Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92093

Amit linkeltél az nem peer reviewed.

Előzmény: BZoltan (92091)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92092

Józan szakértőktől időnként hallani, hogy teljes védettséget (vajon mennyi időre?) csak a nyálkahártya-védettséggel együtt, tehát a betegségen átesve lehet szerezni. Az oltások ezt a védettséget időlegesen sem váltják ki.

Ha ez igaz, próbáljuk feltenni a kérdést: hogyan is fertőz a vírus, csak nem a nyálkahártyán keresztül?

Abban azért lehet reménykedni, hogy ha valaki az oltás következtében nem lesz súlyosan beteg, akkor a vírus nem is szaporodik benne meg annyira, hogy annyit harákoljon/tüsszögjön ki, mint aki oltatlanul lett beteg.

Előzmény: naivkezdo (92084)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92091

"Szerintem tévedsz, nincs igazolva."

 

Én csal linkeltem egy cikket amiben ott vannak a vonatkozó kutatási eredmények.

 

Jól értem, hogy te vagy nem tartod ezt a forrást hitelesnek vagy nem ugyanazt olvasod ki belőle?

 

Előzmény: naivkezdo (92084)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92090

"Persze, megvan: be van parázva."

 

Megállítottad és megkérdezted? Vagy gondolatolvasó vagy?

Előzmény: Hepci (92081)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92089

"Ti oltottak vagytok kvázi a kísérleti egerek"

Korábban többször cáfoltam ezt a butaságot. De a kedvedért belinkelem mégegyszer.

 

 

"Illetve miért nincsenek felmérések a halottak között mennyi az oltott vagy az oltás utáni melllékhatásokról?"

 

Civilizált országokban (nem Magyarországon) ahol transzparens államigazgatás és közegészségügyi ellátórendszer van ott minden ilyen adat bárkinek a rendelkezésére áll akit érdekel. De milyen mellékhatásokra gondolsz?

 

 

"a számok alapján sokkal jobban ellenáll a szervezete ezáltal, így teszem azt mi a bánatnak kéne neki beoltania magát??"

Köszönöm a kérdésedet és a tény, hogy kérdezel az már egy nagyon jó jel.

Először is, azt fontos tudni, hogy a fertőzésen való átesés kevésbé véd a vírusmutációk ellen mint az oltás. Az orvosi szakmában teljes az egyetértés, hogy a vakcina több vírus variáció ellen is véd ameddig a fertőzés csak az az egy ellen ad védettséget.

Az extrém magas antitest számmal rendelkező ismerősödről pedig annyit fontos tudni, hogy nem tudod, hogy mennyi lenne az antitest száma ha oltást kapott volna és nem a fertőzés miatt lenne védettsége. Nagyon máshogy reagálunk mindannyian a fertőzésre is és az oltásra is. Van akinek alacsony lesz az antitest száma ameddig másnak meg nagyon magas.

"Elméletben Én is igazoltan átestem rajta"

Akkor most, igazoltan vagy elméletben?

 

 

 

" az immunrendszerük sokkalta gyengébb lett mióta beszurizták magukat. "

 

Ezt ők mint képzett fodrászok, hentesek és villanyszerelők így megállapították vagy egy szakorvos diagnózisa ez?

Előzmény: Winesoul (92072)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92088

Én is ebben a forgatókönyvben reménykedem, de nem tudhatjuk, hogy mi lesz. Ez az omikron még akár szerencsét is hozhat, de akár jöhet egy jelenleginél súlyosabb mutáns is, amibe konkrétan belehal a betegek 20%-a.

Az évenkénti (kötelező?) oltást ellene még úgy-ahogy el tudnám képzelni, de az nem elég. Még az is lehet, hogy az ősszel beadott oltás sem elég tavaszig sem...

Előzmény: altimus (92079)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92087

ellenben elmeletileg az mrns alapu vakcinak kifejlesztese barmely varianssal szemben gyorsan megy, ugyhogy lehet ujra sorban allni az oltasert. jo hir viszont, hogy az eddigiek alapjan a del-afrikai omikron varians sokkal artalmatlanabbnak tunik, mint a korabbi variansok.

Előzmény: kifli (92083)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92086

Nem tudom, miért gondolod, hogy a te állításaidat cáfoltam - egyszerűen a te hozzászólásodra mutatott a komment, de általános megállapításokat igyekeztem benne tenni, semleges nézőpontból (az oltástáliboktól és az oltásellenesektől egyaránt elhatárolom magam, mint már itt több lappal korábban kiderülhetett).

Egyedül annyi érint benne téged, hogy a "retardált faszfejezéstől" igyekeztelek óvni, de inkább csak általános humanista nézőpontból, mert nem látok rá esélyt, hogy ettől eltántoríthatnálak (mint ahogy te sem tudsz engem az általad "rasszizmusnak" vélelmezett mondataimtól).

Visszatérve a szövegemhez, nagyjából azt látom, hogy ez az egész akkor érhet véget, ha lesz hatásos gyógyszer és/vagy a vírus békésebbé válik (nem tölti meg a kórházakat az oltatlanokkal és a már éppen lejárt szavatosságú oltottakkal). Addig menni fog a birkózás, akár további több évig. Aki ezt nehezen viseli, annak nehéz lesz.

Előzmény: BZoltan (92080)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92085

na, abban en se. sot, valoszinuleg jobban nem, mint te, mert en abszolut elutasitom azt. tudomany (termeszettudomany) az, amiben a hipotezis megcafolhato. a vallas meg az, ahol a kinyilatkoztatas nem cafolhato. (ergo a vallas nem hipotezisekre epul, hanem dogmakra.)

Előzmény: kifli (92082)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92084

Akkor ebben nem értünk egyet:)

Szerintem tévedsz, nincs igazolva.

Mondjuk ez egy elég fekete-fehér dolog, nem értem mit látunk másképpen.

Előzmény: BZoltan (92076)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92083
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92082

nem hiszek feltétel nélkül a tudományvallásban

Előzmény: altimus (92070)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92081

Persze, megvan: be van parázva. De mondtam, hogy nincs ezzel semmi baj, ez a betegség egy rendkívül speciális és eddig ismeretlen helyzetet hozott az életünkbe, amire sokan nem tudtak racionálisan reagálni, így konteók hívei lettek vagy éppen felemészti őket a permanens félelem.

Mamám átélte a háborút egy légópincében, ő azt mondta, hogy majd csak lesz valami most is. Remélhetőleg a sokkal fiatalabbak értelmesebb része feldolgozza/feldolgozta magában a helyzetet mára és képes értelemmel szemlélni azt, míg lesznek, akik ettől végleg becsavarodnak.

Előzmény: BZoltan (92075)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92080

Először megkérdezném, hogy kívánod azt, hogy tételesen végigmenjek a téves állításaidon vagy inkább engedjük el? Mert egy csomó olyan állítást cáfolsz (jogosan és alappal) amit én nem írtam valamint egy sor olyan féligazságot írsz ami részben ugyan igaz, de teljesen azért nem.

Előzmény: Hepci (92071)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92079

> Ilyen értelemben a sokat emlegetett nyájimmunitás ennek a betegségnek az esetében illúzió/lehetetlen: soha nem lesz egyetlen ország sem, ahol a populáció 90%-a egy adott pillanatban a valóságban is "védett"

 

sajnos az nem eleg, hogy egy adott orszag legyen ilyen. pl. szingapur hetszentseg, hogy meg tudna azt szervezni, hogy 3 nap alatt vegigoltsak a lakossag 90+ szazalekat. de ez sokat nem jelent, ha a vilagban ez elkepzelhetetlen. marpedig ma ez tenyleg elkepzelhetetlen.

 

ellenben arra jo esely van, hogy az ido haladtaval gyengul a virus, illetve ugy mutalodik, hogy kulonosebb problemat nem okoz a szervezetben. allitolag a del afrikai varians enyhe fejfajast okoz, oszt jonapot. amugy sok ember szamara teljesen termeszetes, hogy evenkent beoltatja magat influenza ellen. en is megteszem. ugyanilyen termeszetesen beoltatnam magam evente covid ellen is, ha ugy alakulna a tortenet a jovoben.

Előzmény: Hepci (92071)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92078
Előzmény: BZoltan (92076)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92077

Engem cseszegethet nyugodtan, nem fáj ez nekem.

BZoli a kettős mérce egyik legszebb példája a magyar kibertérben, de ezzel nincs semmi baj, nyíljék minden virág, meg a büdöske is virág, ugye. :)

Előzmény: Winesoul (92072)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92076

"Akkor megegyezhetünk, hogy ez nincs igazolva."

 

Én a linkelt forrásokból azt veszem le, hogy de, igazolva van.

 

Előzmény: naivkezdo (92066)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92075

"A maszkról azt gondolom, hogy azt az említettek nem ott felejtették az arcukon ..."

 

Aztán lehet, hogy rosszul gondolod. Én csak ezt mondom. Látod... ez is az értő jó szándék egyik megjelenése. Én ha ilyent látok akkor az első gondolatom az, hogy biztos megvan rá a maga jól felfogott oka.

Előzmény: Hepci (92064)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92074

Indulatkezelési problémáid vannak? :D

Más is fröccsenhetne, ha nem figyelnek: egyszer autópályán láttam, hogy egy új nagy Merdzsó imbolyog a sávon belül előttem. Azt gondoltam, bé van baszva, de nem, mert a nő végül felemelte a fejét a sofőr öléből, és utána kiegyenesedett a Merci futása. Be köllene írni a kreszbe azt is, hogy vezetés közben szopatni veszélyes. :)

Előzmény: IsKol (92069)
Winesoul Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92073

Tied a napi top komment plecsni:D Bearanyoztad a napomat, jót röhögtem ezen :D

Előzmény: Hepci (92014)
Winesoul Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92072

Műszaki szakmám van amihez nem értek. Jártam egyetemre is, amit bár végül nem fejeztem be jó képet adott, hogy hiába szakember az illető vagy kap plecsniket attól még kurvára nem tévedhetetlen és sok baromságot tud összehordani. Sok olyan mérnököt, dr-i végzetségű embert ismertem akár ott akár a gyárban töltött évek során akik hiába szakemberek jóesetben csak elméleti síkon tudják a dolgokat, de éles szituban ha fellép egy probléma kapufa az adott személy vagy alapvetően is kapufa az még rosszabb. De ha egészségügy orvosokat vesszük ott is elég sok olyan van aki nem való oda. Elég sok orvolst ismertem meg 34 év alatt ilyen-olyan okoknál fogva és így jó rálátásom van, hogy híg ez a szakma is. Amúgy egy egyszerű mezei borboltos vagyok, aki azt csinálja amihez a legjobban ért és szeret.

 

Ezt ne hasonlítsd kérlek a többi oltáshoz mert teljesen más, most Ti oltottak vagytok kvázi a kísérleti egerek és az a szomorú, hogy még örülsz is neki. Tény voltak régebben is tesztfázisok a többi oltásnál, de ott jóvalta kisebb közösségekben, meg mire eljött a mi időnk (80-as;90-es évek kinek mi ügyebár) addigra kiküszöbölték a mellékhatások javarészét.

 

"Mondom, ez a baj a sok retardált faszfejjel" & "Az pedig sajnos egy végtelenül szomorú de kegyetlen igazság, hogy az aki egészségügyi kérdésekben nem az orvosok százezreinek hisz az bizony egy retardált faszfej." - Mondom egy az egyben azt csinálod, amiért Hepcit cseszegeted időről időre, kvázi ez is egyfajta dehumanizálás. Bort iszol és vizet prédikálsz, így a jövőben inkább kérlek ne is csesztesd Hepcit, mert pont amiatt hogy az oltáselleneseket retardált faszfejnek tartod Te sem vagy más. Így nincs jogod, hogy kifogást emelj ha buzizik vagy más szófordulatot használ.

 

Illetve miért nincsenek felmérések a halottak között mennyi az oltott vagy az oltás utáni melllékhatásokról?

 

Még 1 kérdést had tegyek fel! Miért van az, hogy egyik ismerősömnek aki dettó oltatlan, de igazoltan átesett az év elején, sőt kórházba is került, hogy egy oltott személyhez képest sokkalta nagyobb, elképesztően magas az antitest száma van.  Az nagy büdős helyzet , hogy kvázi a számok alapján sokkal jobban ellenáll a szervezete ezáltal, így teszem azt mi a bánatnak kéne neki beoltania magát??

 

Elméletben Én is igazoltan átestem rajta, de az év elején elég sok munkahelyi stressz ért ahol kicsit kikészültem és egyfajta idegi kimerültség lett úrrá rajtam. Amúgy az immunrendszeremben bízok meg a természetgyógyászatban. Pl gyógyszert csak a legeslegvégső esetben szedek be

 

Azt is elmondtam már hogy több oltott ismerősöm már megbánta, pont amiatt, hogy az immunrendszerük sokkalta gyengébb lett mióta beszurizták magukat. Az oltott ismerőseim győztek meg engem, hogy jó döntés ha nem veszem fel az oltást. Szóval kurvára benézted mert nincs itt a vadnyugaton a.k.a. Győr antivaxxer gyülekező ahol mantráznánk az oltásellenességet alufóliával fejünkön :D

Előzmény: BZoltan (92057)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92071

Ez az egész sajnos leginkább logisztikai probléma - ha meg is van (lenne) a szándék a lakosság 90%-ában például nálunk, jelenleg sem tudja senki pontosan megmondani, hogy mekkora ellenanyagszintnél és hány hónapig számít védettnek valaki. Ilyen értelemben a sokat emlegetett nyájimmunitás ennek a betegségnek az esetében illúzió/lehetetlen: soha nem lesz egyetlen ország sem, ahol a populáció 90%-a egy adott pillanatban a valóságban is "védett", bármilyen korlátozott fogalmat (kb. = nagy eséllyel nem kerül súlyos állapotba, ha megbetegszik) is tulajdonítunk ennek a szónak.

Nálunk megy ez a bugyuta számlálósdi, közben a kormány úgy tesz, mintha eljönne a megoldás attól, hogy még 20% beoltatja magát az első két oltással, de ha ez hirtelen a jövő héten megtörténne, akkor sem jönne el a nyájimmunitás, mert közben az összes tavaszi oltottnak is meg kellene kapni a 3. oltást, etc. Tehát tkp. közösen hajszolunk valamit, ami elérhetetlen - saccra max. 30-40% lehet jelenleg aktuálisan "védett", és ugye ezek közül a fokozott rizikófaktorú emberek továbbra is simán belehalhatnak, ha elkapják.

Tehát ez a betegség és a kezelhetősége eltér minden más elvileg oltással megoldható betegségétől, ezért én a helyedben sokkal óvatosabban bánnék a "retardált faszfej" minősítéssel azokkal kapcsolatban, akik nem rohannak oltódni vagy éppen teljesen elutasítják azt.

A minket meghaladó oltottságú (nyugati) országokban is óriási gondot okoz a betegség, újra megteltek a kórházak. A halálozás nálunk korábban is messze felülmúlta a nyugaton számolhatót, ennek az okát kellene sürgősen vizsgálni a kormányzati illetékeseknek a 6ökör miniszter vezérletével. Persze nem teszik, érthető okokból: aki ma bekerül egy magyar kórház intenzív részlegére, az covid nélkül is többnyire lábbal előre hagyja el a helyet, ha ott tölt háromnál több napot, mert addigra megkap valamilyen kórházi fertőzést és annyi szegénynek. Ezt persze a rendszerben tevékenykedők nem akarják elismerni (az orvos elmondja neked, hogy a rokonod elkapta a ...coccust, a halotti papírra pedig az kerül, hogy "szívelégtelenség"), így a borzalmas covid-halálozás is elemezhetetlen.

Előzmény: BZoltan (92059)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92070

> Persze, hogy van ra forras. Sponsored by Pfizer

 

ne viccelj mar. nem tudom mi az iskolai vegzettseged, mennyit tudsz a termeszettudomanyokrol, a termeszettudomanyos kutatasok alapelveirol ... de biztosithatlak rola, hogy rendkivul ritka az olyan peer reviewed kutatas/cikk/tanulmany amit vissza kell vonni adat hamisitas ... miatt.

Előzmény: kifli (92061)
IsKol Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92069

"Autóban, vezetés közben maszkot hordani pedig veszélyes."

 

Viszont ritkábban kell takarítani a szélvédőre fröccsentett nyálat ami a korábban már átbeszélt "vezetési zsenik" miatt került oda ;-)

 

 

 

Előzmény: Hepci (92064)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92068

bruhahahahaha

Előzmény: BZoltan (92063)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92067

Ezeket az adatokat illene korrigalni az atoltottsag fuggvenyeben. Egy egyszeru pelda: Tegyuk fel, hogy egy orszag 10 millio lakosabol 7 millio oltott, 3 millio oltatlan. Ha a korhazba kerulo mondjuk 10ezer ember 70%-a nem oltott, 30%-a oltott, akkor az 7000 nem oltott, illetve 3000 oltott ember. A 7000 a 3 millio 0.0023-ad resze. A 3000 pedig a 7 millio 0.00043-ad resze. Vagyis tobb mint otszorose az eselye egy nem oltottnak arra, hogy korhazba keruljon, mint egy oltottnak ebben a peldaban. Ugyhogy onmagaban az az informacio, hogy a korhazba kerultek hany szazaleka oltott illetve oltatlan az nem elegseges. A teljes nepessegen beluli oltottsagi aranyt is figyelembe kell venni.

 

A te peldadbol vett intenzivre kerulo 4.6% oltott adattal es a fenti oltott/oltatlan arannyal szamolva meg meglepobb adat jon ki. eszerint 0.000066 a valoszinusege annak, hogy egy oltott kerul intenziv osztalyra, ellenben 0.0032 annak a valoszinusege, hogy egy nem oltott kerul intenziv osztalyra. Azaz 50x-es (otvenszeres) az eselye ennek. (es nem kb 20 szoros, ami a 100/4.6 hanyados erteke.)

Előzmény: BZoltan (92062)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92066

Akkor megegyezhetünk, hogy ez nincs igazolva.

Szerintem ezt vedd ki az érveid közül, mert vagy nem igaz vagy nem bizonyított:)

Előzmény: BZoltan (92062)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92065

Nem, nincs rá, ilyet nem mond a Pfizer.

Előzmény: kifli (92061)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92064

A tények kimondása nem lehet sértés és rasszizmus, még akkor sem, ha te  így gondolod. Tehát maradjunk abban, hogy a 25 centis farkú, barna bőrű, hím Homo sapiens nagyfarkú néger, és ezt ki lehet mondani.

 

A maszkról azt gondolom, hogy azt az említettek nem ott felejtették az arcukon bizonyos szituációkban, hanem annyira be voltak parázva, hogy a zöldövezeti, üres utcán is célszerűnek találták a hordását. Ezért nem akarok senkit minősíteni. Autóban, vezetés közben maszkot hordani pedig veszélyes.

Előzmény: BZoltan (92051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!