Keresés

Részletes keresés

papa49 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2679
Köszi a tájékoztatást az igaság az hogy a brikigepel márkonzultáltam ugyanis van egy munkahegerem átmérőlye 18-19cm  hosza 65-70cm adugatyuszár 6cm és ehez akarok egy prés csövet és azértkérdeztem meg
Előzmény: zsozé1 (2678)
zsozé1 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2678
A ly betűért bocs. Tehát , átmérője.
Előzmény: zsozé1 (2677)
zsozé1 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2677
A briket átmérőlye 7,5 cm. A munkahenger pedig 30 cm hosszú és 12,5 az átmérőlye.
Előzmény: papa49 (2676)
papa49 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2676

a képenlevő briket átmérője milyen   vastag és ahidralikád mekkora nagy köszi

zsozé1 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2675
A préscső és a munkahenger összekötése, nálam igy van megoldva. Munka közben akár a válamra is tehetem mint egy RPG-t. Remélem érthető, a kép alapján. Zsozé
Előzmény: traktoros_feri (2670)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2674
Valamint még brikigéptől kérdezném:
A töltésnél a csiga a préscső elejétől vagy a végétől? És mivel állandóan hajt nem okoz-e gondot a csiga nem áll le, vagy nem is présel igazából csak szállít?
"Blade" Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2673

Üdv.

 

Nem okoskodni akarok.

Én mindenképpen esztergáltatnám.

Egy jó esztergályos a kisújjából kirázza ezt a csigát!

 

Rönk anyagból csináltatnám. Ráhagyással lenaggyáztatnám a csiga átmérőjét.

Ketté vágnám, két-három helyen átfúrnám keresztbe, és fastiftel rögzíteném.

Azután a tengelyméretet esztergáltatnám meg. Ha megva a két csonkot awab-bilincsel összefogatnám, így ha csúcsal meg támasztódik, akkor se tudja szétfeszíteni.

És utána esztergáltatnám rá a csigamenetet.

Ha a kész csiga fűrészelődik szét, akkor a csigából hiányozni fog a fűrészelés miatt akár 4-5mm is. És ha össze van rakva, akkor ovális lesz.

 

Ja és mindenképpen száraz fából, mert ha elvágod és vizes az is elcsavarodhat!

De ez csak egy tipp!

 

Előzmény: OAndorka (2663)
Gocan Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2672
Gocan Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2671
Üdv!
Alapban a geometriával is gond van. Ez a modell a méretek alapján készült (100%-ig jó), és amint látszik elég bonyolult felületek alakultak ki a csigán, az átmenetnél, de ezt leszámítva mondjuk jó. Sajnos ez a bonyolult felületek kategóriába tartozik.Igazából ezt CAM-ezni kellene, aztán onnan bármilyen vezérlésbe kifordítható. Vagy durva öntési ráhagyás, aztán marad a sima eszterga. Mondjuk egy sima padon fából ki esztergálod durva ráhagyással, aztán megönteted, aztán megint pad. Ennél egyszerűbb megoldás nincs szerintem. Vagy mondjátok meg a gép típust, vezérlést aztán utánna nézek, hogy miben tudok segíteni.
traktoros_feri Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2670
Én nyugodt szívvel állítom, h átolvastam és tényleg össze is lehet rakni egy gépet a leírtakból!
Viszont szeretném kérni h a gépedről egy pár fotót tegyél légyszíves fel!
Nem tudok elindulni: a préscső és a munkahenger összekötésén gondolkodom!Tudom h írtad már h önhordó ill. a váz nem kell h túl erős legyen! De kis problémám akadt a méretezéssel hány csavar is fogja elbírni, és mekkora , a munkahenger összekötése a préscsővel mi módon történjen!? és egyéb hasonló kérdések amin azt hiszem pár kép erről a részéről a gépnek sokat segítene!
Mert ugye a kétirányúnál célszerű önhordóra csinálni ami azért kicsit meg is bonyolítja a dolgokat.
Előre is köszönöm!
Előzmény: brikigép (2652)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2669

Csak szalmával próbáltam.

A motor 2.2 Kw-os, hajtóműves. - a motor 2940/ford.

                                                   - a hajtőmű 510/ford. - (túl gyors)

Nyomni bírná, meg termelni is de szerintem így nincs ideje eléggé összeállni az anyagnak és szétrepedezik.

A lignin nem tud elég gyorsan kivállni belőle. - De ez majd próba "cseresznye".

 

Előzmény: yamaha r6 (2668)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2668
Az előbb lemaradt . Milyen anyagot nyomsz a géppel? Mert szalma látszik a vödör mellett.
Előzmény: "Blade" (2666)
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2667
Üdv!

Nem néz ki olyan rossznak az állaga így kép alapján. Írod hogy a fordulaton próbálsz csökkenteni még gyorsnak találod a fordulatot? Még megszeretném kérdezni tőled hogy kb mekkora a jelenlegi fordulata a gépnek és mekkora mocival hajtod? Nekem egy 7,5kw os indul el a biztosíték miatt,remélem elég.
Előzmény: "Blade" (2666)
"Blade" Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2666

Üdv.

 

Én nem tárolgatok be brikettet, ami meg volt azt fel is tűzeltem.

Csak a legelső brikettet fényképeztem le ami kijött a gépből. -(brikettecskét, mert azért ez még nem modható brikettnek)

Masodjára építem át a gépemet.

És mint ahogy már leírtam, kísérletezgetek vele. - (tökéletes úgysem lesz mint egy gyári ezt én is tudom!)

Amit ki lehet hozni belőle azt ki is akarom, mert a legjobbra törekszem!

Mindenki a maga kárán tanul, de legjobb a másén! - mert ez nem kerül pénzbe.

Azért is írtam le, hogy mire figyeljenek oda a gép megtervezésénél.

 

Ezek tavaj őszi képek. 

 

A fojtást kipróbáltam  már, kúppal, bemetszett csővel de nekem a szorítópofás jött be, ami a tiéden is volt vagy van. A csiga maximálisan nyom és adagol.

A brikett hosszával van a gond és állagával. De ezt is írtam, hogy egy hosszabb hűtőcsővel kísérletezem és + még egy áttétel a hajtóműtől, hogy még lassabban forogjon.

 

Nekem mindenki a példaképem aki nem adja fel a gépépítést egy kis sikertelenség után sem! Úgy hogy minden gépépítő előtt megemelem a kalapom,  ők miattuk és a hozzászólóktól él ez a topik.

Előzmény: brikigép (2652)
OAndorka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2665
Azt hiszem, talán Gocan tudna nekünk segíteni.
üdv: OAndorka
janika40 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2664
Jo estét

az igazi gondom az hogy nekem egy faipari cnc m van és ahhoz artcam szofttal csinálom a szerszám pályát
a progi sajnos olyat nem tud hogy rajzol egy tengelyt és arra menetet .
én egy tengelyvonalra generáltam egy tengely metszetet abbol lett a hosszanti féltengely és egy ferde vonalon meg a fogprofilt görgettem átt, remélem érthető.
Sajnos nem lett szabályos térben , csak felülnézetben .
ha esetleg valaki meg tudná rajzolni és a feléről egy szerszámpályát generálni fanuc formátumba . akkor meg tudnám csinálni .
OAndorka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2663
Nagy okosoknak mondom, h megcsináltattam ezt már danamidból, elvágás után viszont a feszültség úgy meggörbítette, h egy nagy rakás szar lett. gittelgettem ezzel-azzal, de nem igazán lett jó, az öntödébe a szar mintát pedig nem küldöm el. Ha megnézitek a facsigának a kimarását, az tökéletes, hibája semmi. Programozási problémái vannak a kollégának, gondolom a masináján nem csinál naponta fél csigát.
Tehát az a kérésem, ha valaki tud segíteni cnc programozásban illetve rajz készítésben, az jelezze, .
Kösz:
OAndorka
OAndorka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2662
Nem arra kértelek, hogy fikázz, hanem arra, hogy segítsen a tudásával, az aki tud .
Üdv: OAndorka
Előzmény: istvan37 (2660)
papa49 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2661
Bizony hogy az öntöszakma is szakma  ahozhogy egyjó öntvény elkészuljon először szükségvan egy ugyes mintakészitőre mert igazából tőle idudul el a formakészités és ezután az öntés ugyhogy előb egy esztergájosal kel legyártatni acsigát és utána kel egy öntőformázóhoz fordulni aki a töbit már  megoldja
istvan37 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2660

""Na még egyszer!
A fémöntés is egy szakma, egész komoly szakma. Tudni kell, minek mi az eleje, meg a vége""  irja oandorka

 

nem kotozkodni akarok   de annyi munkat es idot belefektetni a semmibe             sokkal egyszerubb kettevagni a kesz csigat ( lehet hamarabb is megvan mint 2 felbol)

 

NO COMMENT

halaloszto Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2659
faesztergalyos trukk: a ket felet ugy kell osszeragasztani, hogy egy kartonpapir van kozeragasztva. a papir menten kette lehet tepni utanna.

vajk
Előzmény: brikigép (2658)
brikigép Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2658
Már István 37 is észrevette , ez nem igazi csiga profil.
Legegyszerübb esztergán 5mm ráhagyással megcsinálni, szétvágni, összeragasztani, összepántolni a két végét, és újból elkészíteni a kívánt méretre, majd szétoldani a ragasztást. Az a kúposság a végén egy jó esztergályosnak belefér.
De biztosan ez a csiga és csőegyüttes a legjobb a fűrészporhoz, úgy tudom rizshéjat nyomott.
Előzmény: OAndorka (2655)
firesnow Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2657
Ha az egyiket megfordítod, mit mutat?
Előzmény: OAndorka (2655)
halaloszto Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2656
en tudom mi a gkod, de az nem segit.
marmint azzal van a baj, hogy azt hitte, hogy ket azonos felbol kijon a csiga?
most nem forog az agyam, de ugy sejtem, hogy meg csak nem is tukorkepe egymasnak a ket fel, hanem ket tok kulonbozo dolog.

vajk
Előzmény: OAndorka (2655)
OAndorka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2655
Segítséget kérek a facsigához.
Az igazi problémát janika40 tudja elmondani, igazából rajz-készítési segítség kellene.
A probléma a képeken látszik. A csiga menetnek a profiljával van a baj.
Janika40 írja:
"jobb lenne megrajzoltatni és a a 2 félről g codot generálni."

Én nem tudom, mi az a g-cod.
norissz Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2654

Szia

Majd talán a hétvégén lesz időm oszt rakok fel képet, de csak nfp fűrészporból készült brikettem van ami nem valami szép küllemre, de jó a tűzön!

Előzmény: brikigép (2652)
norissz Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2653

Szia

Az kb 10fokos, de akkor már sokat mondtam!

Nincs időm többet használni egy óránál, ezért nem melegszik fel!

Tehát nem tudom, mert eddig max 2 órát ment, de akkor sem volt még langyos sem!

Meg hideg van a műhelybe is mint a fene! :))

Előzmény: stefi54 (2644)
brikigép Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2652
Sziasztok fiúk !
Sokan azt írták elolvasták a fórumot ! Egy frászt olvastak , már leírtam a csigát is , a csövet is, mégis hülyeségeket kérdeznek.
Én olvasok szerb oldalakat is , megcsinálják a csigát egy -kettő, nem kérnek árajánlatot, igaz mindenki panaszkodik , kopik mint a güzü akármiből készítik is , de legalább elkészítik. Profi gépetek úgysem lesz , álljatok neki bátran a kísérlet az igazi.
Ha nem tanultatok egyetemen hogy laboratóriumban kísérletezhesetek , itt az alkalom ,diploma nélkül lehet élvezni az otthoni alkotás örömeit, csak akaraterő kell ! !
Példaképem Norissz , és lenni fog eredménye, első , második , harmadik gép, ez az alkotás értelme, és szépsége !
Norissz egy kosárra való brikettről a fénykép ?
Blade : Hol a brikett és milyen ?
yamaha r6 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2651
Üdv!

Anyagszállítási csigák gyártásával foglalkoznak. Én egy 30mm átmérőjű tengelyre 60mm csiga átmérő 40mm es menetemelkedéssel 5mm es anyagvastagsággal kértem az árajánlatot. Ha megkapom a választ felrakom ide a fórumra.
Előzmény: halaloszto (2650)
halaloszto Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2650
az milyen? egymenetes csigak, amiket egy bordastengelyre fel lehet fuzni? mekkora otlet!

vajk
Előzmény: yamaha r6 (2649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!