Keresés

Részletes keresés

Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92126

És még sorolhatnánk az amatőrségeket...

Előzmény: Hepci (92119)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92125

A hulyesegnek is vannak szintjei. A felelotlensegnek is. Nem is azt irtam, hogy a nem oltott covidosok fizessek ki az orvosi ellatasuk koltseget. Igyekeztem enyhebb peldakat talalni.

 

Nehany eve jartunk a Budakeszi rehabilitacios intezetbe, mert ott tanultak a gyerekek uszni. Utaltam a helyet, leginkabb azert mert pl. a bejarat korul mindig volt 3-4 toloszekes, frissen amputalt beteg, akik oda jartak le dohanyozni. Par napja amputaltak a labat pl. erszukulet miatt, a dohanyzas eredmenyekepp es a faszkalap ott cigarettazik. Igazabol egyresztol sajnaltam, masreszrol rendkivul ideges lettem minden alkalommal a latvanytol. Persze tudom, hogy a nikotin addiktiv, meg minden. De azert csak felmerul a kerdes, hogy honnantol a tarsadalom felelossege ez, es honnantol az egyene? (Vagy eppen a dohanygyarake?)

Előzmény: BZoltan (92118)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92124

Rezsicsökkentést akarok a teniszezésben is! Lázás János csak a lukakat tömködi értelmes tevékenység helyett. Ingyen pályát szeretnék, százat, ezeret, és mindegyikre állami finanszírozású pályamunkást, narancs szerelésben! :)

Előzmény: altimus (92121)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92123

Természetesen nem dobom ki, de riasztó, ha az egyik legismertebb és legtöbbet szereplő orvos arca a vírus elleni védekezésnek láthatóan a kormány propagandaminisztériumának szövegét olvassa be a közmédiában, majd állami díjakat és busás magánmegbízásokat nyer el. Normális országban ez (remélhetőleg) elképzelhetetlen lenne.

Aztán nyilván van szerepe a hazai helyzetben az évtizedes árokásásnak is, bár az oltástálib vs. konteós harcvonal nem fedi át a profidox vs. kontrafidox harcvonalat.

Előzmény: BZoltan (92117)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92122

"gm vagy laktózérzékeny akkor menjenek a gázkamrámba, mert rontják a minőséget..."

 

Ne haragudj, de ez azért már túllép egy tolerálható szinten.

 

 

Előzmény: Winesoul (92111)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92121

kaphatsz a teniszezesre kedvezmenyt, ellenben a teniszezes utani luxus adot is be kell majd fizetned! igy a tarsadalom igazsagerzete is helyreall :).

Előzmény: Hepci (92115)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92120

A WHO-ról én egy szót sem írtam volna, ha te nem hozod be. Alapvetően fázom az ilyen  gittegyletektől.

 

Nem is igazán a WHO instrukcióit figyelem hanem mondjuk a e Robert Koch Intézetét.

Előzmény: naivkezdo (92116)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92119

Nem csak a regisztráció volt a probléma. Miért nem lehetett pl. tavasszal szabad levegőn oltani? Nem akarom feltétlen idecitálni a viktoriánus rendszer csodáit, de például azokban a kibaszott, új, üres stadionokban?

Én pl. azért nem vittem el az igen idős mamámat tavasszal, mert amikor sok volt a beteg, sokkal veszélyesebbnek gondoltam, ha 30 percet ül kétszer egy alagsori, szellőzetlen helyiségben a többi várakozó között, mintha otthon ül oltatlanul és csak velem meg az ápolónővel találkozik.

Előzmény: Daeril (92113)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92118

Alapvetően egyetértek veled. Csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem tényleg érdemes szem előtt tartani azt az elvet, hogy a hülyeséget ne büntessük méltatlanul túl. Vagyis a hülye embert se hagyjuk meghalni ha egy mód van rá :)

Ez persze komoly terhet jelent  a társadalomnak, de azt hiszem, hogy ez az egyik alapja az emberi civilizációnak.

Előzmény: altimus (92110)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92117

"és erre hoztam pár példát."

Mármint spekulatív példát. Mondom... én is hagytam magamon bringázáskor maszkot és nem azért mert irracionálisan rettegtem volna. Egyszerűen elfelejtettem levenni.

Az orvosokról meg annyit, hogy ha van egy tál cseresznyéd amiben látsz pár rothadt szemet akkor te kidobod az egész tál cseresznyét? Én nem.

Előzmény: Hepci (92106)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92116

:) ettől csúnyább a valóság, attól fostak, hogy nem jut a megfelelő helyekre (orvosoknak). Ne kérj forrást, nem fogom megtalálni:)

Amúgy a WHO úgy büdös ahogy van, kár magasztalni. 

Előzmény: BZoltan (92112)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92115

Ha az alkoholos italokra kivetnének plusz adót, nem lennél népszerű a javaslatoddal ebben a topikban. :)

A dohány tudtommal már meg van pluszban adóztatva.

Kétségtelenül el lehetne gondolkodni ezeken, de nem lenne egyszerű igazságos rendszert kitalálni. Én pl. heti legalább hétszer teniszezem. Akkor most még kapjak valami kedvezményt, pedig átlag polgárt már az is felháboríthatja, hogy ezt megtehetem.

Előzmény: altimus (92110)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92114

Elenyésző és az orvosi szakma ki is veti magából ezt a nagyon kevés retardált faszfejet.

Előzmény: naivkezdo (92103)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92113

Fenomenális tömegpszihózis, hogy értelmes szabadelvű emberek nem tudnak az állami erőszakon és kényszeren kívül más módszert elképzelni. Tényleg nem jut semmi eszedbe?

 

Nem egy nagy varázslat ez. Meg kell növelni a hozzáférését az embereknek. Minden héten ki kell települni a legkisebb kisfaluba is oltóbusszal, szociális munkásokkal, EÜ dolgozókkal. Nézd meg mi történt csak attól, hogy "oltáskampányt" hirdettek - azaz kivették az internetes regisztrációból az oltást és ha csak odamész beoltanak. 110 000 új beoltott egy hét alatt. Miért csak most kezdik?

Ez nem egy kampány - ez az alap. Bármikor bárhol fel kéne tudjad venni az oltást. Ki találta ki ezt az internetes időpontkérős baromságot egyáltalán? Az a helyzet hogy a kormány beleunt a munkába és egyszerűen abbahagyták a programot.

Sokan csak lustaságból nem vették fel és azért mert ellehetetlenítették a hozzáférést - igen egy internetes reg. kizárja a magyar társadalom 30-50%-át. Igen itt tartunk. Járni kellene az utcákat hétvégén, rákérdezni az oltatlanokra - tudják kik azok. Udvariasan, megértőn. Felajánlani neki ott helyben az oltást. Már ez is jogsérelem, de mégsem az élet ellehetetlenítésére irányuló.

 

Azt meg egy ponton el kell fogadni, hogy leszenek akiket nem győzöl meg. Nálad meg nálam képzettebb szociológusok, pszichológusok fogják évtizedekig elemezni, hogy az amúgy nem oltásellenes társadalom miért feszült ebbe bele. Engem mondjuk nem lep meg, mert az influenza oltás népszerűsége sem 100%. 

Nem tudjuk a cigiről, az alkoholizmusról a kóros elhízásról sem lebeszélni minden honfitársunkat, mégsem fenyegetjük átnevelőtáborokkal őket. Pedig a szívbetegségek elvisznek évente 30000 honfitársunkat. Az nem zavar?

 

Előzmény: BZoltan (92059)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92112

A tudományos módszer egyik hatalmas kunsztja az, hogy képes az önkorrekcióra. Ez nem ellene, hanem éppen mellette szól.

Előzmény: naivkezdo (92104)
Winesoul Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92111

Leírtam Bzolinak is hogy az oltott ismerőseim és barátimból kiindulva nem oltatom magam, Ők is megbánták, szóval arra alapozok amit a való életben tapasztalok. Aprópó nem olvasok fake news-t, héba-hóba csak a Telex-re megyek rá.

 

Ez egyfajta diszkriminálás, amit te szeretnél. Akkor ne álljunk meg itt kezdjük el még jobban szegregálni az embereket szemszín, bal vagy jobb kezessek alapján, netán ha bandzsa vagy ferde az orra akkor helyből kötelet neki. Vagy teszem azt gm vagy laktózérzékeny akkor menjenek a gázkamrámba, mert rontják a minőséget...

Előzmény: van_Persil (92096)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92110

Az egeszsegugy, annak finanszirozasa, eros reformra szorulna. Nemcsak mo-on, hanem vilagszerte is. Le kellene sok mitosszal is szamolni. (pl. a minden ellatas jar mindenkinek mitoszaval.) Vannak itt-ott batortalan lepesek. Pl. svajcban a teli sportokra kulon biztositast kell kotni. Ellenben ha valaki bemutatja a szamlat az eves fitnessz berleterol, akkor a havi biztositasi dijbol kaphat akar 10-15% kedvezmenyt is.

 

Mindenesetre en nem latnam ordogtol valo dolognak elso korben a reszlegesen koltsegelvu kotelezo eu biztositasi rendszer bevezeteset. Az olyan dolgok mint pl. a dohanyzas, alkohol fogyasztas, altal okozott plusz eu koltseg viszonylag konnyen kompenzalhato pl. termekdijak, adok kivetesevel. Semmi problemat nem latnek abban ha pl. az alkoholos italokra ravernek az altaluk okozott plusz becsult eu kiadasokat. Mas kerdes az, hogy ha mondjuk valaki vilagosan sulyosan elhizott es a tizedik orvosi figyelmeztetest se veszi komolyan es semmi erofeszitest nem tesz annak erdekeben, hogy lefogyjon. Miert kell a tarsadalomnak ezt toleralnia es az indukalt eu koltsegeket allnia?

 

Egy casco auto biztositas siman figyelembe tudja venni a valoszinusitheto karokozast (bonus-malus rendszer, vezeto eletkora, lakhelye, auto tipusa ...) a dijosszeg megallapitasanal. Az eu biztositasi rendszer is mukodhetne reszben ilyen koltseg, felelossegi elv alapon.

Előzmény: Hepci (92100)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92107
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92106

Nem mondtam, hogy a s. distance + maszk + oltás irracionális rettegés lenne.

Annyit mondtam, hogy számos embert irracionális rettegés kerített hatalmába és erre hoztam pár példát.

 

Az orvosokra hivatkozni egyértelmű irányjelzőként azért necces lehet, ezt talán te is belátod. Ahhoz például nem kell virológusnak vagy asztrofizikusnak lenni, hanem akár egy burkoló vagy fodrász is átláthatja, hogy a magyar orvosok között is akad(t), aki egyértelműen politikai indíttatású tevékenységet végez, tehát a megnyilatkozásai mindig a kormány gyakran változó forgatókönyvét/értelmezését szolgálják. Ne korhold azt a fodrászt, aki ezek után nem bízik az orvosokban korlátlanul és megingathatatlanul...

Előzmény: BZoltan (92099)
IsKol Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92105

Inkább sztárallűr vagy csak egy rossz beidegződés mert nincs semmi idegesség közben, kiszalad egy miafasztcsinálsztemajom és ezzel vége is.

 

Vörösbor fogyasztása vezetés közben szintén veszélyes... pár ingem már bánta ;-)

Előzmény: Hepci (92074)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92104

Ja ahm csak volt olyan időszak, amikor a WHO nem ajánlotta a maszk használatát. Bizonyos okok miatt, aztán változtatott.

Előzmény: BZoltan (92099)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92103

Hatásnak jó amit használsz, de rosszabb a helyzet, mert orvosok is vannak az antivaxerek tanítói között.

Előzmény: BZoltan (92101)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92102

A poénon túl szerintem érdekes téma lenne megbeszélni, hogy mennyire életszerű és hova is vezetne egy progresszív társadalombiztosítás amelyik jutalmazná az egészséges életmódot és büntetné az egészségtelen életmódot. Ugyebár Kínában éppen fektetik le ennek a rendszernek a technológiai alapjait...ami hát, lássuk be korántsem vicces.

 

Én mondjuk azon az elven vagyok, hogy a hülyeséget ne büntessük halállal. Vagyis ha valaki annyira hülye, hogy nem oltatja be magát és emiatt halálos veszélybe kerül akkor is lássuk el közösségileg, mert a hülyeségért sok büntetést megérdemel egy hülye, de a halált azt azért nem.

 

Amúgy is jobban hiszek a pozitív ösztönzésben :)

Előzmény: Hepci (92100)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92101

Én azt szeretném megkérdezni Winesoul olvtárstól, hogy ő mit szól ahhoz, hogy olyan kaliberű tudós mint például Karikó Katalin is azt mondja, hogy oltassa be magát mindenki.

 

Számomra tényleg és komolyan a sci-fi kategória az, hogy a világ legragyogóbb elméi, kutatói teljesen egybehangzóan képviselnek egy kristálytiszta álláspontot... és erre jönnek a bolti eladók, lakatosok, belső burkolók, műkörmösök és nyugdíjas bérszámfejtők akik Facebook csoportokban tudnak mindent _JOBBAN_

 

Winesoulnak és kiflinek küldöm ezt sok szeretettel: https://www.youtube.com/watch?v=0OtFSDKrq88

Előzmény: van_Persil (92096)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92100

Nana, ez (a költség ráverése) nagyon messzire vezetne.

Ki kellene fizetteni esetleg az alkoholisták gyógyításának költségeit is?

Vagy a kábszeresekét?

Vagy a szoftveresekét, akik mind gerincferdültek lesznek, a kezük meg ínhüvelygyulladásos az egerészéstől?

Esetleg a marketingesekét, akiknek idővel pszichológusra lesz szükségük a rengeteg hazudozás miatt?

De jöhetnének en bloc a munkamániások is, ugye, akik nem mozognak, mert a munkán kívül még esznek, isznak, alszanak és havonta max. egyszer 3 percet foglalkoznak orális szexszel, mert többre nincs idejük.

Előzmény: van_Persil (92096)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92099

Világszerte mindenhol az volt a mondás, hogy social distance + maszk + oltás a jó irány. Ezek után szerintem nem irracionális rettegés az, hogy a nép otthon maradt, maszkot hordott és elment beoltatni magát.

 

Nálam, nálad és még Winesoul olvtársnál is lényegesen okosabb, tapasztaltabb, képzettebb emberek javasolták ezt. Tény... igen, egy csomó műkörmös, belsőburkoló és portás ennek az ellenkezőjét javasolta.

Előzmény: Hepci (92095)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92098

Sajnos a helyzet tényleg az, hogy 4-6 hónap után az oltás hatékonysága a 90-95%-ról 50% környékére esik le. Erről az omikronról pedig még lófaszt sem igazán tudunk. Nagyon kevés a mintavétel ami alapján a konkrét hatásáról bármit tudhatunk. Ha egy Karikó Katalin azt mondja, hogy kell még pár hét mire rendesen bevizsgálják ezt a variánst és utána cirka 3 hónap, hogy elkezdjék tömegesen gyártani az esetlegesen frissített mRNS oltóanyagot, akkor nem hiszem, hogy nekem okosabbnak kell lennem.

Előzmény: Hepci (92088)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92097

> de akár jöhet egy jelenleginél súlyosabb mutáns is, amibe konkrétan belehal a betegek 20%-a.

 

erdekes jatek ez. a virus jopar parameterrel tud jatszani. fertozokepesseg, lappangasi/fertozesi ido, halalozasi arany ...

 

a tortenelem soran a kozepkori fekete pestis jarvanyt gondoljuk a legsulyosabbnak, ami europa egyes reszein siman megolte a lakossag harmadat, sot akar meg tobbet is. megis elmult a jarvany es ma senki se retteg a pestistol.

 

ha megjelenne egy akkora mortalitasu varians, mint amilyet irsz, akkor nagy valoszinuseggel radikalis megszoritasok lennenek vilagszerte, sokkal komolyabban, mint most es velhetoen siman korlatozni lehetne a virus terjedeset es lokalizalni azt. persze ennek komoly ara lenne.

Előzmény: Hepci (92088)
van_Persil Creative Commons License 2021.11.30 -16 1 92096

Azért oltasd be magad, mert beoltva a szervezeted jobban fel tud készülni arra az eshetőségre, ha megfertőződnél a coviddal. Ah jobban fel tud készülni, akkor enyhébb tünetekkel meg tudod úszni, míg oltatlanul sokkal, de sokkal nagyobb az esélye, hogy magatehetetlenül fogsz feküdni egy kórházban, lekötve a kórházi dolgozókat, elfüstölve egy csomó adóforintot, ami mind elkerülhető lett volna egy oltással.

Ne olvass a facebookon terjedő fake newst az oltásokkal kapcsolatban (ott minél több ilyet olvasol, annál több ilyen hazugságot fogsz tudni olvasni, a facebookot nem érdekli az igazság, az a lényeg, hogy generálódjon a forgalom, amire az ilyen oltásellenes, alt-right-os oldalak kitűnően alkalmasak), mert az autizmusos tanulmányról is kiderült, hogy nagy hazugság az egész, a mikorcsipről és hasonló bolondságokról nem is beszélve.

Szóval, elsősorban magaddal, a családtagjaiddal, a korházi dolgozókkal, de végül az egész országgal bszl ki, ha nem oltatod magad.

 

Én minden önhibájából covid-oltatlanra ráverném az ápolása költségeit.

Előzmény: Winesoul (92000)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92095

Mindnyájan értelmezni próbálunk jelenségeket, te is, meg én is. Én az említettekből ezt olvasom ki.

Ez a betegség irracionális rettegést váltott ki sok tájékozatlan emberből, de nem csak belőlük. Ha itt élnél Pesten, láthattad volna, amikor március közepén hirtelen kiürültek az utcák a belvárosban: az emberek még autóba ülve se mertek kimenni, mintha atomtámadás vagy vegyi fegyver érte volna a fővárost.

Ha nem látom, nem hiszem el, de láttam, ugyanis kíváncsiságból egy nagy kört tettem a belvárosban.

Előzmény: BZoltan (92090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!