Jelenleg olyan zavaros mint a moslék, (Tokajnál, Poroszlónál, Szolnokon teljes bizonyossággal láttam) A teljes hosszában árad, (nem katasztrófális) de az említett dátumig még változhat.- igaz, bármelyik irányba.
ok, fontos, hogy mozgás közben teszteld a készüléket először, akkor látod igazán hogy működik. vagy ülj anyósülésre vagy csorogj lassan lefelé és próbálj ki rajta mindent, meglátod mekkora segítség! kérdezz bátran ha baj van ;-)
Na ezt szerettem volna megtudni. Rajzoltam egy trekket pontokkal. Csak mivel még nem használtam élesben a GPS-t ezt nem tudtam, hogy megjelenik a nyíl a készüléken, amit tudok követni a megtervezett útvonalon. Na most már békén maradok addig míg élesben nem próbáltam ki. Kösz. :)
ez ettől sokkal egyszerűbb, amikor bekapcsolod a készüléket látod rajta a trekket és egy nyíllal magadat. úgy kell menned, hogy a nyíl rajta legyen az úton. magyarul: ez nem utcai navigáció, hogy dumál merre menj, hanem látod pontosan mind a magad mind az útvonal helyzetét és ennek megfelelően navigálsz.
Megint a Te segítségedre szorulok. Feltelepítettem a két progit. Sikerült létrehoznom egy útvonaltervet, pontok kijelölésével.Ha ráteszem a GPS-re, hogy lesz ebből nyomon követhető útvonal? Ha ott leszek a helyszínen a kezdési ponton megjelenik a GPS nyíl,amivel követni lehetne az útvonalat.
A MapSource-ben sikerült bekapcsolnom őket amikor lett egy nyomvonalam. A BaseCampban még mindig nincsenek meg a nyomvonallal kapcsolatos dolgok. De kísérletezem vele.
Kösz! Én a Viktortól külön megkérdeztem, hogy a 10-re is feltudja telepíteni? Mert csak akkor veszem meg. Elvállalta hogy ő felrakja. Én is úgy tudtam hogy csak a 20-ra és a 30-ra lehet plusz térképet felrakni.
A mapsource-t és a basecampot is felraktam a gépemre. Most ismerkedem velük.Amelyiket egyszerűbb lesz kezelni azt tartom meg. Megnéztem. Nekem a Megtekintésnél, eszközök van csak, de itt nem tudom kiválasztania a Beillesztés,Törlés, Felosztás ikon megjelentetését. A megadott betűjelekre sem reagálnak.
Nem szeretném Tibi üzletét rontani, de ne gyűjtögess erre, mert a készülék NEM TUD TÉRKÉPET FOGADNI. nem azért, mert nem értetek hozzá, egyszerűen nem képes rá. úgy képzeld el, hogy hiába veszel meg egy Jeep Cherokee-t nem fog úszni a Duna tetején akármit csinálsz. ha nem csak csónakot szeretnél vele a vízig húzgálni akkor kétéltű járgány kell Neked. ha térképet szeretnél nézegetni egy térképek fogadására képes készüléket kell venni.
feltelepítetted a Mapsource-ot? abban tudok segíteni.
fenti menüsorban "megtekintés" menü - eszköztárak megjelenítése - itt kiválasztod melyik jelenjen meg fönn, Te a "nyomvonal szerkesztése" eszköztárra leszel leginkább kíváncsi.
Feltelepítettem mindkét progit. Szépen be is jön. Szereztem egy MO térképet is. A gondom az,hogy amit te bekarikáztál, ahol beilleszted a pontokat azok nekem nem jönnek be. Próbáltam az Eszközök-ben is megkeresni de nem tudtam megjelentetni. A MÉRŐSZALAG IKON UTÁN VAN MÉG A KÉPEDEN ÖT IKON. NA EZEKET NEM TUDOM MEGJELENTETNI.
Ha leírnád szájba rágósan azt megköszönném.
Egyébként forgalmaz az egyik cég Dunai és Tisza tavi térképeket, amit fel lehet rakni, állítólag az eTrex 10-re is. Megígérte va-tibor, ha megveszem tőlük a két programot akkor feltelepíti nekem a GPS-re. Most össze szedem rá a pénzt aztán megpróbáljuk a telepítést.
Addig is szeretném igénybe venni a Te tudásodat és ismerkedni és elsajátítani a Garmi kezelését.
Köszi megkeresem a progit és telepítem majd kipróbálom. Veszek egy Duna és egy Tisza tó térképet amit feltudnak telepiteni a eTrex 10- re. Akkor lesz háttér térkép amivel tudok majd lépni.
én már "öreg motorosnak" számítok Garmin téren és csak a Mapsource programot ismerem ami már elvileg nem elérhető. azért írom, mert az utódja a Basecamp, amit egyáltalán nem ismerek (egyszer kipróbáltam de nem tudtam megszokni a logikáját Mapsource után ezért gyors kidobtam), egy továbbfejlesztett változat és gondolom tudja mindazt amit a Mapsource tudott. ezt letöltöd és telepítesz alá vmi ingyenes térképet, mondjuk az openmaps.eu-ról egy turistatérképet (de ha kicsit kutakodsz a neten biztosan van egyéb térkép is). ha ezzel megvagy nagyjából látod mi hol van. kikeresed a Basecamp útvonalrajzoló eszközét és megrajzolod kézzel a kívánt útvonalat. ezt lemented vmilyen néven és utána feltöltöd a készülékedre. eleinte ez elég pontatlan lesz, de amikor bejárod az adott területet ments el pontokat és töltsd föl névvel a térképedre a számítógépen. ha összejött elég "pontos" pont akkor már majd szabad kézzel is elég pontos trekkeket tudsz rajzolni.
készítettem Neked egy képernyőképet, rajzoltam bele egy trekket, bekarikáztam a Mapsource útvonal rajzoló eszközét, az elmentett útvonalat, vmi ilyesmiket keress a Basecamp-ben is.
nemtom hogy tudsz-e nyomvonalat szerkeszteni ha az etrex10-et rádugod a géped egy usb portjára akkor felcsatol egy drive-t amiről lefelé tudsz file-okat másolni azt be tudod importálni szofferbe (én itt régebben a gpstrackmaker nevűt használtam), onnan meg tovább tudod exportálni gugli earth-ba hogy visszafelé ez hogy működik azt nemtom, de vélhetően azt is lehet valahogy de alapvetően az tűnik használhatónak ha maradsz a gps-nél meg az azzal felvett útpontoknál/trackeknél
Köszönöm. AKKOR ELŐRE NEM IS TUDOK útvonalat szerkeszteni ha mondjuk a kikötőből elszeretnék menni egy adott csatornán a tározó másik pontjára (adottak a a nyomvonal GPS koordinátái, ahol el kell térnem pl. az egyenes úttól.
Sziasztok, normális nem mekk Elek csónakmotor szerelőt keresnék. Aki érti is a szakmát. Mindenképp a Tisza-tó és vonzáskörében kellene. Köszi előre is.
de azért kezdd inkább azzal, hogy a kikötőben a csónakod helyét elmented útpontként ez akkor jó amikor leszáll a köd, és kétszáz méterre onnét a túlsó parttól eljőve már nem találod meg a kikötőt se mert nincs tájékozódási pont és újra meg újra visszakanyarodsz én vagy tíz éve vagyok a szabicsnál, de tavaly ősszel kétszer majd belerongyoltam a kikötőbe és gpst kellett kapcsolnom ahhoz hogy megtaláljam a hatos öblítőt mert elindultam, gondoltam a szembepartig húzom onnan meg már adja magát az irány, de kétszer is úgy visszakanyarodtam hogy majd beleszaladtam a parkoló csónakokba a köd egy igen xar időjárási körülmény, a gps olyankor aranyat ér
az útvonalat te veszed fel, úgy hogy a beállításoknál valahol bekapcsolod hogy útvonal rögzítése, aztán végigmész rajta, aztán lekapcsolod a rögzítést, a rögzített úvonalat meg elmented hogy "elso utam" vagy valami ilyesmi az utvonalnak semmi köze az útpontokhoz, nincs összefüggés az etrex10-nek van egy olyan hibája (legalábbis az enyémnek) hogy néha nem mutatja az elmentett útvonalakat, olyankor be kell menni az útvonalkezelőbe, kiválasztani az útvonalat, és beállítani hogy megjelenítés és akkor pár hónapig megjeleníti, aztán egyszercsak önhatalmúlag mégse és újra be kell kapcsolni
Meg jött végre az eTrex 10-es készülék. Szereztem hozzá egy használati utasítást magyar nyelven. Most ismerkedem a beállításokkal. Egyenlőre nem megy egy útvonal felállítása, mondjuk 18 koordináta megadásával. Minden koordináta pontot külön fel kell vennem (001,002,003 stb) és az útvonal tervezésénél a megfelelőt behívnom Következő pontnak?