Keresés

Részletes keresés

Sanyo81 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 21

Én most kaptam meg Berlinből a magokat (5x10), amit ebay-en keresztül rendeltem. Nagyon hamar, 2! nap alatt ideért. Sikeres csírázás esetén leírom a tapasztalatokat. Örülök, hogy rajtam kívül vannak még kísérletező (spórolós) kertészek. :)

zsejus Creative Commons License 2015.01.24 0 0 20

Ja, és még annyi lenne a kérdésem, hogy ha nem Golden Palm,  akkor, hol tudnék életképes pálma magokat vásárolni ? Vagy életképesebbeket?

zsejus Creative Commons License 2015.01.24 0 0 19

Köszönöm a tájékoztatást! Óvatosan megnéztem a magokat, de nem látom rajtuk, hogy penészednének, vagy hogy megtámadta volna őket vmi betegség. A locsolással óvatos vagyok, csak földnedves a közeg. Csak a nagyobb méretű magok között van egy, amelyiket valamiféle gomba támadhatott meg, ezt kidobtam. A többit visszatakargattam. Nem láttam rajtuk a csírázás jelét. Amelyik kikelt a múltkor, már egészen hosszú elágazó gyökere van, a kis növény viszont kb. 3 - 4 centis. Ahhoz képest, mennyire sztárolják a gp. - t, nem nagyon van eredmény. 21 féle pálma magot vettem augusztusban, fajtánként 3 - 5 darabot küldtek. alsó hangon 60 darab magból 1 kelt ki. Arra is gondoltam, hogy ha esetleg majd tavasszal melegszik az idő, kiteszem a ládákat az ablakba, a napfényre, a belső párkányra. 

Előzmény: parga 010 (18)
parga 010 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 18

a pálmáknak a csirázási ideje fajtól függően, meg persze a mag állapotátol függően 4 hét és 1 év között is elhúzódhat. Sajnos  a gp.-től vásárolt magok nekem is elég rossz arányban keltek, volt olyan, hogy egy adagból egy sem kelt ki. Ha morbid akarok lenni akkor azt mondanám" kis pénz, kis élvezet".Visszatérve: vigyázz ne locsold túl, éppen csak nedves legyen a földje, legyél türelmes és csak akkor ültesd át, ha már a levél is kinn van és kb 10 cm, vagy annál nagyobb. Az átultetésnél arra is vigyázz, hogy a mag rajta maradjon, mert ebből táplálkozik a kis növénykezdemény.

Előzmény: zsejus (17)
zsejus Creative Commons License 2015.01.14 0 0 17

Sziasztok ! Ti mint profi pálmások, mondjátok el nekem, hogy miért nem csíráznak ki a pálma magjaim !? Augusztus elején ültettem el őket, 21 féle magot, amit a Golden Palm - tól vettem. Virágládában, virágföld - homok 80 - 20 % arányban vannak elültetve a magok, 2 - 3 cm. mélységben. Az egyik szobában 22 - 25 fokon üveglappal takarva a szekrény tetején, nedves földben. Három mag kicsírázott a nagyobb méretűek közül, kb. 2 hónappal ezelőtt, de csak fehér hosszú valamit ( sztem gyökerek lehetnek ) ezeket külön kis virágcserépbe ültettem egyenként hetente egyszer locsolom, de nem akar megjelenni a kis pálma növény. Mi lehet a baj ezekkel és a többivel, amik ki sem keltek eddig ?

 

sakraf84 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 16
Valakinek van tapsztalata estleg a Washngtonia robustának a tartásával kapcsoltatban????
Csilla340 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 15
Én a yuccákat egyáltalán nem áztattam, de szinte mindennap locsolom, mert kinn vannak a napon, persze fólia alatt, így jó meleg van rájuk. Napközben ki van takarva csak estére takarom be. Az első kicsírázottakat már át is ültettem nagyobb cserépbe és már 4 levelesek. Egyébként nem kell mélyre ültetni ezt én is így tudom.
Előzmény: sakraf84 (14)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 14
A Yucca magokat 07.13-án tettem földbe, egy részüket áztattam, de volt amit nem. Olvastam olyat is,hogy nem túl mélyre kell ültetni. Sőt valaki pár napig hűtőben tárolta, bár ezt sehol sem írják!
Csilla340 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 13

Szia

Ha 25-30 fok körüli hőmérsékleten van, akkor ez így jó. Nekem a yucca rostratáim 23 napra elkezdtek kibújni, de nem mindegyik. A Trachycarpusokat 07.01.-én vetettem, de még nem csíráznak. Egyébként a trachykról le kell kaparni a felső réteget, ami egyébként is felválik, mert állítólag gátolja a csírázást. Várj még türelmesen, mert a trachy csírázási ideje papír szerint 1-3 hónap.

Előzmény: sakraf84 (12)
sakraf84 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 12
Sziasztok! kb. egy hónapja vetettem Trachycarpus fortunei magokat+ Yucca rostrata magokat. Mikorra várható a csírázásuk?? Van valakinek tapasztalata velük?? Ha igen ossza meg velem!
Általános virágföld+ rostos tőzeg (50:50) keverékébe ültettem fóliával biztosítom a páratartalmat, szerintetek ez így rendben van??
Csilla340 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 11

Bocsi. Én szinte minden növényhez NPK-t használok, legjobb a kiegyenlített, pl.: 15:15:15. De szoktam kimondottan pálmákhoz valót is, folyékonyat vagy szemcséset,de azt is eláztatom.

 

Előzmény: sakraf84 (10)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 10
A pálmákhoz milyen tápoldatot célszerű használni. Nekem zöldnövény táprudam van az is jó???
Előzmény: Csilla340 (8)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 9
Sajnos nem csatoltad a képeket így nem láthatjuk őket! A feltöltés után,még be kell szúrni őket.
Előzmény: Csilla340 (8)
Csilla340 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8
Így néznek ki a Washingtonia filifera magoncaim. Június elején vetettem a magokat, 3 hét alatt kicsíráztak és most már a második levelet hozzák. Sok vizet kapnak, most tápot is és jó melegben vannak.
Előzmény: sakraf84 (-)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 7
Nemrégen kicsírázott egy Phoenix dactilyfera mag. Elég ferdén nőtt, talán elfordulta földben a mag. Remélem átültetésnél nem lesz gond!!datolya
Csilla340 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 6

Szia

Van egy fűtetlen, keleti fekvésű előtér, most ott növekednek. Ilyenkor nyáron nagyon meleg, télen kb. 8-10 fok van, de eddig még minden növényem jól érezte itt magát. A magjaim fólia alatt csíráznak. A hűtős verzióról én azt hallottam, hogy azért jó, mert tovább megőrzik a csírázóképességűket, de vigyázni kell mert a trópusi magok meg is fázhatnak, úgyhogy nagyon el kell találni a hőmérsékletet. Én a Yucca magokat nem áztattam, de folyamatos 30 fok körül párában vannak és egyenletesen nedvesen, a Trachycarpus magokat langyos vízben 2 napig áztattam, de első nap a vizet lecseréltam rajta. Még semmit sem látok rajtuk, de még csak két hete vetettem el őket. Sok sikert és türelmet, mert az a legnehezebb, hogy kivárja az ember, hogy csak egy pici kis csíra megjelenjen, de érdemes. Vannak 4 ás 5 éves datolyapálmáim és nagyon szépek. Tapasztalatom szerint a legjobban déli fekvésű, tűző napon, sok locsolással nagyon jól érzik magukat. Majd megyek fotózni és felteszem a képeket.

Előzmény: sakraf84 (5)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 5
Ha van kedved rakhatsz fel képeket a növénykéről!! Nekem is most csírázott ki egy datolyapálma mag, de még nincs levele. Hol tartottad a növényt ??? Én az ablakban fényes napsütéses helyen.
Előzmény: Csilla340 (3)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 4
Szia!

Én is most fogok Yucca rostrata és Trachycarpus fortunei magokat ültetni. Te hogyan csináltad?? Ugyanúgy áztatni kell a magot ültetés előtt??? Hallottam, hogy egyes fajoknál ültetés előtt hűtőben tárolják, mert a magok ekkor indulnak csírázásnak!

Előzmény: Csilla340 (3)
Csilla340 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 3

Üdv.

Most kezdtem komolyabban pálmákkal foglalkozni. A Washington filifera magjaim 3 hét alatt kicsíráztak, már elég szép kis növények. Mostanában Trachycarpus fortunei, Nannorrhops arabica, Sabal minor, Chamaedorea elegans, Ravenala madagascanariensis, Yucca rostrata és Yucca thompsoniana magokat vetettem, ha valakinek ezekkel kapcsolatban van valamilyen tapasztalata, kérem segítsen. Egyébként, ha valaki szeretne Washingtonia filifera maggal próbálkozni, szivesen adok belőle.

Előzmény: sakraf84 (-)
Pierr Kardán Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2
32 hozzászólással a hátad mögött ez nem is csoda...
Előzmény: sakraf84 (1)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1
Megbocsáss, de a célzásod nem teljesen értem!
Előzmény: Sarkany (0)
Sarkany Creative Commons License 2010.07.08 0 0 0
Nem nulla (0) teher alatt nő a pálma!
Előzmény: sakraf84 (-)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nyitottam egy új topikot, ahol kezdők és haladó pálmatartók megbeszélhetik gondjaikat, beszámolhatnak sikereikről!!
Remélem egyre többen leszünk!

Üdv.: Viktor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!