Keresés

Részletes keresés

sztvibi Creative Commons License 2024.01.19 0 0 13646

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni húsdarálóval kapcsolatban. Savaria húsdarálónál olyan problémám van, hogy csak csócsálja a húst, kések és rostély megélezve (szakember élezte) elején az anya teljesen ráhúzva és mégsem darál... Találkozott már valaki ezzel a problémával? Esetleg tudja valaki a megoldást? 

Boarhunter Creative Commons License 2024.01.18 0 1 13645

Én ebben meglehetősen konzervatív vagyok, nem vennék kínait.

Acélt hosszú időre, a magunkfajta hobbista akár egy életre veszünk. Inkább rászánom a pénzt egy dick vagy hasonló ismert és bizonyított márkára még úgy is, hogy tudom, részben a nevét fizetem meg.

Előzmény: pintjano (13644)
pintjano Creative Commons License 2024.01.18 0 0 13644

Vettem régebben egy fenőacélt ("lapos ovális")... szomszédom hentes és kezébe vette: nem csoda, hogy nem jó, el van kopva. Övével lehetett, s nekem is sikerült, bár neki jobban megy.

Érdemes ujra "vágatni", s ha igen ki vállal ilyet? Van gömbölyű-konyhai- nem sokat ér, vagy én nem tudom használni.

Vagy egy uj??? pl. ez:

 

 

 

https://www.nordkniven.com/taidea-set-xxl-chef-steel?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI1Onz7qblgwMVBs93Ch22wQsdEAQYBSABEgLFt_D_BwE

 

üdv PJ

Gzsm Creative Commons License 2024.01.16 0 0 13643

Szia! Ma érkezett a friss husi, pick szalámihoz, és kolbászhoz.Felcsíkoztam, rövidesen fűszerezem, darálom, holnap betöltöm, este megy a füstre, remélem, a csütörtöki hőhullámot kibírja.Az asszony segítségét csak a töltéskor veszem igénybe :-)))

Előzmény: Mooni (13642)
Mooni Creative Commons License 2024.01.16 0 0 13642

Hogy én milyen irigy vagyok..........

Szoktam ám nézegetni a csudaszép kolbászokat, szalámikat is a fotókon.

Most már csak azért is ráveszem magam és az uram, eddig picit vacilláltam, mert majd' mindent nekem kell csinálnom, de az idő megfelelő, alapanyag csak kerül, eszközök készen állnak, a tavalyi hurka, kolbász nemrég fogyott el, csak rajtunk múlik. 

 

Előzmény: öreg_néne_b (13634)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13641

Mindegy, hagyjuk. Nyilván arra mondtam a munkás kesztyűt, mikor elveszed a perzselőt a körömtől és brutál forró, ekkor használtuk a munkás kesztyűt, volt egy munkafolyamat nem nézegettük,hogy állja e már a kéz, haladt sorjában, a 16 köröm leszedése gyorsabban haladt  így, mivel gyakorlatilag egyszerre 4 körmöt egy lábon le tudtál perzselni, közepén előre be volt hasitva, ezáltal jobban kifertőtlenitette a kb.900 C fokos láng,és jobban rá is lehetett fogni, a 4 köröm lecsavarasa 15 másodperc max, és nincs ideje visszahűlni sem. És természetesen a köröm leszedése után még kapott egy sor perzselést. Na ilyen körmöt nem lehet venni manapság a boltokban. Hellyel közzel van leforrázva, ujjak közt bormaradvany,szőr . Utána kell tisztítani,perzselni

Garashan Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13640

Mi is mindig forrón csavarjuk le, puszta kézzel. Sose vettünk kesztyűt.

 

Szakmámból adódóan amúgy se hordok sosem. Forgó gépek közelében nem húzunk kesztyűt.

Előzmény: Boarhunter (13639)
Boarhunter Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13639

Ha hagyod visszahűlni, akkor nehezen jön le. Forrón egy csavarás.

Előzmény: zsandár (13638)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 -2 0 13638

Tévedsz, ebben is . Simán leszedtem puszta kézzel is, de nem vártuk meg amíg kihűl, hanem perzseles után rögtön csavartuk le , mert valahogy ez volt a szokás. Ennyi.

Előzmény: Boarhunter (13636)
Boarhunter Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13637

Mi az? Kicsi, a sarokban ül és egyre pirosabb lesz. 

(Csecsemő zsilettpengével játszik)

Én kérek elnézést...

Előzmény: öreg_néne_b (13635)
Boarhunter Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13636

Ne keverjük bele a hülyeséget. Attól, hogy neked kisasszony kezed van, az igazi férfi még simán leszedi puszta kézzel a körmöt...

:-)))

Előzmény: zsandár (13633)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13635

Sőt, lehet a gyereknek kézigránátot is adni csörgő helyett...

Előzmény: zsandár (13633)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13634

mert füstölt hús nélkül mit sem ér az élet.

Csülök, tarja és szalonna lóg a füstön. ;)

Előzmény: Mooni (13631)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13633

Sőt, a gázpalackot is a perzselő lángjaval melegítik, nem meleg vizes lavorba, hordóba állítják :-)))

Előzmény: öreg_néne_b (13630)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13632

Próbáld meg közvetlenül a perzseles után lekapni puszta kézzel..Erre van a munkaskesztyű, mint munkavédelmi eszköz..persze heggeszteni is lehet pajzs, vagy védő szemüveg nélkül...

Előzmény: Boarhunter (13629)
Mooni Creative Commons License 2024.01.15 0 1 13631

De jó, hogy erről írogattok! :)

Pont szombaton mondtam az uramnak, h. márpedig a köv. hétvégén hurkát, kolbászt fogunk csinálni, készüljön. Lehet, veszek egy egész bőrös combot is, + néhány csülköt, esetleg egy marhanyelvet, mert füstölt hús nélkül mit sem ér az élet. Szerintem. :D

 

öreg_néne_b Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13630

Ronggyal is meg lehet fogni, persze az igazi kemény legények puszta kézzel...

Előzmény: Boarhunter (13629)
Boarhunter Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13629

Soha nem láttam, hogy kesztyűben húzták volna le a körmöt.

Eleve, a disznóvágás nem kesztyűs műfaj, csak azért a pár körömért nem visznek oda kesztyűt.

Kapkodást persze láttam... :-)

Előzmény: öreg_néne_b (13628)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13628

 nem kellett a lehuzashoz munkaskesztyu. ha jol meg volt porzsolve, konnyen lejott

 

A perzseléstől forró, markolássza a fene puszta kézzel...

(Mint a viccben: Ilyen gyorsan tudok patkót nézni...)

Előzmény: homerx (13620)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13627

De ezek ilyen parlagi elvadult galambok voltak még öregek is. Nem egy hízott galambfiokak, azok milyen finomak voltak, galambleves, töltött galamb.

Előzmény: homerx (13626)
homerx Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13626

bezzeg, ma 3eft-ot adok egy galambert.

Előzmény: zsandár (13625)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13625

Arra már nem emlékszem, hogy elfogyott e nyárra a kukorica, de volt bőven , mert  nagyapám tsz nyugdíjas volt és kaptak még haszonbérbe is. Viszont mikor volt aprószemű krumpli azt is kaptak a disznók , természetesen megfőzve előtte , nagy üstben. Szőlő kacsoláskor, ritkításkor  kapták a zöldet, kedvenc csemegéjük meg a disznóparéj volt. 80 as években volt az úgynevezett háztáji kocatartás. Emlékszem , volt nagyapámnak 6 db KA-HYB fajtájú magyar hibrid kocája , azoknak vagy 60-70 malaca. Egyszer vadász ismerősök  hoztak vagy 2-3 nagy búzás zsáknyi galambot, ugyanis galambgyérítés volt. A szoptatós malacos kocák pillanatok alatt becupogtatták a galambokat :-))  Akkor rá sem néztek a moslékos vályúra..

Előzmény: Boarhunter (13623)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13624

Mikor gázperzselővel jól megperzselted , rögtön utána nem ártott a munkáskesztyű, vagy nagyon gyorsan puszta kézzel is le lehetett szedni.

Előzmény: homerx (13620)
Boarhunter Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13623

Ha belegondolsz, nyárra már elfogyott az előző évi kukorica, az árpa meg az első kalászos, olcsó is.

Nyáron nem erőltették a " kondis" kajákat, a melegben nem jó, ha túl kövér a disznó, nem bírja a szíve.

Ősszel kaptak sok takarmánytököt, kitágult a gyomruk aztán megindult a zsírra hízlalás. Erről hallhatot valamit a cikk szerzője.

Előzmény: zsandár (13619)
Boarhunter Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13622

Tótkomlóson voltam egyszer disznóvágáson, egy helyi tanárember mondta, hogy a tótok is kakaspörköltet adnak ebédre ilyenkor.

Annyi logika lehet benne, hogy a kakas mellehúsát, combjait bedarálják a kolbászba, begyét megtöltik, a csontossából meg főznek egy jó pörköltet.

Előzmény: Garashan (13621)
Garashan Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13621

Egy gerendási ismerősöm mondta, hogy náluk mindig tyúkhúsleves/kakaspörkölt volt disznóvágáskor. Kb. 50 éves emlékek neki. Azt is hajnalban vágták le. Mire lebökték a disznót, addigra már rég főtt.

Előzmény: zsandár (13618)
homerx Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13620

sztem nem kellett a lehuzashoz munkaskesztyu. ha jol meg volt porzsolve, konnyen lejott. a talp oldali reszen kellett esetleg egy nyisszantas. ez a korombol isszuk a pajinkat meg milyen ul mar megint? en egy erdekes sztorit tudok. egyik tavoli rokon mar elegge jol allt a laban, mire a maj is megabalodott az ustben. felszeletelte, de so helyett ultraval szorta meg. meg jo, hogy idoben eszrevettuk, habzott is a szank :)

Előzmény: zsandár (13619)
zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13619

Továbbá: a disznó előző este már nem kapott enni, hogy könnyebb legyen a beleket hurolni, gyomrát kimosni. Egy hagyományosan hizlalt disznó a 220-250 kilót több mint egy év alatt érte el. nagyapám a vágás előtt már vagy 3-4 hónappal lecsökkentette a kukorica arányt növelte az árpát,hogy finomabb legyen a hús. A moslekba való darát mi készítettük, volt nagyapámnak darálója,alapanyagok: árpa, búza,kukorica, napraforgó, borsó, heredara, futor.Persze a disznók kaptak nyáron zöldet is. Perzselesnel a disznó kormei közé bevagtunk éles késsel,hogy még jobban meg lehessen perzselni, körmöket munkás kesztyűben csavartuk le és SOHA nem ittunk belőle pálinkát, volt felespoharunk....

zsandár Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13618

A szerző írja, hogy tyukhúslevest főznek a disznótorban, eleve baromság. Disznóvágás ételei nálunk: reggeli: hagymasvér, ebéd: orjaleves, frissen sült pecsenye, sült agyvelő, mindez tepsiben karikára vágott krumpli ágyon sütve. Vacsora: hurka kolbász,  ,sült krumplival, töltött káposzta. Sütemény: hájas tészta,házi szilva lekvárral töltve, rasütött cukorral a tetején. Disznóvágás utáni reggelik: kenőmájas,abált szalonna, tepertő.

öreg_néne_b Creative Commons License 2024.01.15 0 0 13617

Anno az első feleségemmel voltunk a nagybátyjánál segíteni. A disznó félig volt szétszedve, mire a házigazda "elfáradt" és kidől. Azért lett minden, és jó is lett, de nem erre voltunk meghívva...

Előzmény: MUM.21 (13616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!