Keresés

Részletes keresés

Peti az Egyed Creative Commons License 2007.07.09 0 0 274
próbáltam azokat is de ugyan az az eredmény . elvégre azok is nyomás alapján működnek nem pedig ütés hatására
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.08 0 0 273
valami gumis bilentyűzet (pl telefon, vagy zsebszámológép)  "érintkezői" ?
Előzmény: Peti az Egyed (272)
Peti az Egyed Creative Commons License 2007.07.08 0 0 272
értem ! az én progim eléggé gagyi de az is be tud olvasni sok fajta midi izét :D nem költenék sokat az elektromos dobra mert ugy is egy normálisra gyűjtök csak amíg az nincsen addig kelene valami itthonra... barkácsolni meg nagyon szeressek tehát jó kis feladat lenne a szünidőre. érzékelőt nem tudnátok segíteni hogyan oldjam meg? a mostani kis kör lapokból van két kör alakú aluólia lap érintődik össze amikor megnyomom a két lap közt egy vékony rajzlap vastagságú papaír van ami kitartja hogy ne érintkezzen egyfolytába... valami ötlet? hogy ütésre is reagáljon
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.08 0 0 271
1. ezt nagyon sok dob/loop/groove program tudja önmagában. Azaz, hogy a billgombok a trigger padok.

2. van egy program, ami bármilyen perifériából jövő jelet midivé alakít és konfigolható. Pl. joystickkel rádobsz a gépre és midi controller lesz általa.
Előzmény: Peti az Egyed (270)
Peti az Egyed Creative Commons License 2007.07.08 0 0 270
hello

van egy progi a hangkártyámhoz és vettem egy rgi billentyűzetet 200 Ft-ért és ahhoz készítettem házilag érzékelőt amihez ha hozzáérek akkor érzékel és kiadja a dobhangot. összekötöttem a billentyűzet gombjábal az rzékelőt nagyon jó lett az újjammal rintgetem és kiadja tök jól azt a hangot , annyi a bökkenő hogy ha az rzékelőre helyezett lapra vagy az rzékelőre közvetlenül ütök akkor az nem működik nem értem ha ujjammal kicsit is hozzá érek müködik ha ütöm nem :(
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.08 0 0 269

a piezoból kijövő feszültség nagysága arányos a machanikai hatással. A dobtriggerek lényege, hogy ütéserő érzékeny, azaz a piezótól jövő jel nagyságát a midi kütyü felé elküldi, hogy milyen erővel ütötted meg a cuccot. Ezzel sokkal élethűb lesz a hangzás: lehet variálni, hogy halkan, vagy erősen  ütöd meg a bőrt.  Sima kapcsolóval csak egyféle módon szólal meg a dolog.  Ilyen nyomás kapcsolót sztem egyedileg tudsz csinálni a dobtested  alá fabrikált 2 érintkezővel. De ez messze nem lesz olyan jó! Ráadásul valami elektronikával ki kell szúrnöd a kapcsoló prellezését. Ha ennyire egyszerű cuccra vágysz  ( vagy  csak ennyire elegendő a léd), akkor sztem próbálj valami egyszerű progit letölteni, amivel a billenytyűzet egy egy gomjához rendelsz egy dobhangot. Próbáld ki nyomogatással, hogy mennyire tetszik, aztán  ha nem ment el  a kapott eredménytől a kedved herélj ki egy billentyűzetet, építsd a dobod alá a nyomógombjait így talán a legkisebb befektetéssel kapsz valamilyen   dobszerű eszközt.   Aztán biztosan rá fogsz jönni, hogy ez így nagyon kevéske, és akkor már egy piezós kütyü felé fogsz kacsingatni.

1 ébként min kívánod megszólaltatni a dobot? Hangkártya, vagy valamilyen midi cucc ( szintetizátor)  vagy mi?

Előzmény: Peti az Egyed (268)
Peti az Egyed Creative Commons License 2007.07.08 0 0 268
óh kössz a válaszodat!!! egyépként gonfoltam hogy így működik csak meg akartam róla 100%-osan bizonyosodni. Én leleményesen oldom meg az elektromos dob kérdését elggé bonyolult lenne ezt elmagyarázni. nekem olyan kapcsolóra lenne szükségem ami akkor kapcsol be ha ráütnek a dobfelületre. nem tudtok ilyet?
Bongy Creative Commons License 2007.07.08 0 0 267

Na persze westpoint-nál is leteszem a tiszteletem, mert az ő szerkója is nagyon jól sikerült!! Drakula neki is.

Bongy Creative Commons License 2007.07.08 0 0 266

Sziasztok!

Sándor már annyit írkáltál, hogy kíváncsivá tettél, szívesen megnézném a teljes szerkódat, nem csak a cineket. Bár eddig nállam Grabowsky viszi a prímet. Lenne is hozzá néhány kérdésem:

 

A káva hang nem mosódik össze a másik felvevőével? (erre még Sándor tett valamikor utalásokat csak azért kérdezem. Esetleg a td-3-nál ez már nem probléma, csak a d4-esnél, esetleg a dv-5-nél már ez kiküszöbölhető)

A piezzót hova tetted a pergőben a szivacs és a gumilap közé, illetve mi volt az a vékony piros csík közte?

A kávákat honnan sikerült beszerezned, illetve mennyiért, mert ha nem túl drága inkább megveszem, mint legyártom.

 

Sándor!

A cinnek az álványát te csináltad?

 

Előre is köszönöm a válaszotokat.

 

Üdv: Tibor

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.08 0 0 265
mechanikus hatásra  feszültség generálódik a 2 kivezetésén. Ezt használjuk ki a dob triggeren. Viszont elektromos jel hatására mechanikus hatás (rezgés ) lép fel. Ezt használják ki hangjelzésre pl. a vezetékes telefonkészülékek csengője, vagy egyéb kis jelző, riasztó hang adó kütyük.  Az ilyen célra gyártott piezokat lehet olcsón megvenni alkatrészoltban.
Előzmény: Peti az Egyed (264)
Peti az Egyed Creative Commons License 2007.07.07 0 0 264
helló bocs az igen amatőr kérdésekért. mielőtt piezót rendelnk meg kell gyűződnöm a működsről valaki elmondaná nekem hogyan működik ? üdv
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 263
Van egy Korg Padkontrollom, nagyon szeretem, zseniális találmány és egyszerű, könnyű, ergonómikus.
Mellé még van egy Electribe rmkII, azt is imádom.
A kettő meg az Ableton live-al van körítve.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.01 0 0 262

http://elektronika.lap.hu/

 

 ott csak rátalálsz vmilyen alkatrészboltra, mert hogy  gőzünk sincs, hogy Te hol lehetsz.........

Előzmény: Peti az Egyed (261)
Peti az Egyed Creative Commons License 2007.07.01 0 0 261
helló megint én vagyok a környéken nem lehet kapni piezot (olyaokat mint a topicban láttam) segítsetek hol lehet rendelni ? vagy valami ötletet hogy hol lehetne kapni
köszi ,üdv
trektor Creative Commons License 2007.06.11 0 0 260
<a href="http://www.google.com/search?hl=en&client=safari&rls=en&q=diy+drum&btnG=Search&lr=" target="_blank">Így találhatsz egy párat</a>
Peti az Egyed Creative Commons License 2007.06.10 0 0 259
hello!
itthonra kéne gyakorolni elektromos dob mert a szomszédok pofáztak hogy nem kéne ilyen hangosan gaykorolni! Most a dobom egy próba teremben van és rittkán jutok hozzá. tehát arra gondoltam kéne egy elektromos dobszerkó. Nézegettem a neten a gyári dobokat de nem votlak túl meggyőzőek mert nincsen rá sok pénzem.
megtaláltam ezt a fórumot nagyon megtetszett aztán gondoltam mi lenne ha házilag oldanám meg. Az a baj ,hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz de szeretek barkácsolni meg valamennyit konyítok az elektronikához , forrasztás stb... Mit kell beszereznem hozzá ? kb mennyibe fáj össz vissz? válaszotokat előre is kösz

üdv : P3ti
Sandor Creative Commons License 2007.02.01 0 0 258
vagy -> http://www.hangmester.hu/newforum/listazas.php?topik=26&start=0

#66576

Alesis D4-el, jó lesz neked ez a cucc....
Előzmény: Latya (K.L.) (256)
Sandor Creative Commons License 2007.02.01 0 0 257
Debrecenben megteheted a próbát és viheted is ha megfelelt...
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.30 0 0 256
hmm. tetszetős darab! Én még csak tépelődöm. Év végén belelkesedtem, hogy lehet veszek egy padtech cucot, de az ára lelombozott. Biztos nagyon jó, de jóval 200 felett...
Na akkor próbáljuk meg az olcsóbbat, Millenium MPS-100 , na de erről azt mondták, hogy nincs mód arra, hogy kipróbáljam a boltban. Basszus, 100 rongyot azért egy dobozért, ami lehet, hogy tök gagyi....... A házi készítéssel meg az a bajom, hogy már nem igazán van türelmem, meg hát a konyha nem egy ideális műhely....
Előzmény: Nick Grabowsky (255)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2007.01.30 0 0 255
Hello mindenki!

Nagyjából összeállt az elektromos dobom, teszek fel pár képet. A lábcin és a kísérő Roland CY-15 és CY-18, a többi trigger felület és a "karám" saját. A modul Roland TD-3.
(A kábelek még dzsungel-formációban :-()

Nick



Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.12.10 0 0 254
Előzmény: Latya (K.L.) (253)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.12.09 0 0 253

Szasztok!

 

Van valakinek tapasztalata Medeli DD602 vagy

Medeli DD602 szerkókkal kapcsolatban?  Esetlehg ilyen árkategóriában valami?

 100-150-et szánnék a dologra, csak otthoni -panel- játékra. Kezdő  hobbi  szinten. De nem szeretnék valami olyan gagyit venni, amiről kiderűl, hogy tök érzéktelen, vagy túl érzékeny és dupláz, vagy  nagyon géphangja van.  Itthon van egy CASIO szintetizátor, ami ütésérzékeny, annak a hangjával már megelégednék, csak már  uncsi a 6 újjas játék.

2 éve elkezdtem építeni egy dob triggert, de azt sohasem fogom befejezni úgy látom..... Na meg a pad-ok hozzá még sehol sem. Most viszont év végén lehet, hogy megdobnak egy kis lével, és ezért gondoltanm egy gyári cuccot.

c.Gabi Creative Commons License 2006.12.05 0 0 252
yamaha  psr  1000  szintetizatorra  dob  ritmusokat  keresek  (csardas   disco  roma  nota   és  bármilyen   stilust  ) minden  megoldás  érdekel
Bonus1 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 251

Sziasztok!

 

Eladó ROLAND SPD8 + angol, német kézikönyv, gyári adapter. 46e.

ROLAND KD7 lábdobtrigger 25e.

 

 

info=public email

Tittyman Creative Commons License 2006.06.25 0 0 250
Sziasztok! Keresek Spd-20 user manualt lehetőleg magyar nyelvűt. Aki tud segítsen pls! Ja és van egy eladó Spd-6 osom ha valakit rdekel van mailcím. :)
dobgya Creative Commons License 2006.05.26 0 0 249
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni! Ha valakinek van magyar nyelvű leírása alesis dm5-höz az légyszi dobjon egy e-mailt dobgya@externet.hu-ra kösz.
cipan Creative Commons License 2006.05.15 0 0 248
Szevasztok!

nem nagyon akarok olvasgatni most, de azért kérdeznék:

Mi az a cucc, amivel különböző patterneket, filleket, grooveokat tudnék felvenni, majd amikor a taktjelét hallgatva dobolás közben eltudom indítani az előre felvett cuccot.majd amikor vége a résznek, akkor le tudom állítani egy ütéssel. Tehát ötésselindítom, majd ütéssel fejezem be, de ezen a cuccon ütöm felelőre a témát. valami gumilapos téma lehet.
Ja! és tudnátok-e mondani egy kb árat. Csqak próba képpen kellene, és ha nemjön be akkor el is tudjam adni.


Előre isköszi a segítséget!!!!
Sandor Creative Commons License 2006.01.17 0 0 247
tegyél rá mikrofont, vedd fel.
utána meg ismerkedj meg a drumamgog nevű softtal :DDDD
a piezo is jó dolog, de azt inkább gumibevonatos, rétegeltzemezes minimalprojecttel ajánlanám :))
Előzmény: Gelak (246)
Gelak Creative Commons License 2006.01.17 0 0 246
Hali!

Teljesen hülye vagyok a téához, de olvasgattam a fórumot és ötleteket adott. Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban. Mondom teljesen hülye vagyok hozzá, lehet, hogy hülyeségeket fogok beszélni...

Szóval. Azt láttam, hogy a házilagos megoldásokban piezzokat használtok. Ha jól sejtem ezek fizikai behatásra valamilyen elektromos jelet generálnak. Pontosan milyen jelet? Ha fogom és a másik végét bedugom a hangkártyámba, ráindítok mondjuk egy vegast, és elkezdem ütlegelni a piezzot, akkor a a gépen egyértelmű peakeket fog generálni? Vagy ez teljesen hülyeség? :)
Mennyiben függ a kimenő jel a fizikai behatás erősségétől?

A célom az az lenne, hogy valami egyszerű és olcsó megoldással, ami ráapplikálható a dobcuccomra felüthessek ezt-azt számítógépre több csatornán (hangkártyám van hozzá), és utána egyetlen mozdulattal külön-külön csatornánként ráhúzhassak egy hangmintát, és mintegy binárisan ahol van jel ott megszólal, ahol nincs ott nem...

Szerintetek ez mennyire reális, mennyire megvalósítható?
Vagy vegyek elő egy elektronika könyvet és menjek a fenébe, míg rá nem jövök, hogy hülyeségeket beszélek? ;]

Ha valakinek van ötlete, tapasztalata nagyon szívesen venném a gelak@fw.hu email címen is!

Előre is köszi!
Gelak
gajdi0001 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 245

Sziasztok!

Roland Spd-11  dobpad modullal eladó!Roland R-5 dobkomputer szintén eladó!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!