Keresés

Részletes keresés

parlagi Creative Commons License 2007.11.08 0 0 56
...hát a feje elején...
Előzmény: ca-kó (55)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.08 0 0 55
Ok Krampusz ! pontosan helyileg hol is?
Előzmény: parlagi (54)
parlagi Creative Commons License 2007.11.07 0 0 54
Egyik lábad a másik után... bemennél az istállóba... szembe Mátyással... megsimogatnád az egyik feleségét, majd kipróbálnád van-e luk az adrenalinpáncélon. Kézzel, mert szűk a hely, a lapátot nem lehet ott jól forgatni.
Előzmény: ca-kó (53)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.07 0 0 53
Na osz máááá mit????   Mosmááá fogalmazhatnál egyértelműen is.:-)
Előzmény: parlagi (52)
parlagi Creative Commons License 2007.11.07 0 0 52
Nem próbálnád meg inkább te? :)
Előzmény: ca-kó (51)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.07 0 0 51
Hát nem el..sztam! :-)  46 :-))
Előzmény: ca-kó (50)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.07 0 0 50
A 44- re vagy a 48-ra?  :-))
Előzmény: parlagi (49)
parlagi Creative Commons License 2007.11.06 0 0 49
De erre esküdj meg! Mert, ha mégsem, akkor nagy szarban vagyok :)
Már kezdek aggódni, mert a racka kosunk is megfejelt a minap, és ez még mind semmi :), a tincses bak meg szemet vetett az asszonyra.
Mos'má több atrocitás nem kéne :)
Előzmény: ca-kó (48)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.06 0 0 48
Na igen de az orránál van rajta egy lyuk. :))  Majd hívlak csak bekrepált az autóm és a másikkal hosszab utakat nem igen merek vállalni.
Előzmény: andreja (47)
andreja Creative Commons License 2007.11.05 0 0 47
adrenalinból van az a páncél, azér olyan hatásos
Előzmény: ca-kó (46)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.04 0 0 46
Köszi !! Várom a többit a bocikról. Ilyenkor hiába ütöd nem foglalkozik vele mert olyan mintha páncél inget hordana magán. A párzáskor azt lehet mondani érzéketlenné válnak a fájdalomra, egy kicsit magasabb a fájdalom küszöb. Viszont ha jól orba vágod az használ kilett próbálva. :-))
Előzmény: parlagi (44)
parlagi Creative Commons License 2007.11.04 0 0 45
:) A baj csak az a földrevitellel, hogy ennek közel 90 centi a marmagassága és így soványan is van vagy 60 kiló. Így sajnos marad a lapát, mint fegyelmező eszköz. Egyébként teljesen békés, barátságos állat, mikor hoztam a kezemet nyalogatta, a szakállánál fogva vezettem be az istállóba és onnan ki a körmözéshez. Azóta keménykedik mióta tíz felesége lett. Nem szívesen ütlegelek, azért gondoltam, hogy megvárom a hajcihő végét és ha utána is folytatja, hát eltángálom.
Előzmény: Coramora (43)
parlagi Creative Commons License 2007.11.04 0 0 44
Nekem csak a papáról van képem, majd szólok az illetékesnek.
Előzmény: ca-kó (42)
Coramora Creative Commons License 2007.11.03 0 0 43

Már egyszer leírtam a véleményemet. Most sem tudok többet írni erről. Az állat az erősebbet tiszteli. Beszélhetünk szeretetről, hűségről, de semmi másról nincs szó, vagy tisztel vagy nem. Ha nem tisztel meg kell szerezni a tiszteletet. Én nem hagynám szó nélkül ha felém jönne vagy bökne a szarvával. Biztos kapna érte. Nem bántom én az állatot feleslegesen csak akkor mikor esetleg megkérdőjelezné azt hogy én vagyok az erősebb. Nem csapkodtatom villanypásztorral őket hogy tiszteljenek, de szó nélkül belebokszolok az oldalába ha felém billent, vagy rálép a lábamra. Az első kecskémnél Manócskánál volt olyan még fiatalabb korában (egy éves) hogyha nem tetszett neki valami akkor felágaskodott és nekem jött. Aztán egyszer kétszer elkaptam a szarvánál fogva mikor jött és levittem a földre. Én is lihegtem, de ő is. Viszont elnyertem a tiszteletet. Nem jött többet felém. 

 

A bakkal kapcsolatban. Valószínüleg nem lettek vemhesek a nőstények és elkezdtek újra ivarzani. Nekem tavaly 10 nőstényem volt és volt olyan akit nem láttam párosodni és mégis vemhes lett. Nálam most az idén jó egy hónapig tartott a "balhé". Már nagyon untam őket, kicsit nehéz volt elviselni a bandát. Egy-két nőstény nem lett vemhes, de ők már vissza ivarzottak. Most is van olyan nőstényem akit nem láttam hogy kergettek volna, de ettől nem tartom kizártnak hogy vemhes lett. Egyszóval kitartás.:-))

Előzmény: parlagi (41)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.03 0 0 42
Aztán ha leültök mit csináltok szkanderoztok?  A jövő héten küldök neked  képet egy gyönyörű bakról, erről azt lehet mondani. EZ TINCSES!!!  Ráadásul bagóért meglehet szerezni. A képeket még nem küldted el a szürkékről.
Előzmény: parlagi (41)
parlagi Creative Commons License 2007.11.03 0 0 41
Szeretnék is kérni mindenkit, hogy szóljon, ha lát valami "hosszúszőrűt"! Anyáért elmennék talán még most is, csak férfivonalon van stop.
Jut is eszembe: a barna bakunknak ("Büdös"-nek nevezzük, mert már június elején szűkölve bújtak el a kutyák a parfümjétől) már megvolt az egész hárem (durván egy hónapja kezdték), most viszont újra zajlik az élet, de keményen, azzal a különbséggel, hogy Mátyás (a szőrös) a király :). Lehet, hogy Büdös terméketlen?
Mátyás egyébként kemény gyerek, a minap meg is ijesztett: betoltam a talicskát a lucernával, hesegettem odébb, hogy haladjak előre, mire ő felemelkedett úgy hat fejjel fölém... igazából nem volt komoly, de inkább löktem egyet a talicskán. Másnap reggel vittem nekik abrakot, akkor meg néhány erőteljes szarvbillentéssel próbált odébb lökdösni a vödörtől.

Na állatvédők :), simogassam? Vagy szépen üljek le vele, mint férfi a férfival?

Egyébként meddig tart az őrület? Azért furcsa, mert tavaly úgy voltunk túl rajta (igaz nem 10, hanem csak 2 anyával), hogy észre se vettük.
Előzmény: Coramora (40)
Coramora Creative Commons License 2007.11.03 0 0 40
Bevallom hogy örülők hogy valaki legalább megköszönte. Már kezdtem szídni magam hogy minek foglalkozom azzal hogy esetleg másnak szóljak hogy milyen kecskét találtam ami talán érdekelné. A kecsi vásárlással én is úgy vagyok mint te, meg aztán én nagyon várom a tavaszt és a leendő kicsiket. :-))
Előzmény: parlagi (39)
parlagi Creative Commons License 2007.11.03 0 0 39
Én személy szerint köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet :), de: Hú, ez nagyon messze van :) nekem már kiürült a keretem erre az évre, a farádi úttal, de hátha van valaki, aki meg tudja nézni.
Előzmény: Coramora (34)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.01 0 0 38
Nem , nem ismerem csak szoktam szöszmötölni a hirdetések között és ott találtam .
Előzmény: Coramora (37)
Coramora Creative Commons License 2007.11.01 0 0 37
Na várj csak most nézem meg jobban. Honnan veszed hogy 2005. júniusában született? Ismered?
Előzmény: ca-kó (35)
Coramora Creative Commons License 2007.11.01 0 0 36
Hát én ennyire nem néztem meg. :-)) Gondoltam lesz aki örül neki és ezért mentettem ki.  Mint írtam engem nem hozz annyira lázba hogy komolyan megnézzem, de most látom hogy igazad van. :-))
Előzmény: ca-kó (35)
ca-kó Creative Commons License 2007.11.01 0 0 35
Ahoz képest, hogy 2005 júniusában született nem néz ki 1.5 évesnek.  :-))     Úgy látom az állatoknál is kezdik vissza tekerni a km órát ha eladásra kerül a sor. :-))
Előzmény: Coramora (34)
Coramora Creative Commons License 2007.10.31 0 0 34
Ha valakit érdekel a T-online.hu apróján hírdetik. 1,5 éves bak 10000 ft. :-))
krezidiesel Creative Commons License 2007.10.28 0 0 33
Bocs ha Parlagi 14.hozzászólására válaszolsz akkor honnan tudjam hogy az nekem szól?
Előzmény: bandi48 (30)
ca-kó Creative Commons License 2007.10.27 0 0 32

Hali véreim alszotok?

bandi48 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 31

 Elnézést hogy ebben a tincses kérdésben ilyen fafejü vagyok de ezt fénykép alapján nem leet megállapitani. Még a tüzetes vizsgálatkor is becspódhat az ember.De a magyar kecskének nem ez a fö jellemzöje . A rámássága, fej formája és a nyak ,marja a hát medence lábak állása stb.Egy szóval a magyar kecskének meg kell lenni azoknak az ösi tulajdonságoknak ami a legeltetéses gazdálkodáshoz kötödnek mivel ez az ösi tartásiformája.Higgyétek el hogy mésképpen alakú egy legeltetett kecskének a vázszerkezete mint egy udvarban vagy karámban tartott kecsinek. A legtöbb kecskénél a hétsó lábakka és a medencével van a legtöbb hiba. EZt az én tapasztalatom szerint az ágaskodás hiánya okozza.Milyen érdekes szó kapcsolat !

Miért áll a hátsó lábára a kecske ? MIT csinál ? Le eszi az ágat -ágaskodik.

bandi48 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 30

 A 20. hozzászólásban irtam a bakról . de már a másik topikban is kifejtettem a véleményem.Mégegyszer mondom gyönyörü Magyar kecske. és a prodoktuma a boci az meg nagyon szép.

 Igen a gatyás és az ugymond szoknyás aminek az elsö combján és a marján hosszabb a szörzet.Jellemző még egyes egyedekre hogy a hátsziján hosszabb a szőrzet olyan mint ha sörénye lenne megvan a gatyája és aszoknyája és az oldalán rövideb a szörzet a has vonalában megint hosszabb.Egyes bakoknál a nyakon a martól a szakálig egybefüggő hosszú szörzet húzódik végig.

Előzmény: krezidiesel (28)
bandi48 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 29
 Megnéztem a képeket szép jószágnak mutatkozik.Igy néz ki egy igazi magyar kecske. Az OMÉK.-n is volt egy ilyen minden reggelre szétverte a boxot végül már foszni deszkával volt be ácsolva .Direkt nem nyilatkozom a tincsesben mer az igy fény kép alapján nem lehet megállapitani. Alakúl a mayar kecske helyzete.Azt  szeretnénk elérni hogy szünjön meg a szin szerinti fajta jelleg mivel nagyon nehéz törzskönyvezni a heterogén állomány miatt. Legyen Magyar Kecske és ehez megirni a tenyésztési programot.
Előzmény: parlagi (27)
krezidiesel Creative Commons License 2007.10.26 0 0 28

Szeva!

Ennek ugyanolyan a szarva, mint amit én a 16.hszben felraktam. Konkrétan még senki sem válaszolt rá egyébként, hogy az a bak amiről felraktam a képet tincses, vagy nem tincses??? A lányát láttad is nálam (Boci nevű, mert olyan foltos), de nyomok róla is egy képt.

Meg holnap lefényképezem az új kecsómat (Vilmát) azt őt is meg kéne távszakérteni!

A gatyás kecsók is magyar fajtának számitanak?

A törött lábú  offtopic kecsóm meg vidáman sántikál, remélem meggyógyul a lába.

Igen profin begipszeltem , de ez annak tudható be, hogy igen sokszor ittam már együtt  baleseti sebésszel...:-))

 Szóval ő Boci, a tincses jellegű baknak a lánya.
Előzmény: parlagi (27)
parlagi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 27
Látom mindenki alszik....

Feltettem a tincseshu-ra a "szőrös" képeit, nézzétek meg, szerintetek milyen?

http://www.tincses.hu/keptar_klubtag_rethey_tincses.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!