

szerintem az egészet MR-el kiegészitve lesz teljes a képalkotó akció és utána ezek összegzése.. 

de nem bizalom gerjesztő, hogy ilyen bizonytalanság van

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2743

vagyok, igen

pompom, te megint lecsapsz és ismét üzletet akarsz csinálni a térdemből :)

zkov? küldjek valamit? emailt

röntgent lekattintsam a táblagéppel, elküldjem azt is?

Előzmény: zkovaxxx (2742)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2742

A Dr B.L. az orvosod akinél ma voltál?

Előzmény: Arzeen03 (2737)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2741

Elnézést  akkor hiányosan olvastam el,nem követtem pontosan az írásokat.Fárasztó volt a repülőút  a nyaralásomból hazafelé.Sok köcsög utas az első osztályon az újság lapozgatásával zavarták az álmom majdnem fel is ébredtem ez miatt. Legközelebb lefoglalom az egész első osztályt.  Nehogy már zavarják a nyugalmam.

Előzmény: zkovaxxx (2739)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2740

Szerintem meg felesleges reumatológushoz menned.Beszéld meg TA-val ,ha javasolja ( szerintem nem fogja) akkor menj  el oda is.

Előzmény: Arzeen03 (2730)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2739

Azért mert ő küldte el izotóp vizsgálatra és gondolta, ha már elküldte akkor az eredményből kiolvassa a megoldást.

Nálam ott kezdődik a gond mikor nem látom valakin a gondolati síkot.

Egész addig míg elküldte, láttam ezt, de abból amit ma Arseen leírt nem érzem, hogy tovább vinné.

Ezért is szeretném a papírt látni, mert abban hátha mégis benne van:)

 

 

Előzmény: pom-pom57 (2732)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2738

Non pot tappenz, megnetem

Azt hittem valami hiper kod :-) 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2737

40 perc otthon vagyok ok

 

Orvosom kivalo ez ketsegen kivuli! Es ez komoly

Annak ellener, hogy nem tudja mi a problema

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2736

Mr-ig non pot

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2735

Akkor küldd el mail-be.

Előzmény: Arzeen03 (2731)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2734

Szerintem is, TA megoldja

Es ki fog derulni, egy nokedli gond van

Van papirom, igen, mindig kapok

Mr-in non pot van ez nem tudom mi, de az van :-) 

Nem vgyok otthon kesobb irok

zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2733

A betét nagyon fontos, főleg ha gágog:)

Az ajánlatom még áll, ha a TA nem fejti meg a problémát.

 

Kaptál papírt?

 

Előzmény: Arzeen03 (2730)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2732

Ezt nem értem.Minek mentél el a jelenlegi dokidhoz?Nem tudom ki az,de a jelekből ítélve,nem tűnik jó sebésznek.  Hétfőn úgyis mész TA-hoz. Igazad van abban aki évente kevesebb mint 20 keresztszalagot pótol  annál fennáll a szövődmény,vagy bármi más probléma .A dokim 100-150 között csinál LCA beavatkozást évente.Nyugi a helyzeted orvosolható.És ezt nem más mint TA fogja igazolni.

Előzmény: Arzeen03 (2725)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2731

Vannak ambulans lapok, vizsgalati eredmenyek, a mai rontgen flvetel is nalam van

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2730

Koszi, tervbe volt veve magamtolmagamtol a reumatologus akcio

Ket het mulva lesz

 

Koszonom a figyelmessegeteket, minden tanacsot szivesen fogadok

 

Ludtalpbetet a cipomben, artani nem fog :-) 

Előzmény: zkovaxxx (2729)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2729

Javasolnám, hogy a TA-val párhuzamosan menj el egy reumatológushoz is .

Nem kaptál ambuláns lapot ahol az orvos leírta a véleményét?

Előzmény: Arzeen03 (2725)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2728

Nem ot hete, bocs, nyolc hete, vagyis ket honapja

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2727

Az lesz a vege, hogy annyira bepipulok, hogy meggyogyulok magamtol :-) 

 

Chopper

Nekem 5 hete meg ugy fajt a labam, hogy ra se tudtam allni sot mozgatni sem

Ezert kitartas, lehet, hosszadalmas lesz a te allapot javulasod is egy kicsit

 

Forumon tartjuk a kapcsot, barmi erdemleges van, megirom

 

Hetfon sportkorhaz, ott is tortenhet barmi

Ha ott sem tudjak esetleg, tovabb megyek

Dr Obernahoz kecskemetre, de nem szaladok nnyire elore

 

Attoszkopos mutetek tucatmutet, kb tiz szazalekuk ami nem sikeres valami oknal fogva

Viszont keresztszalag mutetek ha gyakorlatlan vegzi, aki evente 10 20 ilyet csinal csak, altalaban korrekcios mutet kell utana ha jol tudom

Előzmény: Chopper63 (2726)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2726

Szerbusztok!

 

Szia Arzeen03!!

 

Olvasom irásod,mindent elolvastam amit ma irtatok,de utolsó dokis irásod elborzaszt!

 

Ezt irod:

lágy részek térdben és térd fölött kemények, miért, érthetetlen,

 

Ajaj,az én térdem az első műtét óta olyan,mint amit leirtál!

Nem tudja egyetlen orvos sem,mi okozza azt hogy totál kemény!!

Nekem elvileg átfurták az inamat..Nem hiszem ez is a protokoll része kellett volna hogy legyen.

 

Nincs diagnózisod eddig,és nekem sem tudja senki,mitől olyan a lábam,amit Te is leirsz!!

 

Nagyon kiváncsian várom a fejleményeket,dg-d,mi lesz veled??

Szoritok,találják már meg nálad mi a gond!!

 

MTB cipő,az enyém nem az,csak a sarka gömböjitett,és a dokim is azt hitte az..mondtam,ez nem az,és nekem nagyon könnyű járni benne.Sőt a mai napi járás gyakorlat sokkal könnyebb benne!!Neve nincs cipő,de tényleg hasonlit rá!

 

Köszi az infókat mindenkinek cipő témában.majd ha magamnak veszek egyszer,irásaitok alapján veszek.

 

Ma csaj két mankós járás gyakorlatok voltak.nagyon piros a sebem ominózus fele,és úgy tünik mintha 1 varrat hely kezdene begyulladni,vagy nem is tudom.bekrémeztem,várom helyre jöjjön.

 

Arzeen03!Fel a fejjel a jó doki megfogja találni mi a bajod!!Ha megtalálja,én is meglátogatom!!

 

Artroszkópos műtét,én már nem is tudom jó-e?Annyi sok gondot hall,olvas az ember róla műtött betegektől!

Vagy csak páran futunk a sok rosszba bele?Érdekes.Házi orvosom azt mondta,nagyon sok az artroszkópos műtéteknél a szövődmény!

az ő térdét is nyitott műtétben végezték.Keresztszalag pótlása volt neki is.Jó hogy utólag mesélte el..hurrá!!

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2725)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2725

na ez volt

 

doktor úr nagyon fáradt volt, 4-ig volt rendelés, fél ötre jutottam be utolsónak

 

csontizotóp: mi van a bokámmal is, volt e sérülve, nem volt, nem tudjuk mi ez

 

térdem: mozgások jobbak, mozgás 5 és 80 fok között

továbbra sem tudjuk mi a baj, 35 éves praxis alatt ilyen még nem volt, orvosi konzilium lesz összehivva a kórházban, ahová mennem kell és megnézik a térdem

 

lágy részek térdben és térd fölött kemények, miért, érthetetlen, MR-t megvárjuk, utána konzilium és döntés

röntgen: jó, elváltozás nincs

 

gyulladás? vérképen sűllyedés, CRP,  egyéb mint pl húgysav, teljesen normális

közérzetem, erőnlétem milyen? jól vagyok, semmi panaszom, tornázok, fekvőtámaszokal kiegészitve

talán valami fertőzés lehetett? lázas nem voltam, nagy fájdalmakon kivül semmi érdekesség

kétszer plungáltak, mi jött le? csak vér.

 

térd feletti duzzanat műtét után keletkezett?

nem, sérülést követően már rögtön megduzzadt és nem lappadt le sosem, de felkeményedett

/ itt próbáltam okos lenni, megkeményedett, fel nem szivódó folyadékgyülem? de nem :)

 

nem lehet jelenleg belevágni, mert mivel nem tudjuk, mivel állunk szemben, olyan dologgal is szembesülhetünk, amitől az egész állapot esetleg rosszabb lehet, előbb diagnózist kell felállitani /ezzel egyetértek

atroszkópos eszközt a felkeményedések miatt bevezetni sem lehet, a megkeményedett térd feletti területre az eszközt nem is lehet eljutattni

kérdeztem, teljes feltárás? MR-t megvárni, térdbemutató és döntés

hogy birom? köszönöm, elvagyok, türelmes vagyok, ha még nem késtünk le semmiről, mint pl megrövidül esetleg valami izom, ilyenek, akkor még elvagyok

 

térd ropogás: baromira ropog, torna ropogtatás nélkül! nem a porc ropog, hanem a csontvégek

 

részletekbe menően nem ment bele a doktor úr a nagy elemzésekbe, mert fáradt volt, na meg ugyis kell az MR és megnézik a térdem a konziliumon, addig tornázok

 

bot, cipő, lúdtalpbetét, elfelejtettem, majd improvizálok :)

fel akartam irni a kérdéseket, de nem volt toll nálam

 

munkahelyem rehabilitációs tervet kért, amit holnap el kell faxoljak, hát ez kb 4 sor lett, de majd megelégszenek vele valahogy, akkor is csak ennyi lesz ha több kelett volna :)

 

munkahelyi orvosom véleménye, nála is voltam előzőleg:

egy általánosan kiterjedő enyhe izületi gyulladásos folyamatom lehet, amit az atroszkópos beavatkozás a térdizületnél berobbantott

 

ennyi volt

 

 

 

 

 

 

 

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2724

sziasztok, itt vagyok, de csak azért, hogy pompomot idegesitsem

pompom, nyugodtan degeneráltazz le, nem sértődöm meg

 

gurabli, igazad van! egyszer egyik barátnőm vett nekem egy fekete nike cipőt, félig sportcipőt félig nem, azt hordtam is farmerhoz

továbbá egyszer vettem a piacon réges régen egy cipőt, hazavittem és otthon derült ki, egyik egy számmal kisebb mint a másik, az árus eltünt, de ez nagyon régen volt, kb 20 éve :) és mivel nagyon szegények voltunk nem tudtunk másik cipőt venni és több hónapig ebben a cipőben kellett járnom, hogy az egyik nyomta a lábam :9

 

megvolt a vizsgálat, szr a helyzet

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!