Keresés

Részletes keresés

tibony Creative Commons License 2014.05.29 0 0 6213

Tisztelt,Forumozok!

 

Hetvegen vallalok munkat,szemetszedestol az epitkezesig mindent.Karpenter,elektrician masenery,panting.cabinet maker,welder etc,

Campbell11 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 6212

Hello,

 

engem komolyan érdekelne.

Június 24-tól 30-ig. 2 felnőtt, 1 gyermek, 1 szobában, 1 dupla ágyon elférünk.

Viszont a facebookon Horváth Alexandrából 4 new york-i  van, így nem tudok írni rá.

 

Megkérdezed, vagy megjelölöd, hogy melyikük Ő.

 

Köszönöm

 

József

Előzmény: Thomas433 (6208)
sensee Creative Commons License 2014.05.26 0 0 6211

https://www.couchsurfing.org/

 

(http://en.wikipedia.org/wiki/CouchSurfing)

Előzmény: lyz09 (6183)
Thomas433 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 6210

megkerdezem!! de facebokon irj a holgyre szandi horvath!!   

vrev Creative Commons License 2014.05.16 0 0 6209

mennyi EGY szemelyre ? szoktam berelni arrafele par napra max egy hetre es nagyon unom a lehuzos hotel arakat arrafele nyuggerkent

Előzmény: Thomas433 (6208)
Thomas433 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 6208

hello! 

hat ha valakit erdekel:  brooklynban boro parkban (fort hamilton subwaynel)   egy ket szobas privat lakasban (nem building) egyik szoba nap/ het re kiado!!  hatalmas nappali hasznalattal ( tv x box internet)  a konyha mindennel.felszerelt (turmixgep, kave fozo stvb stb)   

ha az ember nyaralni jon new yorkban ugysem a hazban szeretne idot tolteni es.sporolas szempontjabol is idealis!!!   coney island 15 perc.  , Manhattan 30 perc , metro 2 perc a lakastol!!    legkondival felszerelt lakas!!   ugyan itt ha kell a reptere kimegyek (autoval) sot meg varos nezes is megoldhato!!   347 785 9889 vagy facebook : horvath alexandra  bovebb info  2 szemely reszere: 60$ /nap 

Mdave89 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 6207

Elindult új New York-i témájú honlapunk. Rajta sok hasznos infó minden oda készülő turistának és ott élő magyarnak. Fogyasszátok örömmel: http://iranynewyork.hu/

mansa Creative Commons License 2014.05.14 0 0 6206

Már több éve a cégnél dolgozik itt Londonban és van neki több étterme Amerikában (New York, Los Angeles),most a  Manhattan-i éttermében lehetne menni, de mi Californiaba szeretnénk. 

egerszegi Creative Commons License 2014.05.13 0 0 6205

Tenyleg olvasd el a kovetsegi oldalakat, ha L1B-vel, specialized workerkent megy oda a ceg tamogatasaval, akkor siman kapsz engedelyt te is, nem kell cehg hogy szponzoraljon, de csak addig dolgozhatsz amig o is, magyarul ha nem all fenn minden korulmeny ami az L-es vizumhoz volt akkor elvileg azonnal el kell hagynia az orszagot, es neked is. (elso kezbol info, mondjuk L1A-val, nem L1B-vel)

 

ha jol tudom ez H1-re is oke, de ennek nezz utana.

 

Ha a ceg felajanlja a z L-et, el kell fogadni, foleg ha hosszu tavra gondolkodtok, ebbol nem tul nehez zoldkartyat csinalni (a ceg tudja igenmyelni). De ez csak akkor mehet ha ugyanaz a ceg foglalkoztatna, magyarul az amerikai ceg angol fiokjaban volt eddig alkalmazott.

Előzmény: mansa (6201)
romesz Creative Commons License 2014.05.10 0 0 6204

A kovetseg es a bevandorlasi hivatal oldalan leirjak a pontos ugyintezest en es a tobbi hozzaszolo csak laikusan tudnank errol irni annak nincs ertelme. Csak a trollok nyamnyognanak rajta. 

Előzmény: mansa (6203)
mansa Creative Commons License 2014.05.10 0 0 6203

Esetleg kifejtened bővebben?  

 

 

romesz Creative Commons License 2014.05.10 0 0 6202

rosszul tudod

Előzmény: mansa (6201)
mansa Creative Commons License 2014.05.10 0 0 6201

Sziasztok, 

 

Én és a feleségem közel 10 éve élünk Londonban és ő head sommelier ként dolgozik Gordon Ramsay éttermében és most lenne lehetősége a Manhattan-i éttermében dolgozni. Csak azt nem tudom hogy tudnánk nekem is vízumot szerezni, mert ha jól tudom USA - ban nem kap automatikusan vízumot a csaladtag. Valakinek esetleg tud valami megoldást erre? Esetleg ha találnék egy céget aki szponzorálna engem is. Én kamion soförkent dolgozok már több mint húsz éve. 

 

 

Zs... Creative Commons License 2014.05.01 0 0 6200
Dehogy akarok, eszem agaban sincs, ott maradni meg plane nem. Szimpla turistakent megyek, csak rossz temahoz kapcsolodva tettem fel a kerdest, sorry ;o) Es koszonom a valaszokat.
Előzmény: sani07 (6198)
sani07 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 6199

Turista vizumot irt, arra irtam, hogy azt at lehet valtani kint masra, vagy ez nem igaz? Hat ha estaval megy, akkor valoban csak a hazassag marad, meg ha talal ceget aki alkalmazza, akkor is mukodik az, hogy hazamegy es otthonrol intezi a mun kavallaloit.

Előzmény: egerszegi (6193)
sani07 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6198

Szarazfoldi hataron nem kell mas, csak utlevel. Viszont ha be akarsz szokni valami erdon keresztul, akkor kesobb hiaba csinalsz akarmit, meg hazassag eseten sem kapsz papirt, mert nem fogjak latni sehol az orszagba valo belepesed, innentol fogva rovid idon belul kipenderitenek onnan.

Előzmény: Zs... (6195)
Maule Creative Commons License 2014.04.30 -1 0 6197

Szerinted?

Előzmény: Zs... (6195)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6196

En nem probaltam, de amit hallottam aszerint az is csak egy rendes hatar, rendes ellenorzessel.

 

Nem igazan vannak kiskapuk..Es oszinten, ha meg lehetseges is hogy csak ugy beteleportalsz, akkor miert jobb? Nem tartozkodsz tul, de ettol meg nincs legalis statuszod...normalis munka nem opcio igy.

 

Ha tenyleg az USA a legnagyobb alom, akkor nezz utana Kanadanak, nehany ev alatt lehet allampolgarsagot szerezni, ugy konnyebb az USA.

Előzmény: Zs... (6195)
Zs... Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6195

Szia,

Azt esetleg tudod hogy ha szárazföldön lépek be az USA-ba Kanadából, akkor ahhoz milyen dokumentum szükséges? Valahol azt hallottam, hogy ahhoz még ESTA sem kell. Ez valóban így van, vagy hülyeség?

Köszi előre is

Előzmény: egerszegi (6194)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6194

Fontos kimaradt, hogy elvileg tenyleg lehet olyat, hogy bead egy petitiont- B1/2 vizummal H1B-re, de ezt meg a legalis tartozkodas alatt kell, es ugye H1B-hez kell az a szponzor ceg. Itt a pontos folyamatot nem neztem meg, a H1B-nel kiemelik hogy csak az otthoni kovetseg koteles processzalni, ugyanakkor azt is irjak, hogy be lehet adni H1B peticiot amig itt vagy.

 

 

Illegalisbol legalisba nem igazan megy...

Előzmény: egerszegi (6193)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6193

Oke, tenyleg legyunk nagyon pontosak. Ha ESTA-val jon valaki, akkor a hazassag az egyetlen (illetve ha leasz gyereke, megvarja hogy nagykoru legyen, akkor lehet meg valami...)

 

Ha turista vizummal jon ki, nem vallalhat munkat, nem megy az, hogy elkezd dolgozni es lepdel felfele:

 

http://travel.state.gov/content/visas/english/visit/visitor.html

 

Az lehetseges, hogy kijon turistanak, talal ceget aki alkalmazna, aztan hazamegy, es az otthoni (! fontos) kovetsegen igenyel egy H1B-t. Ez mondjuk nem mukodik takaritasra es gyerekfeklvigyazasra...

 

 

Előzmény: sani07 (6192)
sani07 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 6192

Ha turista vizummal utazik ki, akkor azt at lehet valtoztatni masik vizumfajtakra. Meg lehet hosszabbitani is, ha epp meg nem jott ossze valami. Vagy rosszul tudom?

Előzmény: egerszegi (6190)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6191

Meg egy dolog a munkarol..azt irod "valahol el kell kezdeni"...illegaliskent, munkavallaloi engedely nelkul az altalad leirtak a csucs, nincs tovabblepes. Egyszeruen nincs jogi mod arra hogy azt mondjak valahol, hogy tudodmit, lepj elobbre, alkalmazunk rendesen. Illetve a hazassagon kivul nincs.

Előzmény: egerszegi (6190)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6190

Sokan, sokszor leirtak itt, de hatha segit rajtad: ugye azt tudod, hogy a hazassagon kivul NEM LETEZIK modszer arra hogy legalis statuszt kapj az USA-ban miutan beutaztal turistakent? tudom hgy furcsan hangzik, de tenyleg LEHETETLEN az, hogy kijossz turistakent, es valaki normalisan, nem feketen alkalmaz. Es ez huszonix evesen lehet hogy nem hangzik rosszul, de miutan rajossz,hogy nem hagyhatod el az orszagot mert ha megteszed nem johetsz vissza, es itt pedig nincs teljes, normalis eleted azert az elegge kemeny tud lenni.

 

Biztos hogy USA? Nem lenne erdemes olyan helyen kezdeni ahol legalabb van remeny legalis eletre? Megtanulni angolul, es ha az USA a nagy alom, akkor esetleg szerezni olyan szaktudast amivel mar ki tud hozni egy ceg? Ennel meg az is kisebb gaz ha tenyleg a vilag tulso vege, Ausztralia vagy Uj-Zeland a cel...

 

Raadasul itt az altalad leirt munkakkal kemenyen dolgozva nem fogsz jobban elni mint otthon..csak a tudat lesz meg hogy nem otthon vagy.

 

Tenyleg jo szandekkal irom ezt, gondold meg, biztos hogy ezt akarod?

 

 

Előzmény: vikka06 (6189)
vikka06 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6189

Egyenlőre turista vízummal megyek, legalábbis úgy néz ki...

Előzmény: Lola99 (6188)
Lola99 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6188

Milyen vizumod van?

Előzmény: Básti Viktória (6187)
Básti Viktória Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6187

Sziasztok!

Szeptemberben készülök New Yorkba költözni! Segítséget szeretnék kérni, hogy hol tudnék itthonról, Magyarországról valami munkát találni, hogy mire kiérek legyen valami ahol el tudom kezdeni a kinti életet! Vendéglátós vagyok, jelenleg is vendéglátásban dolgozok, de szívesen foglalkoznék gyerekekkel, esetleg takarítással, igazából mindegy, valahol el kell kezdeni, csak legyen valami...26 éves vagyok, gyenge angollal, de addig még próbálom ezt fejleszteni!

Ha valaki tudna segíteni kérem írjon!

köszönettel!

Zs... Creative Commons License 2014.04.22 0 0 6185

vagy esetleg itt:

www.airbnb.com

Előzmény: lyz09 (6183)
Lola99 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 6184
Előzmény: lyz09 (6183)
lyz09 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 6183

sziasztok!

 

Három hétre mennénk a Párommal New Yorkba (jun 26-jul18) lakást cserélnék ezen időre.  Budapesten a belvárosban lakom, a kedvelt Ráday utcában. 57 m2-es, felszerelt,  2 szobás, lift nélküli 2. emeleti  lakásom van, csodálatos környezetben. 

 

várom jelentkezéseteket!

hegbet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!