Keresés

Részletes keresés

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13404

TELA vagy mifene a neve:)

hartmano Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13403

Elvileg van spéci olajkarton,de nem próbáltam még csak olajkrétával, ahhoz nagyon szuper.

 

mugheb Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13402

Ha a kartont nyakon küldöd jó kövér gessóval, akkor se nem jó?

Előzmény: sanzio (13401)
sanzio Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13401

-  a piros autot  hanyagoljuk  egy kis idöre... (azt mondanám..:)))))

 

- olajjal festeni lehet  vászonra,  farost lemezre,  fémfelületre,  csak  kartonra  nem tanácsos, mert  beszivja aza olajat.

 

- lehet kapni az uzletben , "elökészitett"  vásznak , akár  vakrámára  feszitve,  de  simán darabokban  is..

 

ha  bibelödni  szándekozol vele :

 -jó  minöségü  lepedö vaszonra , felviszel  egy kevereket,  széles pemzlivel :

 

- egy poharnyi vizben  feher  asztalos  ragaszto (nem  enyv  !!) olyan amilyen  minden uzletben kaphato(ami vizben oldodik).

-a keverék  a vizzel,  kicsit  higabb legyen mint a tejföl..(ez  15  perc alatt szarad  a mostani  melegben)

 

- majd:

 

a pohárban  maradt maradekhoz  hozzá adsz egy  evökanalnyi  hegyi krétat,(jol  megkeverni)  ebböl  megint  felviszel a vaszonra  1...2  reteget...

 

ezek  nagyon olcso  anyagok..és  jók !

 

-  a vaszondarab  legyen  kifeszitve egy  vakrámán, vagy akár,  valami rajztabla  félén.

 

 

Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13400

Szerintetek, milyen hordozóra lehet szépen festeni, olajjal? vettem egy Lefranc kartont és meglepett, hogy milyen vacak a felülete, most újramázoltam. két hete kinlódok egy portrét, de azok a ritka szál minták nem tűnnek el. nem értem valamit nem jól csinálok?

Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13399

A nagy piros autó, tényleg nem jó helyen van,  a másik kép tetszik...

Előzmény: mincicske (13384)
Tikett Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13398

Közben elment a gépem és utólag köszönöm a mediummal kapcsolatos kisegétésed..

Előzmény: mincicske (13358)
B. Imre Creative Commons License 2012.06.19 0 0 13397

Csak nem!!!!!

Előzmény: szvidrigajlov (13395)
szvidrigajlov Creative Commons License 2012.06.19 0 0 13395

- mintha, az általanos  alkotó kedv  csappant volna,

 

jó lenne  ha a "képafalon" forumban szereplö  alkotók

 

ide  is linkelnének  pár képet,

 

legalább  jól  megkritizálhatnánk..:)))

 

sanzio Creative Commons License 2012.06.18 0 0 13393

- nacsak na !,  laibá ..:)))

 

- célratörö , karakteres  biztos megfogalmazás ... " ismerjük  a portékát " ..!..:)

 

 

 

peear Creative Commons License 2012.06.17 0 0 13392

 

Lomtalanítást tartottam , egy lomb gyűjtő zsáknyi rajzot dobtam ki ,-  megsemmisítés előtt néhányról csináltam képet .

Nem olyan komplett és jó képek mint micikéé , - olyat sajnos nem tudok felmutatni . .

 

 

   

mincicske Creative Commons License 2012.06.17 0 0 13391

-csak, a legegyszerüebbeket:,  cseh kohinorpasztellek +magyar panoncolor porpasztellek

hartmano Creative Commons License 2012.06.17 0 0 13390

mincicske: Nekem utóbbi jobban tetszik. Milyen márkát használsz? 

peear Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13389

Mind a két képed tetszik, abszolút profi . Ezen a képen a fehérre meszelt fatörzsek , nagyon életszerű részlet . A  pasztellel készült városképek néha olyan " porcukrosak " de ezek nem . Egy  kicsit ,  karcosabbak , és frissebbek a színek .  

( halkan , hogy senki ne hallja :  nekem jobban tetszik mint P.E. városképei .. )

 

Kéttornyú református templom .. Hmm talán Kunhegyes , vagy Kolozsvár , nekem valamiért Kolozsvár a tippem .

Előzmény: mincicske (13388)
mincicske Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13388

- na, amér jól viselkedtetek, itt van egy másik is aminek ugyanaz a reformatus templom a közp. témaja, más utzáról megközelitve..

 

peear Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13387

Először is maga a kép nekem , igen , igen tetszik !!!

Igy ahogy van ! Az autók nemcsak az adott korba helyezik , hanem szinekben is kiegyensulyozzák ezt a képez pl. az a piros furgon , a háztetővel és a piros lámpákkal .

 

Mind e , mellett , valami kis "nagybányais " érzés  , lengedez a levegőben , ( szó szerint az ég kékjére gondolva .. )  ami külön érdekessé teszi a képet , így az autokkal együtt .

 

Tehát én a grafikussal értek egyet , szerintem ez pont így jó !

 

Előzmény: mincicske (13384)
hartmano Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13385

minicske: nincs igazság,csak az van,hogy egy kép annak felejen meg,amit te akarsz bemutatni vele. Az,hogy van olyan ember,aki jobban szereti az időtlenséget kifjező képeket az az ő dolga. 

Természetesen akkor az egy teljesen új kép lenne, lehet ebben az esetben más színekkel és kompozíciós elemekkel kéne dolgozni. 

mincicske Creative Commons License 2012.06.16 0 0 13384

...- Abanovákos  megjegyzés nagyon "ott van a szeren" (téma egybeépitése  a diszlettel,  a mozgás az ami iranyitja a megfigyelöt, egyéb  ilyen zöccségek..)

- ennek kapcsan probalok felvetni,  egy elnemdöntött civakodásokot, régi szemléleti külonbözöséget.

- itt van eza régebbi rajzolásom (..természetesen porpasztell .. !):

 

1.  egy közeli hozzátartozóm szemét  nagyon sértette  a piros parkolo furgon, meg általaban az autok .."hogy miért  nem ?  csak a házak vannak rajta ????"

(nem ismerte  az "aktualizálás" fogalmát,  más területü  a kepzetsege..)

 

2. ugyan erre a képre, egy nagyon elismert grafikus azt mondta hogy "hogy az autok nelkül  nem is lenne kép..." ... :))))))

 

----   nakkor, most ezekután  hogy  döntsön  a zember  ???????

 

 

 

peear Creative Commons License 2012.06.15 0 0 13383

phrain ! Az első kép bevallom zavarba ejt , de talán épp ezért tetszik . A másodiknál arra tippelek , hogy a "Piroska és a farkas" - ból a farkas , amikor már megette a nagymamát .

 

Kezdek rájönni , hogy nálad a kockás terítő is a kép részét képezi , ami eredeti ötlet ! A kockák és a lapok méreteiből viszont van egy gyanum , - csak nem üzenő cetlikre firkálsz !!?

Mert hogy velem is előfordul ..

Előzmény: Törölt nick (13379)
peear Creative Commons License 2012.06.15 0 0 13382

Ha jól értem akkor ez olyan spirituális , megfogalmazás lenne , felhasználva az adott korrol való ismereteket , ( pl. ruha , fegyver stb )

 

Akkor ez pl kicsit olyan  mint pl Aba-Novák " Panno" - ja , - vagy falfreskói ,  - csak az az egész történelmünk nagy sorsfordító pillanatait foglalja össze .  De Ő annyira virtuoz volt , hogy még a teatralis dolgokat is jól csinálta !

Előzmény: burzumswords (13381)
burzumswords Creative Commons License 2012.06.15 0 0 13381

Nos. Történelmi jellegű harcosra gondoltam (a téma így nagyobb kihívás mint a technika) mivel fantasy jellegű ábrázolásokat még lehet is találni, de ami tényszerűen ábrázolná a felmenőinket és nem "final fantasy"-s bohócruhába az kifejezetten ritka. Amcsi oldalakon lehet max találni néhány illusztációt középkori harcosokról, de azok inkább tudományos mint művészi jellegűek (és ezt a kettőt kéne házasítani). A legtöbb alkotás (pl feszti körkép is) sajnos romantikus stílusú, ergo nem a kora-középkor a "valós korszak" hanem a késő középkor ruhájába bújtatja az embereket. Ez így elég szigorúan hangzik de ismerve a megfelelő öltözetet annyir nem is az, miért is volna, csak a harcost kell megalkotni egy hozzá méltó atmoszférában. Kérdeztétek a harcos üzenetét is. Szóval egy erőt sugalló büszke harcos ábrázolása a cél (már csak a fegyver tartásából kiindulva is :) ), egy kis adalék vagy iránymutatás az elszürkült embereknek. Hátterezésnek két dolgot tudok elképzelni: egy világos színösszetételű "spirituális" hangulatú hátteret, vagy néhány lovast. Füstbe, ködkín tűzbe meg halálba zárt hátteret semmiképpen, nem egy fosztogató érzetét szeretném kelteni, hanem "szakrális harcosét" (szakrális értsd pl. "....előttem jársz és szolgám leszel a másvilágon...").

A szokásos móddal igen arra céloztam, hogy nálam a pasztell a főműsorszám. Egy másik hozzászóló írta, hogy testtartásokat kölcsön szokott venni, és amit nehéz elkerülni az hogy kizárjuk más munkák hatását amik nagy benyomást tettek. Szerintem az utóbbival nincs gond, elvégre a készítőre is valami mély benyomást tett és a "feeling" meg kell, hogy legyen.

Mincicske a sárkánykarddal mire céloztál? Nem értem sajnos :)

mugheb Creative Commons License 2012.06.14 0 0 13380

Nem tudjuk, ki az a lajbá, csak azt, hogy hozzád hasonlóan szóközöket tesz vessző , felkiáltójel elé , de bizonyára ez csak véletlen egybeesés .

Előzmény: peear (13373)
peear Creative Commons License 2012.06.14 0 0 13378

Köszünöm ! Így teljesen érthetővé vált . Azért is látom olyannak mintha egy filmkockát , vagy kiragadott részletet látnék .

 

Szerintem van " érzelmi"  festészet , aztán " larpurlar " , meg egyfajta " program festészet ".

 

Ez utóbbi az amiről , korábban szó volt , ami valami aktuális mondanivalót hordoz , esetleg mozgósít .

Ez nagyon kényes és nehéz műfaj  , nagyon könnyen belecsúszik a teatralitasba , esetleg a giccsbe .

Sok ilyet lehet látni !

Csak keveseknek sikerűlt művészileg is maradandót alkotni ezen a téren . pl. Aba-Novák , vagy Berény Róbert . Bár Berényt az egy plakátján kívűl nem soroolnám ide , inkább a "larpurlar" -ba

 

Persze még mindíg nem tudjuk , hogy mi a terve a kérdést eredetileg felvetőnek , azzal a " szítha harczossal " ?!

 

 

 

Előzmény: hartmano (13376)
hartmano Creative Commons License 2012.06.14 0 0 13377

"concept art" tehát nem is annyira illusztráció,inkább elképzelést tükröző festmény vagy rajz ,de a célja inkább az,hogy később erre építve alkossák meg a 3d modelleket illetve más konkrét grafikai elemeket,amelyek már aktív részei a kész alkotásnak.

hartmano Creative Commons License 2012.06.14 0 0 13376

A "concept art" tudtommal egyfajta illusztráció játékprogramokhoz,de szerintem filmekhez is készíenek ilyeneket. Gyakorlatilag vázlatokhoz hasonlóak,de annál kidolgozottabbak .

 

Volt itt egy kérdés a fátyol stb megfestéséhez mi az ajánlott. A transzparens színekkel érdemes dolgozni ,de technika függő is a dolog. 

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13374

jut eszembe ! van valami " concept art " amit én se tudok , hogy micsoda . Azt szűrtem le hogy valami kiragadott részletekkel próbál valami " mellbevágó" dolgot mutatni .

micikének igaza van , bonyolultabb ez ennél !

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13373

Ki az a lajbá , nem ismerem !

 

micikének igaza van jó , lenne tudni milyen műfajban utazunk , persze ezt a kérdést feltevőnek kéne tudni !

Tehát mi a koncepció !?

Előzmény: Törölt nick (13372)
mincicske Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13371

- hozza tennek még egy példát  a dologhoz..:

 

-ha egy párt, kampanyt reklamozo ("önigazolo") plakatszeruséget  rendel meg nálam,  akkor, ehhez kötöm  a szerkesztést,  figyelembe véve  a célközönseg  "befogado kepességét" ...:)

 

-ha egy iskolaba  ,  valmi  iró  artzképét  kérik,  szintén a kornyezet  befogado kepessege  a fontos,  ugy mint  méret, technika, környezetbe  beillesztes, lehet  ezen rágodni,  lényeg az hogy kerülöm  a felesleges "adagolást" (egy  ovoda  jatszotermebe  nem illik  Benedek  Elek,   meterszer  meteres  , aranyramas  olajportreja, maximum az elöcsarnokba,  diszterembe..)

 

na , en ennyit tudok  ezekröl  a dogokrol...:)))

mincicske Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13370

-nakkor vegyuk szepen sorjába,  nem lecsó ez..:

- elöbbcör is  latom  "kivel"  van dolgom,  ergo  döccenes mentes  a dialogus ..:))

 

-másoccor , (de megiscsak  elöbbcör),  a "fegyvert nyujtó hun  dalia"  abrazolas  müfajja nem volt tisztazva !!!?

 

(plakát ?,  illusztracio ?  fantassy akármi ?  hagyomanyos jateka a formavilagnak..??)  -

 

-mert  a  háttérben dolgozo "koncepcio" (amit lehetne  elkepzelesnek forditani,

sokkal átfogobb,  absztraktabb fogalom, mintsem igy  leegyszerusiteni,) 

-koncepcio  lehet  adott (meghatarozott),  vagy saját, vagy altalanos,  stb..mittomén :)

 

ezért, nem ártana tisztazni, hogy ebben az ‼gyben,  .. mi is a kérdés ?DD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

peear Creative Commons License 2012.06.13 0 0 13369

 

 

vagy pl ezek

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!