Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 237
 Reméljük jó idö lesz .Addigra elvonul az eső .
VM Tszele Creative Commons License 2008.09.09 0 0 235

Sziasztok!

Ma délután kaptam meg a Műv.házban (változtatás nélkül adom tovább):

 

Meghívjuk Önt!

Jöjjön el!

Ilyen még nem volt!

Szeptemberi emlék menet az emlékek fesztiválja Tápiószelén 2008. szeptember 14-én vasárnap délelőttől napestig.

Szenzációs programok két helyszínen.

 

A Szeptemberi Emlékmenet részletes programja:

 

I. helyszín - Blaskovich-testvérek tere (Fehér Akác előtt)

 

09.30  Ünnepélyes megnyitó

09.35  Az emlékmenet indulása és áthaladása a Blaskovich-testvérek terén.

 

II. helyszín- Focipálya (a felállított nagyszínpadon)

 

11.00  Gyermekműsorok kicsiknek (ugrálóvár, bohócműsor, lufihajtogató...)

13.00  Gyermekműsor nagyobbaknak (kerékpár ügyességi vernyeny, karaoke...)

14.00  Szele mit tud? (válogatás az év jelentősebb eseményeiből)

15.00  A Garagulya komédiások műsora (gólyalábasok a porondon)

16.00  Trabanton szállni élvezet... (Sipos F. Tamás zenés műsora)

17.00  Az operett szerelmesei (Patkós Irma Alapítványi Szakközépiskolások műsora)

18.00  Budapest Hanti Band koncertje (zene és tánc)

20.00  Tűzlovagok  (záróműsor)

 

Kísérő műsorok:

 

délelőtt: 

                -  bábelőadás,

                -  beszélgetések a ma és régmúlt emlékeiről.

 

délután: 

                -  kézműves sátor,

                -  íjászok bemutatója,

                -  önvédelmi bemutatók,

                -  keleti hastánc.

 

Ekideki Creative Commons License 2008.09.09 0 0 234
http://www.piacesprofit.hu/?r=20666

Sziasztok.
Ez is hozzánk kapcsolódik.......
kria Creative Commons License 2008.09.09 0 0 233

Nem voltunk a Kékfényben! Majd lehet, hogy a jövőhetiben. De ez idáig egy netes oldalon/médiában nem szerepel a hír.

Viszont találtam más infót Szelével kapcsolatban. Csatolom a videófelvétel linkjét.

Úgy kb. 15-16-ik percnél leszünk. Meg beszúrom a szövegcikket is, hátha valakit érdekel:

A Pénz-vidék szeptember 1-ei adásából:

 

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=296610

 

Fent a videó Szele cimere mellett rákattintva, alul a felvételen elhangzó szöveg/riportanyag írott formában.

Előzmény: Törölt nick (222)
ellike5 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 232

Akkor erre a falunapra gondoltad a péntek, szombat, vasárnapot?, ahogy azt olvashattad ez csak egy napos lesz. A jövő héten lehet, hogy a szüreti felvonulás lesz és ezt gondolhattad háromnaposnak a idén is szeleiexpo-val. Az sszokott lenni háromnapos.

Azért nem láthattál még róla plakátot, mert lehet, hogy a jövőhéten lesz. 

De a F. S. plakátja már késik, pedig nagy buli lehet, ha már a minisztérium pályázatán elnyert pénz is támogatja a rendezvényt. (7. oldal)

Előzmény: Törölt nick (215)
szeletura Creative Commons License 2008.09.08 0 0 228

Üzenet Mindenkinek!

A falunap ügyében ma beszéltem F. S. szervezővel a következőket tudtam meg Tőle.

Szó sincs itt többnapos rendezvényről, ez tulajdonképpen az az emlékmenet, amiről az újságban is volt szó. Konkrét időpontok és a rendezvények benne vannak a számítógépben - plakátként - még nincs kinyomtatva így nem tudtam elhozni egyet sem.

Segítettem regisztrálni így remélem hamarosan általa is megismerhetjük a programot.

Ui: keresek Tápiószelén működőképes lőcsös szekeret vasárnap délelőtti elfoglaltsággal alkalmas lóval és (minimum) érvényes fogathajtói engedéllyel rendelkező személlyel. Jelentkezni az elérhető e-mail címemen szeletura@freemail.hu címen lehet.

ellike5 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 227

Kedves rhodos!

Persze, hogy eltudom képzelni, valójában az lenne a szép és méltó egy ilyen falunaphoz illő, hogy a templomból induljon a menet. A templom kapuja mindenki előtt nyitva áll!

Előzmény: Törölt nick (223)
VM Tszele Creative Commons License 2008.09.08 0 0 226

Kedves rhodos!

Értem már! Tehát azt lehetett tudni, hogy lesznek a Falunapok, és nagyvonalakban a rendezvény-tervek is,  Te a konkrét programokra gondolsz, mikor-mi lesz hova lehet elmenni.

Délután bemegyek a Műv.házba és megkérdezem. Jó lesz így?

A vasárnapot azért írtam, mert valószínű mi akkor leszünk ott. (Nálunk is nyári szünet volt, most pénteken találkozunk, ott egyeztetünk napot.)

 

Előzmény: Törölt nick (225)
VM Tszele Creative Commons License 2008.09.08 0 0 224

Sziasztok!

 

Azt hiszem elkerülte a figyelmeteket az a több oldalas cikk a Szele Újságban, ami a Falunapokkal foglalkozott F.S. tollából.

Ötletek, gondolatok voltak a megvalósításhoz, kérte és várta benne minden szelei polgár segítségét a rendezvény sikeres lebonyolításához.

Nem tudom melyik havi számban volt, de majd valaki visszakeresi.

 

Mivel az újság minden háztartásba eljut, nem lehet azt mondani, hogy nem tudtok róla. Benne volt az újságban csak Ti nem olvastátok.

 

Azért remélem valamelyik rendezvényre eljöttök majd!

 

(Én valószínű vasárnap a Kézműves rendezvényen leszek, bemutatót tartunk ott mint foltvarrók.)

 

Előzmény: Törölt nick (223)
kria Creative Commons License 2008.09.08 0 0 220

Felesleges is lenne kiírni, Szele túl kicsi ahhoz, hogy egyből ne tudjuk kiről/kikről van szó. Állítólag még a kommandosok is kinn voltak és a régi házban fegyvereket találtak. Valószínűleg nem csak a kutyáját és a feleségét, de a fiát is lelötte volna, ha hamarabb ér oda, mint a rendőrök.

A családi tragédián túl, megint marhára jó, hogy Szele csak így tud bekerülni a hírekbe, meg akkor amikor valaki rászorult anyagi helyzetében eladásra kinálja a

veséjét.

Előzmény: Ekideki (219)
Ekideki Creative Commons License 2008.09.07 0 0 219
Szép estét kívánok!!!!
Hallottátok a tragédiát a kisfaluban? Még kint vannak a tv-sek, rendőrök, nyomozók!!! Délután történt.
Az egyik szelei honfitársunk lelőtte a feleségét, majd saját magával is végzett!!! A nevét nem írom ki, holnapra már úgyis mindenki tudni fogja.
Mi vihet rá egy embert ilyen tettre???????????
ellike5 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 218
Akkor lehet, hogy mégiscsak a misével kezdődik? és utána 10kor indul  felvonulás?
Előzmény: lakatka.63 (217)
lakatka.63 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 217

Sziasztok!

 

A juniusi Önkrmányzati Híradóban találtam:TÁPIÓSZELEI SZEPTEMBERI FESZTIVÁL  2008.szeptember 14. vasárnap 9órakor kezdődik.

ellike5 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 216

Állítólag vasárnap lesz, ma hallottam a tenplomból jövet. Művházas szervezés, ott adnak több infót, ma próbáltam hívni, de nem volt ott senki. Mintha azt mondták volna, hogy 10kor indul a katulikus tenplomból(mise után?) vagy elől? egy menetelés lesz a focipályára. Ez az lehet, amit a faluújságba is lehetett olvasni? 

Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 215
 Lesznek falunapok ,péntek,szombat ,vasárnap .De nem tudom mikor ( talán jövőhét ) de a programokrol semmit nem tudok .
Előzmény: ellike5 (214)
ellike5 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 214
Milyen falunapot emlegettek? Hisz' ma van a búcsú és a tapioszele.hu honlapon is csak ez a rendezvény van megemlítve. Honnan szedtétek? talán tudtok róla többet is?
Előzmény: JawCrusher (212)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 213
 Végre egy kis sport a fiataloknak .
Előzmény: JawCrusher (212)
JawCrusher Creative Commons License 2008.09.07 0 0 212

http://www.tatamicentrum.hu/index.php?mm=1&sm=1&mod=hir_new&ny=08&nid=59

 

Szept. 14-én a falunapon 14-16 óra között lesz megtartva a kb fél órás tagtoborzó bemutató a focipályán.
Edzésekre lehet jelentkezni / érdeklődni:
06 30/307-0870

ellike5 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 211

Én is úgy tudom ma van, már tegnap sok mutatványos gyülekezett a vásártéren.

A jövőhéten valami motoros börze lesz?

Előzmény: VM Tszele (210)
VM Tszele Creative Commons License 2008.09.07 0 0 210

Sziasztok!

Úgy tudom a falunap jövő vasárnap lesz.

Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 209
 Mit tudtok a falunaprol ?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 208
 Ma van a búcsú :) gyerünk sergöt hajtani
szeletura Creative Commons License 2008.09.04 0 0 207

Tisztelt Hölgyem, Kedves Elli!

  Alig egy órája regisztráltam, hogy tudjak reagálni a szelei fórumon az engem is bosszantó dolgokra. Nevem sokaknak ismerős lehet, de sejthető is, már a túra megfogalmazásból.

  Ha tehettem résztvettem falugyűléseken és több ízben fel is szólaltam a közösséget érintő dolgokban, de az itteni beszólásai alapján nem hiszem, hogy valaha is találkoztunk. Még ha sok dologban igazat is adok Önnek: vandalizmus, szemetelés (nevelés), aug 20-i helyszín, (de még a közösségi ház megfogalmazás is), de a szemétszállítás terén nagyon tévutakon jár! Való igaz, hogy Káta is (több más településsel) egyénileg oldja meg a ceglédi szeméttelepre a beszállítást, de ennek költsége az ottani település lakóinak UGYANANNYI, mint Tápiószelén. Szó sincs itt milliós megtakarításról, ha kivonul a falu a beszállíttatási boltból. Gondolom a kistérség települései egyöntetűleg döntöttek annakidején emellett. Az pedig, hogy Tápiószentmárton, Nagykáta, de Újszilvás is hogy oldja meg, az ő dolguk és ha uannyiért szállítanak, nyilván a haszon náluk marad. Miért ne?

  Ha most a csatornázásra gondolok, annak csekkes befizetési díja minden csekknél 200 Ft/ csekk. Hát nem érdekes? Itt kapjuk a havi csekkeket ... Ft-ról, amiből tuti, hogy közel 20 - 25 % csak a csekk (elszámolható) költsége. Hagy gazdagodjon a posta, de ha fáradsz is a befizetéssel (személyesen is) akkor is ugyanannyi! (Nagykátán)

 Tehát Kedves Hölgyem! Szó sincs itt milliós megtakarításról! Főképp a matek is sántit 2200 háztartással számolva!!! És csak az dühít, hogy a falu vezetői is tudják ezt a Fórumot és nincs egy ember, aki helyreigazítána a tévelygő egyéni beszólókat!

Előzmény: ellike5 (206)
ellike5 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 206

Annyival embereségesebb, hogy ha akarod szüneteltetheted, mondjuk tervezett tartósabb távollét, stb, amikor nem vagy otthon.

 Havonta csekken fizetnek kátán is, csak lényegesen kevesebbet:

    60 liter   618 Ft

    80 liter   824 Ft

  120 liter  1236 Ft

  240 liter  2471 Ft havonta. Ez mennyivel is kevesebb havonta mint szelén? A 60 liter esetében havonta több, mint 200, évente 2500 Ft körül. Egy fogyasztónál.

Hány fogyasztó van szelén? És ez a Kft éppúgy Ceglédre hordja be a kátai szemetet, mint a mi közelebbi szemetünket az ÖKOVÍZ. Kinek volt ez jó bolt?

Nem lehetne ezt visszacsinálni? Lehet, hogy milliókat nyerne a falu vele.... akár egy év alatt. 

Előzmény: ellike5 (205)
ellike5 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 205
Teljesen igazad van. Ez ami most van egy új (kényszer)adó! Mert tetszik, nem tetszik, fizetned kell!! Sokfelé úgy van, ha nem kötöttél szerződést, csak azt a zsákot viszik el, amit előre megveszel, (vagy matricázol) de akár egy héten több zsákot is. És nem kell fizetned a ki nem rakott heteken. Ezzel a megoldással többfelé is élnek. Nagykátán úgy tudom már nem az Ökovíz szállít, nyilván nem ok nélkül, mert drága! Olcsóbb nekik, ha egy helyi kft oldja meg a szállítást. Ezt szele nem tudta volna megtenni? De ott csak azt a kukát ürítik ki, ami színes matricával van ellátva, (a szemét mennyiségét jelölik a különböző alapszínek). Szerintem messzebb vannak a bázis szemétteleptől és kevesebbe is kerülhet nekik,mint nekünk. És lehet, hogy emberibbek is a szerződések. Mára ennyi, jó éjt!  
Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 204

 A szemeteléssel kapcsolatban .Ma volt itt felénk szemét szállitás .A szomszédom kukájából  ki esett párdarabb papir hulladék .Mikor kijött a kukáért ,nem ám összeszedi ,ha nem hagyja az úton .Már nem az ő szemete . Itt az út mellett autókbol van ,hogy kidobnak sörösdobozt ,meg ilyeneket .Szintén ez a szomszéd ,de akkor a felesége tovább dobja ,más portja elé .Hogy ne az ő háza előtt legyen .

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 203

 Ezt már én is felvetettem korábban ,hogy mi ez a kötelező szerződéskötések .Kötelező mert ha nem kötöd meg ,akkor megbűntetünk .Úgy látszik  mi lakosság vagyunk a falúvezetőségéért ,hogy nekik jóbb legyen .Vannak olyan falvak, ahol ha nem köttél szemétszállitásra szerződést .Akkor vagy a szemeteszsákot kellett megvenned ,vagy matricát a zsákra ,és igy szállitsák el a szemeted .

 Mi lett volna ,ha az önkormányzat kötszerződést a szemét szállitásra .Tudták hogy mennyi szemét gyülik össze .De kötelően meg kellett venni a szolgáltatást . 2200  lakásnál nyagy pénz ám ez .

ellike5 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 202

A szemétszállítással a legnagyobb gondom a "tetszik, nem tetszik, ez van" szemlélet. Nem tudom megmondták-e valakinek, hogy mennyibe fog ez kerülni hetente, havonta, tökmindegy, de kötelező minden heti elszállítást kifizetni még az egyedülálló anyósomnak is, aki nem tud termelni "kötelező" heti 60 liter szemetet, legjobb esetben is csak havonta. Mert elöljáróink szerint ennyi hetente minden háztartásban összejön, (még ha egyedülálló és legtöbbet nincs otthonában,hanem vagy a másik gyerekénél van, vagy kórházban).

 Persze a szemetjét meegoldjuk és nem fog fizetni. De nem ő lesz az, aki a falu szélére hordja a szemetet.

 Apropó falu széle. Tudtátok hogy ellopták a Kisfalu utáni Tápió hidat? Illetve korlátját.  Ez mikor történt??? A múlthéten voltunk arra a gyerekekkel, hát mitne mondjak.....

Ha a korláttalan hídról valaki beleesik a folyóba, azért ki felel?  

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 199
 Síralmas a falu helyzete . Talán ilyen gazdátlan sosem volt .Én soktam fényképezni elég gyakran iskolabuszmegálló
ellike5 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 198

"Az utcák borzalmasak!"

  Való igaz. Hamarosan még azt is tudni fogod, mi volt a napköziben a kaja, ha a szomszéd utca egyik hosszú útszéli árkába nézel.

  Nemtudom észrevettétek-e, egyes utak szélén új vízelvezető árkokat ástak.

Csak épp a víz nem tud belefolyni a Széchenyi úton az iskolával szemben.

  A parlagfű legjobb szaporítási módja a kaszálás!!!! Próbáld ki. Ha egy vékony hajtást derékban elvágsz, min. három nő helyette, aminek három "kalásza" lesz. Úgy, mint a lucernának. Irtásának leghatékonyabb módja a tőből való eltávolítás, vagy vegyszerezés.

  Csatorna: ami biztos, szerintem nagyon előnytelen szerződésbe húzták bele a lakosságot. A régióban szelén a legkisebb a hajlandóság a csatornázásra, június közepén még nem volt 50%!!! DE BENNE VAGYUNK!!!! Számadatokat sajnos nem tudok, de aki tudna közölni, az is csak olvassa e sorokat??? (Ha már tényleg egyre többen vagyunk), hátha válaszolni is tud valaki (valamire).  

  

Előzmény: Törölt nick (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!