Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.07 0 0 308
Grant !

Írd meg mennyit kérsz érte és hogy mikor tudnék elmeni érte hozzád.
Nekem hétfőtől csütörtökig jó mert akkor vagyok este is Pesten. 8mármint 16:30 után addig melózok)

Üdv :

Tom

granturismo Creative Commons License 2002.11.07 0 0 307
Van eladó tárcsám.
Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (306)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.07 0 0 306
Sziasztok!

Nem tudja valaki a velo hűtőventillátor tengelyén lévő ékszíjtárcsa méreteit mert az enyémen valamilyen tákolt tárcsa van.

Üdv :

Tom

cszoleee1 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 305
Sziasztok

Riff-Raff:OKÉ

Üdv.

Előzmény: Riff-Raff (304)
Riff-Raff Creative Commons License 2002.11.06 0 0 304
Hálából ha megveszed, hazaindulás előtt teszel egy kitérőt hozzám. :-) Még nem volt alkalmam testközelből szemügyre venni bőregeret.
Előzmény: cszoleee1 (302)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.06 0 0 303
Sziasztok !

Na úgy néz ki a műbőr jó lesz. Igaz nem pont jó árnyalatból kaptam a mintát de barnából kb.30-40 féle van. A vastagsága és strapabírósága nagyon tuti és az ár is szerintem. Nekem megvan szinte mindegyik bőrdarab és már egy faszival is beszéltem aki megcsinálja. Hétvégén megnézetem vele és megméri hány négyzetméter kell..

Szerintem ennél olcsóbban nem lehet kihozni a bőrkasztnit.

Üdv mindenkinek :

Tom

cszoleee1 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 302
Sziasztok

Tommy: szerintem krómozottak voltak,(mivel a Jawa 350-es motor kereke is) de később gondolom otthon a szakik lefestették őket.
Bár ebben nem vagyok biztos, nézd meg a www.velorex.com oldalon.

Megkérdeztem a 250-es Velorexet sajnos Szegeden van, de azért megpróbálom valamikor megnézni.

Riff-Raff: köszi az infót.

Üdv.

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (301)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.06 0 0 301
úgy látszik mindenki eltűnt
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.06 0 0 300
Sziasztok !

Véleményeteket kérném, hogy a Velo kerekei eredetileg krómozottak voltak vagy színre fújva volt.Képen láttam már ilyet is olyat is .Ha színre fújt volt akkor a küllők is festettek voltak vagy csak a a felni.

Ja és nem tudtok valami boltot ahol küllőt kapok hozzá?

Üdv :

Tom

u.i.: Az említett műbőrből ma hozatok mintát.

Riff-Raff Creative Commons License 2002.11.06 0 0 299
Velorex (250 cm3-es) felújítás előtti állapotban, kis hiányosságokkal, jó motorral, üzemképesen eladó. Ár: 95000 Ft. 20-9627193
ricsosz Creative Commons License 2002.11.05 0 0 298
Hozd be holnapra...

megnézzük milyen..
Bye

Ricsosz Nachos

Előzmény: Riff-Raff (297)
Riff-Raff Creative Commons License 2002.11.05 0 0 297
Hahó bőregeresek!
A mai Déli apróban hirdetnek egy Velorexet, csak otthon felejtettem az újságot. Ha jól emlékszem, 95000 Ft. Vélhetően Szeged környékén, ha itt hirdették. Ha érdekel valakit, holnap beírom ide a hirdetés szövegét.
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.05 0 0 296
Sziasztok !

Vaalki írta id régebben , hogy a műbőr négyzetmétere 3000-4000Ft.

Na ettől én kicsit olcsóbbat találtam.
Gyálon van egy Graboplastos lerakat. Nem Graboplast néven mert a Grabo eladta
a mintaboltjait (a pestit pl. a Diego vette meg – ezt gyártól tudom)
A lényeg kb 500 tonna műbőrük van , a barnaát kérdeztem kb.60 féle, mind színben mind
„erősségben”(nem találtam rá jobb szót) Kilora és m-re is lehet venni.
A J01-es minőség 450,-Ft/kg (1,4 nm = 90dkg) vagy 1m(ami kb 1,4 nm) 500,-Ft.
Az árak ÁFA nélkül értendők.Azt mondta a fószer, ki kell menni és megnézni.

Üdv :

Tom

ricsosz Creative Commons License 2002.11.05 0 0 295
Igen csak nincs lyuk a közepén..

Bye

Ricsosz

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (294)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.05 0 0 294
Ricsosz!

Te ilyen Turnikett gombot említettél Egerben 80 Ft-ért?

Üdv .

Tom

ricsosz Creative Commons License 2002.11.05 0 0 293
Jol tudod...

Bye

Ricsosz Nachos

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (292)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.05 0 0 292
Sziasztok !

Lehet, hogy fogalom zavaraim vannak?
A TURNIKETT gomb szerintem az kütyü amely egyik darabja a vázhoz van erősítve és egy forgatható
Kis lapocska van (ami lehet középen lyukas is), a másik része egy fém ovális lyukszerű valami ami a bőrbe van belepréselve.
Az AUTOPATENT pedig az amit az egyszerű halandó emberek is patentként ismernek ami pl lehet kabátokon is.

Jól tudom vagy el vagyok tévedve.

Üdv :

Tom

cszoleee1 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 291
Sziasztok

Tommy: A turnikett gombokban annyit tudok javasolni, hogy hívd fel Újlaki Pétert (06-20-9-565-863), Ő pontosan el tudja mondani, hogy hány db kell, és ,hogy mit tud szerezni.

A Veterán magazin szerint a következő Camponás bőrze január 6.-án lesz. Nem pedig jan 26-án.

Egyenlőre ennyi...

Üdv.

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (290)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 290
Grant !

Van képed a hidraulikus kuplungnál használt kis váz-szelvényről és a munkahengerről?
És a mechanikusról?

Üdv :

Tom

ricsosz Creative Commons License 2002.11.04 0 0 289
Hát öö ezt nem tom pontosan de ott van a bör otthon az normáll állapöotu és azon meg tudod számolni.

Egerben egy kárpitos az István király vagy az iglói utcában itt a keritöl nem messze nevet nem tudok:(((

de kárpitosoknál érdeklödj... régi szakiknál lehet még van eredeti lyukas változat is.

Bye

Ricsosz Nachos

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (288)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 288
Ricsosz!

Elég keveset tudtam a Velo-val foglalkozni vasárnap de jó kis melo lesz.

64db turnikett gomb kel és hány db patent ,ami a csomagtartó alján lévő bőrt is fogja?

És Egerben hol van mindez?
Tel.szám?Cím?
Előre is köszi :

Tom

ricsosz Creative Commons License 2002.11.04 0 0 287
Hello!

az is Ö:)))

64 db gomb kell nem 40-50 db...

Egerbe van olyan aminek nincs lyuk a közepén az kompletten 80 ft/db a börbe valo patenttal együtt.

Bye

Ricsosz Nachos

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (286)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 286
Cszolee1!

Sajna otthon maradt a Veterán magazinom.
Van benne egy faszi aki velo alkatrészt hirdet.
Az is Lodi kolléga vagy kicsoda?

tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 285
Cszolle1!

Hát igen elkel a segítség mind szakmai mind alkatrész oldalon.
A börzéről pár szót :
Szerintem rengetegen voltak a rossz ködös idő ellenére.Megtelt táblát nyugodtan ki lehetett volna tenni.
Sok szép járgány volt restaurált és roncs állapotú is.Nagy nehezen találtam csak rá Grantékra.
Több helyen is volt Velo alkatrész ezek telefonszámait megpróbáltam begyűjteni.
Mivel akkor még nem volt meg a Velo-m ezért nem tudtam hogy mi kell majd a jövőben.
Bereklámozták a jövő évi Camponás börzét is.(jan.26) Sokan igérték ott lesznek majd.
Voltak olyan árusok is akik pl. egyféle motor összes náluk fellelhető alkatrészét egy ládába rakták és csak egyben voltak hajlandóak eladni. Nem tudom milyen sikerrel.

Velo ügyben :
Az előző kérdéseimre tudsz esetleg segítséget?
A magyar nyelvű alkatrész katalógus kétféle cikkszámmal hozza a TURNIKETT gombokat 43db és 5db a másikból. Mi a különbség közötte. Újlaki Péter melyiket tudja beszerezni?

Üdv :

Tom

cszoleee1 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 284
Sziasztok

Tommy: most olvastam amit írtál, úgy látom azért kell még egy-két alkatrész az új szerzeményedhez, jó lenne azzal a Jákóhalmi faszival valahogy megegyezni, rengeteg alkatrésze lehet.

Milyen volt a szigetszentmiklósi bőrze?

Üdv.

Előzmény: tomcsyka777freemail.hu (283)
tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 283
Cszolee1!

Köszi, hogy megérdeklődted a Jákóhalmai Velo-t

Üdv :

Tom

tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 282
Ricsosz!

Ez csak természetes.

Üdv :

Tom

ricsosz Creative Commons License 2002.11.04 0 0 281
Hello!

van egy elado Velo az 220 eft komlpett lejárt müszakival uj rendszámmal stb stb, akit érdekel a szám az Tom ot kérdezze.

U.i: Tomcsi jössz egy sörrel de csak a fénymásolatért:)

Bye

Ricsosz Nachos

cszoleee1 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 280
Sziasztok

A mátészalkai Velorex király lett volna, sajnálom hogy már elkelt, még a nyáron beszéltem a tulajdonosával, Ő abszolút profi a Velós témában, idén több mint 15000 Km tett meg vele. 100 ezerért nem is lett volna drága. A másik Velorex hírdetésről nem tudok semmit.

A Veteránban feladott egy hírdetést Lódi kolléga is, Velorexes márkatárakat keres :)
Ha van kedvetek írjatok neki: lodi@vnet.hu

Tommy: Jászjákóhalmán sajnos nem lettem sokkal okosabb, annyit megtudtam az ottani rokonaimtól, hogy ez egy nagyon különc ember, nagyon nehéz bármit is elérni nála, azt ajánlották, hogy talán a feleségén keresztül lehetne nála eredményt elérni, de úgy se lesz egy könnyű menet.
Sajnos a faszival személyesen nem tudtam beszélni, nem volt otthon, de megyek Én még talán idén is Jászjákóhalmára, és akkor majd más módszerekkel próbálkozom.

Üdv.

tomcsyka777freemail.hu Creative Commons License 2002.11.04 0 0 279
Sziasztok !

A szombati napom elég mozgalams volt.
Hajnalban elmentem Szigetszenzmiklósra a börzére. Találkoztam Grant-tal is. Összeszedtem egy pár címet, ahonnét Velo alkatrészeket lehet szerezni.Sikerült még a Dongómhoz is megvenni a levegő szűrőt.
Du.-án telefonált Ricsosz, hogy átengedné a kiszemelt Velo-t.
Hazaértem 13 órára és 14 kor már teherautóval és Ricsosszal a tett színhelyén voltunk.
Na szóval száz szónak is egy a vége megvettem a gépet. Darabokban van de a váz nagyon jó állapotú, a blokk darabokban de a 350-es Jawám blokkja már ki van szedve alkatrésznek. A bőrök szakadozottak de nagy része még erdeti, jó lesz szabásmintának. Forglmija megvan.(szürke). 1968-as kiadású.Egy teleszkóp hiányzott belőle és a hátsó kerék 18”-os volt de ezeket a Jawa-ból pótoltam. Az indító szerkezetből ami az irányt váltja mindjárt kettő is van. Viszont nincs ablaktörlő motor+mechanika. Kormánymű tuti futómű tuti. Az ajtózárba bele van törve a kulcs. Ülés kárpit hiányzik csak a rugók vannak meg.Plussz karok is vannak a pedálokhoz vezetve, gondolom a mozgássérült emberek segitése érdekében. A lámpák megvannak bár az első kettő szerintem nem eredeti hanem Csepel taharautóé.
A kuplunggal leszek bajban. A Jawámé bowdenos a Veloé viszont olajos munkahengerrel működhetett ami nincs meg.
Elektromos cuucok közül megvan minden csak az említett ablaktörlő nincs se a kapcsolója.Turnikett gombok és patentok rozsdásak újak kellenek.
Segítségeteket kérem több témában is. Hol van elvezetve az kábelköteg? Hogyan vannak a pedálok bowdenjei elvezetve(főleg a kézifék bowdenja (melyik kereket fékezi.) és az üzemi fék bowdenje is hogyan?
Kuplung munkahenger és ablaktörlő beszerzésben tud-e valaki segíteni ?

Hát hirtelen ennyi első körben.
Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett.

Üdv :
Tom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!