Keresés

Részletes keresés

Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 313
Bal oldalt porzó kivi (2002) - jobb oldalt termő (2007) Bal oldalt porzó kivi (2002) - jobb oldalt termő (2007) Bal oldalt porzó kivi (2002) - jobb oldalt termő (2007) Bal oldalt porzó kivi (2002) - jobb oldalt termő (2007)
Előzmény: Hipp-Uhl (312)
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 312
Mostanra sikerült az alanti 310. sz. hozzászólásomhoz szánt képek méretét csökkenteni.

A 8 m-es telekszélesség és a zártsorú beépítés kínálta mozgásteret sikerült kihasználni.
A porzó ebben az évben már a termő térfelén volt (összeértek): drasztikusan megnyestem, hogy teregetni, takarítani lehessen és inkább a lány terjeszkedhessen.
Azt tervezem, hogy a 2. em-i korlát aljára felfüggesztek egy betonozásnál használt, tüzépnél kapható síkhálóból vágott 1.40 x 2.40m-es darabot, hogy legyen mihez rögzíteni az 1. em-en szabadon lógó ágakat (a végüket már lecsíptem, hogy ne nőjenek tovább).
A dzsumbujt megszüntetem, megpróbálok kellő távolságot tartani, minek következtében az árnyékolás csobulni fog. Remélem viszont, hogy így az itt fejlődő vesszők is termőre foghatók
Előzmény: Hipp-Uhl (310)
Arth_ur Creative Commons License 2010.07.29 0 0 311
Én tízéves kivitöveket ültettem át földlabdával. Természetesen erősen visszavágtam őket. Utána brutális erővel hajtottak újra. Most már húsz éves kor felé tartanak.

Egy 3-4 éves lánytól a 115 termés igen szép teljesítmény! Milyen fajtákat ültettél?
Előzmény: Hipp-Uhl (310)
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 310
2002-ben ültettem (Szegeden az Alföldi utcában) egy kivipárost házam tövébe, sajnos egymás mellé. Árnyékolási céllal láncon futtattam fel a 2. emelet magasságáig. A termő csenevész, valahol az 1- em. szintjén vegetál, indája mindössze hüvelykujjnyi vastagságú, még sosem virágzott.
A porzótól és egy 2007-ben 7 méterrel távolabb ültetett lánytól most van először kivim: 115 db.
Vajon megkockáztatható-e a 8 éves termő kivi átültetése?
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 309
Most fedeztem fel az interneten Barosi Mihály kiviről az új-zélandi Kerikeriben és Érden készült nagyon szép fotóit. Néhányukat kiválasztották a Google Earth számára is. Közreadom az elérhetőségüket, hátha valaki az esztétikai élményen túl ötletet merit belőlük a megvalósításhoz.
A könnyebb megtalálás végett megadom az angol nyelvű címüket (zárójelben hevenyészett magyar nyelvű fordítással).


http://www.panoramio.com/photo/32449044

1. Kiwi plantation somewhere near Kerikeri (Kivi ültetvény valahol Kerikeri közelében)
2. Kiwi fruit somewhere near Kerikeri (Kivi gyümölcs valahol Kerikeri közelében)

http://www.panoramio.com/user/17622?with_photo_id=10701006
[ha nem nyílna meg, az alábbi 1. pont angol szövegével is el lehet jutni ugyanoda!]

1. Blooming kiwi plant (Virágzó kivi növény)
2. Leaves and flowers of kiwi plant (A kivi levelei és virágai )
3. Branches in blooming (Virágzó ágak)
4. Bunched flowers (Virágnyalábok)
5. Bottom of the bush (A bokor alja)
6. Yelowing at the end of blooming (Sárgulás a virágzás végén)
7. Leaves and flowers (Levelek és virágok)
8. White flower of kiwi plant (A kivi fehér virágja)
Suker000 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 308
Szia Robi!

Hát a hét már elég macerás lesz nekem is.
Jövőhetet választanám, talán akkor jobban ráérek.

Ez a tel. számom: 20/379-3914

Üdv.: H.G.
Előzmény: főszakács69 (305)
Gyula20 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 307
Szia Szili !

Csak azt tudom, hogy én hogyan szoktam gyökereztetni a kivit.

A mini kivit igen könnyű gyökereztetni , a levelesedés indulásánál kell laza földbe 20-30 cm -re leszúrni .
Újabban incittel is bekenem , de úgy láttam, hogy nincs különösebb jelentősége .
Valamelyik évben tíz -ből kilenc gyökeresedett meg.
Aztán minden nap locsolni , ha nem esik.
Tapasztalatom az , hogy az első évben árnyékolni kel a tűző naptól.
Ha magamnak gyökereztetek , akkor már a végleges helyén készítem - igy megmenekül egy átültetéstől.
Már elég késő van , de még én is gondolkodom , azon, hogy az idén még
készítek vesszőket.

A szőrős kivi kicsit macerásabb , végül is a fent leírtak szerint próbáltam gyökereztetni
a múlt évben , hát nem nagyon láttam , hogy élnek , őszig az eredeti levelek
maradtak.
Meglepetésemre viszont az idén tavasszal kb. a fele szépen elindult, csak jött a víz és
elpusztultak.
Kísérleteztem még bujtással , az is sikeres volt , de azt is elvitte a víz.

Üdv.Gyula

Előzmény: Szili222 (306)
Szili222 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 306
Szia
Szeretnék én is gyökereztetni a kivimről,de még nem próbálkoztam vele egyszer sem.
Nem írnád le,hogy hogy kell csinálni?
Előzmény: Gyula20 (298)
főszakács69 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 305
Szia Gábor---szívesen látlak-ma és holnap vagyok itthon---utána 3 nap meló--szakács vagyok az üdülőben -a jövő hetet még nem tudom. Üdv Robi
Előzmény: Suker000 (304)
Suker000 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 304
Szia Robi Gábor vagyok.

Királyság nem is vagy oly messze van egy két ismerősöm Lovasberényből.

Mekkorák nálad a kakik és jujubák?
Én tavaly kattantam rá ezekre a növényekre és az összes kertszomszédom majdnem hogy csak őrültnek néz, hogy milyen egzotikus növényeket ültetek.

Nálam a kaki sajnos elpusztult mert túl sok eső esett és a gyökerei rothadásnak indultak a pawpaw sem akar nőni megállt .

Valahogy ez az év nem igazán kedvezett a növényeknek.

Szívesen megnézném a növény kéket ha van rá lehetőség, biztos tudnál olyat mondani ami nekem új.

Üdv.: H.G.
Előzmény: főszakács69 (303)
főszakács69 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 303
Hello Suker Robi vagyok Lovasberényből---a kivi nem az erősségem-de kakik-jujubák stb stb is vannak-ha gondolod cseveghetünk. Üdv Robi
Előzmény: Suker000 (282)
vica46 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 302

Szia Gyula

 

Örülök hogy sikerültek,nekem is kelt ugy néz ki jól vannak ,amit szabadföldbe vetettem abból is kelt,meglátjuk mi lesz belőlük,egy barátomnak termett tavaj a cserépben nevelt ,télen majd beviszem őket  ,uj telefon szám:303192480 mert a régit ellopták.

Előzmény: Gyula20 (299)
WasLos? Creative Commons License 2010.07.18 0 0 301
hali!

a jenny kivim három hatalmas indát növesztett (meg 4 kicsit). Sajnos a három nagy indából kettőnek a vége elszáradt. Mit tegyek? Ritkitsak? Arra gondoltam, hogy a kicsiket és az egyik nagyot leteszem a földre és bujtatom, őket. Lehetséges?
vica46 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 300
Ha jársz Bicske felé hivj fel ,emailban megadom a számom.
Előzmény: Suker000 (281)
Gyula20 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 299
Szia Vica !

A télen magról keltetett kis kákik egy részét kiültettem , sajnos vagy három " megfulladt " a vízben, de pár darab túlélte , azok biztosan edzettebbek lesznek.
Télére is kint hagyom őket .
A múlt évben kaptam Tőled csirimojó magokat , kettőt sikerült életre kelteni.
Nagyon szépen növekednek , már olyan tíz levelesek.
Kár, hogy benti növény lesz belőle , nem nagyon szereti a mínuszokat.

Szép a paradicsom.
Pár hete, újra ültettünk paradicsomot , paprikát.
Azok is szépek, csak még zöldek.

Üdv.Gyula

Előzmény: vica46 (297)
Gyula20 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 298
Szia Suker000 !

Az én kopasz kivim nem önporzós hanem termő-porzósak .
Talán több mint tíz éve vásároltam Miskolcon egy faiskolában, ismeretlen eredetű.
Emlékeim szerint bajor kivi néven árulták.
Jó pár éve terem , hol többet, hol kevesebbet az idei évben alig pár szem van rajtuk.
Vagy négy éve gyökereztetem , jó eredménnyel .
Az idén még nem gyökereztettem de azt hiszem egy pár darabot még leszúrok.
A múlt évben vásároltam piros minit , az is termő-porzós.
Pontosabban ez egyik ismerősöm rendelt rendelt különféle növényeket valami csomagküldőtől és nekem is rendelt.
Szépen gyarapodik, de természetesen még nem termet , talán a jövő évben
mutatóba lesz pár darab.
Nálam a talaj igen kötött , ha megszárad olyan beton szerű .

A sárga kivi szőrős , sajnos nem tudom, hogy átvészeli e a vizes eseményeket , már van rajta két hajtás indítás , de mi lesz vele télen , ha vesszőt hoz nem nagyon tud
megerősödni.

Néztem a kivi képeidet , ilyen jelenséggel még nem találkoztam.
Azt hiszem, hogy egy teljes talajcserét végeznék és más helyet keresnék nekik.

A mini kiviket télen még sohasem takartam.
A múlt év őszén vásárolt piros kivit is azonnal kiültettem.
Fagy jellegű károsodást a mini kiviknél még nem tapasztaltam.
Viszont gyökereztetésnél az első évben a naptól mindig takarom, vagy árnyékos helyen gyökereztetem.

Üdv.Gyula
Előzmény: Suker000 (295)
vica46 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 297

szia Gyula

Örülök hogy nagyobb baj nélkül megusztad, ezt a borzalmas időt .

A minik is jól vannak nődögélnek,most már a kakik is helyre jönnek .

Jó kertészkedést.Egy kis utravaló

Előzmény: Gyula20 (291)
vica46 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 296

Kivik

Csak segiteni akartam.

Előzmény: vica46 (294)
Suker000 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 295
Szia Gyula20!

Milyen fajta a kopsz kivid, önporzós? (’Issai’ Mini kivi)
Honnan szerezted a sárga kivi (gold ugye)?
Ezt is kipróbálnám.

Láttad a képeket a (266)-os hozászolásnál, akkor mi okozhatta ezt?
Kíváncsi vagyok mert szeretnék kopasz kivit is a kertembe.

De azért nagyon szépek köszönöm a hozzászólásodat jó tudni mennyi mindent kibír a kivi.

Üdv.:H.G.
Előzmény: Gyula20 (291)
vica46 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 294
Kérlek irj nekem egy emailt mert ez a gép nem adja ki a cimet ,köszi.
Előzmény: Törölt nick (289)
Arth_ur Creative Commons License 2010.07.15 0 0 293
Nekem van két öreg tő kivim, házfalhoz közel ültetve, amik egy télen szenvedtek fagykárt: valamikor 2002 körül, amikor itt, Szeged környékén -25 alá csúszott hajnalonta több napon át. Egyszer a -28-at is elérte akkor. De tőről akkor is újrahajtottak.
Előzmény: Suker000 (281)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 292
Miután engem a hazai forgalmazók megcumiztattak (korábban azért lett mind fiú), egy véletlen folytán ismerősöm hozta Svájcból ősszel, takarosan felcímkézve, a fajta és a nem megjelölésével, kis írásos ültetési-nevelési tájékoztatóval. Az természetesen nem kizárt, hogy ez csak máz, és nem tudhatom mit takar? Majd évek múlva kiderül. Kettőt ősszel ültettem el, még csak fel sem kupacoltam, vígan kibírták a telet. A harmadikat olyan helyen teleltettem, ami ugyan nem volt fagymentes, de erősen fagyos sem volt (kis fűtetlen hétvégi ház) és kora tavasszal kiültettem. Úgy tűnik, az is jól bírta a gyűrődést.
Előzmény: Suker000 (285)
Gyula20 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 291
Szia Suker000 !

Picit a kivikről.
Nálam a kivik kb. egy jó hétig 50-60 cm-es vízben álltak / F.zsolca /
A kopasz kiviken nem látok lényeges változást , úgy növögetnek mint korábban.
A fiatalabbak két évesek , a lényeg, hogy nagy részük kilátszott a vízből.
Viszont volt, vagy van 6-7 db. idei ültetésű szőrős kivim , azok nem nagyon voltak
kint a vízből , úgy nézem nem élték túl.
Még a nemrégiben ültetett sárga kivi is megadta magát, illetve ma nagyítóval találtam rajta egy új hajtást, de igen gyenge.
Sajnos az öreg kivin sincs termés , úgy látszik, hogy a múlt évi nagy termés "meghúzta".
De ennek nincs köze a vízhez , már tavasszal is igen nehezen indult.
Érdekes , hogy a porzós kitett magáért , hetekig virágzott , de nem volt mit porozni.
A kiviket nagyon erősen locsolom , általában naponta .
Azt gondolom , hogy ha a talaj vízáteresztő képessége jó , vagyis kicsit laza nem nagyon lehet túllocsolni.

Üdv.Gyula

Előzmény: Suker000 (285)
Kátya2 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 290
Én a kopasz kivit innen rendeltem ,szépek és hetente 50 cm is nől ,és egészséges!!Treemail Kft <levelek@treemail.hu>
Előzmény: Suker000 (285)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 289
Ezt a magyarázatot sokszor olvastam (talán ebben a fórumban is) és el is fogadom. Az árnyékolást is értem, a kivitelezéssel van gondom. Mert még senki sem írta le mi is az a fényvisszaverő fólia (mert gondolom a törzs szellőzését nem szabad kizárni), vagy a szármaradványokat (pl.: nád, kukoricaszár) hogyan lehet egy 3-4 méter magas, nem szilárdan álló törzshöz rögzíteni. Tudom én, hogy az ember képes felhőkarcolókat is megépíteni, de ebben az esetben egy kertecskéről és növénykéről van szó, valami praktikus és kertbe illő kellene.
Előzmény: vica46 (288)
vica46 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 288
jav:napsugarakat
Előzmény: vica46 (287)
vica46 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 287
A kivi nem fagy ki nálunk ,de a téli napsütés felmelegiti, nappal elindul a nedvkeringés éjjej lehül a levegő például -10 fokra és ezért reped meg a törzse . Nem a fagytól kell takarni hanem a téli napsütéstől .A régi öregek ezért meszelték a gyümölcsfák törzsét ,a fehér visszaveri a nasugarat és nem melegszik fel a törzs .A kivi a meszelést nam birja ,ezért én árnyékilni szoktam a törzsét ,a nagy ültetvényekben ma már fehér viztaszitó anyaggal vonják be a törzsét a felmelegedés ellen.
Előzmény: Törölt nick (283)
Suker000 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 286
Szia Kátya2!

Köszönöm a válaszodat, de már sajna mind elpusztult jövőre újra próbálkozom remélem akkor már nem kel ettől tartanom.

Még egyszer köszönöm szépen!

Üdv.: H.G.
Előzmény: Kátya2 (284)
Suker000 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 285
Szia bogaraskertész!

Nekem a szőrös kivik tövei nem repedtek szét mégis alulról kezdett újra hajtani.
Ősszel a szárához a földet húztam, mégis ameddig tartott a föld onnantól fölfele semmi életjelet nem láttam.
Kopasz kivi mid kipusztult és fogalmam sincs mitől lásd a 266 hozzászólás.

1. Ara gyanakszom hogy a kertemben a sok esőzéstől a talaj víz kb. 30-40cm-re volt.
2. Talán lehet a trágyától amit alá tettem.
3. Nálam a talaj eléggé meszes.

Kicserélném a földet ha tudnám körülbelül mekkora területet nőne be a gyökérzete.

De a legszomorúbb, hogy dr. Rappai József sem tudott mit mondani a képek láttán pedig tőlük vettem.

De nem fogom feladni, te honnan szerezted be a kiviket?
Jövőre újra próbálkozom.

Üdv.: H.G.
Kátya2 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 284
Mi az orchideaknál szintén ilyen feketedéssel találkoztunk pár éve " fekete halálnak" neveztük el, nem tudom jó -e a szer erre is, mi' Previcur' nevű szerrel kezeltük többször, ez használt csak! Ez csak egy ötlet, de lehet ,hogy segít!
Előzmény: Suker000 (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!