Keresés

Részletes keresés

a végtelen Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6318

  "A tesztet én írtam annó... Bár nem járultam hozzá, hogy a brikettponton (most brikettgyar)"2

 És akkor mi van ?

 

 A szerzői jogok csak azokat illetik meg, akik ezt külön eljárásban kérik !!

Előzmény: Törölt nick (6315)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6317

Van eltérés a fafajták száradási sebessége között, azonos méretre hasogatottság mellett? 

Ha kiteszem a napra, mennyit gyorsíthatok a száradáson? Mondjuk egy nyár a tűző napon felér két évvel zárt fatárolóban? Nyilván nem mindegy, hűvös vagy meleg a nyár, de úgy nagyjából? 

Előzmény: Tubetown (6316)
Tubetown Creative Commons License 2018.03.01 0 0 6316

Üdv.! Semmilyen utalás nem volt, hogy egy bárki által megtalálható oldalon lévő irományt, ne linkeljen be az ember fia! Én személy szerint örültem neki, hogy volt olyan ember, aki vette a fáradtságot és végig próbált az általa elérhető briketteket. Magam is végigpróbáltam szinte minden kaphatót itt a közelemben, de a dokumentálásra nem került sor. Most, hogy ebben a fűtési szezonban szinte csak száraz bükkfával fűtöttem, leszámítva az elmúlt két hetet, amit brikettel azt kell mondjam, hogy az általam beszerezhető brikett és a fa között van egy 2,4X szorzó. És mint ahogy lentebb írtam nekem a RUF nagyon nem az igazi, ha csak azt kell begyújtanom. Amennyiben a továbbiakban is meg tudom oldani a száraz fa beszerzését, nem szeretnék brikettel fűteni, mert több, mint duplája a fának. Senki nem hülye és ellensége saját pénzének. 

Előzmény: Törölt nick (6315)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.28 -1 0 6315

A tesztet én írtam annó... Bár nem járultam hozzá, hogy a brikettponton (most brikettgyar) lívül más által történő felhasználásra, de nem érdekel különösebben, hátha van akinek van benne hasznos infó.

 

zerger88: nyugodtan oszd az észt, majd ha veszed a fáradságot és csinálsz valami hasonlót, majd akkor talán komolyan veszlek.

Előzmény: Tubetown (6301)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.27 0 0 6314

Hali! Most, hogy bejött a hideg vettem RUF brikettet, mert fából csak nagyobb tételt szállítanának ki. Remélve hogy nem lesz már sokáig ez az idő, gondoltam kihúzom tavaszig ezzel. Nagyon nem vagyok vele megelégedve. A hosszú égésidő sem az igazi, amit írnak és a hőértéke sem, pedig azt mondták bükkből van. Van még egy kevés bükkfám, azzal sokkal nagyobb meleget lehet csinálni és még az égés ideje is hosszabb, Ja és mellékesen a 60Ft/kg jó árnak számít.

 

Tubetown Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6313

Na végre egy érdemi hozzászólás az ügyben. Mondjuk elkezdtem utána olvasgatni, mert van egy 6 KW-os elektromos kazánom is. Bár azt nem használom, csak vésztartalék, ha bármi lenne a fával, vagy velem stb. De még a fűtő/hűtő klíma oldalán sem ezt írják le, hogy ez így működne, csak azt, hogy felvette teljesítménye a hálózatból ennyi. A leadott fűtő meg annyi. Szóval kerekedett a szemem, hogy mi ez a fluxuskondenzátor a jövőből??

Előzmény: Törölt nick (6312)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6312

A klíma és a hőszivattyú, nem elektromosságból állít elő hőt, mint a boiler, vagy az infrapanel, hanem a kültériből a beltéribe szivattyúzza át a hőenergiát.

Előzmény: Tubetown (6310)
cachaca Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6311

Előzmény: Tubetown (6310)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6310

És miből csinálja a maradék 2400W-ot ha tegyük fel mondjuk 100%-os hatásfoka lenne a klímádnak?

Előzmény: Malaguszti (6309)
Malaguszti Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6309

Akkor az nem valami jó fajta,

az enyém 800watt áramfelvételnél, 3200Watt fűtési teljesítményt nyom ki...

Előzmény: Tubetown (6308)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6308

Az úriember megérdemelne egy fizikai nobel díjat. 800W-os klíma, ami 2400W-os mondja a filmben Aztán megmagyarázza, hogy 800W-ot fogyaszt és 2400W-al fűt. Gratulálok!!!! No comment!

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6300)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.20 0 0 6307

Kazán és kandalló az a szint, ahol alkalmazni lehet, alatta nem. Nincs annyi tűztér. De egy aknás, tehát hosszúkás forma tűztérnél sem lehet így pakolni, sem mindig megvárni, hogy üresre égjen, majd újragyújtani. Minél nagyobb a berendezés, annál inkább alkalmas rá.

Előzmény: csiba00 (6306)
csiba00 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6306

Kazángyártók is ide tartoznak? :) Mert láttam már több ilyen videót.

Előzmény: Törölt nick (6304)
zerger88 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6305

Saját kandallómnál tapasztaltam/om hogy tényleg kevesebb a füst, ráadásul hosszabban ég és nincs olyannyira szélső magas hőmérséklet mint mikor az egész ég.

Előzmény: Törölt nick (6304)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6304

A felső gyújtást az ún. környezetvédelmi szervezetek preferálják és népszerűsítik. Lásd Fűts okosan kampány stb., amibe már kampányolásig a kormányt is bevonták. Szerintük így kevesebb a füst stb.

Előzmény: zerger88 (6302)
zerger88 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6303

Ja és másnapi parázs sokszor attól is függ mennyi a hamúja, sok hamu jól szigetel.

Előzmény: zerger88 (6302)
zerger88 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6302

Tényleg csak saját teszt volt neki....
Hol így hol úgy gyújt be, játszik a levegővel is....

" brikettek többségének begyújtása elég nehézkes volt számomra, különösen ideértve a felső gyújtást (aminek egyébként nem sok, vagy inkább semmi értelmét nem látom), az pedig szintén probléma, hogy ez elfogadható módon a drágább gyújtókockákkal érhető el inkább. Persze elérhető papírral és gyújtósnak aprított fával, de pl. aprítgatni sajnos otthon sincs mindenkinek lehetősége."

Gyújtókocka helyett venne 1-2q valamilyen (akár hasogatottat) nyárfát majd szépen neki állna kis baltával....

Előzmény: Tubetown (6301)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.15 0 0 6301

Csak ha valakit érdekel és még nem olvasta:

http://egerfa.hu/fa-futes/brikettek-tesztje/

 

Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 6300

Azt állíja Joe Zé, hogy a leggazdaságosabb fűtési mód a klímaberendezés. Fafűtés sehol sincs ehhez képest.

 

https://youtu.be/X1UV1fJT-h4

 

https://youtu.be/1evj9f16DbE

 

Vezérelt áramról pedig még gazdaságosabban kijön a fűtés, hűtés!

Zöldár Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6299

Van akinek csak ennyi jut !  Néhol családok laknak 40 nm -en.

Előzmény: dundalk (6297)
brigó001 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6298

Lehet, mi ugyan vegyesen használunk pini key napraforgóhéj és keményfa brikettet,  5 db-ot rakunk maximum egy begyújtásra kandallóba (3fa +2 napraforgóhéj), de ha nincs nagy mínusz akkor csak 2-2 db-ot. 3 begyújtásnál többet egy nap nem tudunk csinálni, mivel sokáig parázslik, így reális a 12 db - os pini key esetében. Áldom aki kitalálta, pár négyzetméteren felstócolva elfér a téli tüzelő, nem kell kínlódni, mint a fával. A ruf keményfa is jó napraforgóhéj brikettel, a henger alakú 5db - os napraforgóhéj brikett is brutál jó volt, a dobozos henger keményfa is elég jó, a tőzegbrikettet is kipróbáltuk, de inkább csak éjszakainak használtuk. A gagyi fenyő henger alakút az ára miatt próbáltuk ki, azt soha többé. Jövőre pini key napraforgóhéj és keményfa brikettet veszünk,  esetleg utóbbi lehet ruf. 60 Ft 70Ft /kg áron találni lehet jó brikettet és ha jó a fűtőberendezés akkor tényleg gazdaságos. 

Előzmény: rotring05 (6232)
dundalk Creative Commons License 2017.12.04 0 0 6297

"Van egy előszoba, wc, fürdő, étkező konyha, és két szoba." 40nm-en ez még panelban is szűken férne el, de ki épít 40nm-es házat?

Előzmény: Téli nap (6294)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.04 0 0 6296

76 az a 40

Ja és az aljzat betonon a parkatta alatt is van egy lépésálló nikecell réteg, de részemről a téma befejezve...

Előzmény: Téli nap (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 0 0 6295

Ironizáltam.

Előzmény: Téli nap (6294)
Téli nap Creative Commons License 2017.12.03 0 1 6294

Kemény a topiktárs ? Lehet ! De a részletes leírásából továbbra sem derül ki, hogy nagyjából  hány nm az a ház. Lehet úgy  40 vagy egy picit több.

Előzmény: Törölt nick (6291)
ksanci Creative Commons License 2017.12.03 0 1 6293

Baszki, ha neked passzív, vagy passzív közeli szigetelésed van, akkor gyémánttal is fűthetsz...

Egyetlen dologról szólt a történet: ne akard bebizonyítani, hogy alapban olcsóbb árammal fűteni, mint gázzal, amikor háromszor annyiba kerül.

 Az más kérdés, ha 5 kmdéli fekvésű tetőfelületed van a napelemekhez és H tarifát is tudsz igénybe venni. Mert akkor lehet olcsóbb, sőt, akár még neked fizetnek. De az átlagszar házaknál soha nem lesz olcsóbb az áram, mint a gáz.

Nekünk sajnos nincs déli tetőnk, nem érné meg a napelem. Pedig szerettem volna én is.

Előzmény: Tubetown (6290)
csiba00 Creative Commons License 2017.12.02 0 1 6292

Azért nehogy megsértődj, mert kíváncsi voltam arra, hogy milyen lakást/házat tudsz brikettel kifűteni havi 10.000 Ft-ból.

(De azt gondolom érted itt a hozzászólásokból, ha átolvastál sokat, hogy itt az emberek nem azon vannak "kiakadva" mert a brikettel nem lehet fűteni. Most én is ebben a szezonban 80%-ban brikettel fűtök, és nagyon jól lehet vele.)

Előzmény: Tubetown (6290)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6291

Csak keményen!

Előzmény: Tubetown (6290)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.02 -1 0 6290

Tévedés. Mondom én, hogy az aki nem tudja miről van szó, is csak osztja az észt. Van egy előszoba, wc, fürdő, étkező konyha, és két szoba. Az előszobában nincs radiátor. Bejárati műanyag ajtó, az előszobán a folyosóra meg egy fenyő ajtó kb 5cm vastag hőszigetelt üveggel. A falazat tégla illetve gáz szilikát rajta szigetelés, nemes vakolattal. A mennyezet gipszkarton rajta 10cm paplan rajta forgácslap, azon 2,5cm nikecell, (ami megmaradt rá lett rakva). A forgácslap, meg azért, hogy a padon közlekedni lehessen. A tető cserép alatta fólia. Belső magasság kb 2,6m. A ház nyugati oldalán teljes szélességben garázs, de az nem fűtött. Tájolásra a fürdő, wc és a nagyobb szoba egyik fala esik északra. A többi keleti és déli fekvésű. Az étkezőben van beállítva egy Edilkamin Aqua vízteres kályha rajta 7db radiátor, kéménybe 150-es csővel 45 fokban bekötve. Az étkezőt, folyosót nem a radiátor fűti, mert nincs kinyitva. Ugyanis nincs rá szükség. Itt van a legmelegebb néha 25-27 fok. A a többi helyiségekben 23-24 fok. A gyerek 15:20 kor jön haza a suliból és ekkor még 20 fok van a házban, pontosabban a szobájában. 16 körül gyújt be kb. Ha nagyon hideg van kint -15-20 akkor este 10 kor még teszek rá, de eddig EGY!! tűz égett le naponta. Én készre rakom neki a kandallót csak egy gázgyújtóval meggyújtja a pepó alágyújtóst, amit  z összetört hengeres brikett alá teszek. Arra most szárított bükkfát szoktam, ami a kandallóba belefér. Nem, nem mértem hány kiló, de mikor brikettel fűtöttem tisztán, egy 20kilós doboznak a harmada ment el naponta mínusz egy néhány fokig. Leszarom ki hiszi el, ki nem, de mikor meg akarjátok magyarázni távolból ismeretlenül, hogy én vagyok a hülye és már a negyedik telet fűtöm, akkor kezd kilenni a faszom! Nem 27 négyzetméter nincs körbe építve ha annyira érdekes kiszámolom a légköbmétert, de tudjátok mit nyalsgem....

Előzmény: Madaraspisti (6289)
Madaraspisti Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6289

 Valószínű egy 27 nm-es lakrész, ami körül van építve.

Előzmény: csiba00 (6287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!