Ferenczy most jobbkettőben átment (a tőle jól ismert) 'terminátor' módba, frontálisan ütközött a védővel>hetes.

Ferenczy viszont gyenge......elöl is, védekezésben is. Marincsák sincs jó formában, sajnos.

RnD Creative Commons License 2023.01.08 -1 3 8693

Pásztor Bettit be kellene cserélni szvsz......(24-19)

RnD Creative Commons License 2023.01.08 -2 3 8692

Valcea-Vác: 21-18 (félidő)

Kuczora átlövésgóljával kezdődött a meccs, aztán Marincsák is betalált és róla rögtön ki is állítottak egy román játékost. A létszámfölényt kihasználva hamar lőttünk még két gólt (Helembai és Ferenczy) majd Nati is betalált. Ezzel tartottuk is a lépést, az ötödik percig (4-4).

Utána viszont az ellenfél percei következtek. Középen hét méterről átlövésekből könnyen betaláltak, El-Ghaoui egy keresztpasszt is megszerzett, ebből is gól lett (7-4 8. perc) Leütköző faultokat a meccsnek ebben a periódusában egyáltalán nem láttunk a Váctól, a védekezés teljesen immobil volt a hatoson. Bukovszkytól sem nagyon láttunk védéseket, persze ilyen védekezés mellett bravúrok kellettek volna. Elöl meg egészen felelőtlenül ellövöldöztük a labdákat, először előkészítetlen átlövésekkel (amivel a kapust tettük naggyá) aztán meg több kockázatos bepasszal Helembainak, amiből labdavesztés lett.

Így nem csoda h negyedóra után már hat góllal ment a Valcea (14-8 17. perc) és beküldték a második sorukat. Mi is ezt tettük. Csakhamar kiderült h a mi cseréink sokkal jobbak, Ballai Bori egészen szuper gólokat lőtt egy idő után, Diószegi kétszer is betalált szélről és a fiatalok közül Kovács Anikó is lőtt egy klassz gólt (utána meg kialakított egy klassz helyzetet a vonalon, ebből sajnos nem lett gól...) Vissza is jöttünk döntetlenre (16-16 25. perc)

Komoly esélyünk lett átvenni az előnyt, de ez nem sikerült, ráadásul legjobbunkat, Ballai Borit egy eléggé kétes helyzetben bevitt fault miatt kiállították. Nélküle az utolsó három percet 3-0-ra elveszítettük (18-18>21-18) de sebaj. Bőven van esélyünk a győzelemre is akár:)

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8691

Na, hát most 21 - 18.

A védekezés továbbra sem jó, de már azért a -6ról történő egyenlítésért megérte nézni ezt a meccset, lévén, hogy úgy történt ez, hogy Marincsák mellett Ballai és Kovács Anikó, beállóban pedig Kovalcsik játszott. Kuczora , Helembai  a padon...

A két szélső, Schatzl és Diószegi szép megoldásokat választottak, ahogy korábban írtam, szerintem Nati eddig extra. Kovács Anikó jól látja meg a helyzeteket, egy trükkös, ügyes játékos, jó szellemben játszik (pl. rossz megoldása után gyönyörűen lehalászott egy passzt, javítva a hibáját). Ballai Borbála úgy játszik, ahogy a képességei engedik, végre. És , bizony jót tett a támadójátéknak, hogy Kovalcsik személyében egy Helembainál jóval erősebb fizikumú (bár ő sem magas ) játékos került beállóba. Ő kevésbé gólerős, de csinálja a helyeket.

Kurucz Aidát viszont egyelőre nem lehet pályán tartani, mert szórja a labdákat.. :(

Vándor777 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8690

Nagyon bátran játszik a Vác, ha nem lenne ennyi ki nem kényszerített hibája / Ferenczy, Kurucz/ .......

Márti.it Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8689

Ez a románoknak hol éri meg, egy EL csapat, ahol szinte csak légiósok játszanak?!

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8688

Egyenlít a Vác, -6rol.... Azta.

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 1 8687

Érdekes amúgy, hogy az előbb hat.volt.mar közte, de mióta a cserék játszanak, visszajottunk 2re.

Előzmény: Törölt nick (8686)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8686

Harmadik klasszis gólja, az előbb pedig hetes-ketpercet harcolt ki.

Előzmény: Törölt nick (8685)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 1 8685

A Vác védekezése igazából nulla, nem védekeznek.

Viszont Schatzl Nati két olyan gólt lőtt, amik ezek a szinten is szuperek. Miket nem tud ez a lány...

van_Persil Creative Commons License 2023.01.08 -16 0 8684

Kösz!

Amúgy repülövel nem biztos, hogy hamarabb ott lettek volna, nem tudom, Schwechatról hogyan vannak gépek Mühlhausenbe, esetleg Bécsig busszal, onnét Zürichbe az Euronighttal, majd megint busszal, de az mindig fullos, oda nehéz egy komplett csapatnak jegyet szerezni rövid (pár hetes) határidövel.

Közben megnéztem: hétköznap naponta többször is van, maga a repülési idö másfél óra.

Ök tudják, mire és mennyi pénzt adnak ki.

Előzmény: hatosfalat (8683)
hatosfalat Creative Commons License 2023.01.08 -4 0 8683

Honlapjukról: Péntek hajnalban busszal indulunk Franciaországba és a tervek szerint estére érünk Besanconba, ahol szombaton egy gyors városnézés, valamint a mérkőzés helyszínén egy átmozgató edzés szerepel a programban.

És most nézem, hogy már pénteken kimentek.

Előzmény: van_Persil (8681)
van_Persil Creative Commons License 2023.01.08 -16 0 8682

mentek

van_Persil Creative Commons License 2023.01.08 -16 0 8681

Attól függöen, hogy merre mennek, autóval és megállás nélkül 12-13 óra lenne. Az amúgy honnét van, hogy végig busszal menmtek?

Előzmény: hatosfalat (8674)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8680

Statisztika tegnaprol:

Planéta 10 / 7 . Átlövésből 6/4.

Kacsor 11 /7. Átlövésből 10 / 6.

Kettejüktől ez 16 / 10 messziről, ami egészen korrekt. :)

Vámos Petra 5 / 2, ami nem jó, viszont kiosztott 4 asszisztot, ami pedig szupi.

Szimonak a góljai mellé még lett 3 gólpassza is. (És még egy Kacsornak, és egy Szabó Ninanak).

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.08 -2 1 8679

Valamitől most tényleg más a játéka hozzáállása,ha ehhez egy elbeszélgetés kellet,ami úgy tűnik célba talált,akkor jó lenne ezt a másik üdvöskénkkel is megejteni,jelesül Kuczorával hát ha rá is ilyen hatással lenne egy ilyen csevegés.

Előzmény: Törölt nick (8677)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.08 -1 0 8678

Sűrű hetek várnak mind a két csapatra,nem lesz egyszerű lehozniuk de itt lehet edződni az igazán komoly terhelésekre.

De az elég furcsa hogy a Móvár csütörtök után már szombaton EL-t játszik idegenben!

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 0 0 8677

Gréta egy lövő, akinek a játékát a gólok határozzák meg. Október ötödiketol december végéig az akció góljai: 2,1,1,4,0,2.

Aztán december végén valami megváltozott , szerintem leültek vele beszélni. Azóta: 5,6,7.

És ami nagyon tetszik, hogy a látott hozzaallas is egészen más az elmúlt három meccsen. Csuszik-maszik a labdakert védekezésben.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8675)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.08 -1 1 8676

'Ahhoz amit vizionálsz bizony ezt a szintet tartósan kellene hozni, ami komoly feladatnak tűnik jelenleg.'

Bizony ez még csak az első meccs volt,és ahhoz hogy a Lokinak vérmesebb reményei lehessenek,ahhoz minimum ezt a szintet tartani kell!

Előzmény: Isthy1 (8672)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.08 0 1 8675

Ahogy mondod Lajosom,és Kácsor már ellenünk is remekül játszott!

Előzmény: ZLajos (8670)
hatosfalat Creative Commons License 2023.01.08 -4 0 8674

Érdekes, hogy Siófok busszal utazott ki a franciákhoz. Lehetett egy 15 órás utazás. Gondolom ott spórolnak ahol tudnak.

A bajnoki mérkőzésük meg csütörtökön lesz az Óvár ellen. Utóbbinak meg utána szombaton az egyik legfontosabb EL meccse lesz a Nantes ellen idegenben.

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.08 -1 2 8673

Nagyon nehéz megállni, hogy ne bízzuk el magunkat már az első jó meccs után... :D De valahogy ki kellene bírni. Ha a következő hetekben így marad, az nagyon jót fog tenni majd a válogatottnak is. Meg úgy általában, a magyar női kézinek.

Ma a többi csapaton a sor, az alaphang már megvan.

Isthy1 Creative Commons License 2023.01.08 0 1 8672

"Tudom, még csak egy meccs ment le, de a Loki akár sokáig juthat idén, az EHL FF nagy siker lenne, ilyen magas polcon döntően magyarokra épülő csapat rég nem volt a nemzetközi kupákban..."

Pár órán belül két előreszaladás... Belehúztál ;-)

Előzmény: Tonio 2.0 (8669)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.08 0 1 8671

Bízzunk benne hogy most éppen ezen dolgozik....illetve dolgoznak,mert egy jó Szimóra nagy szüksége lenne a válogatottnak!

ZLajos Creative Commons License 2023.01.08 0 1 8670

Kijár a gratula a Lokinak! Nagy iramú meccset játszottak, nagyszerű küzdelmet produkáltak, időnként klassz játékkal. Különösen élenjárt ebben Planéta és Kácsor. Utóbbinak külön örülök, már-már idézte egykori váci legszebb napjait. A magyar válogatottnak egy ilyen Kácsorra van szüksége!

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.08 -1 0 8669

A válogatott más kávéház! Először a klubban kell stabil, jó formát mutatnia, az első lépéseket megtette.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (8667)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.08 -1 0 8668

Egészen jó meccset játszott tegnap a Loki jó iramú és magas színvonalú csata volt,ilyen meccsekből lehet rengeteget tanulni és tapasztalni!