Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 306
De látod,úgy ahogy az apostolok idejében is voltak,most is vannak olyanok,akik
eretnekségeket hírdetnek,hogy megtévesszék azokat,akik nem hallottak az igéről,vagy
nem ismerik az Igét.

Azért az apostolok akik Krisztusban voltak szintén óvták az ilyenektől az embereket.
Előzmény: Pikáli (304)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 305
Abry,nincs mit megsértődnöm,hisz örülök,hogy otthagytam jehova tanui bálványszvezetét.Annak viszont nem örülök,hogy kiforgatják az igét.

Leírtam már neked nem egyszer,hogy mindkét állítás igaz.

Az is,hogy kínoszlopon halt meg,meg az is,hogy keresztre feszítették.

Értsd már meg,hogy a rómaiak kivégző ezköze a kivégző oszlop volt,
amire a keresztfára megfeszített és rászegezett,vagy kötözött elítéltat
egy kötélen felhúzták.

A rómaiak ugyanazt a módszert használták,mint a hajókon volt szokás,
amikor a lázadót úgy végezték ki,hogy a vitorlát rögzítő keresztfára rákötözték,
majd azt felhúzták az árbócrúdra.

Ha azt mondod,kínoszlopon halt meg,akkor a válasz igaz.
Ha azt mondod kereszte feszítették,mielőtt felhúzták a kínoszlopra,
akkor arra is azt mondom igaz.

Különben minek cipeltették volna a keresztfát Simonnal a kínoszlopig,
ha nem akarták volna megfeszíteni. nem egyszerűbb lett volna hagyni
a keresztfát a fenébe és kisétálni vele a kínoszlophoz és azon keressztrre feszítés nélkül felakasztani.

De nem az volt a módzser,és ezt az ige igazolja,azzal hogy ír a keresztfa cipeléséről,
az arra való megfeszítésről,valamint a keresztfának a Kínoszlop helyéhez való kicipeléséről.


Előzmény: Törölt nick (301)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.10 0 0 304
én, az élő Jézus azt mondom, nem az számít, hogy és miként haltak meg emberek kétezer éve, hanem az, hogy ki hogyan él ma?
Előzmény: Leslie07 (300)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 303
Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 302

"minden normális keresztény tudja,hogy Jézust keresztfára feszítették"

 

  nálatok a "normális keresztény"=hamiskeresztény.

 

 A Biblia mást ír Leslie. Szerezzél be egy Nestel Aland vagy Westcott and Hort féle görög szöveget és egy Septuagintát, és máris saját szemeddel láthatod hogy a keresztesek a normátalan keresztények..........

Előzmény: Leslie07 (300)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 301

  Ez nem így van.  Te csak azért ellenkezel Jehova Tanúival, mert sértődöttségből ez a hobbyd.

  A keresztelkedésnek nincs köze a kereszthez. Ez csak magyar nyelvi sajátosság. Angolban jobban érthető : christian-Christus követője. A Christian-Krisztián név is innen származik, nem a keresztből.

 

Gyengébbek kedvéért........

Előzmény: Leslie07 (299)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 300
Mit csinálsz ,ha jehova tanuja azzal a céllal nyitotta meg ezt a topikot,hogy bebizonyítsa ország világ előtt,hogy bezzeg jézus nem kereszten halt meg.

minden normális keresztény tudja,hogy Jézust keresztfára feszítették,amit aztán felhúztak a kínoszlopra.

De az elvetemült jehovisták semmiben sem hagyhatják az Igét,hogy ellent ne
mondjanak annak,meg hogy támadják a többi keresztényt,aki elfogadja úgy,ahogyan az Ige kijelenti,hogy keresztfára feszítették.

Az őrtorony bálványszervezetet direkt erre a célre hozták létre:

1. tagadni az Igét mindenben,

2. tagadni,hogy Krisztus testben támadt fel,és azt is hogy Isten volt.

3. káromolni a Szentleket azzal,hogy azt állítják róla,hogy csak erő és nem személy.

Nos ezeket az atikrisztusi tanokat akarják itt is hirdetni.Már csak nem hagyom szó nélkül. És mi van,ha valakit megtévesztenek az elvetemültek,mert nem imeri az Igét.

Erről az oldalról is kell nézni a dolgokat.
Előzmény: Pikáli (293)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 299
Aubry kedves,ebben sincs igazad,mert Krisztust követően megkeresztelkedni azt is jelentette egyben,hogy kereszten meghalni.
Előzmény: Törölt nick (295)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 298
1000 év igazad van,de mégiscsak fontos szerepe volt annak a keresztnek is,
főleg abban az időben. nem véletlenül ír az íge arról,hogy hordozzuk az ő keresztjét.

Sőt abban az időben a legtöbb keresztény szó szerint is megtapasztalta,hogy
cipelnie kellett a keresztfát a kínoszlophoz,amelyre miután krisztushoz hasonlóan
megfeszítették felhúzták.

Nem kell mindjárt igazat adni az antikrisztusi tanokat hírdető jehovistáknak.
nem csak krisztus halálánál volt szerepe a keresztnek.

Öregem,ha az Úr akaratából megéljük,majd megfigyelheted,hogyan fogja
a fenevad pusztítani a világban a keresztet,amely valakit krisztus halálára
emlékeztet. Mert a fenevad ugyebár az erődök istenét apollót tiszteli majd
és nem Krisztust. azt az Apolló isten,akit jehova tanui tisztelnek királyukként

Majd meglátod a sok jehovista,akik nem menekülnek ki időben,hogy fogják a fenevad oldalán gyilkolni a keresztényeket,meg égetni a keresztet a világban.
Előzmény: 1000év (294)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 297

Igen, de ettől még nem lesz köze a kereszthez...........

Előzmény: 1000év (296)
1000év Creative Commons License 2009.09.10 0 0 296
Nem tudom. A megkeresztelkedés az egyszeri, míg a kereszténnyé válás inkább egy folyamatos dolog.
Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 295

  Ez nem indulatoskodás, hanem kiigazítás. A megkeresztelkedni az keresztyénné vagyis Krisztus követőjévé válni.  Semmi köze a Krisztus kereszthalálából és feltámadásából való részesüléshez. Ez csak félrevezetés.......

 

  Kereszt nélkül is lehetsz keresztény.  Sőt, úgy leszel igazán............

Előzmény: 1000év (294)
1000év Creative Commons License 2009.09.10 0 0 294
Figyelj, nem kell ezeken a dolgokon indulatoskodni. Tudom hogy a keresztény Krisztuskövetőt jelent, nincs köze a kereszthez. A megkeresztelkedés viszont úgy tudom azt jelenti, hogy jelképesen részesülök Krisztus kereszthalálában és feltámadásában, amit az alámerítéses keresztség szimbolizál. Ha ez nem így van, akkor nem jól tudom, majd többen is megbeszélhetjük. Az viszont nem Bibliatudás kérdése, hogy függőleges oszlopra nem lehet feszíteni.
Előzmény: Törölt nick (288)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.10 0 0 293
basszus, szánalmasak vagytok ezzel a holt halt meg Jézussal.
ezen csak művelt gondolatmentes emberek cívódnak.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 292

 Csakhogy ugyanazzal a görög szóval illetik mind a két kivégzőeszközt-az Úsz-ben is, tehát Jézus is oszlopon, gerendán halt meg.   A rómaiak is végeztek ki hitvány elítélteket cölöpön, nem csak T-n....................

 

Járj utána te is. Én utánajártam.

Előzmény: Leslie07 (290)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.10 0 0 291
a' múltkor beszélgettem jehova tanúival, akik olyan nemtelen dolgokat kívántak a cigányok gyilkosaira, hogy kénytelen voltam figyelmeztetni őket a vállukon ülő gonoszra. felhívtam a figyelmüket arra, hogy az a Jézus gyerek nem azért volt igazán isteni, mert járt a vízen, hanem azért, mert amit mondott, az kikezdhetetlen.
mondjuk eléggé beszívtam pont előtte illegális marihuána nevű tudattágítóból, úgyhogy esélyük sem volt.
mondták is, hogy hát, igen.
Előzmény: Báthory Ödönke (286)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 290
Aubry kedves az Ezsdrás 6:11,nem a Római Birodalom idejéről szól.

Ott Dárius király rendeletét olvasod.

Tudod ahány birodalom,annyiféle módszer.

Ha Jézsut a saját háza gerendájára akarták volna szögelni,akkor megtehették volna
ott helyben. Nem cipeltették volna a gerendát a Golghota helyére,hogy ott szögeljék rá.

nem lehet Dárius módszerét a Rómaiak módzsrével azonosítani.
Előzmény: Törölt nick (287)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 289
Hát persze hogy nem lehet oszlopra feszíteni,ezért cipeltették az elítélttel
a kivégzőoszlophoz a keresztfát,amire kifeszítették,majd felhúzták a keresztfával
együtt az oszlopra egy kötéllel.

A dolog pontosan úgy működött,mint a vitorláknak egy keresztfára való felfüggesztése,
majd felhózása az árbócrúdra. Az ötletet is innen vették a rómaiak.
Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 288

"Tehát nem mondhatod azt, hogy ekkor meg ekkor megkeresztelkedtem, mert ezzel Jézus kereszthalálára utalsz."

 

  Látszik, hogy nagyon híján vagy  a Bibliai alapfogalmaknak.......

 

  A megkeresztelkedés az kereszténnyé vagyis Krisztus követőjévé válás. Nem a kereszt szóból származik.  A keresztény  csak a magyar kiejtésben hasonlít a keresztre, de köze nincs kereszt kivégzőeszközhöz, nem abból származik.  Sőt, a reformátusok keresztyénnek ejtik, de a kresztyén talán pontosabb volna, de nehézkesen ejthető.

 

  Christian- kresztyén- Krisztus követője.............köze nincs a kereszthez......

 

  Éppen ezért elmés találmányod a "megkínoszlopoztattam"ról elég balga, és a nagy tudatlanságodról tanúskodik............

 

  Elég bizarr, hogy olyanról nyilatkozol "szakértelemmel", amihez nem értesz.......

Előzmény: 1000év (281)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 287

"Itt az a legfőbb probléma, hogy oszlopra nem lehet feszíteni."

 

Nagy "szakértő" vagy mondhatom............

 

  Az Ezsd6:11 pont oszlopra (fára, gerendára-xülon, sztaurosz) feszítésről szól..............:))) 

Előzmény: 1000év (281)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2009.09.09 0 0 286
Arról nem is beszélve, hogy olyan dolgokon vitáznak, amit senki nem tud leellenőrizni, hiszen egyikünk se volt ott. Mintha azon vitatkoznánk, hogy milyen színü volt a szeme.

Jöhet a torta.

b
Előzmény: Pikáli (284)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.09 0 0 285
vajon Jézus szeme a marihuánától volt piros amit az évek során vérzésre torzított az emlékezet, vagy tényleg ennyire felment a vérnyomása?
Pikáli Creative Commons License 2009.09.09 0 0 284
igazából vicceltem, de látom mégis inkább tortát dobálok, attól mindég dőlnek a népek.
Előzmény: Báthory Ödönke (283)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2009.09.09 0 0 283
Ízléstelen volt? Bocsánatot kérek érte. Csak rá akartam mutatni, hogy mennyire lényegtelen kérdés.
Sajnos az is igaz lehet, hogy ma is kinyírnák. Sok vallási vezetőnek fontosabb a saját tanrendje, mint az Igazság.

b
Előzmény: Pikáli (282)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.09 0 0 282
ez a pereceskedés ízléstelen volt.
persze a karó meg a kereszt se túl mondén.
:)
az a lényeg. hogy kinyírták anno, és kinyírnák ma is.
Előzmény: Báthory Ödönke (279)
1000év Creative Commons License 2009.09.09 0 0 281
Itt az a legfőbb probléma, hogy oszlopra nem lehet feszíteni. Márpedig az új vlág fordítás sok helyen használja a feszítés szót, miközben kínoszlopról ír. Ha ragaszkodunk az oszlophoz, akkor a fordításból minden keresztre utaló kifejezést meg kell szüntetni. Tehát nem mondhatod azt, hogy ekkor meg ekkor megkeresztelkedtem, mert ezzel Jézus kereszthalálára utalsz. Ha Jézust oszlopon végezték ki, akkor ez helyesen így hangzik:ekkor meg ekkor megkínoszlopoztattam. Ez elég bizarr, de ha ragaszkodunk a kínoszlophoz, akkor ez így van.
Előzmény: Törölt nick (277)
Leslie07 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 280
Ott van a magyarázat a 273-as hozzászóláomban.

A kínoszlop ott állott a Golgothának nevezett helyed.Azon végezték ki,tehát
az ezközt,amelyen kivégezték kínoszlopnak nevezték.

Erre a kínoszlopra húzták fel kötélen a keresztfára feszített Jézust.

Ezért mindkét kifejezés helyénvaló.Mert ugyan kínoszlopon halt meg,de keresztre is feszítették. Amikor felhúzták a kínoszlopra a keresztfát,akkor az már keresztet is
alkotott.

Ezért ha azt kérdezed,hogy Jézus kínoszlopon halt -e meg,akkor azt tudom
válaszolni,hogy igen. ha azt kérdezed keresztre feszítették- e, arra is azt
kell,hogy válaszoljam,hogy igen. Mert mindkét állítás igaz.
Előbb keresztfára kifeszítették,majd a keresztfával együtt felhúzták a kivégző
oszlopra.

Hasonló a helyzet a kötél általi kivégzés esetében is.
ott van ugyanis a Bitófa,amelyre a kötelet felkötik.

Aztán ott van a kötél,amelyet az elítélt nyakára hurkolnak,majd
felkötik rá. Az illetőt a kötél fojtja meg,mégis azt mondják,hogy
bitófán végezte.
Előzmény: Törölt nick (277)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2009.09.08 0 0 279
Jó, nem imádok keresztet.

Sztem rossz ez az egész érvrendszeretek. Azt mondod, hogy azért győzködöd itten a jónépet, mert pogány szimbóleumot imádnak. És utána jössz azzal, hogy nem is kereszt alakja volt, hanem oszlop. De aki eddig imádta a keresztet, azt hiába győzködöd, annak szent a keresztalakja. Aki nem imádta, azt fölöslegesen győzködöd, hiszen nem azon múlik az üdvössége.
Olyan vehemensen bizonygatjátok a bitófa alakját, mintha valami nagyon fontos lenne.

Asszem, keresek még 99 hülyét, akikkel megegyezünk, hogy sósperec alakja volt, és 100-an már alakíthatunk egyházat is. A sósperec biztosan nem pogány szimbóla, és aki ilyet eszik, azoktól mind tizedet fogunk követelni.

b
Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.08 0 0 278

Aki káromolja Isten az te vagy.........

Előzmény: Leslie07 (274)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.08 0 0 277
Akkor szerinted miért használják az Írások Jézus kivégzőeszközére is ugyanazt a szót, amit a perzsa kivégzőgerendára ??? 
Előzmény: Leslie07 (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!