Keresés

Részletes keresés

Barsony Creative Commons License 2002.02.11 0 0 86
Nagyon sajnalom az edesapadat. Szerintem ő nem mer a tenyekkel szembenezni, ezert viselkedik ilyen makacsul. Tudja ő szerintem,hogy miről van szo, hogy sulyos a dolog, de azt is,hogy mitől alakult ki ez a helyzet. Arrol pedig valoszinüleg nem szivesen mondd le. Ez egy varhato reakcio egy ilyen karos szenvedellyel élő embertől. Sajnos. Nem azabad feladni, meg kell talani azt a modot, ahogyan meg tudjatok győzni, es gondolom igy is teszitek. Itt szerintem semmi női fifika nem segithet. A te édesapád nem gyerek, tudja ő,mi a helyzet.Minden jot kivanok!
Előzmény: rogyion (84)
Hkoala Creative Commons License 2002.02.11 0 0 85
Nem csak az számít, hogy mit mondasz neki, hanem az is, hogy kitől hallja.
Nem az orvosi szaktekintélyre gondolok, inkább egy kis női hízelgésre...
Anyukád vagy apukád élettársa vagy valaki nincs a közelben?
rogyion Creative Commons License 2002.02.11 0 0 84
Jól beszélnél, Zog, ha nem a fateromról lenne szó... azt is elmondtam neki, amit itt lent írtatok, meg nagyapám is elmondta neki, hogy ő mit olvasott erről, ő meg közölte, hogy ugyan, mit érdekel engem a net vagy mindenféle könyvek, itt rólam van szó, nem a netről. (Értsd: itt ő tudja egyedül, mi hogy van.) Racionalitás ezerrel, mi?:-(

Nem hiszem, hogy meg akarna halni - bár egyébként 5 éve nem dolgozik, nem találkozik senkivel, csak otthon ül, és dönti magába a piát. Újságot olvas és tévét néz, ezzel telik az élete. Teljesen el van szakadva a valóságtól és az emberektől, semmi szó vagy érv nem jut el hozzá.:-((

Na szóval ez van. Az általad javasoltakat lehet, hogy kipróbálom (végül is jól hangzik), de tartok tőle, hogy egyből elzavarja az orvost, amikor meglátja.:-(((

r.

Előzmény: Zog (82)
olajbaro Creative Commons License 2002.02.11 0 0 83
Nem vicc!
Khomeini abba halt, bele, hogy kilyukadt a gyomra, és a sav elmart egy ütőeret. Elsősegélynyújtó tanfolyamon tanították, hogy fél perc alatt végez ez az emberrel.
rogyion Creative Commons License 2002.02.11 0 0 81
Felhívtam az ügyeletet, a tüneteket hallva ők azt mondták, hívjam rögtön a mentőket. Kihívtam őket apámhoz, aki persze elkezdett hisztizni, hogy ő milyen jól van (alig tud felállni, olyan gyenge), meg hogy erre semmi szükség, az orvosok úgysem tudnak semmit stb. stb. Aláírt valami papírt, hogy nem egyezik bele a vizsgálatba, és a mentősök leléptek. Előtte még azt elmondták, hogyha összeesik és dől belőle a vér, akkor sem vizsgálhatják meg, ha eszméleténél van és visszautasítja. Apám pedig, amilyen eszméletlenül makacs, úgysem egyezik bele a vizsgálatba, amíg csak él. (Most már csak azért sem.)

Na szóval itt várom, hogy mikor hal meg az apám, amikor talán csak az orvoshoz kéne elmennie. MI A FENÉT CSINÁLJAK?!:-((((((((((

rogyion Creative Commons License 2002.02.11 0 0 80
És orvos nincs itt?? Apám nem hajlandó kivizsgáltatni magát (ha nem vetted volna észre, pont ez a probléma), azt szeretném tudni, hogy vajon mennyi ideig húzhatja így. Napok, hetek, hónapok? Valaki, aki ért is hozzá, a fenébe!!
Előzmény: belville (79)
belville Creative Commons License 2002.02.11 0 0 79
Szia!

Nem akarom kétségbe vonni az állításaidat, de lehet, hogy a Te általad leírt tünetek nem pont a gyomorfekély konkrét tünetei. Nekem volt már gyomorfekélyem, de az heves gyomorszáj-táji fájdalommal, savas felböfögéssel járt... De nem vagyok orvos!!!
Én javaslom mindenféleképp, hogy menjetek el orvoshoz, mert azért az orvos tudja megállapítani a konkrét bajt. Szerintem apukádnak nem ártana egy komplex kivizsgálás, mert nem jó hozzáállás az, hogy "majd csak elmúlik"...

Sok sikert:
belville

Előzmény: rogyion (61)
rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 78
Köszönet a segítségért, intézkedni fogok, aztán majd beszámolok az eredményről.

r.

Előzmény: trash (77)
trash Creative Commons License 2002.02.08 0 0 77
körzeti orvosnak rendelési ideje van, este meg hétvégén ügyelet van. Telefonkönyvben megtalálod Orvosi ügyelet vagy ilyesmi címen, kerületenként van Budapesten
Előzmény: rogyion (76)
rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 76
Nagyon láma kérdés lesz, de mi az az ügyelet? Semmi gyakorlatom ilyen dolgokban (szerencsére).
Előzmény: trash (75)
trash Creative Commons License 2002.02.08 0 0 75
az öügyeletbe amúgyis könnyebben belemegy, és akkor annak már nem mer ellentmondani
Előzmény: trash (74)
trash Creative Commons License 2002.02.08 0 0 74
ügyeletet hívnám, de könnyen lehet, hogy azok meg azt mondják hívd a mentőket.
Előzmény: rogyion (73)
rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 73
Köszönöm a figyelmeztetéseket, nem veszem tréfára a dolgot. Kihívom hozzá az orvost, legfeljebb nem áll szóba velem egy hónapig.:/

Trash: nincs körzeti orvosa. Hívjak hozzá mentőt? Csak nehogy az legyen a vége, hogy közli, hogy jól van, és ő nem megy sehova...:-(((

trash Creative Commons License 2002.02.08 0 0 72
rali, a saját esetedről tudsz többet, de ennél kevésbé súlyos esetben vették már ki embernek a fél gyomrát, és ha feküdtél már ilyen helyen akkor gondolom tudod mivel jár.
Előzmény: rali (71)
rali Creative Commons License 2002.02.08 0 0 71
B.emberek,30 év után már picit többet tudok err
trash Creative Commons License 2002.02.08 0 0 70
különben nem kell elmennie orvoshoz, elég kihívni a körzeti orvost vagy az ügyeletet, az elviteti mentővel
Előzmény: rogyion (62)
trash Creative Commons License 2002.02.08 0 0 69
a leírásod az alapján akármikor meghalhat, különösen ha egyedül él
Előzmény: rogyion (62)
WinFan Creative Commons License 2002.02.08 0 0 68
Hali!
Úgy van ahogy 4hópihe mondja.
Édesanyám is titkolta, hogy mi a baja, csak akkor tudtam meg, mikor a kórházba került, mint kiderült, túl későn...:-( Kórházba nem volt hajlanó menni
Az orvosnak akit párszor kihívtam, sose mondta meg, mi igazán a baja, csak akkor volt hajlandó elfogadni a segítséget, mikor már túl sok vért hányt--ekkor mentő, fel az intenzívre, 2hét múlva meg temetés.
Lényeg: nem lehet ezzel szórakázni, vidd orvoshoz, vagy mikor nagyon rosszul van, hívd ki hozzá. A mások által jószándékból ajánlott gyógyszereket felejtsd el, mert esetlegesen hamis biztonságérzetet nyújt. Ez nem gyomorégés, ahol ajánlhatod a Renniet...
rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 67
Az a baj, hogy nem együtt lakunk, mindenről csak az ő elmondásából értesülök, többnyire utólag.:-(
Előzmény: 4Hópihe (66)
4Hópihe Creative Commons License 2002.02.08 0 0 66
ha folyamatosan véres a széklete akkor jo lenne akkor kihivni a dokit amikor nagyon kinlodik éppen a fájdalmaktol,mert akkotr nem tud ellenállni...
Előzmény: rogyion (65)
rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 65
rali: köszönöm az infót. Az is normális, hogy (attól tartunk, hogy a vérveszteségtől) teljesen le van gyengülve, néha felállni sem bír, és többször elájult az elmúlt napokban? Engem igazából ezek ijesztettek meg, mert a gyomrával amúgy mindig is sokat szenvedett szegény...:-(
Előzmény: rali (64)
rali Creative Commons License 2002.02.08 0 0 64
Rogyion:több,mint 30 éve van gyomorfekélyem.A leírtak alapján ez is az.Olyan nagy gond nincs,ha a fájdalmat bírja.

Van egy tabletta:ULCERAN.Talán az segít.

Előzmény: rogyion (62)
Coolboybadboy Creative Commons License 2002.02.08 0 0 63
Azonnal vidd kórházba, lehet, hogy nagy a baj!
Előzmény: rogyion (62)
rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 62
Sürgős segítségre (vagy legalábbis információra) lenne szükségem.

A helyzet a következő: édesapámnak (52 éves) - valószínűleg - gyomorfekélye van. A tünetek: szurokszéklet (vagy hogy is hívják ezt, amikor véres, azaz fekete), alacsony vérnyomás, rosszullétek, általános gyengeség, álmatlanság, néhány ájulás.
Évtizedek óta vannak gyomorbántalmai, de ilyen súlyos még soha. (Egész életében ivott, úgy hét éve kisebb-nagyobb megszakításokkal gyakorlatilag alkoholistának tekinthető.) Korábban volt már fekélye, állítása szerint most az újult ki, és - szerinte - hamarosan magától elmúlik, orvoshoz nem hajlandó elmenni. (Azt mondja, segíteni úgyse lehet rajta.)

Azt szeretném megkérdezni a tőlem többet tudóktól, hogy egyrészt valóban gyomorfekélyről lehet-e szó, másrészt az általam leírtak alapján mennyire lehet súlyos a helyzet, mik lehetnek a következmények, orvos mit tehet stb.

A segítséget előre is köszönöm!

ui. A topicot az SOS-ben is megnyitottam, mert minél több választ szeretnék kapni. Kérem a moderátorokat, ne vonják össze a topicokat!

rogyion Creative Commons License 2002.02.08 0 0 61
Sürgős segítségre (vagy legalábbis információra) lenne szükségem.

A helyzet a következő: édesapámnak (52 éves) - valószínűleg - gyomorfekélye van. A tünetek: szurokszéklet (vagy hogy is hívják ezt, amikor véres, azaz fekete), alacsony vérnyomás, rosszullétek, általános gyengeség, álmatlanság, néhány ájulás.
Évtizedek óta vannak gyomorbántalmai, de ilyen súlyos még soha. (Egész életében ivott, úgy hét éve kisebb-nagyobb megszakításokkal gyakorlatilag alkoholistának tekinthető.) Korábban volt már fekélye, állítása szerint most az újult ki, és - szerinte - hamarosan magától elmúlik, orvoshoz nem hajlandó elmenni. (Azt mondja, segíteni úgyse lehet rajta.)

Azt szeretném megkérdezni a tőlem többet tudóktól, hogy egyrészt valóban gyomorfekélyről lehet-e szó, másrészt az általam leírtak alapján mennyire lehet súlyos a helyzet, mik lehetnek a következmények, orvos mit tehet stb.

A segítséget előre is köszönöm!

ui. A topicot a Törzsasztalon is megnyitom, mert minél több választ szeretnék kapni. Kérem a moderátorokat, ne vonják össze a topicokat!

BIGdaddy Creative Commons License 2002.02.07 0 0 60
Kolléga, két dolog:
1. próbáld ki a Zantac vény nélüli gyógyszerét (nekem a vényes úgy bejön, mint a güzü :)),
2. de inkább fordulj orvoshoz. Ez a típusú vizsgálat sehol sincs egy urológus vagy fogászati vizsgálathoz képest és isteni érzés, mikor a gyógyszerszedés miatt ehetsz bármit! Persze ha nem akarsz örökké gyógyszeren élni, akkor azért idővel oda kell erre figyelned! Ez a periódus elég furcsa, egy éves gyógyszerezés után, de nem mondhatnám, hogy hiányzoni fog a plusz pár kiló, ami az odafigyelés miatt eltűnik.
Előzmény: fafaj (59)
fafaj Creative Commons License 2002.02.07 0 0 59
Ez borzasztó! Annyiféle bajotokvan, hogy én most nemtudom nekem mibajom van, már csak a Talcid segít meg a Rennie, de elég rövid ideig a Quamtel nullával egyenlő nekem ....ennemmárpedig szükséges, majdmegmutatomamgyomorsavnakhogyénvagyokazerősebb ..vagy nem!
n0ri Creative Commons License 2002.02.06 0 0 58
érdekes módon a hagymát jól türöm, ami jó, mert szeretem, pontosabban nyersen inkább, elégetve, a la menza, viszont egész nap visszabeszél
Előzmény: belville (50)
kerub Creative Commons License 2002.02.03 0 0 57
Egyeznek a bajaink és a tapasztalataink.
Kiegészítés képen a gyógytea pótolható a kaukázusi kefirrel.
Ja és amióta alaposabban rágok jobban hasznosítom az abrakot mert hízom is.
Előzmény: n0ri (56)
n0ri Creative Commons License 2002.02.02 0 0 56
Majdnem ugyanez a bajom, most éppen jó, de elQfordul, hogy már egy kicsit hidegebb víz is görcsöt okoz, mintha páncélba húzták volna a hátamat. Az almát kerülnöm kell, de a paradicsom nem okoz bajt. A dolgot cifrázza, hogy elég egy nagyobb kenyérhéj és úgy begörcsöl a nyelQcsQ, hogy majd megfulladok. Egy jó megoldás van, csak olyasmit enni, ami nem árt és nagyon lassan és alaposan rágva. Ja, nem nagyon bírom az üdítQket, a bennük lévQ tartósító is puffaszt (csak az lehet, mert a gyümölcscentrifugából nyert levek nem okoznak gondot). Gyógytea és szénsavmentes ásványvíz jó.
Fekély ill. gyomorfal erózió van, rekeszizomsérvvel dúsítva, helikopterbakter nincs.
Előzmény: Laci a röntgenből (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!