Keresés

Részletes keresés

csak egy vev Creative Commons License 2020.01.17 0 0 17535

A gyulladással mi lesz ,vagy már megszünt?

Fájt a műtét?

Milyen szövődmény lett a műtét után?

Előzmény: watson75 (17533)
ghepard Creative Commons License 2020.01.17 0 0 17534

a technika sokat fejlődött (de ez se igen az orvosok műve), tehát súlyos sérülések, meg ilyen olyan műtétek nagyon magas szinten megoldhatóak (persze ezekben is előfordul hiba - ki tudja hogy mennyi), csak sokszor ezekkel se oldódik meg az alapprobléma. Persze jobb lesz az embernek ideig óráig - de ha nem változtat jó irányban, akkor következik majd egy újabb szerv stb.

Előzmény: watson75 (17533)
watson75 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17533

dél-pesti kif. jó urológiai MŰTÉTEKben. Engem is Pálfi műtött. Igaz h a gyulladást nem szüntette meg, sőt..de a vizeletsugár jó. Legalább nekik legyen valami sikerélményük.....

Előzmény: edmund67 (17529)
csak egy vev Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17532

Nekem meg a Dr Pálfi Zoltán

Előzmény: edmund67 (17531)
edmund67 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17531

Kovács Béla

Előzmény: csak egy vev (17530)
csak egy vev Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17530

Ki az orvosod?

Előzmény: edmund67 (17529)
edmund67 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17529

Dél-pesti Kórház, valószínűleg engem is altatnak, mert megyek majd altatóorvosi vizsgálatra.

Én 52 vagyok és már vagy 6-7 éve küzdök a problémával, kb. már a negyedik urológusom...

Privát vonalon, ajánlásra választottam őt és eddig meg vagyok elégedve vele.

Előzmény: csak egy vev (17525)
ghepard Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17528

egyik se jó, de a nagyobb gond az, ahogy írod - ami bent marad az mennyi. Idővel ez egyre több lehet és egyre irritálóbb lesz a csőre nézve is. Amint el tudod mind távolítani, onnantól kezdenek jobbra fordulni a dolgok - az egyre rugalmasabb izmok (a hólyag is az, mégpedig nagyon erős és szívós) egyre jobban tudnak besegíteni a teljes löttymennyiség távozásához. S egyre gyorsabb összehúzódásra is képes lesz, ami akár 2 méterre is elnyomhatja a sugarat.

Előzmény: Bohanon (17522)
ghepard Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17527

mint Ricci is írta, azt simán láthatod magad is. No meg érezheted, hogy most könnyebben megy, most meg nehezebben, nem egyszerre mind, akadozik, még fáj is stb stb. Az orvos, mikor mér - akkor az ott és akkor, s ott sokaknál ez gondot is okoz, mint Nálad is. Ebből is láthatod, hogy mennyire hat az emberre a stressz - s ha folyamatos, akkor a kiút szinte lehetetlen.

Előzmény: Fickooo (17515)
ghepard Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17526

igen, kárt is lehet tenni ilyesmivel. De most már olyan erős, rugalmas, s megfeszítve bent hatalmas a nyomás - hogy egy erős ütés is szinte szétoszlik az egész tesben. Ha nem tudsz ilyet létrehozni, akkor szinte mindent a becsapódás helye fogja elnyelni - na és az nagyon nem jó lenne. Már számtalanszor említettem itt is, más topikokban is - hogy csak írom, hogyan csinálom. Ha valaki ki akarja próbálni, akkor azt csak a saját szakállára fogja tenni. Orvoshoz is csak a saját szakálladra mész, még alá is kell írnod ezt azt - ha valami gebasz lesz a beavatkozás, cuccszedés stb miatt - annak levét nem az orvos fogja meginni. Hisz ő mindent a protokoll szerint csinált, ha meg nem - akkor is van sokszor megoldásuk és az élet megy tovább.

 

Egyébként pont azzal tettem ilyenné - hogy jópárszor a kezeimmel is ráadásul még nyomást gyakoroltam arra helyre. Így még nagyobb nyomáshoz (ilyenkor még a remegés is felgyorsul) kellett fokozatosan hozzászoknia. Egyébként van egy gyakorlatom, amiben szó szerint látni lehet (saját szemmel - csukott szemekkel sötétben), hogy mi megy végbe nagy nyomásnál és gyors remegésnél - mennyire felgyorsulnak az események.

Előzmény: Ricciardo (17509)
csak egy vev Creative Commons License 2020.01.16 0 0 17525

Melyik kórházba lesz a műtét?

Engem altatni fognak .

Nem örülök neki. 

66 éves éves vagyok. 

5 éve kínlódok vele. 

Volt 3 tump beavatkozás is,de ezek nem volt hatásos. 

Előzmény: edmund67 (17519)
Ricciardo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17524

Szia. Elég gyakran okoz ez is infekciót, mivel ez is megtalálható az emberi bőrön, nyálkahártyán, székletben stb. Rossz helyre  kerülve szintén patogén. Gennykeltő fakultatív anaerob, sokáig életképes száraz környezetben is. Ebből a fajtából van egy szuper rezisztens törzs, de hál istennek mifelénk ez ritka. Flucloxacillint szoktak felírni rá, ere legtöbbször érzékeny szokott lenni.

Előzmény: Magyarka9999 (17523)
Magyarka9999 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17523

Sziasztok!

 

Két gyors kérdés a részemről: Volt már esetleg valakinek kitenyésztett Staphylococcus Aureus a hugycsőben?

Van esetleg mélyebb ismerete valakinek a jelenlévők közül erről a baktériumról ?

A választ előre is köszönöm.

Bohanon Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17522

Általában nem a flower számít főleg. A probléma akkor van ha van vizelet maradék. Amikor kaptam akkor fél liter bent maradt. (ha visszakellett tartani akkor volt ilyen, hogy rahorcsolt az izom és nem akarta kiengedni) majd megkeresem a papírt mennyi volt, de ameddig kipisiltem az ok volt. 1 méteres ív Lol, rég volt

Előzmény: Fickooo (17518)
edmund67 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17521

Prosztata túltengés a diagnózis.

Előzmény: Fickooo (17520)
Fickooo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17520

Neked is prosztatagyulladásod van, vagy telj másrol van szó?

Előzmény: edmund67 (17519)
edmund67 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17519

Nekem február 4-én lesz TURP+TUIP.   Múlt héten szerdán volt biopszia.

Előzmény: csak egy vev (17505)
Fickooo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17518

Hülyeség így kérdezni..de mivel nem tudtak megmérni pontosat nem tudok..sacc per kb neked milyen volt "leirva" a flow ami miatt javasoltak a szedését? el tudtal 1 méterre vizelni v nem? joval kevesebb?

Előzmény: Bohanon (17517)
Bohanon Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17517

tamsoltol ne felj, en is szedem, azóra nagyjából oké a flow, 1x/2x nem tudom miért időnként nem annyira jó, de az csak pár nap. Nem is a flow, csak ha ez elkezdődik, 1 idő után, már kiürülni se tud teljesen és kell, hogy az izmot ellazítsad valamivel. végtelen ideig lehet szedni. Mondjuk én nem azt szedem pont, de mind1 (alfetim umo)

Előzmény: Fickooo (17511)
Ricciardo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17516

Szemmel is látod.

Előzmény: Fickooo (17513)
Fickooo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17515

tudom watson, ez nem sikerult 2x, annyira zavarba voltam....

Előzmény: watson75 (17514)
watson75 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17514

uroflow vizsgálat-egy műszerbe kell vizelni-mutatja ki h milyen az áramlás grafikonon. ezt sajna csak a s.gfej urológusoknál lehet mérni

Előzmény: Fickooo (17513)
Fickooo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17513

Miből gondolod h szükül, mi a jele annak?

Előzmény: Ricciardo (17512)
Ricciardo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17512

Arra értettem hogy mióta van nekem ez a nyavalya, úgy szűkül össze a húgycső. 100%-os én se vagyok tünetek szempontjából. Jobb oldali mellékhere sokszor szokott fájni, főleg így télen. Arra terjedt rá sajnos így évek alatt.

Előzmény: Fickooo (17510)
Fickooo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17511

Érdekelne, hogy mi miatt akarnak turpot csinálni ill, milyen idős vagy, persze ha publikus?! Miota van prosztatagyulladásod?

 

Jelentés rólam, a multkori vizeletrekedés után, egy doki javallatára tamsolt szedtem de csak 2 hétig. Vmelyest jobb volt, de amiota abbahagytam megint rosszabb, ugyhogy megyek is vissza. Ill. küldtek vizelés megfigyelésre de 2x rosszul teljesitettem az idegeskedés miatt, szval kudarcba fulladt az a projekt..ekkor kaptam tamsolt

Előzmény: csak egy vev (17505)
Fickooo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17510

Szia Ricc. Érdekelne, hogy nálad mi az amire azt írtad, h nálam is kezdődik már valami, itt mi az amire gondoltál? -mintha multkor azt irtad volna h jól vagy...de lehet rosszul emlékszek.

Előzmény: Ricciardo (17495)
Ricciardo Creative Commons License 2020.01.15 0 1 17509

Jó azért óvatosan csinálj ilyeneket, mert kárt tehetsz magadban. Azért azt írd oda hogy ne utánozza senki, csak saját felelősségre...

Előzmény: ghepard (17507)
Ricciardo Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17508

Volt soknak.

Előzmény: csak egy vev (17505)
ghepard Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17507

ja, még hozzáteszem: tegnapelőtt mikor azt a 8.45 órát voltam pisilés nélkül megspékeltem azzal, hogy a hetedik órában teljes erőmmel próbáltam nyomni azt a részt (tehát gyakorlatilag húgyhólyag), majd mikor ledöbbentem, hogy cseppet se fáj - elkezdtem teljes erővel megütni. S akkor se semmi vész, csak egy icicipici mintha megéreztem volna, hogy már van bent valami folyadék. Tehát kegyetlen erős és rugalmas lett a húgyhólyag izomzata is. Ennek csak örülni tudok, folytatom, mert mindenben segít...

Előzmény: ghepard (17506)
ghepard Creative Commons License 2020.01.15 0 0 17506

pár hete írtam róla, nem akarom ismételgetni, megtalálhatod lejjeb könnyen. Csak egy mondatban, az egy speciális légzés és mozgásfajta - nem egyszerű, lehet nagyon kemény is - de szentségül hatásos.

 

További észrevétel, ami nincs lejjebb. Rengeteg energiához juttat, ami a testemben van elraktározva, s kajákkal csak tovább viszek be raktárakat (szinte mindegy, hogy mit eszek - de azért egy kicsit odafigyelek), amiket aztán el kell égetni. Na ez a technika azt teszi, s a rendivül nagy benti nyomás, meg a nagysebességű mozgás mindenhova szétviszi. Ezért például a súlyos sérülésem tavaly (teljesen lebénult jobb kéz a csuklótól lefelé) 3-4 hét alatt teljesen rendbejött - miközben egy kulcsot sem tudtam megtartani, írni se tudtam, szóval nagy gond volt. Egy testrész teljes bénulása nem vicc - kemény volt, de 10 nap a sérülés után ugrott be, hogy mit fogok csinálni. Meg egy másik sérülést is elszenvedtem (július végén) - azt is ugyanúgy hoztam rendbe. Akkor ugrott, hogy mi lesz, ha ezt a techikát folytatom. Ha kedved van, akkor visszakeresed.

 

Egyébként ez a technika hatalmas nyomást fejt ki bent a testben - hogy a francba nem pattognak el az ereim, nem szakadnak az izmaim, nem loccsan szét az agyam? Egyszerű - pont azért, amiért simán úszkál magának a halacska 10 km mélységben is. Ott hatalmas nyomás van, 1 négyzetcentire kb 1 tonna. Ha a halacska mondjuk 10x10 centis, akkor kb 100 tonna súly nehezedik rá, de úgy úszkál mintha pehelysúly alatt lenne. Mert benne magábhan is kb ugyanakkora nyomás uralkodik - ezért nem érzi. Na ugyanez a helyzet ezzel a technikával is, ha jól csinálod meg se tudsz mozdulni (csak remegni) - a benti nyomás mindenhol gyakorlatilag egyforma lesz és szinte nem is érezni. Például ez szentségül gyorsan működik: mikor izomgörcsöt kap az ember, vagy kezd húzódni az izom - borzasztóan elkezd fájni. Régen nem voltam jó állapotban e tekintetben se - párszor éjjel is arra ébredtem, hogy feszül szinte az egész lábam. Nehéz volt vele mit kezdeni. Én nagyon keményen edzek a gerelyre (igaz nagyon keveset) és itt ott előfordul, hogy túlfeszítem a gyorsaságot súlyokkal  - ilyenkor némelyik izom belenyilal szentségül - annyira, hogy nem lehet tovább folytatni - de most pillanat alatt el tudom mulasztani ugyanezzel és rögtön folytathatom az edzést teljes bedobással. Reflexből a múltkor erre is bevetettem - mondom, te izmocska feszülsz most - na akkor megfeszítem nagyon gyorsan mindent egyszerre ezzel a technikával, hogy ne legyél egyedül - na és szinte pillanat alatt elmúlik a fájás és semmi gondja aztán nem lesz. Hát ez frankó, nemigaz...... 

 

A húgyhólyag is egy izom - de most már kegyetlenül meg tudom feszíteni és ernyeszteni is minden oldalról, így a proszti is kap kegyetlen nyomást és apró de nagyon gyors mozgási sebességet, meg minden. Régebben, ha a farkam fölé a köldök alá tettem a kezemimet - már az gondot okozozott néha. Ha még nyomtam is rá kicsit is, na az már elviselhetetlen volt. Most meg a legnagyobb nyomással nyomhatom, sőt még teljes erővel ütögethetem is ököllel - nulla fájdalom. Hát ez egy kicsit elképesztő élmény annyi év után. Emlékszem, mikor a fiam 2 éves volt 1978-ban, oda ült (már akkor csillagokat láttam) és ha hintáztatni próbáltam abban a helyzetben - majd beszartam a fájdalomtól.

Előzmény: drakkvuff (17504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!