Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.26 0 0 4270

Hát na ja, remélem, tényleg lesz okunk az örömködésre, de miért nincs Fish bátyó honlapján SE feltüntetve a pesti buli?

 

Amúgy vélemények a letölthető Marillion dalról?

Zolcsi Baba Creative Commons License 2008.07.25 0 0 4269
Lédisz end dzsentlömen!

Misztör Derek William Dick in hángöri! :9))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: sziti (4266)
kirky Creative Commons License 2008.07.25 0 0 4268
InteriorLulu Creative Commons License 2008.07.17 0 0 4267

Igen, látom, HRM-hír, de sajnos amit alant írtam, mely honlapokon nincs semmi nyoma a koncertnek, igaz...

Persze nyilván legyen a HRM-nek igaza! :-)

Előzmény: sziti (4266)
sziti Creative Commons License 2008.07.17 0 0 4266
Előzmény: InteriorLulu (4265)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.07.16 0 0 4265

Már bocs, de ez most valami vicc, vagy fotosopp?

Sem a concerto.hu-n, sem az A38 honlapján, sem a skót honlapján nyoma nincs ennek az állítólagos koncertnek...

Előzmény: sziti (4262)
kirky Creative Commons License 2008.07.16 0 0 4264
az új lemezről a részletek nagyon bíztatóak. úgy érzem valami friss , jó lemez lesz ez. a borító elég gyenge. ha nem lesz magyar koncert, az nagy baj!
Markov Creative Commons License 2008.07.16 0 0 4263
HOPPÁ! :-))
De azért a hétvégi Loreley-túrát nem mondom le emiatt (szombat este ott is lesz Fish apó...)
Előzmény: sziti (4262)
sziti Creative Commons License 2008.07.16 0 0 4262
fish
Ata01020304 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 4261

Számomra az Ocean Cloud a Marbles legjobb dala, a Fantastic Place mellett :-)

 

De ha már a 2000 után megjelent albumokat nézzük, szerintem a háromból a legjobb a Marbles, annak ellenére, hogy féltem megvenni, mert hallottam róla rosszakat is. Nagyon kellemes csalódás volt, és magasra tette a lécet. Így utólag a Somewhere Else kicsit megfáradtnak, helyenként unalmasnak tűnik.

 

Visszatérve az Ocean Cloudra, nekem olyan kicsit, mintha (szigorúan csak hangulatilag) a This Strange Engine (a szám) folytatása v. második része lenne.

Előzmény: Zolcsi Baba (4259)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.07.08 0 0 4260

Amennyit látok a borítóból ebben a méretben, nekem így elsőre tetszik.

Előzmény: Ata01020304 (4258)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2008.07.07 0 0 4259
MM: Marillion: Marbles /2004/ -> 07 - Ocean Cloud
Ata01020304 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 4258

Kint vannak már a honlapon a 2008/2009-es turnédátumok, bár szerintem még bővítik. Budapest sajna nincs, Prága vagy München tűnik a legközelebbinek. Jó lenne, ha a Livesound megint el tudná őket hozni, viszont ahogy nézem, sehol sem esünk útba, és nem nagyon van szabadnap. Az a durva, hogy a lengyeleknél háromszor is fellépnek. Grrrr...

Az új album borítójához mit szóltok? Nekem elsőre nem bejövős, de a lényeg úgyis a tartalom lesz.

Lavender Creative Commons License 2008.05.30 0 0 4257
Ha már Quidam, hát az Alone Together egy csoda. Az utóbbi idők legjobb prog-rock albuma számomra, mindjárt az első számot egy hétig non-stop hallgattam :-)
Az előző korszakukat is szeretem, a csaj csodásan énekel és engem ugye még a lengyel nyelv sem zavar, de tudom, hogy az sokakat elriaszt - pedig remek zene.
Ha jönnek, én biztos ott leszek :-)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.05.10 0 0 4256

Három darab fél-fél perces részlet... az első sokat ígérő, de mind a háromból kifejezetten lehet akár még bármi is... :-)

 

Köszi Markov, Quidam-ügyben akkor majd a második korszakra koncentrálok inkább!

Előzmény: Törölt nick (4254)
kozakz Creative Commons License 2008.05.10 0 0 4255
hát igen. a quidam koncert nagy volt 2 éve. jó lenne ha megint jönnének.
Előzmény: Markov (4253)
Markov Creative Commons License 2008.05.09 0 0 4253
Quidam a "kötelező" kategóriába sorolható...
Ha csak most ismerkedsz velük, hallgasd egyből a II. korszakuk anyagait (SurREvival, HalfPLUGGED, Alone Together), mivel várhatóan ezekből csemegéznek a koncerten. Az I. érát én szintén nagyon szeretem énekesnőstül/lengyel nyelvvel együtt - de ebből vajmi kevés várható (amint azt a bp-i botrányosan kevés nézőjű, ám annál nagyobb élményt nyújtó A38-as koncert is igazolta).
Előzmény: InteriorLulu (4251)
Markov Creative Commons License 2008.05.09 0 0 4252
Biztos nem volt véletlen, hogy amikor a rádióműsorba válogattam tavaly év elején, pont a Valerie's Friends-et választottam Gazpacho-illusztrációnak :-))
Előzmény: InteriorLulu (4251)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.05.09 0 0 4251

Számomra igen valószínű hogy maradandó lesz, remélem számodra is. :-)

A Quidamtól egyelőre még egy hangot sem ismerek :-( , előreláthatólag jó egy hónap múlva kerítek sort rájuk. Tegnap óta Isildurs Bane albumokat gyűrök, már most látom hogy a Mind-sorozat lesz tőlük inkább a nyerő...

 

Egy picit javítom magam a Gazpachoval kapcsolatban: a Night marillionos hangzásaiból nem pusztán a Marbles hallható ki, hanem a Brave, az Afraid, a This Strange és az Anorak is, szóval úgy általában nagyon Hogarth-érás.

A negyedik, utolsó előtt dal, a Valerie's  Friends pedig szerintem egy sorba rakható a Splintering Heart-tal és a Kinggel - és ezzel azt hiszem, mindent elmondtam róla...

Előzmény: kayleigh (4250)
kayleigh Creative Commons License 2008.05.08 0 0 4250
Annak idején a Marillion előzenekaraként a Gazpacho teljesen elment mellettem (nagyon vártam már a főműsorszámot). Most Loreleyben meglátjik, maradandóbb lesz-e az élmény. Hozzáteszem, nem lesz könnyű dolguk a Quidam előtt.
Előzmény: InteriorLulu (4249)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.05.08 0 0 4249

Tudom, volt már itt szó párszor a Gazpachoról, a norvég bandáról (a négy évvel ezelőtti Marillion-turnén sokszor ők voltak az előzenekar, illetve KeyConcept és Markov is írt nemrég lelkesen róluk).

 

Én most ismertem meg őket: az utóbbi két-három hétben gyakorlatilag semmi mást nem hallgattam, mint az összesen négy studióalbumukat. :-)
Az első, 2003-as albumon (Bravo) halvány nyomát sem érzem a Marillionnak, sokkal inkább Radiohead, Coldplay, Travis, némileg DM... többségében akusztikus hangzás, jó dallamok, melankólia, de mindenképp progosabb megszólalás mint a nevezettek.
A következő, a 2004-es (When Earth Lets Go) viszont - kedvenc bandánk szempontjából - nagyon érdekes: ugyanúgy májusban jelent meg mint a Marbles, mégis pár dal nagyon jellegzetesen "Marbles-os": Snowman, 117, Substitute for Murder, Dingler's Horses... Persze joggal lehet mondani, mivel a Marbles főképp az Anoraknophobiára építkezik, azt a hangzást fejleszti tovább (a tökélyre, teszem hozzá), a Gazpacho mégiscsak másol, utánoz ha tetszik, az Anorak zenei világát... Na ja, csakhogy ezek a dalok sokkal inkább hajaznak a velük pontosan egyidőben megjelent Marblesra mint az Anorakra. Szerintem egyrészt mert jellemzően megtartják az első album akusztikus gitárjait, márpedig ez a hangzás ugye nem jellemzi az Anorakot, másrészt a mélységük, a drámaiságuk okán is ...
A lényeg mindenesetre, hogy ugyan egyszerre, pontosan négy éve jutott a két banda ugyanarra a hangzásra, de - ahogy én látom - némileg más úton.
A 2005-ös Firebird-öt már valahogy kevésbé érzem marillionosnak, ami nyilván önmagában sem baj, de azért sem, mert az anyag szerintem nagyon jó. Egyenes folytatása az előzőnek, ugyanaz a mélység a dalokban, de gazdagabb a hangszerelése, picit hagsúlyosabb a villanygitár és valahogy progosabb is a megszólalás.

És a tavalyi Night. Tényleg zseniális!
Emellett az album már - leszámítva a több helyütt felbukkanó, fájdalmasan szép, többnyire zongorával kísért hegedűjátékot - olyannyira marillionos, pontosabban a Marbles-ra jellemző hangzású, hogy kimondom, még ha esetleg ellenérzést is szül: szívesebben venném, ha a Somewhere Else helyett Hogarth és a többiek tálalásában ezt az anyagot hallgathatnám... Sokhelyütt megdöbbentően mély, kellően drámai, és minden a helyén van: a hipnotikus ritmusok (á la Supper's Ready, Grendel...), az akusztikus gitárok, a kifejező gitárszólók, a hegedű, a fuvola, az egész álomszerű hangulata... Nagyon üt!
Nem tudom, milyen lesz az őszre beígért Marillion, a dupla Happiness is the Road, de ha már a - közös kiadó okán - a honlapjukon is szerepeltetik a Gazpachot az itt megrendelhető albumaikkal, nagyon remélem, jelent ez legalább egy pici zenei visszahatást is a "tanítványok" részéről...! :-)

kayleigh Creative Commons License 2008.04.28 0 0 4248
Nem a topik, de a saját magam nevém szeretettel üdvözöllek itt. Vannak ám más érdekes topikok is hasonló témában :-)
Előzmény: Pelin (4247)
Pelin Creative Commons License 2008.04.28 0 0 4247
Noháááát!!! Éljen a Marillion! :)
Kár, hogy én csak nemrég fedeztem fel magamnak, pedig több 10 éve vagyok prog-rock nagyjai illetve Genesis rajongó! Hát ki-ki (nem KIKI, mert őt nem szívesen keverem bele) vonja le a magáét. :) Még mielőtt azért hitelemet veszteném, tudtam a zenekarról, tudtam hogy létezik, hogy vannak, és hogy Genesis epigonok (jó tudom, nem, de én úgy tudtam), és valahogy egy csúnya előítélet hatására szándékosan nem ismerkedtem meg velük, Fish-től pedig egyenesen ódzkodtam... ma már az egyik kedvenc "prog-arcom" ám. :) Szóval komolyra fordítva a szót, nagy kedvencem lett a zenekar hála istennek, idestova egy éve kb. őszinte rajongójuk vagyok. Sajnos emiatt lemaradtam a tavalyi koncertről, bár egészen más (Genesis) koncert vonta amúgy is el a figyelmem. Ja és persze a körülötte köztudottan támadt "enyhe" kis kavarodás.
Szóval üdvözletem a topiknak! :)
pobeda Creative Commons License 2008.04.09 0 0 4246
A vh1-on most megy a Top 10 Marillion.
Ripper Creative Commons License 2008.04.08 0 0 4245

Pedig...

Előzmény: tutticuki (4244)
tutticuki Creative Commons License 2008.04.08 0 0 4244
Elég furán hatott rám a minap,amikor a livesound kívánságlistáján korábban szó volt egy esetleges koraőszi budapesti fellépés lehetőségről,és azt a választ kaptam,hogy a zenekar pénzt akar keresni a turnéval,nem csak zenélni. Ezért nem tudtak a management-el megegyezni....Elhiszem,hogy fontos nekik a pénz,de akkor a zene "csak " másodlagos lett ?! Oda az eddigi feeling ? Nem akarom ezt hinni. Még nem .
Markov Creative Commons License 2008.04.02 0 0 4243
Mostanában olyan nagy csönd van kedvenc zenekarunk körül, hogy a topik életbentartása miatt ide is beszúrok egy "önreklámot": 

Ismét eltelt 2 hét, így holnap du. 5-7-ig megint felbukkan az éterben a Vájt fülbevaló! Folytatódik a zenei kalandozás távoli földrajzi tájakon. Mivel az elmúlt adások során keresztülrobogtunk az amerikai kontinensen, most Ausztrália és Afrika kerül terítékre, azaz ottani előadók zenéiből áll össze az adás: lesz egyebek mellett Sebastian Hardie, Aragon, Vanishing Point, The Third Ending, Bakithi Kumalo, Richard Bona, Etienne M'Bappe, Tananas.

Az adás hallgatásahoz bökj ide.

m.illion Creative Commons License 2008.03.25 0 0 4242

Alig titkolt célom volt ez...:)

Most már csak a Camel topikban kell beindítani a Marillion szálat és máris megvan a kapcsolódási pont, ami mellett kardoskodtam...:)

Előzmény: InteriorLulu (4241)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.03.25 0 0 4241

Khmm... bocs, hülye vagyok, persze hogy tudsz a Camel topikról, hisz még reagáltam is ott nemrég a hsz-edre...

De legalább már mindenki tud róla, aki ezt a topikot látogatja. :-)

Előzmény: m.illion (4240)
m.illion Creative Commons License 2008.03.25 0 0 4240

Lehet, hogy a PF-i életmű igencsak felületes ismerete miatt adódik nálam inkább a Camel - Marillion párhuzam. Azért majd igyekszem konkrétumokkal is szolgálni az alapállításom alátámasztásához.

 

Igen, én is felfedeztem a Camel topikot, most épp pezseg... :) 

Előzmény: InteriorLulu (4238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!