Keresés

Részletes keresés

Gépész 99 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 50

Ha inni akarsz a vízből akkor ne olajozzál! Inkább csak vizezd.

Ha meg nem ivóvizes szivattyú, akkor is inkább zsírozzad mint olajozzad (a víz nem bántja)!

 

Lábszelepnek meg porcelán golyósat ajánlok, az nem rozsdásodik  és kevésbé ragadós.

 

De lehet, hogy elég csak egy hosszú dróttal "megpiszkálni" a golyót!

 

 

Előzmény: Motorbűvölő (49)
Motorbűvölő Creative Commons License 2011.04.05 0 0 49

Sziasztok!

 

Én is valami hasonlón ügyködök most.

 

Már szétszedtem, letakarítottam. Megvannak az új szimeringek is. Egy jó ötletként azt ajánlották, hogy a két szimering közti rész töltsem fel olajjal. Ezzel megóvom a külső szimeringet attól, hogy szárazon fusson.

 

Viszont gondom van a lábszeleppel. Leragadt, vagy elrozsdásodott. Ismertek valami jó típust? Egy collos cső megy le a szivattyútól még 7 métert lefelé. (összesen 13 méter mélyre) Annak a végén van a lábszelep. Ha egyszer kiszedem a kútból a régit, inkább egy jóféle újat tennék le.

 

Előzmény: peter513 (47)
Gépész 99 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 48

Jó lett? Nem szivárog?

:))

 

Előzmény: peter513 (47)
peter513 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 47

Elkészült a forgórész, összeraktam új csapágyakkal, szimeringekkel.

Előzmény: peter513 (46)
peter513 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 46

Ma beszéltem az esztergályossal, azt mondta meg lehet oldani, majd tesz rá egy perselyt. Szerinte "kis bajai szivattyú"

Előzmény: NeomatiK (45)
NeomatiK Creative Commons License 2011.01.11 0 0 45

Nem hiszem, hogy problémát okozna, ha van eszterga a közelben. Lehet, hogy a csiszolás is elég, nem lesz sokkal kisebb átmérőjű a tengely. De ha úgyis új szimmeringet kell venni, abból van sokfajta. De ehhez látni kell, hiába írunk itt bármit.

Előzmény: peter513 (44)
peter513 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 44

Amit lehet szeretnék felhasználni. (A csapágyakat és a szimeringeket természetes cserélni kell.)

Ami aggaszt, hogy a tengely pont a szimeringeknél kicsit rozsdás. Én nem akartam csiszolgatni, van egy ismerős, majd az otthon az esztergáján megnézi, mit lehet vele csinálni. Több szivattyútengelyt perselyezett már.

A járókerék szépen lejött, csak a belső átmérője megegyezik a szimeringével. (csak ott van ék is) Mindegy a hétvégén az esztergályos majd eldönti.

Előzmény: Gépész 99 (43)
Gépész 99 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 43

Háj!

 

Valami ősi Sever lehet, talán.. http://www.sever.rs/english/products/ffproizvodi.html

De végül is tökmindegy.

A járókereket le kell műteni, aztán kiszerelni a szimmeringeket.

Aztán a szimmering fészket, meg a járókereket is letakarítani csilivilire. A járókerék szimmering futófelületét esztergán kicsit megcsiszolni, csak épp fényesre.

A szimmeringek valószínűleg tönkrementek, de a baj az, hogy ilyenkor a szimmering a tengelyt is kikoptatta.

Több megoldás van:

  1. új járókerék, eredetivel azonos méretű új szimmeringekkel
  2. a járókerék szimmeringfelületének felperselyezése, eredetivel azonos méretű új szimmeringekkel
  3. illetve eredetivel azonos furat és tengely méretű, de keskenyebb (pl. 8-as helyett 7-es) új szimmeringekkel. Így a szimmering futófelületek arrébb kerülnek ahol még nem kopott a tengely.

Röviden ennyi a gyaksi.

 

Előzmény: peter513 (40)
NeomatiK Creative Commons License 2011.01.10 0 0 42

Passz. A tengelyt akarod cserélni?

Előzmény: peter513 (41)
peter513 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 41

Olyan helyen van, ahova délig elég sok fény bejut, később meg szinte semmi. Ma délelőtt szétszedtem, a tengely rozsdás, így nem csoda, hogy a 3! szimering sem volt elég. Ha valaki a típusát megírná, az jó lenne.

Előzmény: peter513 (40)
peter513 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 40

T. Mindenki!

 

Segítség miatt írok ide, hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata. Remélem látszik a két kép. Az egyiken a járókerék látszik, a másikon meg a szivattyú oldalról (hátha valaki ráismer).

A gond: Csöpög a szimering. Tanácsokat várok, hogy folytassam? A kereket nem szeretném eltörni, de csak annyira akarom szétszedni a szivattyút, amennyire muszáj. Úgy sejtem, hogy a járókereket ék rögzíti, amit "csak" le kell húzni, és már látszik is a szimering, amit ez után ki lehet szedni. Van valakinek ilyen tapasztalata? (23 évvel ezelőtt dolgoztam hasonlókkal, de a tanulópénzt nem akarom most megfizetni. Milyen típus lehet?)

Vetesi75 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 39

Köszönöm! Megnéztem a linket, valóban nem drága cég. Sajnos a 3/4"-os választék a listában csak Z=25-ig tart.

Közben megoldódott a probléma. Megvásároltam a felkínált darabot sjm topictárstól.

Előzmény: Gépész 99 (36)
Gépész 99 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 38

Loctite 638 és mellé 7649 aktivátor. Ez való csapágyberagasztáshoz.

De lehet a csapágyfészket felfúrni és méretre esztergált perselyt nyomni bele, ha durván lötyög.

Előzmény: sjm (31)
Gépész 99 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 37

Válaszd a legnehezebbet: géptervezés!

;)  Nekem bejött.

Előzmény: IMT (35)
Gépész 99 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 36

http://www.maedler.de/de/Catalog/G/1643/1615/362/1656/438.aspx

 

Magyarországra is küldenek - van Debrecenbe lerakatuk - és nem drágák, egyből látod a listán az árakat is.

Előzmény: Vetesi75 (30)
IMT Creative Commons License 2010.10.18 0 0 35
Üdv mindenkinek!

Ki melyik szakirányt javasolja gépész szakon? Illetve mi az amit tudni kell róluk?
-anyagtechnológia
-épületgépészet
-folyamattechnika
-gépészeti fejlesztő
-gépgyártástechnológia
-géptervezés

Másodéves gépész hallgató vagyok és nemsoká' szakirányt kell választanom.
Vetesi75 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 34
Üdv! Akkor ez a lánckerék is olyan, mint az én műhelyemben kallódó 2-es modulos váltókerekek? Senki sem tudja mihez tartozik és azt sem, hogy honnan van...   :)
Előzmény: sjm (33)
sjm Creative Commons License 2010.10.08 0 0 33
Hali, no, ma mégis elugrottam megnézni, ez 36 fogú ránézésre 3/4-es lánchoz való, ha gondolod belinkelek egy képet róla. Nincs megkopva, de ne kérdezd, honnan vettem mert sok éve rakosgatom a műhelyben a lánckerekes dobozomban :)
Előzmény: Vetesi75 (32)
Vetesi75 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 32

Akkor ezek szerint már próbálkoztatok a ragacsolással... 

Igen csak erre az egy darabra lenne szükségem. A 38 fogú kb. 25cm átmérőjű kell legyen,  a fogszám nem kritikus, 35-42-ig jó.

Előzmény: sjm (31)
sjm Creative Commons License 2010.10.07 0 0 31
Köszi a ragacs tippet, de sajna a kollégánál nem vált be, meleg körülmények közt forog a csapágy közel 30ezret, ezért gondoltam valami más trükkre. (24V-os motor több mint1KW)

Más:
Van egy böszme lánckerekem, nem tom fejből az adatait, de sajna csak a jövő hét közepe táján tudok róla több infót, mert nem itthon van. Csak egy db kell?
Előzmény: Vetesi75 (30)
Vetesi75 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 30
Üdv az Uraknak! Ami miatt ide benéztem: Vajon hol használnak 3/4" osztású lánchoz (B12 - kb 11mm széles) Z=35...40 (38 lenne a legjobb) lánckereket? Sejtem, hogy valamilyen mezőgazdasági gépen, de konkrétan min? Hogyan keressem a használtpiacon? Ötlet?  Az agy lényegtelen, mert az a plazmavágó áldozata lesz, csak fogaztatnom ne kelljen. Kisebb lánchoz nem nyerő, mert terhelés szempontjából ez is elég necces. Köszönöm!
Vetesi75 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 29
Szia! A problémát megfogalmaztad: a fészek laza. Ezt nem a csapágy érdesítésével illik orvosolni. Nézz szét a Loctite oldalán, kifejezetten ilyen rögzítési célra is gyártanak "ragacsokat".  Tudom nem olcsó, de jó.
Előzmény: sjm (28)
sjm Creative Commons License 2010.09.30 0 0 28
Sziasztok,
régebben volt egy megoldás arra az esetre, ha miniatűr csapágyak fészke laza volt.
Valami wolframos vibra-iron volt, ami 12-24V DC feszültséggel működött, a negatívot a csapágyra tettük és a rezgő tűvel ráfirkáltunk a csapágy külső gyűrűjére. (kis lyukba nem fért be) Ha jól emléxem, vagy 0,1mm-t is fel lehetett rakni vele.

Most megint ilyen problémám van, de nem találok utalást a neten ilyesmire. Van esetleg valakinek ötlete, hogyan lehetne házilag megoldani a csapágy "bővítést"?
Egy motornak a házába kellene beleilleszteni a mélyhornyú csapágyat.
Köszi

Szélmalomcsősz Creative Commons License 2010.09.13 0 0 27
Kedves davidg84!

Engem érdekelne, ...
... sőt nagyon is! ... Ha megvan még a
Pénzes Imre - Trajkovics József: Mintakészítő c. könyv,
(azt írja nagyon jó állapotban) ... akkor az egészet elvinném !!! ... :)

Küldtem emailt is!
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 26
Kedves Fórumtársak !


Eladnám az alábbi, gépész témájú könyveket:


F. L. Litvin: A fogaskerékkapcsolás elmélete

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=a-fogaskerekkapcsolas-elmelete&ID=155236


Állapot: kiváló Ár: 1800 Ft



Botka Imre: Fogaskerékpárok méretezése I. Egyenes fogazat

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=fogaskerekparok-meretezese-i&ID=249525


Állapot: közepes Ár: 400 Ft



Sasi Nagy István: Fogazószerszámok tervezése


Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=fogazoszerszamok-tervezese&ID=207241


Állapot: a könyv kiváló (textilborítót is beleértve), borítópapír közepes

Ár: 250 Ft



MSZ Szabványgyűjtemények 91 - Fogaskerékhajtások


Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=fogaskerekhajtasok&ID=243260


Állapot: jó

Ár: 400 Ft


-----------------------------------------------------------------------


Lázárovits - Szentkuti: Fúrás, süllyesztés, dörzsölés (Ipari szakkönyvtár)

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=furas-sullyesztes-dorzsoles&ID=16859


Állapot: közepes

Ár: 250 Ft


Pénzes Imre - Trajkovics József: Mintakészítő

Állapot: nagyon jó

Ár: 450 Ft



Dr. Gruber József: Ventilátorok

Tartalom: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=ventilatorok&ID=58391

Állapot: kiváló

Ár: 400 FT



Megjegyzés. a könyveket NEM a "TArtalom" alatti linken lehet megvárásolni, a webooldalak tartalmát -NEM REKLÁMOZÁS CÉLJÁBÓL - csak a könnyebb tájékozódás miatt tűntettem fel.


A könyveket külön és egyben is meg lehet vásárolni, áruk egyben: 3600 Ft


érdekelődni: davidg3@freemail.hu
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.04 0 0 25
Orr- fül- gépészet.
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.04 0 0 24
Na igen. Jó kérdés. Elméletileg nem az. Ahogy a fateknő, fapéklapát sem.
Előzmény: Vetesi75 (22)
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.04 0 0 23
Igen, jól felsoroltad a szempontokat.

A kenés ha kellően el van szeparálva az élelmiszertől, akkor nem olyan nagy gond.

Előzmény: lupidu (20)
Vetesi75 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 22
És vajon a sütőformát megtestesítő fahenger mennyire HACCP?
Előzmény: NeomatiK (19)
lupidu Creative Commons License 2010.06.29 0 0 21
Király! Most olvasom csak. Köszi. Megkérdezem a sógort.
Előzmény: Vetesi75 (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!