Keresés

Részletes keresés

mlipee Creative Commons License 2013.08.13 0 0 750

Ezt találtam az aliensonline-on:

 

"Az Alien regényváltozatában még nem szerepel az űrutas, de a korabeli képregényben már igen. A forgatókönyv szerint sem talál ilyesmit Dallas csapata az elhagyott hajón, azonban mielőtt a felderítők belépnének az idegen járműbe, Ash egy négy méter hosszú csontváz képét tanulmányozza a monitorán."

 

A regényben:

 

"Ripley nem válaszolt, csak ült, és üres tekintettel nézte Ash-t a monitoron. A kutatótiszt nyugodtan nézett rá vissza. Amit Ripley nem láthatott, az egy diagram volt Ash monitorán. Biztos nagyon érdekesnek találta volna…"

 

A filmben viszont van csontváz, viszont nem emlékszem Ash hasonló jelenetére.

 

 

Előzmény: paskat2 (749)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 749

Kösz!

Előzmény: mlipee (748)
mlipee Creative Commons License 2013.08.13 0 0 748

Az Űrutas valóban nincs benne a regényben, Foster valószínűleg egy korai forgatókönyvből dolgozott.

 

A tojások számáról sem beszél Kane közvetlenül, a több száz inkább a kapitány becslése lehet. Ripley ezért mondhatta, hogy Kane mennyit látott.

"Egy másik hatalmas helyiségben vagyok, olyanban, mint amaz odafent."

"Az egész helyiség tele van bőrtojásokkal."

 

Előzmény: paskat2 (747)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 747

Pont fordítva

 

Én a Bolygó neve halált(Alien2) láttam, és ott mondják.

 

A Nyolcadik utas a halált(Alien1) nem láttam, csak most olvasom. És a kérdés az, hogy a filmben Kean beszél-e erről.

 

 

Előzmény: Doky586 (746)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 746

Nem értelek. Ha az Alien1 c filmben mondják és láttad, akkor miért várod hogy az Alien2 könyvben olvashasd ezt viszont?

Én kizárólag filmen láttam őket, könyvben nem olvastam.

 

Az Alien1 c film ezen része (amikor az elhagyott űrhajóban egyikük leereszkedik a pilótafülke alatti hangárba ahol rátapad a tojáslakó) valóban ellentmond az Alien3 és 4 c filmnek, mert felesleges lenne Ripley-t elkapniuk (3) vagy klónozniuk (4), hiszen ezernyi tojást látunk az 1.részben felfedezett idegen elhagyott űrhajó aljában.

Előzmény: paskat2 (745)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 745

Hello!

Közelmúltban láttam a Bolygó neve halál filmet, amiben Ripley a vizsgálaton azt mondja, hogy Kean szerint több száz tojás volt az idegen ürhajón. Viszont most olvasom a 8.utas a halál könyvet, és abban nem említik ezt. A filmet nem láttam. Abban van szó erről?

Üdv:Tibor

 

Ja! És a film leírás egy mumifikálódott idegent említ, a 8.utasban ami szintén a sérült űrhajón van, de könyvben szintén nincs ilyen. A fílmben van?

 

Doky586 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 744

Kösz az infót !

Előzmény: mlipee (743)
mlipee Creative Commons License 2013.07.31 0 0 743

Hogy a tvben az eredeti ment le vagy saját maguk vágták meg (ilyen is volt már) azt nem tudhatom. Ami biztos, hogy a SE tartalmazza a hiányolt jeleneteket.

Kerestem egy listát a plusz jelenetekről.

Előzmény: Doky586 (742)
Doky586 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 742

Akkor ez a Alien2-SE -ben benne van ? (de a sima DVD-n és a mostani TVműsorban nincs)

ez biztos? vagy csak úgy mondtál egy tippet láttatlanba?

Előzmény: mlipee (739)
mlipee Creative Commons License 2013.07.30 0 0 741

Special Edition

Előzmény: Doky586 (740)
Doky586 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 740

Mi az a "SE" ? mise, azse ?

Előzmény: mlipee (739)
mlipee Creative Commons License 2013.07.30 0 0 739

Igazad van, csak ezek nem kihagyott jelenetek, hanem a SE plusz jelenetei. Tehát valószínűleg az eredeti moziverzió került adásba (újraszinkronizálva) és annak a DVD kiadását láttad.

Előzmény: Doky586 (738)
Doky586 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 738

Sziasztok!

Tegnap néztem a tvben az Alien2 c. filmet, és feltünt rajta hogy szerintem ez 'vágott verzió' volt, de ugyanezen jelenetek hiányoznak a DVD verziójából is.

 

Amikor lezuhan a leszállóegység, kimentik belőle a maradék felszerelést és sorolják hogy mi maradt: két automata gépfegyver 50-50 lőszerrel. Idáig stimmel, de évtizedekkel ezelőtt még benne volt a filmben az is amikor ezeket felállítják valami alagútban, majd később mutatják hogy amikor jönnek az alienek, akkor a két géppuska lövi őket automatikusan, és majdnem kiürülnek amikor az alagútban visszavonulnak az alienek..

 

Emlékszik még rajtam kívül valaki ezen kihagyott jelenet(ek)re ?

AKD-577 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 737
sys4096 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 736

tomcsi80 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 735

Akit érdekel az írjon a tomcsi80@freemail.hu-ra.

tomcsi80 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 734

Eladó:

 

Alien könyvek:

Alan Dean Foster: Nyolcadik utas a halál
Alan Dean Foster: A bolygó neve: halál
A. C. Crispin - Kathleen O'Malley: Feltámad a halál

 

Alien filmek:

Alien vs. Predator
Alien vs. Predator II.
Alien 1-4 (az eredeti mozifilm és a bővített verzió egy dvd-n)

ynáligá Creative Commons License 2011.10.12 0 0 733

2 hete ismét leadták a 8. utast a film+-on...tudom a dvd / letöltések korában ez már nem feltétlenül nagy szám, de "csak úgy" belebotlani ebbe a remekbe...

hiába 1979-es (?), de még mindig naon ott van pár jelenete, a vége meg klasszikus:

"itt ripley, a nostromo utolsó túlélője" (vagy vmi hasonló)

Cinema City Creative Commons License 2011.03.15 0 0 732

Nekem is az első és második rész tetszett a legjobban. Két különböző stílusú rendező, ugyanazt a történetet mesélik és viszik tovább. A harmadik részre annyit mondok hogy nézhető, a zenéje nagyon tetszik. DE nem méltó a trilógiához.

Hiányzott belőle valami ami kultfilmmé varázsolja. Pl hiányoltam Joncey-t a vörös macskát belőle, nagyon jó volt látni a második rész elején is. Ez is egyfajta kisebb szál volt a két rész összefűzéséhez. A harmadik részben még Bishop megjelenése a végén, ami nagyon tetszett. A negyedik részről ne is beszéljünk, mert az már inkább egy sci-fi vígjáték, főleg Ron Perlman beszólásaitól, önmagában elmegy a film, de nem hű egy Alien folytatáshoz.

Az AVP és AVP2-kről egy szót mondatot de fűznék, mert valami oltári nagy baromságok. hiába az avp-ben Bishop megjelenése, ami amúgy tetszett.

Nagyon várom a Prometheus c. filmet, remélem az alienek igazi attya Ridley Scott végre feledteti velünk a rosszabbnál rosszabb folytatásokat. Plusz ha még Sigourney is feltűnne az új filmben, akár egy maradandó cameo szerepben, az a ha hab a tortán lenne!!

Nagyon várom!!!:)

Előzmény: Törölt nick (730)
Spacegirl Creative Commons License 2011.03.15 0 0 731

Sziasztok!

 

Az alábbi kötetekből álló Alien könyvcsomag eladó (lehetőleg egyben):

Alan Dean Foster: A nyolcadik utas a halál
Alan Dean Foster: A bolygó neve: Halál
Alan Dean Foster: Alien3 - A végső megoldás a halál
A. C. Crispin & Kathleen O'Malley: Aliens - Feltámad a halál
Steve Perry: Alien 4 - Idegenek a Földön
Steve Perry: Alien 4 - Lidérces utazás
Steve Perry: Alien 4 - Ripley háborúja
David Bischoff: A királynő nevében
Sandy Schofield: Halálcsapda

 

Mail: spacegirlinpaddington@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.22 0 0 730

Mindegyik részt láttam de az utolsó nagyon durva volt. Reply nekem az első és 2. részben tetszett a legjobban. Néha jobb ha sejtelmes a film és nem mutat annyi vért :S

Előzmény: AKD-577 (714)
AKD-577 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 729

100%-ban egyetértek!!! Szerintem megduplázza a karaktert. Mind angolul mind a második szinkronnal khaki.

 

Más:

Sikerült ma megnéznem az AVP2 című műremeket.

Csodálatosan sz@r. Gyorsan le kellett öblítenem egy Szupercsapattal, melynél már a betűk megjelenése alatt nagyobb izgalmat éltem át.

5 perc múlva pedig azt is elfelejtettem mit is néztem előtte.

 

Szánalmas volt az AVP1 után, pedig azon is majdnem elsírtam magam (mint Alien fan). De ennek tükrében az egy fantasztikus alkotás.

Igaz a Predator harmadik részét még nem láttam remélem az ennél csak jobb lesz.

 

Borzasztó volt hogy végig alig lehetett látni a filmben rendesen valamit. Lapos történet. Semmi mondanivaló.

 

De ami végleg kiverte a biztosítékot (remélem más fanoknak is feltűnt) hogy a film zenéje az Alien filmek különböző részeiből lett össze válogatva,

finom módosításokkal. Mint igazi hívő azonnal feltünt egy jelenetnél, hogy az a zene megy amit a Bolygó neve halálban csendül fel, ha jól emlékszem

akkor amikor az APC vel menekülnek, talán mintha az a zene is feltünt volna amikor Bishop Ripley-eékért megy a leszálló egységgel.

 

Na mindegy ez van. Egy dolog tetszett amikor a végén megemlítették a Yutani nevet. Ez nekünk hívőknek szólt. Igaz AVP1 egyben pedig ott volt a Weyland.

Körübelül ennyivel lerendezték az egészet ami érdekes lehet a számunkra.

 

Most már csak egyet tehetek mindennap imátkozom a nagy Weyland-Yutani Corp.-hoz vagy Ripley szelleméhez hogy az Alien 0 (5) ne legyen ilyen orbitálisan gyenge.

És ne lépjen arra az utra amit az Alien 4 elkezdett kitaposni. Igaz van egy remény sugár Ridley Scott személyében.

 

De majd meglátjuk nyugtával a napot.

 

Bár Apone (nekem kedvenc első szinkronos) mondásával éljek:

 

Minden új nap, új kaland!

Minden étkezés, lakoma!

Minden zsold, fönyeremény!

 

Üdv

 

 

 

 

 

Előzmény: sygma (728)
sygma Creative Commons License 2011.01.15 0 0 728

> JUHÁSZ JÁCINT (ő a legjobb, annyira jól nyomja, hogy a karaktert

> Hicks-et feldobja nekem 100* jobb mint az eredeti vagy a második

> szinkron)

 

Hudson "uram", ő (Rátóti Zoltán) Hicks. (Gorman effektus, mint a filmben. ;)

 

-Sygma

Előzmény: AKD-577 (708)
The EMPEROR Creative Commons License 2010.10.10 0 0 727

Egy film mióta változtat meg egy egész műfajt...? Amúgy attól függ, mit vársz tőle: feszültségkeltő/ideghúzó horrort (mint az Alien, ez esetben valóban nem a legjobb), vagy frankón összerakott akciófilmet (Aliens, ez esetben a legjobbak egyike)? A sci-fi attól még sci-fi marad, vagonszám vannak a retkebbnél retkebb "úgynevezett" sci-fik, amiknek aztán végképp semmi közük a műfajhoz. Az Alien-sorozat amúgy határeset, ha sci-fiként akarja nézni az ember... Ha rendes sci-fit akarsz nézni, nézzél Űrodüsszeiát v. Androméda-törzset, esetleg Contact-ot.

Ne legyek már annyira OFF, az Alien 4 viszont valóban elhányása az egésznek. Annál még a Steve Perry-féle Alien 4 sorozat is jobb lett volna filmben...

Előzmény: Törölt nick (719)
-g101- Creative Commons License 2010.08.07 0 0 726
Ezek sorban vannak. Neked melyik könyvek vannak meg?
Előzmény: bin60 (725)
bin60 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 725
Sziasztok
nekem vannak alien könyveim, de tudom őket sorba rakni.
tudna valaki segíteni?

Előre is köszi
címem: bin60@freemail.hu
kalapala Creative Commons License 2010.07.20 0 0 724
ez nagyon lol
Előzmény: sys4096 (704)
kalapala Creative Commons License 2010.07.20 0 0 723
a 4 rész trilógiaként jelent meg, sz'al nem tudom, hogy a film most melyikből is készült?
Előzmény: AKD-577 (714)
kalapala Creative Commons License 2010.07.20 0 0 722
Momentán sajnos nem.
A képregények fenn vannak:

Alien vs. Predator vs. Terminator
Aliens- A bolygó neve halál
Aliens- A halál árnyékában
Aliens- A mázlista
Aliens- A nyolcadik utas a halál
Aliens- A rakomány
Aliens- A szekta
Aliens- A trófea
Aliens- A vadász
Aliens- Áldozat
Aliens- Anya
Aliens- Apokalipszis
Aliens- Fejvadászok
Aliens- Feltámad a halál
Aliens- Földre szállt angyal
Aliens- Horror show
Aliens- Idegenek a földön
Aliens- Kísértet
Aliens- Lidérces utazás
Aliens- Malac
Aliens- Megváltás
Aliens- Mondo
Aliens- Örjöngő halál
Aliens- Összetört múlt
Aliens- Pusztítás
Aliens- Szerelem
Aliens- Visszavágó
Aliens vs Batman vs Predator- Zsákutca
Aliens vs Predator- Háború
Aliens vs Predator- Öröklét
Aliens vs Predator- Párbaj
Aliens vs Predator- Xenogenesis
Aliens vs Predator- Zsákmány
Aliens vs Zöld Lámpás
Aliens- Xenogenesis
Aliens The Darkness Predator - Mindhunter
Predator - 1718
Predator - Fogoly
Predator - Mesék a dzsungelből
Predator - Viadal
Predator - Xenogenesis
Predator- A démon aranya
Előzmény: AKD-577 (713)
kalapala Creative Commons License 2010.07.20 0 0 721
igen, igazad van, mindkettő más alkategória, ha úgy tetszik, de mindkettő jó.
Előzmény: tgunda (720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!