Keresés

Részletes keresés

seciné Creative Commons License 2014.08.29 0 0 16286

En elvinnem a dokihoz es megkernem hogy csinaljon egy vertesztet es vese funkciot. A csoki elsosorban a veset karositja es nem a cukrat emeli.

Előzmény: molandi (16285)
molandi Creative Commons License 2014.08.28 0 0 16285

Biztos megdobta a cukrát az a mennyiség, mert azóta többet eszik, de ami a legfeltűnőbb, hogy rengeteget iszik.

Előzmény: molandi (16283)
seci Creative Commons License 2014.08.27 0 0 16284
Előzmény: molandi (16283)
molandi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 16283

Igen, szerencsére semmi baja nem lett:) Nagyobb volt az ijedtség.

Előzmény: seci (16282)
seci Creative Commons License 2014.08.26 0 0 16282

Mostanra mar nyilvan tudod, hogy mennyit artott, de ha szerencsetek volt (es szerintem volt!) akkor azokban a "csokolades" izekben csokolade (ertsd alatta KAKAO) csak nyomokban volt fellelheto, igy megusztatok. 85%-os keserucsokit ne hagyjatok elol, mert az egesz mas teszta.

-seci

Előzmény: molandi (16281)
molandi Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16281

Segítsetek légyszíves nekem: törpeuszim (7 éves. 6 kg) megevett 5-6-7- csokisnápolyit ami kívül is csokibevonatos, meg pár db csokival töltött ostyarudat. Leszvalami baja? Rendesen meg vagyok ijedve, mi voltunk a trehányak, hirtelen kellett elmenni itthonról és az asztalon maradt:(( Tudok valamit csinálni hogy ne legyen baja? Egyenlőre nincs semmi, ami utalna rá, 1 órája történt.

banna0928 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 16280

Sziasztok! Uszkár keverék kölyökkutyát szeretnénk venni vagy befogadni. Van esetleg ötletetek, hogy hol találunk ilyet?

köszönjük

osztin Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16279

meglett a kutyus?

Előzmény: Fiole (16277)
Am pitbull Terrier Creative Commons License 2014.08.05 0 0 16278
Fiole Creative Commons License 2014.08.04 0 0 16277

"Karcag!

július 27.

Segítséget szeretnék kérni!Elveszett a képen látható törpe uszkár. .Ma reggelre tűnt el Sziszi névre hallgat. Kérlek segítsetek.Ő a mindenem!

Csip van be ültetve.Már vasárnap óta nincs meg.Segítsetek meg találni .6 éves félénk,nagy csomó van a hátsó cicijében. Nagyon hiányzik."

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1440187699597145&set=a.1428440837438498.1073741838.100008177860549&type=1&theater


Fiole Creative Commons License 2014.07.19 0 0 16276

TALÁLT USZKÁR!
Pest megye- Nyáregyháza végén a 405-ös ut mentén találtak egy fehér Uszkárt. Vélhetőleg idős és kan. Chipet nem találtak benne.
Érdeklődni lehet: 0670-578-1327 számon a Menedék Állatvédő Egyesület- Dánszentmiklós vezetőjénél.
Gazdáját keressük!

Fiole Creative Commons License 2014.07.02 0 0 16275

Szia! Ezekkel a kennelekkel érdemes felvenni a kapcsolatot:
devilsadvocatekennel.hu
gottardo.hu
xavano.hu
simsons-poodles.com - itt van is egy kb 3 hetes alom és született egy barna kislány. Nem tudom van e már gazdija, de kiderül ha írsz nekik.

Előzmény: Acélandrea (16274)
Acélandrea Creative Commons License 2014.06.30 0 0 16274

Lehetőleg barna, szuka, közép uszkárt keresek, megbízható tenyésztőtől, minden módon keresgéltem már a neten, és sajnos egyedül nem jutok közelebb a megoldáshoz. A segítséget köszönöm!

Barna uszkár Creative Commons License 2014.05.17 0 0 16273

Fajtiszta, barna, kan, kölyök törpe uszkárt keresek hobbi célra Győr-Moson-Sopron megyében.
Előjegyzés is érdekel. Az anyáról, apáról és a kölyökről kérem küldjenek képet az alábbi e-mail címre: barnauszkar@gmail.com.

seci Creative Commons License 2014.05.17 0 0 16272

Sziasztok!

 

Tudtok valakit, akinek van vilagos szinu orias uszkarja (aka standard poodle)?

Egy baratunk keres 2 evesnel fiatalabb es fiu legyen (nem ivartalanitott).

 

Elore is koszi

-seci & Viki

Bodega Gazsi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 16271

Egy most 8 hetes fekete törpeuszkár költözött hozzánk. Tényleg rendkívül okos, hiszen néhány nap alatt elég sok mindent megtanult.

A legjobban a kertben érzi magát. Fut, mint a megveszekedett, lobog a füle. Futtában még ugrik egyet a szívvirág szára felé, ha sikerül belekap. A szobatisztaság még nem megy igazán. Ha időben kitessékeljük, akkor elvégzi a dolgát. De amint bejön, néha csöppent egyet. De talán ez is elmúlik.

Kovacsics Creative Commons License 2014.04.04 0 0 16270

Kedves Uszkár Gazdik!

 

Ha érdekel valakit 75 Ft  /  darab áron 40x60-as kutyapelenka szállító boxokba, vagy kölykök alá, akkor itt érhető el.

 

Gyártó

 

Maxocska Creative Commons License 2014.03.27 0 0 16269

Hát többet nem nagyon mint amit eddig is tudsz :) Ezüst kölykök ia vannak, baránák is, apricot lesz. Illetve apricot toy van most is. :) De ezekről a kölykökről Te is tudsz már. ;) Más tenyésztőnél most nincs kölyök. Szapiknál meg biztos akad százával :(

Előzmény: Marci 58 (16268)
Marci 58 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 16268

Sziasztok!

Törpe uszi babát szeretnék venni 5 éves fekete törpe uszim mellé, de hónapok óte keresgélek, és nem találok. Nem kiállítási célra szeretném, csak szeretgetni. Ezüst, barna, apricot, vagy harlekin érdekelne. Tudtok segíteni?

halaszerika Creative Commons License 2014.03.24 0 0 16267

Kedves M!

Hogy van a kutyusod?

Nekem is van egy apricot törpeuszim, ő is alig eszik... a másik kutyámhoz képest. De jókedvű, játékos. Ha fürdetem, látszik, hogy sovány, de ő ilyen alkat, és tesójáról is ezt mondták. 35 cm marmagassággal 4,2 kg. A szüleidé milyen súlyú? Valamit gondolom, eszik azért, különben éhen halna :) Lehet, hogy neki sincs sokra szüksége. Másrészt ha nem is látszik rajta a környezetváltozás, azért annak is köze lehet hozzá, ha keveset eszik.

Nálunk akkor eszik többet Pajti, ha tanulunk, és jutalmul kapja. (Meg mióta ivartalanítottuk, azóta megnőtt a fogyasztása.) Ha a kutyusotok jókedvű, és nem fogy, akkor lehet, hogy ő is ilyen kákabélű :)

 

Előzmény: Törölt nick (16262)
Kovacsics Creative Commons License 2014.03.16 0 0 16266

Kedves Uszkár Tulajdonosok!

 

Ha érdekel valakit 75Ft-os áron 40x60-as kutyapelus szállító boxokba, vagy kölykök alá, akkor itt érhető el.

 

Gyártói

 

 

  

 

Fiole Creative Commons License 2014.03.04 0 0 16264

"Ő egy fajtatiszta uszkár hölgy, aki a városban kóborolt. Chipje leolvasása után megörültünk, hogy ez újra egy gyors sikersztori lesz, de nem... A megadott adatok alapján az derült ki, hogy gazdája már egy éve meghalt. Hosszas utánajárás után pedig megtudtuk, hogy ahová ez után ideiglenesen került, oda nem szeretnék visszavenni. Így Deasy 12 évesen gazdikereső lett. Ő az a tipikus tündérbogár, aki 1 perc alatt cáfolja meg a kölyökkutya sztereotípiát, mivel kb. ennyi időt vesz neki, hogy belezúgjon egy emberbe és két lábon körbetáncolja. Olyan álomgazdi jelentkezését várjuk, akivel sülve-főve együtt lehet. Kutyákkal, gyerekkel és úgy általában az egész világgal rendkívül barátságos.
És játékossága alapján egy 10-est letagadhatna. :) "
Érdeklődni: +36-30-7-3333-26 "Ments Meg!" - Oroszlányi Állatvédő Egyesület

Fiole Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16263

Az usziknál ugyanúgy lehet allergén a csirke mint bármelyik másik fajtánál vagy keveréknél, és nem törvényszerű, hogy allergiás lesz rá. Sőt, olyat is hallottam már, hogy valakinek a csirkés tápot nem bírta a kutyája, nyersre váltva viszont nem volt gondja a csirkével. 
Nem tudom melyik verzióját kapja, de úgy tudom a Select Goldban van gabona és kukorica. Doki nekünk is adott már bélgyulladásra olyan "gyógytápot" amitől éjjel is 2x kellett levinni a kutyát mert konkrétan a megevett mennyiség ki is jött belőle egy az egybe és arra ébredtünk, hogy szerencsétlen járkál fel alá a szobában annyira kell neki pedig 3 órája voltunk lent- és mindezt úgy, hogy már jól volt, de még kapnia kellett a speckó kaját... Aztán amikor mondtuk a dokinak, hogy ipari mennyiséget produkál a kutya azt felelte, ezt már mások is mondták. Szupi.
A szaporító meg tuti valami ****al etette, kár tőle információt várni, az is csoda, hogy még felvette a telefont.
Ha a nyers etetés érdekes lehet nekik, a facebookon van egy csoport- Nyesedék hús kutyáknak- ahol rengeteg hasznos információ, segítőkész ember és husi-lelőhely van. Ha te fent vagy csatlakozz oda és nézz körül, nekem is ők segítettek.
Írj nyugodtan ha felmerül valami, ha tudunk segítünk.

Előzmény: Törölt nick (16262)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16262

Kedves Fiole!

 

Köszönöm a tanácsot! Nem, a szüleim nem adnak neki napközben falatokat, amúgy nem is eszi meg, még ha próbálnák sem. :(

Az állatorvos azt mondta, hogy a csirke allergizálhat az uszkárok esetében, ezért nem adtak neki eddig. Tegnap anyám elvesztette a cérnát, és a táphoz frissen főtt tésztát kevert. Úgy megette a tápot is. (Friss húslevessel leöntve nem.)

Azt gondolom, a tenyésztőnek nevezett valaki házi koszton tarthatta elmondása ellenére. A tápot többen ajánlották, köztük két orvos is, ezért vettek kifejezetten fiatal uszkárnak megfelelő összetételűt. Mondom nekik a nyers táplálást, amit írtál.

Idejük van, úgyhogy kipróbálnak mindent majd, úgy gondolom.

 

Köszönöm, hogy segítettél. Nem baj, ha lesznek még kérdéseim?

A szüleim neteznek, de fórumozni nem szoktak, úgyhogy én leszek a "magyar hangjuk". Kikopizom, amit írtál és átlövöm mailben nekik.

Szerdán megy "szépészhez" a kutyus, majd teszek képet róla. :-)

 

Üdv: m.

Előzmény: Fiole (16261)
Fiole Creative Commons License 2014.03.03 0 0 16261

Szia!

Adnak neki a szüleid valamiből egyéb falatkákat nehogy "éhen haljon" szegény? Mert akkor jogos, hogy több nap után se eszi meg a tápot, hiszen várja a finomabb kaját. Tudod, az a kutya amelyik nem eszik az nem elég éhes- persze ha valami betegség okozza mégis az étvágytalanságot akkor más a helyzet. Nekem az egyik kutyám utálta világ életében a tápokat (a másik mint a porszívó mindent eltüntet pillanatok alatt) és meguntam, hogy úgy kell rászólni, hogy egyen, ezért kerestem más alternatívát az etetésükre. Végül hosszas informálódás után a nyers etetést próbáltuk ki, mivel ez áll a legközelebb a természetes táplálkozásukhoz. Ennek két verziója van, az egyik a BARF: hús, csontos hús és zöldség/gyümölcs turmixolva, vagy a PREY: hús- csontos hús és belsőségek. Mindkettőnek megvannak a százalékos arányai miből mennyi kell és mennyi a kutya napi adagja. Ha van kedvük, lehetőségük a szüleidnek ilyesmivel játszani ezt biztosan szeretni fogja és sokkal egészségesebb neki mint a műkaják. A disznó az egyetlen amit nem szabad nyersen adni (szóval főve eheti), minden más mehet ha nem allergiás rá. 
Másik alternatíva a házi főtt koszt, több ismerősöm eteti így a kutyáját. Ebből nagyobb mennyiség kell a nyershez képest mert nem tudják olyan jól hasznosítani a mint a nyerset, de a legtöbb táphoz képest ez is sokkal jobb lehetőség. 
Ha mindenképp tápot szeretnének neki adni akkor meg kell nézni az összetevőket, ne tartalmazzanak gabonát és lehetőleg húsból, ne húslisztből készüljenek. Pl az Acana gabonamentes tápjai nem rosszak, az enyémek is azt kapták a nyers előtt. 

Előzmény: Törölt nick (16260)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16260

Szia!

Köszönöm a gyors választ. Igazad van. El tudom képzelni, hogy átverték a szüleimet, mert 50e volt a kutya, legalább 30-40e-t ráköltöttek az egyebekre az elmúlt egy hétben (tápok, kiegészítők, orvos stb.)... nekem is gyanús a tenyésztő valódi minősége. Sajnos, nem tudtam elmenni velük, amikor vették, mert mind a három gyerekem beteg volt éppen...:(

Lehet valamilyen rejtett betegség az oka annak, hogy nem eszik?

A Select Gold táp jó uszkároknak? Mondtam anyámnak, öntse le egy kevés átszűrt húsleves lével a szárazeledelt, hátha akkor eszik. Olyan aranyos, bájos kutyus, de a tudat, hogy szinte fényevő, még engem is kiborít, pedig nem az enyém. Főtt marhahúst lehet adni uszkárnak? Úgy tudom, csirkét vagy disznót nem, ugye?

(Én tényleg nem értek a dologhoz, a kuvaszom a vasszöget is megeszi. :-o )

 

Előzmény: tyulumanó (16259)
tyulumanó Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16259

Szia M.

 

Annak nagyon örülök hogy a kutyus látszólag egészséges.Nem tartanék litániát arról hogy tenyésztő e  akitől a szüleid vették a kutyát.Csak annyit jegyeznék meg,hogy a  tenyésztők nem tartják  a kutyáikat kennelben,uszkár esetében biztosan  nem.

Szóval az én véleményem  az hogy több tápot ki kellene próbálni,annak idején én is ezt tettem  a nagyon rossz evő uszkárommal.Valami csak bejön neki.

Szoktam olyat is hogy egy kicsit megnedvesítem nekik.

Vagy ezt azt keverjetek bele a tápba.PL:májast.

Tudom ezzel el lehet kapatni a  kutyát.

De itt jó tanácsokat kaphatsz!!!Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.02 0 0 16258

Kedves Fiole! Kedves Fórumtagok!

Látom, nagyon profik vagytok az uszkárok tartását illetően, így ha megengeded/megengeditek, tanácsot, segítséget szeretnék kérni szüleim számára.

1 héttel ezelőtt vásároltak egy tenyésztőtől egy egyéves kan apricot törpe uszkár kutyát.
A problémájuk az, hogy gyakorlatilag ez idő alatt a kutya alig evett valamit. Select Gold száraz eledellel próbálják etetni. Van számos kutyavitamin, étrendkiegészítő, amit beszereztek, de a kutya nem eszik azokból sem. Az állat jó kedvű, élénk és játékos egyébként, láthatólag nem viselte meg nagy mértékben a környezetváltozás (kennelben tartották ezt megelőzően). Az elmúlt 1 hétben többször jártak állatorvosnál, a kutya egészséges. Tanácsot kértek a tenyésztőtől és az orvostól is, de eddig nem váltak be azok, amiket mondtak. Sokat szaladgál, játszik a kertben, amúgy a házban lakik. Megjegyezném, hogy szüleim régi kutyások, de eddig nem uszkárjuk volt, és nagyon tanácstalanok. (Nekem pedig kuvaszom van:-), így én sem tudok segíteni nekik...)
Kérlek, adj tanácsot, milyen ételekkel és módszerekkel próbálkozhatnak. Előre is köszönöm a választ: m.

Előzmény: Fiole (16254)
e.enzsol Creative Commons License 2014.01.16 0 0 16257

Segítséget szeretnék kérni!!!
A mai nap Budapesten betörtek egy nagyon kedves családhoz és az általam tenyésztett FEHÉR TÖRPE USZKÁRT  ellopták vagy a riadalomtől elszökött. A kis társa megvan akivel ma együtt volt. A kutya CHIPPELT ! Ha valaki valamit látott vagy hallott hívjon kérem a 06304194839.es számon!

tyulumanó Creative Commons License 2013.12.27 0 0 16256

Reni!A kutyád még nagyon baba,teljesen normális a hiszti szerintem.

Nekem 3 uszim van,és annak idején amikor az első meglett,otthon voltam vele két hetet "gyesen".:)Sokat beszélgettem vele hogy majd dolgozni fogok menni nem leszek vele mindig.

Eltelt közel hat év,születtek nálam babák is.

Amikor elmegyek otthonról bárhova, a varázsmondat:ANYA MEGY DOLGOZNI!

Valószínűnek tartom hogy ezt a mondatot azzal párosítják hogy biztosan visszajövök.

Ugyanis ha nem mondom nekik amikor öltözöm,akkor vagy jönni akarnak,vagy sirdogálnak,ha elmegyek.

Nálunk ez nagyon bevált,a picik  is nagyon hamar megtanulták.

Sőt annyira tudják hogy kapnak valami rágni valót mielőtt elmegyek,hogy ahogy kimondom a varázsmondatot,mindenki odaáll a finomságos szekrény elé,majd elvonulnak a  jutival,és nincs gond!!!

Szerintem te is próbálj meg valami ilyesmit!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!