Keresés

Részletes keresés

milyen matracot Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60185

Koszi. A riasztohoz csak a bergmancsovezest csinaltatnam a generalkivitelezovel, a riasztos altal megadott helyekre. A riasztokabelezes es szereles mar a riasztos ember feladata lenne. Jo, hogy emlitetted, majdnem elfelejtettem a TV kiallast. Az is hasonloan menne.

 

Orahely es villanyhalozat mar ki van alakitva sok-sok eve. Ami nekem kell azok tovabbi kiallasok es aramkorok. Ezt a generalkivitelezo villanyasza meg kene tudja csinalni, jol gondolom?

Előzmény: Peter atyuska (60176)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60184

Új ház építése gondlom rendesen megdrágult az e napló óta.

Megértem, hogy nem könnyű a helyzet a kivitelezőknek. Sok festőnek amúgy nincs ipar kiváltva. Többen is mondták, amikor rákérdeztem.

Öcsém egyébként építőipari segédmunkát végez, de senki nem jelentette be. Ill. egyik helyen 4 órára volt bejelentve, de ott nem kapott rendesen fizetést.

Előzmény: KömKel (60177)
csocsanszkaja Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60183

az aljzatkiegyenlítőre legyen letéve a tetőt tartó oszlopok tartója, v még előtte a betonra?

:)

Előzmény: nagy ivó (60181)
csocsanszkaja Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60182

:)

akkor marad az ajzatkiegyenlítő :)

Előzmény: nagy ivó (60181)
nagy ivó Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60181

Az általad felsorolt keverék nem köt hozzá a régi betonhoz, így a lapozásod kongani fog, majd esetleg fel is fagyhat

Előzmény: csocsanszkaja (60180)
csocsanszkaja Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60180

egy hozzá nem értő kérdés:

a portrtalanítás és a mélyalapozás után ha egy homok cement víz keverékével készítem simává az működhet, v mindenképpen aljatkiegyenlítőt kell vennem....

ahogy nézegetem a aplaccot, van egy két rész, ahol nem sikerült annyira  a lehúzás és van benne egy-két mély 1cm "teknő"

 

:)

 

 

Előzmény: csocsanszkaja (60130)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60179

Azt hiszem, nem publikus az e-mail címem, de itt már igen: pappkrhrt@freemail.hu

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (60178)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60178

Tudtok esetleg ajánlani olyan szakembert, aki ilyesmit vállal? Dél-Pest megyében (Délegyháza). Még van pár apróság, amire kérnék majd az illetőtől ajánlatot - kerítés színezés, szintén leszínezni néhány oszlopot még pluszban a teraszon, terasz fedés, csatorna, aztán a kúpcserepek valamiért nem kerültek fel 5,5 éve, ott hevernek a padláson, azt is jó lenne...

Van olyan ember, aki mindezeket elvállalja? Igen, a volt férjem, de pont vele nem szeretném csináltatni, sokba lesz az nekem:)

 

Még egy: a ház színezésekor jól összecseszték a színnel a térkövet - van olyan módszer, amivel a fenti emberke fel tudja azt onnan csiszolni?

Előzmény: nagy ivó (60125)
KömKel Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60177

Az e-napló kapcsán került a napokban (is) szóba a fizetés/járulékok, stb. 

Egy segédmunkásra a minimálbér felett kifizetsz még kb 80e Ft járulékot. Plusz a minimálbér papiron, valamint a többi zsebbe, tehát egy sm nagyon alsó hangon havi 200e Ft, ami 10e Ft naponta.

1 kőműves mellé kell 2 segéd, hogy rendesen tudjanak is dolgozni, és azért illene egy kőművesnek legalább a dupláját megkeresnie, mint a segédjeinek.

 

Ha ő is csak minimálbérre van bejelentve, akkor is a 3 ember 200+200+300=700e Ft/hó, azaz napi 32000 Ft-ot ki KELL termelni. Plusz üzemanyag, szerszámok/gépek/gk amortizáció, adminisztrativ költségek, stb.

 

Nem véletlen, hogy a félnapos munkákra elképesztő összegeket akarnak elkérni a hivatalosan ezt űzők. 

A megoldás, hogy kisebb munkákra helyi, feketén-szürkén dolgozó szakikat kell keresni.

 

Egyik ismerősömnél is elszüttyögött a nyugdijas kőműves napi 10e Ft-ért, rendesen megcsinálta amit kellett, és annyi idő alatt, amit előre kalkulált. A 4.5 napi munkáért egy "rendes" kőműves majdnem 100e Ft-ot akart kérni.

Előzmény: Alex7777 (60175)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60176

Riasztó, mert ahhoz regisztráció kell alapból. Meg nem árt ha a tervezéstől a végéig egy ember kezében van aki ha szart csinál megbaszhatja egy két hatóság de kegyetlenül és sokat is veszthet rajta engedélyét.

 

Villany ha lesz riasztó és még telefon, tv, lan akkor azt is érdemes külön szakemberre bízni, aki tokkal vonóval órahellyel együtt megoldja neked itt is van egy két regisztráció ami kell. És persze tud adni érintésvédelmi és egyéb iratokat amik kellenek majd a hatóságnak.

Előzmény: milyen matracot (60164)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60175

Így van.Ha számla kell akkor +ÁFA, vagy szóba se áll veled. Valószínűleg velem is probléma van, hogy kevés a fizetésem és nem tudom megfizetni ezeket a szolgáltatásokat. Volt olyan festő aki olyan stílusban beszélt, mintha ő fizetne nekünk. Nagy urak.

Amúgy én kb. 200e keresek, a szabim nincs fizetve. A párom 150e-t. Nem halunk éhen, és ebből kell boldogulni, nem éhezünk és össze tudtunk hozni egy egyszintes házat, ami jól szigetelt és a tetőteret is be tudjuk építeni. Szóval, ha valaki nem keres napi 20e az nem hall éhen!

Vagy már napi 20e az átlag?

Előzmény: Törölt nick (60172)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60174

Sk belső festés? Mert 99% hengeressel dolgoznak, igen ritka az ecset használat. A festék a lényegi kérdés tisztázása milyen legyen sokat számít felületkialakulásában.

Előzmény: Alex7777 (60162)
KalásziM Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60173

Nem kötés az hanem szilárdulás !

 A kötés az más !!

Előzmény: Töck Jenő (60156)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60172

Nem fogsz kapni... nem akar éhen halni.

Napi 20 rugó zsebbe még baráti ár....

Előzmény: dear-bear (60169)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60171

Nem hullámos. Viszont néhol keletkeztek hézagok. Több mint egy éve van fent és zsugorodtak a táblák. Austotherm. Többen is mondták, hogy nem pihennek a táblák eleget és zsugorodnak.

Előzmény: JAMIE222 (60163)
nagy ivó Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60170

Fogok szólni

Előzmény: dear-bear (60168)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60169

Ha egy "szaki" 20 rugót kér/nap, akkor én meg számlát kérek.

Előzmény: JAMIE222 (60153)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60168

Korrekt!

Mikor tudsz jönni megcsinálni?

Előzmény: nagy ivó (60155)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60167

Jogos az eszrevetel, elnezest. Potoltam az elerhetosegem. Es dobtam neked egy mailt is.

 

Koszi,

 R 

Előzmény: KömKel (60165)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60166

Az elerhetosegem lemaradt:

 milyen.matrcot@gmail.com

Előzmény: milyen matracot (60164)
KömKel Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60165

Már bocsánat, de krva jó fejek vagytok... 

Kértek, hogy ajánljunk kivitelezőket, de se elérhetőség, se publikus mailcim.

 

Reklámozni meg tilos a fórumban, úgyis törlik.

 

Dobj egy mailt, és küldök egy normális kivitelező kontaktot.

Előzmény: milyen matracot (60164)
milyen matracot Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60164

Sziasztok!

 

Szuksegem lenne generalkivitelezore egy megvasarolando kispesti haz atfogo felujitashoz. Szeretnek tole arbecslest kerni reszletes leiras alapjan, majd a vetel utan konkret arajanlatot. Ha tudtok ajanlani megbizhato, elfogadhato aron dolgozo embert, akkor legyszi irjatok meg az elerhetoseget. Ha ilyenrol nem tudtok, akkor az egyes munkakra is ajanlhatok kivitelezoket.

 

Nagyvonalakban ezekrol a munkakrol lenne szo, reszletesebben a kivitelezovel egyeztetnem a becsleshez:

- Ablak, erkelyajto es bejarat ajto csereje muanyag tokosra

- Tetoablak csereje
- Belso ajtok csereje
- Egy belso teglafal atrakasa ajtonyilassal, vakolva
- Egy rovid szakasz kulso fal epitese, vakolasa, stb. ablak- es bejarati ajtonyilassal
- Villanyszereles (aramkorok, kapcsolok, konnektorok, lampak
- Riasztokiallasok kialakitasa
- Csempezes, jarolapozas (reszben lepcsoket)
- Szaniterszereles es ehhez vizkiallasok atszerelese, ha kell
- Parketta csiszolas, lakkozas
- Padloszonyeg lerakas
- Fal es plafon festes
- Tapetazas
- Gipszkarton almennyezet felette hoszigetelessel a tetoterben
- Kulso dryvitozas (reszben labazati), vakolassal, szinezessel

 

Erdemes-e az ablakok beepiteset az ablakos cegre bizni a generalkivitelezo helyett, hogy esetleges problema eseten kesobb ne legyen mutogatas? Van-e mas olyan reszmunka, amit szinten erdemesebb nem a generalkivitelezovel, hanem a beepitendo cucc kereskedojevel csinaltatni?

 

Koszonom,

 R

JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60163

Nézd, ha például a szigetelés hullámosan-hézagosan van felrakva, akkor abból nehéz szépet csinálni, nem fog érte tolongani senki.Ha olcsón elvállalja valaki és összecsapja, aztán szarul néz ki a végeredmény, akkor is te morogsz majd, ha pedig valaki drágábban de korrektül rendbe teszi, akkor esetleg a számla nem fog tetszeni neked, érthető, ha sokan ódzkodnak tőle.

 

 

 

Előzmény: Alex7777 (60162)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60162

Azért nem, mert elfogyott anno a pénz, és nem akar visszajönni befejező munkára. Törökbálinti házzal is ezt csinálta, és ahogy telt az idő egyre kevésbé voltam elégedett. A végén több pénzt is akart, mint megállapodtunk. A garanciális javításokra pedig a következő volt a válasza: nekünk jó az úgy! Volt egy kisebb kibukásom is, szóval elég volt belőle. Ha nem akar más után dolgozni megértem. Bár azt nem tudom megérteni, hogy miért nem jó, ha vannak nagy felületek. Nem csak szín nincs, hanem glettelve és hálózva sincs. Grafitos szigetelés és a fehér védőbevonat kitart még. A festéssel nem tudom meddig bírom, mert unom már a szürkeséget és nem is vagyunk legatyásodva.

Előzmény: JAMIE222 (60161)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60161

Én tudok egyet ajánlani, Eger környéki illetőségű, Debrecentől Budapestig dolgozik mindenfelé.Megvan a tudása, eszközei, emberei ahhoz, amit nálad kellhet csinálni.Korrekt  fickó, viszont nem biztos, hogy rövid időn belül el tudja vállalni.

Az első probléma az lehet, hogy egy árajánlatért autózzon, töltse az idejét esetleg potyán.

A második az, hogy más után dolgozzon, ahogy leírtad a feladatokat.

Aki szigetelt nálad, az miért nem színezett?

 

Előzmény: Alex7777 (60157)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60160

40-50km-nél messzebbre nem nagyon szoktak vállalni még ma sem.

Előzmény: Alex7777 (60159)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60159

Pest megye Északi része.

Előzmény: Töck Jenő (60158)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60158

Mely helyiségben van a munka tárgya, mert senki se szivesen megy az ország másik felébe.

Előzmény: Alex7777 (60157)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60157

Kedves Fórumozok!

 

Ismertek ügyes szobafestőt? Több hónapja szenvedek festő kereséssel, de vagy nem adnak ajánlatot, vagy iszonyatosan magas áron festenék ki a házunkat. Gépi vakolt falfelületünk van és monolit födémünk. Sokan a monolit födém glettelését se akarják megcsinálni. Az a tapasztalatom, hogy csak a festőhengerrel szeretnének gurigázni. Kevés munka, nagy haszon.

Ha ismer valaki egy megbízható festőt kérem ossza meg velem az elérhetőségét!

Köszönöm!

 

Ui:Ha homlokzati szigetelés, hálózás színezésre, tudtok valakit, azt is megköszönném, vagy egy jó burkolót, de a festés lenne a legsürgősebb.

 

Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.03 0 0 60156

A nagykönyv szerint a beton kötési ideje 28 nap, amibe nem számitanak bele azok a napok amikor az átlaghőmérséklet nem éri el a +5 fok Celsius-t. A betonnak ezalatt nedvesnek kell lennie és nem szabad, hogy fölmelegedjen, mert akkor a hőtágulásnak sajnálatos következményei lesznek. Hogy ezeket a követelményeket ki hogy biztositja az az ő dolga.

Előzmény: csocsanszkaja (60146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!