Keresés

Részletes keresés

Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60264

Elkezdtem a spalettákat vakolni. Kipróbálom milyen gipszkartonnal. Kezdem érteni miért akarják kartonozni a spalettákat. Nem kell megvárni amíg meghúz, csak felragasztja nagyjából jól legyen és meg nem kell visszamenni javítgatni. Első menetben annyira képlékeny, hogy mai nap le se tudom simítani. Első spaletta oldala nem sikerült derékszögre, de javítható. A második már elég jó lett. Csak nagyon lassú vagyok. :) De majd kitapasztalom és menni fog. Következő hétvégén egyik szobával teljesen végezni szeretnék.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60263

Ha élőben látom, megmondom... :-)

Előzmény: tgwh3 (60260)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60262

OFF

 

Az országos HIVATALOS ÁTLAG is 150 netto körül alakul...

Elég sokan keresnek 300 netto körül-fölött, újabban már alkalmazottként is.

 

Szóval van fizetőképes piac bőven (még vidéken is sok helyen), csak fel kell hozzá nőni... fejben!

 

Manapság már kurva kevés jó szakinak lenni!!!! verseny van.

JÓ MARKETINGESEK kell lenni... és gyorsan kell tudni szállítani a minőséget.

 

Aki azokból akar megélni akik a bóti tömegtermék árhoz nézik a kézműves terméket >> éhen fog dögleni, ennyi.

Ez a pálya már zárva van, lépni kell.

 

Meg kell értetni a vevővel, hogy a minőségi-egyedi-kézműves árunak több az ára.

És el is kell kérni tőle... ez a nyugati világ titka, ezt kell el lesni és csinálni.

 

 

Előzmény: JAMIE222 (60253)
csocsanszkaja Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60261

terasz , veranda kinek mi :)

burkolva is lesz, de először a tető: 2db 10*15 lábon egy 15*20as "mestergerenda, plusz a fal tartja a tetőt.... (valszeg polikarbonát, v trapézlemez)

Előzmény: Töck Jenő (60255)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60260

Off:

Ez szerinted szar minőség? :D

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/s403x403/10270804_645917332129130_2644632055131989399_n.png

 

Előzmény: Törölt nick (60258)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60259

Hááát... amíg nem beteg a zember... hát de... mert amilyen sok adót beszednek, olyan szar az egészségügyi ellátás... ha nem akarsz megdögleni, mész maszekhoz, 10 perc / tíz ezer forintos áron...

Másik gond, hogy megépültek a tipikus 10*10-es kockaházak, már vagy 40-50 éve, és kb. nulla felújítást végeztek el többségükön... Normális állam nem a rezsit csökkentené, hanem a felújításhoz nyújtana támogatásokat...

Előzmény: Töck Jenő (60257)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60258

OFF

 

Aki EGYEDI saját igényei szerinti komódot gyártat, kézműves munkával

a gyárinál STABILABB kivitelben, szebb felület kezeléssel... mert ezt VÁRJA EL!!!!

 

Az fizesse is meg!

Amikor elkezdi az árat összevetni a szar, tömegárú bolti árral 

és húzza a száját a 2,0-3,0X-os ár láttán, akkor onnan menekülni kell.

Illetve, ha látod, hogy fizetőképes és az igénye valódi ... akkor el kell tudni adni neki a fenti TÖBBLETET!!!!!!

 

Ezt a marketing alapállást KELL

- fejben elfogadni, elhinni, bízni benne és erre a polca FELrakni magad  a piacon

   (te még úgy látom nem fogadtad el... nem pozicionáltad ide fel magad)

- aztán megtanulni hozzá a SZÜKSÉGES tárgyalási TECHNIKÁT!

  (a szaktudásod és a gyártási képességed gondolom megvan hozzá...)

 

A pénze ugyanis a legtöbb sopánkodónak simán megvan ám rá....

És jó szívvel ki is fizeti, ha eltudod adni és le is szállítod!!!  fenti érték TÖBBLETET neki.

 

----

 

Jómagam netto 9000 Ft/óraért dolgozok (alatta csak barátoknak) itt vidéken.

Az megrendelői kör és meló eltart, amit a minőségi vevők igényelnek.

 

Jól keresek és nem kell halálra dolgoznom, magam 1000 Ft vagy kevesebb!!! netto órabérért.

Úgy 2004-2005 körül váltottam erre a szemléletre (egy a hajtásból adódó szívzavar után).

Előtte a sok évig az általad is éppen megélt módon erősen hajtottam nem drágán, és mégis szarabbul kerestem...

 

Az átmenet az egyik világból a másikba tudatosan, sokat tanulva (internet!!) is ~2-3 év, nehéz 2-3 év!

De, megéri leszokni az occó-kicithoz munkákról.... és a jól fizető piacra ráépülni.

 

Igen, az általam írt számok sokak számára hihetlennek tűnnek... pedig, csak

- egy magyar középosztálybeli élet jelentenek

- alulról karcolják a Lajtán túli világ alsó-közép osztályát

Pedig szakmailag JOBBAK vagyunk azoknál a labancoknál.... sokkal jobbak!

 

Igen, átengedtem az eleget nem jövedelmező melókat másoknak.

Nem bántam meg... bár nehéz volt az új rendszerbe bekerülni.

Hisz, ez egy naggggggyon kemény, verseny piac, extrém elvárású megrendelőkkel.

 

Cserébe hazi szemmel extrém árat fizetnek sipákolás nélkül.

Amiért profi minőséget kell GYORSAN szállítani... de belefér, mert úgy árazom.

Ők pedig tudják, hogy ennek az az ÁRA és kész.

 

Amúgy elég csak nyitott szemmel járni az utcán és nézni az autókat, házakat, hallgatni a hol nyaraltunk dolgokat.

És látható, hogy a sírás-rívás ellenére elég sokan hozzák ezt a jövedelem szintet valójában :-)

Az egyszerű önfoglalkoztató szakik közül is...

Csak esetleg nem verik nagydobra, sőt panaszkodnak is, ügyesen.

Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60257

A probléma ott van, hogy annak idején (kilencvenes évek eleje, közepe minden valamire való céget eladtak. Most nagyon kevés dolgozó adójából kell fönntartani az államot. Addig amig az ember nem komoly beteg addig sokallja az adót. Nem jó, de azokon kéne számonkérni akik 1990-98-ig voltak hatalmon. 

Előzmény: tgwh3 (60254)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60256

Hát a forgácslap bútor talán kibír annyit. Egyszer kell(ene) megvenni a normális tömörfa minőségi bútort, és kitartana egy életen át. Csak hát egyszer 150 ezer sokaknak több, mint négyszer 50 ezer... meg hát ha nincs miből, akkor nincs miből...

Előzmény: JAMIE222 (60253)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60255

Mégis mi az épités célja, mi lesz belőle, ha elkészül?

Előzmény: csocsanszkaja (60252)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60254

Egy ilyen komódot nagyüzemi körülmények között is 50-70 ezer forintért gyártanak le, fenyőből. Nyílván a tömeggyártás olcsóbb. A röhej ott van, hogy ez az 50-70 ezer forint durván egy fél havi magyar átlagfizetés. Úgy, hogy megtakarítások kb. a béka segge alatt, az adók az egekben, egyszerűen nem jut rá pénz. Ausztriában vígan fölé mehetnél ennek az árnak, és minden gond nélkül megélnél... vagy csak a céget átvinni valamelyik szomszédos országba, már úgy jobban jár az ember. 

Amikor a tiszta haszonnak még a kb. felét be kell fizetni adóba, az azért már enyhén lehúzás...

Még szép, hogy nem fogják megfizetni az emberek, mert egyszerűen nincs miből. Az, hogy egy heti munkára csak munkadíjban kifizeti az átlagpolgár az egy havi fizetését, az nekik már kicsit sok... Hidd el, én is megfizetném, ha lenne miből, és biztosan tudnám, hogy jól dolgozik a mester. Akinek meg lenne rá pénze, az meg spórolni akar...

Előzmény: Erzsébeti (60250)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60253

Pénz hiánya lesz a gond.Nettó 100-120e fizukból nehéz 8-10 évente kigazdálkodni egy bútorcserét.

Előzmény: Erzsébeti (60250)
csocsanszkaja Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60252

így-így

ezt akkor ki is tárgyaltuk, h szar alapra szar lemez került...

csirkehálóval (6os vasháló 15*15)

:)

esetleg konkrét alapozót ajánlani? :)

vagy bemegyek a "festékboltba" és elmagyarázom h mi kell és jót adnak? mire figyeljek esetleg?

Előzmény: Töck Jenő (60232)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60251

Egy kis magyarázat:

 

Vállalkozók: 1, 2, 3, 4, 5 (neveket értelemszerűen kivettem belőle)

A: anyagdij (bruttó), egységenként

D: munkadij (nettó), egységenként

 

Természetesen van rendes összesitő is, de mindenhol a tételenkénti összehasonlitás a lényeg, tehát hogy pl mennyiért falaznak m2-ként, stb.

Ha pl egyik vállalkozónál kirivóan drága az ács/festő/villanyszerelő, akkor azt ki lehet belőle venni, és mást hivni. (amennyiben az ember felvállalja az ezzel járó szervezési macerát)

 

Előzmény: KömKel (60249)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60250

Én nagyon a bőrömön érzem a dolgot mivel szó szerint a megélhetési határra kerültem.

 

Ott tart a dolog, hogy egy 22 éve működő vállalkozásomat kell felszámolnom, és kezdenem kell valamit magammal.

 

Valami itt a rendszerben nagyon, de nagyon el van kurva...

 

sosem felejtem el azt a saját statisztikát amit a kis körömben futtattam végig.

 

Amikor én végeztem az asztalos sulival akkor ilyen számok voltak:

3 osztály végzett kb 28-28 fővel ( 13 osztály indult 32-34 fővel és ekkora volt a lemorzsolódás!!). Ez '83 ban volt.

Az én osztályomból mára 5 ember azaz öt! az aki a szakmában dolgozik csak, a többi a fene tudja hová került.... vannak biztonsági őrök, meg masszőrök meg az isten tudja még mik lettek belőlük...

 

Elkeserítő az, hogy egy ilyen "bibliai" szakma is képes itt elhalni mint ez...

Közben meg hihetetlen módon elhasználódtak a nyílászárók, a bútorzatok szinte förtelmesen gagyik lelakottak az embereknél. Szóval lenne munka, de vagy pénz nincs, vagy az igényszint a béka seggét verdesi, vagy mindkettő...

 

Ehhh... A tököm tele van na...

Előzmény: KömKel (60247)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60249

Egyszerű a megoldás: UGYANAZT a költségvetési kiirást kell kiküldeni a szakiknak, és a 4-5 beérkezett ajánlatot tételenként össze lehet hasonlitani.

 

Itt van egy ilyen:

 

De ehhez az kell, hogy ne kockás papiron árazzák be a dolgokat.

Ehhez a konkrét munkához is érkezett be még két egyösszegű sajtpapiros árajánlat, amik automatikusan kukázva lettek.

Előzmény: ilias (60248)
ilias Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60248
Gondolom azért vannak nagyjából meghatározható munkadíjak, normál körülmények esetén. Pld: vasszerelés, alap betonozása mixeres betonnal, falazás (mondjuk B30), vakolás, koszorúbetonozás, stb.
Tudsz ilyet bruttósítva?
Mondjuk egy 50 m2-es házra vetítve, hogy legyen kiindulási pont.
Csak mert nehezen behatárolható, hogy ki a balek, az aláárazó, a hülyének néző.
Előzmény: KömKel (60243)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60247

Én most használok a telefonon egy Timesheet nevű programot, amibe teljesen jól fel tudtam vezetni a futó projecteket, és "tag"-elni munkafajtánként (engterv, kiviteli, utazás, felmérés, egyeztetés, stb).

 

Rohadt jól kezelhető, és azonnali statisztikákat ad bármilyen válogatásban.

 

Rendesen használva egyszerűen elképesztő számok jönnek ki ráforditott időben egy-egy munkára. Egy hónap után összesitem majd, de már most látom, hogy órabérben a béka segge alatt leszek, holott nem számitok a legolcsóbb épitésznek.

Előzmény: Erzsébeti (60245)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60246

elrontottam a számtant...

 

A rászánt időben nem számoltam bele a felmérés idejét

 

Tehát nem 16.5, hanem 17.5 óra a ráfordított idő.

 

így a pénz sem stimmel.

 

Így csak 1062 ft jut egy belefektetett órába!!!

Előzmény: Erzsébeti (60245)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60245

Csináltam egy heveny számítást.

Szeretném ha válaszolnál rá.

 

Te mit csinálnál a helyemben?


Adott egy asztalos munka.
Felkértek egy komód legyártására.

Semmi extra, lami korpusz. lami fiókelők, 12 es rétegelt fiókok gurizva.

1. kimenni a helyszínre felmérni, ajánlatot adni.
Ez kb 1 óra időtartam.

A méretek: 90 szél. X 120 mag X 50mély
Anyaga laminált forgácslap.
4 fiókkal A fiókelő mérete kb 27cm X90 cm.
A fiók anyaga 12 mm-es rétegelt lemez a fiók belülről kilakkozva 3 rétegben, a két felső fiókban elválasztóelem beépítése
A fiókok hagyományosnak mondható fiókgurival szerelve.

2. Anyagköltség a fiók anyaga nélkül 19.400 ft

3. A fiók 12 es lemez mennyisége kb 1-5 tábla (anyagköltsége kb 11.000 ft+ lakk/hígító kb 1.500 ft)

4. Az anyagbeszerzési idő kb 2,5 óra.

5. A korpusz legyártási munkaideje kb. 6 óra.

6. a fiókok legyártási ideje kb 6 óra (levágás csiszolás 3 réteg lakkozás, összeszerelés, lecsiszolás, gurizás)

7. A késztermék leszállítása (nem nagy távolság, Bp. külvárosi kerületen belüli). ez 2 ember 1 órája (2 óra összesen).


Na akkor adjuk össze:

anyagok:
19.400+11.000+1.500=31.900 ft

Időtényező:
2,5+6+6+2=16,5 óra

Az egészet bevállaltam 52.000 ft-ért. Úgy, hogy lefele "kerekítettem" mivel ez egy "közeli" embernek lesz.

52.000-31,900=20.100 ft ennyi lenne a munkadíj (ez áfa nélküli ár)

Ebből még nyugodtan levonhatunk kb 1.500 ft ot általános segédanyag címén (csavarok szögek kocsihasználat stb...)

18.600ft a nyers maradék...

18.600ft:16,5 órával= 1.1.127 ft az 1 órára eső bevétel.


Amennyiben a te számaiddal számolok akkor kb. 1 órára esően 2.380 ft-al kellene számolnom. Így ez a termék lenne
2.380 X 16,5 óra= 39.285 ft

Ha ezt a 39.285ft munkadíjat+31.900 ft anyagköltséget összeadom akkor a végeredmény= 71,185 ft.

Amennyiben nem lefele kerekítettem volna az eredeti számtant akkor ez let volna részemről kb. 55.000 ft.
A lényeg, hogy ezért az 55.000 ft os árért is körberöhögnek, szinte mindenki az országban, és azt mondják, hogy ilyen lehetetlenül drágán hogy lehet dolgozni.
Amíg a te számtanod szerint ennek a terméknek az árának nem hogy 55.000 ft-nak de egyenesen 71.000 ft nak kellett volna lennie.
Amennyiben én ezt a 71 E kimondanám sok helyen vasvillával kergetnének meg...



Szóval tényleg nem értem, hogy hová fogunk így jutni...
És nem kétlem, hogy a te alapszámaid nem egy elrugaszkodott számok a való megélhetéstől, de a rögvalóság az én számaimban van...

Ez elkeserítő!!!

Előzmény: Törölt nick (60225)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60244

Bocsesz!

 

Igazad van! neki szántam!

 

Csak ez a Villám Will effektus bejátszott...:)

 

 

Előzmény: KömKel (60243)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60243

Szerintem ezt vg hozzászólásához szántad :)

Előzmény: Erzsébeti (60237)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60242

Miért sajnálod a kőművesedtől a nyugdíjat, tb-t, és a nyári nyaralást? Neki nem jár? :-)

Előzmény: dear-bear (60240)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60241

Egy biztos, én nem dolgoznák neked.

 

Te nem vagy alkalmas arra, hogy megfizess egy eredeti Erzsébeti munkát.

 

Te keress egy "jóskapistát".

 

 

Előzmény: dear-bear (60240)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60240

"Elb.....tt világban élünk".

Igen abban! De aki 40 rugót fizet naponta egy kőmüvesnek az egyszerüen egy balek.

Előzmény: Wattocsak (60239)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60239

Elb.. világban élünk.

 

Senkit sem érdekel a referencia, pontosabban nagyon keveseket!

Három építésziroda vezetőjének dolgoztam a saját házán, (hőszivattyú, belső medence) mondván az ő saját embereire ezt nem lehet rábízni. Megelégedésre elkészültek a házak és tovább nem kaptam munkát tőlük, azt a szar munkát (iskolai vizesblokk) az ő emberei is meg tudják csinálni, kár lenne ezzel foglalkoznom. Ez volt szinte szó szerint kettejük véleménye pár évvel a munka után.:-) Pedig nekem csöpögött a nyálam az ilyen vizesblokkok után. Semmi felelősség csak ész nélküli vonalhúzás és számlázás.

Az elmúlt évben adtam egy ajánlatot egy nagyobb házra a megrendelő el sem olvasta az ajánlatom csak a végösszeget (6 milla) és mivel a másik vállalkozó 4-ért vállalta, így ő kapta meg a munkát. Ja hogy az nem tartalmazta a felét sem? Utólag kiderült, de addig én voltam a pasi aki le akarta húzni.

Az elmúlt években három embert kértem meg, hogy hagyja el az irodát de sürgősen. Ebből kettő visszajött és lett egy jó ház belőle.

Előzmény: Erzsébeti (60235)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60238

O.K.

Előzmény: nagy ivó (60230)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60237

Én sem nagyon értem, hogy hogy jöttek ki neked ezek a számok.

 

Én nagyon sokszor futok bele abba, hogy drágállják a munkám (mára az esetek 80-90%ban!!), de hogy hogy nem, mégsem tudok tisztességesen megélni belőle...

Sehogy sem jönnek ki azok a számok rám nézve amit írtál (sajnos).

 

Előzmény: KömKel (60236)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60236

Aki nagyon alacsony áron dolgozik, annál két lehetőség van:

 

1. nagyon szarul dolgozik, és/vagy megbizhatatlan (valamint iszik, lelép az előleggel, stb, stb)

 

2. most kezdi felépiteni magát, és kellenek a referenciák, valamint a tovább ajánlások

 

A kettő aránya kb 95:5%.

 

Aki a feket/szürke zónában dolgozik, azok is jellemzően csak az ÁFÁt engedik el, valamint kb 10-20%-al olcsóbbak a hivatalos mesterektől (a nettóból). Aki a hivatalos árakhoz képest féláron dolgozik, az a fenti két kategória valamelyikébe tartozik.

 

Ennek roppant egyszerű oka van. Mindegyik mester feketézik valamilyen szinten az épitőiparban, de egészen addig nincs bajuk egymással, amig ezt "normál" árakon csinálják. 

Ha megjelenik a piacon egy 500 Ft/m2 áron festő (feketéző) szaki, hamar rászabadulnak a hatóságok, mintegy véletlenül...

 

Elmeséltem már párszor, hogy tavaly belefutottam egy olyan árajánlatba, ahol a vasszerelést 30e Ft/t körüli áron akarták vállalni, a szokásos 100-120e Ft/t helyett, valamint volt jópár nagyon durván kirivó olcsóbb tétel a beárazott költségvetésben. 

Azonnal kiszedtem a komolyan vehető ajánlatok közül, mert ennyiért képtelenség rendes munkát csinálni, hiába jött volna ki (látszólag) jobban a megrendelő a pénztárcájából.

 

De ez mindenhol igy van.

Hivtam tavasszal gyümölcsfát metszeni kertészeket. Három is csak hitegetett, aztán egy hirdetési oldalon találtam egy fickót. Felhivtam, elmondtam neki ugynazt, mint a többinek, és kapásból harmadannyit mondott árban. Mivel nem volt más, jöhetett.

Kiderült, hogy 3 méternél magasabbra ő nem mászik, valamint permetezni is csak addig, amig a földről felér.

Igy aztán megmetszette a fák alját, meg alul körbepermetezte, én meg nem kicsit éreztem hülyén magam. A cseresznyefa 7 méter magas, és elmondtam a telefonban, még azt is megbeszéltük, hogy van létrám hozzá, nem kell hoznia.

Kifizettem, de mondtam neki, hogy ettől azért korrektebb viselkedés nem ártana, mert hamar felkopik az álla... mikor a szomszéd kérdezte, hogy ki volt itt metszeni, természetesen nem ajánlottam tovább.

Boldogan kifizettem volna a rendes árat a metszésért+permetezésért, ha a felkért szakik idetolják a pofájukat.

Előzmény: eekeili (60234)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60235

Úgy mint bármi mást, amit nem ismersz közvetlenül.

 

pl.

Referencia

A mester hozzáállása a munkához-megrendelőhöz-élethez.

De még ilyen lehet az, hogy ápolt-ápolatlan, pontos-pontatlan a találkozón, vagy mennyire kommunikatív pl.

 

Ezek olyan dolgok amiket mindenkinek magának kell "végigcsinálnia". Természetesen még optimális esetben is ott van a buktató, hogy nem sikerült normálisat kiválasztani...

De ez így van másban is... Nézd meg a válásokat.

Előzmény: eekeili (60234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!