Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 518

Én is feljegyeztem, amit megadtál.

Cserébe itt egy new yorki magyar tyúkrázda neve: André's.

Elég pici, de van főtt ételük is. Férjemnek rém izlett, szerintem OK volt. Hanem a süteményeik !!! Olyanokat rég nem láttam vagy ettem, mint ott. Isteniek voltak.

 

(off: tudod, hogy Fairfaxben (a Main Street-en) is van, vagy csak volt? egy kiváló nudlizó? Már nem emlékszem a nevére, de a Harris Teeter és a TJMaxx mellett van.)

 

Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.11 0 0 517

A szinhazjegy linket begyujtottem, koszonom.

http://www.p-ong.com/

http://www.momofuku.com/

Előzmény: Törölt nick (514)
PhobiaGirl Creative Commons License 2007.07.11 0 0 515

Szevasztok!

Ide is beirom, mert sürgős!

Sz'al én ilyen parázós csaj vagyok, megyek USAba több időre, mondjuk főleg nagyobb városokba (NY, Chicago) leszek, mennyi esélyem van tarantella pókokkal, fekete özveggyel, skorpióval találkozni a városban, lakásban, parkokban? Rohadtul félek tőle, jobban mint a terroristáktól. Itthon még elvagyok a pókokkal, mert nem nagyok és nem halok bele ha megcsipnek. Hogy van ezzel az, aki a magyar viszonyokhoz szokott és hogy van vele aki ebbe született bele?

Sz'al segítsetek!

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.11 0 0 514

Ezért kár volt nicket váltani.

Inkább te is irj valamit, amit konkrétan tudsz New Yorkról és nem egy másik internet site-on olvastad, mint a pikniket a Central Parkban.

Előzmény: bébiface (513)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 511

A heti ezer BŐVEN elég. Még szinházra is telik belőle.

 http://www.broadwaybox.com/

Mi innen rendeltük a jegyeket. 

Enni természetesen, pláne New Yorkban, nem a Mekiben meg a Starbucksban kell..... és nem pikniket kell vinni a Central Parkba, hacsak nem otthonról, ingyen, hanem a sarki utcai árustól venni virslit - 1 dollár darabja.

Vagy pizzát enni kis maszeknál, nagyon jókat csinálnak.

Tele a város igen olcsó nemzetközi vendéglőkkel. Bár egyszer a Carnegie Deliben  is muszáj enni (elég drága, de megéri - főleg a Corned Beef Sandwich) - viszont akkor se reggeli, se vacsora nem kell - tapasztalatból tudom.  

Reggeli NYCben általában bégel és krémturó. Minden sarkon több kis Jewish deli van, napi "speciálokkal" - nekünk idén tavasszal fejenként két dollárba már a(z amerikai) kávé is belefért, pedig elég drága környéken laktunk. Presszókávét is sok helyen árulnak, jobb és kevesebbe kerül, mint a Starbucksban.

Az utcán lehet venni olcsón gyümölcsöt, üditőt. De a csapviz is kiváló.

Több múzeumba ingyenes a belépő a hét bizonyos napján- időben.

Ki kell guglizni a pontos adatokat.

A Metropolitanben lehet annyit fizetni, amennyit az ember tud.... (Ott van a pénztár fölött kiirva: Pay What You Can....).

A Grand Central Stationt ingyen lehet megnézni, a NY Public Library-t is, és lehet előre lefoglalni ú.n. Big Apple Greeter-t is, aki ingyen bemutat egy városrészt. Még borravalót se fogad el.  

Semmi szükség napi 7 dolláros metrojegyet venni - legtöbbször napi két jegy (egy jegy 2 dollár, átszálló ingyenes) elég, mert a napi programba időben úgyse fér bele több, egymástól távoli helyre rohangászás. Sok látnivalót egy központibb helyről gyalog szépen el lehet érni, és úgy érdekesebb is.

Ingyenes a komp Staten Island-ra - érdemes oda-vissza utazni rajta, a kompról látható panorámáért.

Chinatown elképesztő vásárlás szempontjából, csak tudni kell, hogy MINDEN  cucc hamis. Ettől még szépek. Alkudni kell. Én egy csodás "Dolce and Gabbana" táskát vettem húszért - és rendesen meg van csinálva.

Nem érdemes buszos városnéző túrára menni, mert egy térképpel és egy jó útikönyvvel mindent, amit majd mutatnak a buszról, meg lehet találni könnyen. http://www.ny.com/sights/misc.html

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 510
Igazad van, kimardt a naponta.
Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 509
Hat azt kerdeztek, eleg-e $ 1000 egy hetre, erre irtad, hogy $ 140 eleg, ez igy felreertheto volt - nem irtad, hogy naponta, kicsit en is csodalkoztam :)
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 508
Lakásuk van!!! Szerinted mennyi kell és mire?
Diáknak $15 a Metropolitán. $30
(Szinházba nem fognak menni, bár az aznapi ticket 50%-os.)
Reggeli a Mekiben 2 före $14
10 kor 2 croasan 2 kávé a Starbuck-nál $8
Travel ($24pp/week) 2 fö 1 nap cc. $7
Ebéd Special panini plate 2x$8=$16
Délutáni üdítö + sütike $10
Metropolitán utáni második program Empire State Bldg. 2x$18=$36
Vacsora piknik a Central Carkban $19.

Grand total:$140
Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 506
$140 2 före szerintem elég. Persze nem az Waldorf-ban.
Előzmény: Nikitaa (502)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 505
Nem olvastad el az elejét:

"Proof of citizenship and identity."

És nem SSN igénylés.
Előzmény: break (503)
frico3 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 504
sziasztok!

azonnal munkát keresek new yorkban vagy a környékén!
én most middletown mellett melozom egy gyerek táborban de már nem sokáig.
ha valaki tudna segiteni várom az email-jét ide: frico@citromail.hu
break Creative Commons License 2007.06.26 0 0 503

8-9 eve meg lehetett. Elolvastam az uj rendeletet ( http://www.ssa.gov/pubs/10120.pdf ) es nem derul ki egyertelmuen belole, hogy most sem lehet SSN-t kapni turista vizummal. Peldaul ezt mondja:

 

If you are not a U.S. citizen, Social Security must see your current U.S. immigration documents. Acceptable documents from the Department of Homeland Security include your:
• Form I-551 (includes machine-readable immigrant visa with your unexpired foreign passport);
• I-94 with your unexpired foreign passport; or
• Work permit card (I-766 or I-688B).

 

A kiemelt sorban szereplo dokumentumot minden turista kap. Persze senki ne igyon a medve borere, az en tapasztalataim regiek.

Előzmény: Luisette (499)
Nikitaa Creative Commons License 2007.06.26 0 0 502
lakás már van. csak kaja, belépő, utazás, ilyenek. diákok vagyunk mind a ketten.
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 501
Lakásra, kölekedésre, kajára, belépökre?

Attöl függ mennyit visz el a lakás.
A kaja, ha nincs igényed nem drága.
Előzmény: Nikitaa (500)
Nikitaa Creative Commons License 2007.06.26 0 0 500
Sziasztok!

júliusban megyünk a párommal NY City-be, már mindent elintéztünk, csak egy kérdésem van: elég 1000 $/fő a 2 hétre?
Luisette Creative Commons License 2007.06.01 0 0 499
Nem lehet turista vizumra kapni.
Előzmény: Khill (496)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 498
Homer loves deep fried spam.....................hmmmmmm spaaaaam
Előzmény: Törölt nick (497)
Khill Creative Commons License 2007.05.30 0 0 496

Mi kell ahhoz, hogy valaki social security number-t kapjon? Turista vizumra lehet kapni? Tudnátok ebben segíteni?

 

köszi


Tralfamador Creative Commons License 2007.05.25 0 0 495
Igy ebben a formaban nem, nem igaz... :)

Allama/varosa valogatja a kolcsonzes felteteleit. Lehet 25 ev alatt is kolcsonozni, csak akkor esetleg masok a feltetelekkel, felárat kell fizetni, stb.... el kell ugrani vmelyik nagyobb rant-a-car oldalara es megnezni a kolcsonzesi felteteleket, hogy az adott kolcsonzonel, az adott allamban hogy megy ez. Viszont mindenkeppen extra fejfajastol kimeled meg magad, ha 25 eves vagy legalabb :)))

Az 1k-1.5k usd nekem soknak tunik picit. Amikor en regebben kolcsonoztem, akkor pl. a Hertz-nel a kolcsonzes teljes dijanak a masfelszereset terheltek a kartyamra...szal erted, 4-5 napra kivettem valamit mindjuk 500 dollarert es akkor raterheltek a kartyamra 750-et....szal a letet tulkeppen 250 usd volt. DE ez megintcsak olyan, hogy cége es allama valogatja.
Előzmény: Sati 601 (493)
Tralfamador Creative Commons License 2007.05.25 0 0 494
Ui: Volt akitol jokat hallottam rola, volt akitol kevesbe jokat. Az en ketto szemelyes tapasztalatombol az 1ik nagyon rossz, a masik meg csak szimplan rossz....

Ennek ellenere ismertem olyan embert, aki latott mar olyat, aki meg volt veluk elegedve :)

Biztositas ugyben meg hivogasd vegig a nagyobb biztositokat Mo-n, hogy mi az abra, mit biztositanak, hogyan, max milyen ertekben, milyen feltetelekkel, stb... es hogy ha megkotod x idore, hogy akkor hosszabbithato-e? Szerintem...
Előzmény: Khill (492)
Sati 601 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 493
Az tényleg igaz, hogy autó kölcsönzéshez min.25 évesnek kell lenni és 1000-1500 dollár letétet kell adni?
Előzmény: Tralfamador (487)
Khill Creative Commons License 2007.05.25 0 0 492

Köszönöm szépen az infókat!

 

:o)

 

Szeptemberben irány NYC!

 

Márcsak egy jó biztosítást kéne intézni (kb. 1 éves időtartamra, mely hosszabodhat), hisz ha valami történne....akkor ugyan mit tehetek, főleg ha nincs biztosításom?

 

Ebben valaki tud nekem segíteni??? Mert azt tudom, hogy a kinti egészségügyi ellátási rendszer "kicsit" másképp működik.

 

 

Khill 

 

Ui: NYC-ben a Molnar Travel Agency tényleg olyan jó, mint a híre?!

 

Előzmény: Sati 601 (490)
Sati 601 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 490
Tralfamador köszi az infot, azthiszem ez még hosszabb utánajárást igényel...

Khill:

Nemzetközi jogsit bármelyik okmányirodában tudsz csináltatni, kell hozzá:
-személyi + lakcímkártya
-érvényes jogsi
-2db fénykép
-1800 ft

Ott helyben kb 5 perc alatt elkészül.
(Mellesleg megjegyzem, hogy ilyen undorító sárgás-szürkés könyv, tiszta szégyen ahogy kinéz és minden magyarul van ráírva/beleírva.Oké, van benne egy angol oldal is, de az nincs kitöltve, csak ilyen utalás szintjén odaírták, hogy mit jelent a magyar nyelven kitöltött oldal. Csodálkoznék, ha egy külföldi szerv mindenféle magyarázkodás nélkül megértené, hogy miről van szó...)
Előzmény: Khill (489)
Khill Creative Commons License 2007.05.24 0 0 489

Szia!

 

A nemzetközi jogsit hol váltottad ki és mennyibe került? Nekem is szükségem lesz rá, majd szeptembertől.

 

előre is köszi,

 

Khill

Előzmény: Sati 601 (484)
Tralfamador Creative Commons License 2007.05.23 0 0 488
Hát az este 6 ora az meg szinte "kora delutan" itt :)

A tomegkozlekedesrol, JFK --> Penn, lasd pl. "areacode212" olvtars #471-es hozzaszolasat. Repteri "vonat" + metro kombó az be szokott válni.

Szallasra belandolas utan, akkor egybol be is vehetet az instant hangulat tablettat: Betámadod a Times Square-t + Broadway-t es kornyeket. Valami "kiülôs" helyen megkajalsz, tolsz egy kávét és ugy felporogsz, hogy csak allatorvosi nyugtatokkal lehet ágybakényszeriteni ;) Elore is jo szorakozast kivanok!
Előzmény: csl (485)
Tralfamador Creative Commons License 2007.05.23 0 0 487
Szia,

Hsz.em vegen lesz egy link, ami a Maine allami "bureau of motor vehicle"-re mutat, azt sasold meg, az ilyen biztositas/jogsi/auto nevedrevetel stb.-rol ott az info.

Viszont en ugy tudom (es az okosabbak majd kijavitanak, ha tevednek) hogy "rendes" USA jogsi kell, hogy autot "regisztralhass" a sajat nevedre...a biztositas es egyeb dolgok miatt. Nemzetkozi jogsival nem tudom mi az abra, ilyen ugyben, (hogy hogyan tudsz usa jogsit csinalni Maine-ben, az szinten ott lesz a alabbi oldalon...)
Ez a auto/jogsi/biztositas/kolcsonzes ez egy necces tema nemzetkozi jogsival.

Az atiratas nem egy nagy koltseg, a biztositas allamonkent/regionkent valtozik, eletkortol is fugg, stb... de olyan 70-120 usd/honap, viszont biztositoja is valogatja, hogy ezt milyen konstrukcioban kell befizetned.

Az elso autom 500 dollar volt, egy csodalatos rozsdaboglya, de 6-7 honapig egesz stabilan mukodott....habar egy ilyen joszagnal barmi megtortenhet sajnos.

Maine Bureau of Motor Vehicles
Előzmény: Sati 601 (484)
Tralfamador Creative Commons License 2007.05.23 0 0 486
Hat ez baromi jo, franko hogy jol ereztetek magatokat!

Az emberek valoban jofejek, a maguk modjan..erre mondjak, hogy tipikus newyorkiak ;)

A Staten Island Ferry-rol itt egy erdekes/jopofa cikk a New York Times Archivumabol...1997.julius.5-i datummal, egy nappal azutan, hogy 50 centol az egeszen kedvezmenyes "ingyenesre" modositottak a jegyarat... ;)

New York Times cikk
Előzmény: nd (480)
csl Creative Commons License 2007.05.23 0 0 485

Köszönöm szépen a tanácsokat.

A gépem este hatkor érkezik. Aznap este már tervezek egy kis nézelődést a szállás elfoglalása után; a 30-ik utcában lesz a szállásom.

 

Előzmény: Tralfamador (483)
Sati 601 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 484
Sziasztok!


Június 4.-én utazok Amerikába, nyári diákmunkára, Maine-be. Erősen gondolkozom egy autó vásárlásán, ezzel kapcsolatban lenne szükségem információkra.

Elsősorban az átírás és biztosítás anyagi vonzatai érdkelenek, illetve hogy egyáltalán lehetséges-e?

Valamint saccperkábé milyen összegre számítsak? Természetesen jó egy öregebb jármű is, ilyeneket láttam neten kb.4-500 dollárért, csak kérdés, hogy ezeket mennyire lehet használni, lerobbannak-e az első sarkon, vagy el tudok-e vele furákázni nyáron?

(Nemzetközi jogosítványt már kiváltottam itthon, az jó-e?)



Előre is köszönöm a válaszokat
Tralfamador Creative Commons License 2007.05.22 0 0 483
Szia, itt is.

1.
Hany orakor erkezel 29.-en? Mennyire "este" az este?

2.
Itt majd valami bennszulott pontosit engem is, nem a "city"-ben lakok, de sokat jarok oda....

Egy nap alatt nem tudsz sok mindent megnezni sajnos, azaz sokmindent megtudsz nezni, de megse. Na mindegy, szal erted, sok nezni valo van, hetekig lehetne bambulni.
A "Circle Line" csinal ilyen Manhattan koruli utakat, Itt nezd meg az opciokat:

http://www.circleline42.com/index.ihtml?page=sightseeing

Ha egy napig vagy, akkor nem biztos, hogy erdemes a "bonyolultabb" hajoutakkal veszodni, eleg ha csak athajozol a Szabadsag-szoborhoz. Igy ket legyet utsz egy csapasra, lesz szep kilatas Manhattan-Downtownra es latod a Szabadsag-szobrot is.
Erre a hajora a Battery Park-ban tudsz felpattanni, jegyet is ott tudsz venni, erdemes idoben kora delelott odamenni. Erdemes talan itt kezdeni a turat.

Mindenesetre remenykedhetsz hogy jo ido lesz azon az egy napon :)

Erre elmegy majd kb. 2 orad, szoval meg idoben vagy. (erdemes venni ilyen 5 dollaros mini terkepet)

Utana a Battery Parkbol, ha szeretsz setalni, akkor elindulhatsz a Broadway-en eszak fele, jobbra lemesz a Wall Streetre, majd vissza a Broadwayre, tovabb eszak fele, balra lemesz a Liberty Streeten egy saroknyit es ott lesz a WTC helye, emlekmu, miegymas. (opcionalis kitero: Fulton Street-en (jobbra a Broadway-rol) egeszen a "vízig" Ott a a Pier 17 megtekintese, es allati szep kilatas pl a Brooklyn Hidra)
Vissza a Broadwayre, tovabb eszakra...Jobbra lesz a New Yorki City Hall.
Tovabb eszakra, jon a Canal Street, ott bevetheted magad a Kinai negyedbe picit...
Tovabb a Broadwayen a 23-24 utca korul keresztezi utad a 5-os Avenue, amin mehetsz tovabb eszak fele es igy hamarosan "belebotlasz" az Empire State Buildingbe, aminek meg sem allsz a legfelso emeleteig.
Innen aztan passz, itt besurusodnek a neznivalok, rengeteg erdekes dolog...
Elobb utobb eljutsz a Times Square-ig, amit nappal es sotetedes utan is erdemes megnezni...tovabb eszakra jon a Central Park, ahol szinteb erdemes elnezelodni. stb...stb...stb.... tul sok minden van :DD

Es ugye a google terkep:
http://maps.google.com/maps?ie=UTF8&ll=40.737763,-73.974724&spn=0.081683,0.160675&z=13&om=1
Előzmény: csl (482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!