Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60245

Csináltam egy heveny számítást.

Szeretném ha válaszolnál rá.

 

Te mit csinálnál a helyemben?


Adott egy asztalos munka.
Felkértek egy komód legyártására.

Semmi extra, lami korpusz. lami fiókelők, 12 es rétegelt fiókok gurizva.

1. kimenni a helyszínre felmérni, ajánlatot adni.
Ez kb 1 óra időtartam.

A méretek: 90 szél. X 120 mag X 50mély
Anyaga laminált forgácslap.
4 fiókkal A fiókelő mérete kb 27cm X90 cm.
A fiók anyaga 12 mm-es rétegelt lemez a fiók belülről kilakkozva 3 rétegben, a két felső fiókban elválasztóelem beépítése
A fiókok hagyományosnak mondható fiókgurival szerelve.

2. Anyagköltség a fiók anyaga nélkül 19.400 ft

3. A fiók 12 es lemez mennyisége kb 1-5 tábla (anyagköltsége kb 11.000 ft+ lakk/hígító kb 1.500 ft)

4. Az anyagbeszerzési idő kb 2,5 óra.

5. A korpusz legyártási munkaideje kb. 6 óra.

6. a fiókok legyártási ideje kb 6 óra (levágás csiszolás 3 réteg lakkozás, összeszerelés, lecsiszolás, gurizás)

7. A késztermék leszállítása (nem nagy távolság, Bp. külvárosi kerületen belüli). ez 2 ember 1 órája (2 óra összesen).


Na akkor adjuk össze:

anyagok:
19.400+11.000+1.500=31.900 ft

Időtényező:
2,5+6+6+2=16,5 óra

Az egészet bevállaltam 52.000 ft-ért. Úgy, hogy lefele "kerekítettem" mivel ez egy "közeli" embernek lesz.

52.000-31,900=20.100 ft ennyi lenne a munkadíj (ez áfa nélküli ár)

Ebből még nyugodtan levonhatunk kb 1.500 ft ot általános segédanyag címén (csavarok szögek kocsihasználat stb...)

18.600ft a nyers maradék...

18.600ft:16,5 órával= 1.1.127 ft az 1 órára eső bevétel.


Amennyiben a te számaiddal számolok akkor kb. 1 órára esően 2.380 ft-al kellene számolnom. Így ez a termék lenne
2.380 X 16,5 óra= 39.285 ft

Ha ezt a 39.285ft munkadíjat+31.900 ft anyagköltséget összeadom akkor a végeredmény= 71,185 ft.

Amennyiben nem lefele kerekítettem volna az eredeti számtant akkor ez let volna részemről kb. 55.000 ft.
A lényeg, hogy ezért az 55.000 ft os árért is körberöhögnek, szinte mindenki az országban, és azt mondják, hogy ilyen lehetetlenül drágán hogy lehet dolgozni.
Amíg a te számtanod szerint ennek a terméknek az árának nem hogy 55.000 ft-nak de egyenesen 71.000 ft nak kellett volna lennie.
Amennyiben én ezt a 71 E kimondanám sok helyen vasvillával kergetnének meg...



Szóval tényleg nem értem, hogy hová fogunk így jutni...
És nem kétlem, hogy a te alapszámaid nem egy elrugaszkodott számok a való megélhetéstől, de a rögvalóság az én számaimban van...

Ez elkeserítő!!!

Előzmény: Törölt nick (60225)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60244

Bocsesz!

 

Igazad van! neki szántam!

 

Csak ez a Villám Will effektus bejátszott...:)

 

 

Előzmény: KömKel (60243)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60243

Szerintem ezt vg hozzászólásához szántad :)

Előzmény: Erzsébeti (60237)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60242

Miért sajnálod a kőművesedtől a nyugdíjat, tb-t, és a nyári nyaralást? Neki nem jár? :-)

Előzmény: dear-bear (60240)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60241

Egy biztos, én nem dolgoznák neked.

 

Te nem vagy alkalmas arra, hogy megfizess egy eredeti Erzsébeti munkát.

 

Te keress egy "jóskapistát".

 

 

Előzmény: dear-bear (60240)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60240

"Elb.....tt világban élünk".

Igen abban! De aki 40 rugót fizet naponta egy kőmüvesnek az egyszerüen egy balek.

Előzmény: Wattocsak (60239)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60239

Elb.. világban élünk.

 

Senkit sem érdekel a referencia, pontosabban nagyon keveseket!

Három építésziroda vezetőjének dolgoztam a saját házán, (hőszivattyú, belső medence) mondván az ő saját embereire ezt nem lehet rábízni. Megelégedésre elkészültek a házak és tovább nem kaptam munkát tőlük, azt a szar munkát (iskolai vizesblokk) az ő emberei is meg tudják csinálni, kár lenne ezzel foglalkoznom. Ez volt szinte szó szerint kettejük véleménye pár évvel a munka után.:-) Pedig nekem csöpögött a nyálam az ilyen vizesblokkok után. Semmi felelősség csak ész nélküli vonalhúzás és számlázás.

Az elmúlt évben adtam egy ajánlatot egy nagyobb házra a megrendelő el sem olvasta az ajánlatom csak a végösszeget (6 milla) és mivel a másik vállalkozó 4-ért vállalta, így ő kapta meg a munkát. Ja hogy az nem tartalmazta a felét sem? Utólag kiderült, de addig én voltam a pasi aki le akarta húzni.

Az elmúlt években három embert kértem meg, hogy hagyja el az irodát de sürgősen. Ebből kettő visszajött és lett egy jó ház belőle.

Előzmény: Erzsébeti (60235)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60238

O.K.

Előzmény: nagy ivó (60230)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60237

Én sem nagyon értem, hogy hogy jöttek ki neked ezek a számok.

 

Én nagyon sokszor futok bele abba, hogy drágállják a munkám (mára az esetek 80-90%ban!!), de hogy hogy nem, mégsem tudok tisztességesen megélni belőle...

Sehogy sem jönnek ki azok a számok rám nézve amit írtál (sajnos).

 

Előzmény: KömKel (60236)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60236

Aki nagyon alacsony áron dolgozik, annál két lehetőség van:

 

1. nagyon szarul dolgozik, és/vagy megbizhatatlan (valamint iszik, lelép az előleggel, stb, stb)

 

2. most kezdi felépiteni magát, és kellenek a referenciák, valamint a tovább ajánlások

 

A kettő aránya kb 95:5%.

 

Aki a feket/szürke zónában dolgozik, azok is jellemzően csak az ÁFÁt engedik el, valamint kb 10-20%-al olcsóbbak a hivatalos mesterektől (a nettóból). Aki a hivatalos árakhoz képest féláron dolgozik, az a fenti két kategória valamelyikébe tartozik.

 

Ennek roppant egyszerű oka van. Mindegyik mester feketézik valamilyen szinten az épitőiparban, de egészen addig nincs bajuk egymással, amig ezt "normál" árakon csinálják. 

Ha megjelenik a piacon egy 500 Ft/m2 áron festő (feketéző) szaki, hamar rászabadulnak a hatóságok, mintegy véletlenül...

 

Elmeséltem már párszor, hogy tavaly belefutottam egy olyan árajánlatba, ahol a vasszerelést 30e Ft/t körüli áron akarták vállalni, a szokásos 100-120e Ft/t helyett, valamint volt jópár nagyon durván kirivó olcsóbb tétel a beárazott költségvetésben. 

Azonnal kiszedtem a komolyan vehető ajánlatok közül, mert ennyiért képtelenség rendes munkát csinálni, hiába jött volna ki (látszólag) jobban a megrendelő a pénztárcájából.

 

De ez mindenhol igy van.

Hivtam tavasszal gyümölcsfát metszeni kertészeket. Három is csak hitegetett, aztán egy hirdetési oldalon találtam egy fickót. Felhivtam, elmondtam neki ugynazt, mint a többinek, és kapásból harmadannyit mondott árban. Mivel nem volt más, jöhetett.

Kiderült, hogy 3 méternél magasabbra ő nem mászik, valamint permetezni is csak addig, amig a földről felér.

Igy aztán megmetszette a fák alját, meg alul körbepermetezte, én meg nem kicsit éreztem hülyén magam. A cseresznyefa 7 méter magas, és elmondtam a telefonban, még azt is megbeszéltük, hogy van létrám hozzá, nem kell hoznia.

Kifizettem, de mondtam neki, hogy ettől azért korrektebb viselkedés nem ártana, mert hamar felkopik az álla... mikor a szomszéd kérdezte, hogy ki volt itt metszeni, természetesen nem ajánlottam tovább.

Boldogan kifizettem volna a rendes árat a metszésért+permetezésért, ha a felkért szakik idetolják a pofájukat.

Előzmény: eekeili (60234)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60235

Úgy mint bármi mást, amit nem ismersz közvetlenül.

 

pl.

Referencia

A mester hozzáállása a munkához-megrendelőhöz-élethez.

De még ilyen lehet az, hogy ápolt-ápolatlan, pontos-pontatlan a találkozón, vagy mennyire kommunikatív pl.

 

Ezek olyan dolgok amiket mindenkinek magának kell "végigcsinálnia". Természetesen még optimális esetben is ott van a buktató, hogy nem sikerült normálisat kiválasztani...

De ez így van másban is... Nézd meg a válásokat.

Előzmény: eekeili (60234)
eekeili Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60234

 " hogy te meg mindenféle jóskapistával fel fogod vállaltatni, és lesz egy szarul megcsinált, "

 

 

 Előre eldönteni ,hogy melyik vállalkozó  a jóskapista és melyik a jó, azt honnan lehet ?

Előzmény: Erzsébeti (60212)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60233

A magyar jövedelmekről írtál? Mert olyan nagy számokat karcoltál oda nettóban, amit én felfogni se tudok.

Magyar mérnök alkalmazottként ritkán keres 4-500e-t.

Kezdem rabszolgának érezni magam, hónapok óta gondolkodok, hogy valami más irányba kellene lépni és függetlennek lenni. Csak az építkezés és a rengeteg munka miatt megreccsentem és vagy 1,5 év eltelt, mire valamennyire összekapartam magamat.

Előzmény: Törölt nick (60225)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60232

Tehát van egy 30x40cm-es vasalt sávalap C10-es betonból, erre került egy 10 cm vastag lemez C16 minőségben. Ebben milyen acélbetét van? átmérő/vastáv egyik irány/vastáv másik irány. (föltéve, hogy a acélbetétek átmérője mindkét irányban azonos). 10cm vastag betont vasalni nem igazán érdemes, mert a dolgozó vastagságból számitható belső erők karja igencsak miniatűr. Vasalni igazából 15 cm-től érdemes. Az átmérő 6-os acélból az csak egy fokkal jobb mint a csirkeháló.

Előzmény: csocsanszkaja (60202)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60231

Pana T-Cap hűt-fűt 9kW, és nem volt semmi kavarás ügyeskedés. Nyáron nem melegszik fel a ház, ha kicsit hűtöm a padlót, nagyon kellemes volt bent. Párom és anyám fázott. Rajtam volt akkor +20kg zsír és nekem melegem volt. :D

Meleg vizet is csinálja, de a tartály az pluszba van, nem gyárit vettem. Drazice 250L 2 hőcserélős tartály van.

Igen, én se preferáltam a falfűtést, mert egyébként is drága mindenféle fűtés és gépészet. Viszont ha padlóba nem tudja rakni, akkor marad a fal. Szerintem mindenki az alacsony előremenőre törekszik aki épít. A kondenzációs kazán is ott hatékony.

Előzmény: Wattocsak (60228)
nagy ivó Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60230

A munka Páty szőlőhegy?

Ha igen, akkor kösz, de kihagyom

Előzmény: dear-bear (60227)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60229

Más is

Előzmény: dear-bear (60227)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60228

Nem tudom milyen hőszivattyúd van, de azt a 1,2 millát nagyon jutányosnak tartom. Melegvíz?

Ha most van egy kazánja nyilván oda kell tenni az újat is, mivel minden oda van csövezve. gáz, fűtés, kémény, víz, melegvíz. A kéményért nem költöztetném máshová, de oly keveset tudunk a házról, hogy kár ezen morfondírozni.

Szerény véleményem szerint a falfűtés csak kínlódásnak jó. A bútorozhatóságot nagyon korlátozza. Mindig megemlítem, hogy gondolják jól át a falfűtést, mert a későbbiekben ez nagyon korlátozza a bútorozhatóságot. Eddig kivétel nélkül mindenkinek elég volt ennyi, hogy kidobja a falfűtést.

Előzmény: Alex7777 (60224)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60227

Nincsenek rigolyáim, pontosan megmondom, hogy mi az amit kérek, de a lehúzást nem szeretem.

Előzmény: C20NE (60211)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60226

- mérnöki/alkotó jellegű melórét pedig az 0,8-1,0 milla körüli havi jövedelem

Nincsenek nagy igényeim és nem tartok igényt ekkora jövedelemre, megelégszem ha az árbevételem lenne ekkora. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (60225)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60225

OFF

 

Nos, több szint van....

 

Ha éves átlagban épp csak eltartod magad (mondjuk havi átlag 200 netto) akkor határeset.

 

Ha ez alatt jön ki akkor érdemes eltűnődni, hogy alkalmazott rabszolgaként nem volna-e jobb...?

Bár a szabadabb életmód sokat megér :-)

 

Ha fölötte jön össze, akkor már csak a jól fizető állás (> 300 netto) lehet alternatíva.

 

Azt gondolom, hogy vállalkozásban a saját tevékenységért, szakterülettől függően, minőségi

- szakmunkáért elvárható a netto 4-500 eFt havi átlagban

- mérnöki/alkotó jellegű melórét pedig az 0,8-1,0 milla körüli havi jövedelem

(alkalmazottként cirka ezeknek a szűk fele kapható meg... fizetés címszó alatt)

 

Plusz alkalmazottanként legalább a fentiek 10%-a ... ha má éccő dolgozhatnak.

 

-----

 

Az árazásnál vállalkozóként tehát törekedni kell a fentiekre.

De, nincs felső határ....

 

Aztán a való világ pedig adja a korlátokat is a konkrét esetekben.

Előzmény: Alex7777 (60213)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60224

Nekem üzembe helyezéssel 1,2M volt a hőszivattyú (9kW). Tetőtérbe kell 2-300e-s kémény? Nem elég ez a gyári fém vacak hozzájuk?

A padlóba bég tehet csöveket, nem csak radiátor van. Előtét, válaszfalat nem csak gipszkartonból lehet csinálni, hanem pl. Ytonggal is, és ott elmegy a falfűtés.

Előzmény: Wattocsak (60223)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60223

valami naplopós módszerrel fűteni, az meg jellemzően nappal süt, muszáj tárolni.

 

Fűtési idényben azért van hideg mert nem süt a nap. Most a nem sütősből fűteni elég érdekes, nagyon keveseknek adatott ez meg és elég speciális épület kell hozzá, tehát én nem forszíroznám. A napkollektor felett eljárt az idő, csak napelemben gondolkodj!

 

Ha van gáz és nem akarsz hűteni, akkor kazánt maradhat, nem olyan nagy költség a gázterv (40) és a kémény (2-300).

Cserébe a hőszivattyú min 2 milla és itt is van tervezés engedélyeztetés "H" agy Geo tarifa engedélyeztetése, és ennek kiépítése. A hőszivattyúhoz meg csak felületfűtést tehetsz. A tetőtérben meg gipsz kartonozni szeretnél oda meg elég macerás a felületfűtés, és drága megoldások vannak

Előzmény: JAMIE222 (60220)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60222

A napelem vonzana inkább, a napkoli csak kíváncsiságból, esetleg.Gyűlnek a dobozok egy sörkolihoz is.

Előzmény: Alex7777 (60221)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60221

Nem túl hatékony szerintem, a vizet melegíteni napkollektorral. Figyeld meg mennyit süt fűtési szezonban a nap. Alig valamit.

Ha gazdasági szempontból nézed és azért csinálod akkor nem éri meg, főleg ha nem magad csinálod.

Ha hobbi, vagy csak szeretnél ilyet, mert jó, és sok pénzed van, akkor az is elfogadható.

Napelemeket nézegettem, de támogatás nélkül és a rezsicsökkentés miatt az se térül meg soha. Persze valaki az önellátásra hajt és ha pl. nincs energia, akkor sincs gondja. :)

Nekem súgtak anno, mondták 4 éve, hogy itt nem lesz támogatás, Paksban gondolkodik a kormány. Úgy is lett, és még jött a rezsicsökkentés is.

 

Előzmény: JAMIE222 (60220)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60220

A szitu az, hogy a földszintes házunkra építenék tetőteret.

Gázom van, kéményt kellene újítani-szerelni, meg gázterv-engedélyt csináltatni, de kerülném ha lehet.

Puffert tennék be, mert 5-6 éves távon szeretnék valami naplopós módszerrel fűteni, az meg jellemzően nappal süt, muszáj tárolni.

 

Előzmény: Alex7777 (60219)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60219

Nem kell feltétlen puffer, nekünk sincs. Padlófűtéses a ház, falfűtés sincs. Nekünk levegős hőszivattyúnk van. Nem tudom mennyi a gázt bevezetni és a kéményt megépíteni, de ha az nem drága egy alacsony energiaigénynél nem olyan vészes.

35C a padlófűtésben a víz, soha nem állítottam magasabb vízhőmérsékletet. Szerintem sokan túlbonyolítják a gépészetet és brutálisan drága dolgokat építenek bele. A hőszivattyú üzembe helyezésénél nagyon sokan akarják lehúzni az embert, 200-250e volt a legtöbb ajánlat munkadíjra. Végül anyagosan 80e-ért csinálta egy márkaszerviz és ebbe benne volt a gyári hőmérő a meleg vizes tartályhoz.

Előzmény: JAMIE222 (60217)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60218

Hőszivattyú inkább.

Minden más ilyen alternativa sok helyet foglal, állandó "etetést" kiván, és árban sem sokkal olcsóbb, ha minden költséget nézünk.

 

Nézz be a Hőszivattyú topicba, ott lehet árakat és tapasztalatokat is találni.

Előzmény: JAMIE222 (60217)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60217

Kazánok esetében mi a meglátásod?

Ha értelmesen megoldható, akkor igyekeznék elkerülni a gáz, vagy vegyes-tüzelésű rendszereket.

Szóba jöhetne pldául komposztkazán, esetleg valami puffertartályra dolgozó hőszivattyú, vagy bármi hasonló.

Előzmény: KömKel (60216)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60216

Pár hónapja volt az csak :)

Igen, megállja. 

Fűtési költségben a rezsicsökkentés azóta bejátszott, tehát fával fűtés már kevesebb megtakaritást hoz a gáz vagy villanyhoz képest.

Előzmény: JAMIE222 (60215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!