Keresés

Részletes keresés

zebra2 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2976
Mit kezdtél volna vele? ;)
Előzmény: Törölt nick (2974)
zebra2 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2975

Na örülj, Vágókám. Valóban sikerült végre megfognod valamivel. Valóban hibásan írtam a decibel szót a sietségben. Remélem ettől most erekciód lesz. Lúzer. Senki sem mondta, hogy tudatlan vagy. Én azt mondtam, hogy ebben a kérdésben szerintem hülyeségeket beszélsz. Ez nagy különbség.

TÉMA RÉSZEMRŐL LEZÁRVA !!! Amíg nem szólsz hozzám. Legyen szép a napod.

Előzmény: Törölt nick (2973)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2974
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2973
Szarok rá. Légy a vendégem erre a beszélgetésre. Én vagyok a hülye, a tudatlan, természetesen arról sincs fogalmam, hogy a bel-t Bell nevétől eltérően egy l-lel írják, meg minden, amit eddig leírtam stb. Majd az utókor eldönti.
Előzmény: zebra2 (2972)
zebra2 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2972

Figyelj, balek! Folyamatosan elbeszélsz mellettem. Azt írtam, és a kezdetektől arról beszélek, hogy az RG58 csillapítása DECIBELLBEN (!!!!) kétszerese az RG213-nak. Melyikünk a hülye akkor?

Egyébként senki sem mondta, hogy nem lehet hozzámszólni. Csak téged kértelek erre, mivel amúgy is csak elbeszélsz mellettem.

Előzmény: Törölt nick (2966)
teknokol Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2971
Rothamel szerint a 90 fokos V dipol talpponti impedanciája kb. 50 ohm. Ezért is csináltam ilyet. :) Amúgy télleg egész jól muzsikál. A dipól szárainak a mérete nem biztos, hogy pontos. 270 centivel kezdtem, és addig csipkedtem egy körömollóval, amig a legjobb SWR ki nem jött. K40-en 1,1 alatt van. Alig lendül ki a műszer.
Előzmény: Törölt nick (2969)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2970

Sziasztok veszekedők!

Elmondok egy egyszerű, de kipróbált módszert az ablakkeret áthidalására. Ezt fa keretnél magam teszteltem le. Fémnél lehet, hogy kicsit hibádzik.

Van ez a lapos sokeres szalagkábel, ami pélsául a PC-k IDE kábele. Ilyen mindenki fiókjában akad. Ez van olyan lapos, hogy simán alá lehet csukni az ablaknak.

A bejövő koax rövidre blankolt (max 1 cm!) végéhez hozzá kell forrasztani ebből a lapos kábelből a minimálisan kellő hosszt. Mégpedig úgy, hogy 3 ér vigye a meleget, 3 ér a földet. Azaz 6 szálat kell lehúzni a szélesből. De! felváltva az egymás mellettiek. Tehát 1 meleg, 1 hideg, 1 meleg, 1 hideg stb. A túlsó végén úgyanígy röviden ráforrasztva a továbbmenő kábel.  

Tudom, ez szimmetrikus felépítésű lesz. De a hullámhosszhoz képest ez a 15-20 cm nem okoz érezhető hibát.

A tudoroknak annyit, hogy ennek a kábelnek 1 érpárja durván 150 Ohm körüli. Ezért 3 van paralell kötve.

Ezt nem én találtam ki, egy német amatőr oldalon láttam. CB-n nem volt mérhető SWR romlás, 2 m-en sem volt 1 dB-nél több.

Ez nem túl elegáns, de jobb mint 15 méter plusz kábel.

Egyébként pl az rg 58-ból is drámai minőségi különbségek vannak. Van 35 Ft-os PC hálóhoz való, az 20-30 mega fölött bizony már hervad. Meg van 200 Ft/m-es Suhner.

De 3-4 méternél csak több gigán van jelentősége. 40 métert meg senki nem visz vékonnyal.

No ennyit a ma esti szabad fejtágítóról.  Sziasztok   Tóni CB722

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2969

Nanana!

Méghogy nincs adás. Nem gyerekcsináló hétfő ez!... 21 órától Gálvölgyi Show!

Gyúrunk vazze?

 

V dipol ügyes! Ilyenkor mi a talpponti impedancia kb? Lusta vagyok elővenni  rothamelt, de ha Technokolnál műkszik, lehet hogy le van kakszi lajos...

teknokol Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2968
No. Én meg feldobtam a szülői ház tetejéte 2db 268 centis sodrott vellanydrótból álló 90 fokos V dipolt, ami egy csokival van összekötve 5 méter RG58U deróttal. A csillapitásról fogalmam sincs, viszont 50 km-en belül simán működik és az SWR is mindenhol 1,4 alatt van. :)
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2967
A tévében 40centis lofutyulo , a rádióban neger zene, az asszony helyett egy baratno, anyós mosogat a konyhaban is és még a kedvenc topikon Beke MgTSz. A kiontott dunnan a hajokkal a Gellert hegy tetejerol kitort antennaval radiozunk:)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2966
Látod, még mindig mondja a hülyeségét, és hozzá sem szabad szólni. 6m hosszon, amiről szó volt, a két kábel közt alig van különbség (80% és 90% a hatásfok - az egyik véletlenül sem a másik fele), és ha annyira rossz a vétel, mint le volt írva, inkább egyéb hiba lehet az oka - csatlakozók, szerelés stb., láthatóan tapasztalatlan embernél meg főleg -, de minden más fontosabb ennél.
Előzmény: teknokol (2964)
zebra2 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2965
És én még azt hittem, nekem van rosz napom. :) Részvétem.
Előzmény: teknokol (2964)
teknokol Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2964

Mi ez itt, Emberek?

 

A tévében lófütty sincs, a rádióban fehérzaj, az asszony menstruál, meglátogatott az anyósom is és még a kedvenc topikomon is csak itt ölitek egymást?! Már csak a Gellért-hegynek kéne kitörni meg a Dunának kiönteni és teljes lenne a kép.

zebra2 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2963
A '213-nak "csak" kevesebb mint a fele. Azért mertem lentebb ajánlani, az '58 kiváltására, csak valaki leteremtett, hogy a két tipusnak ugyanannyi a csillapítása. Én meg ráhagytam akkor még a hülyeséget, mert nem akartam vitát.
Előzmény: modellfiu.hu (2960)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2962
És a bevezetés a szobák közti kanyargást is jelenti. Nálunk pl. csak a lichthofon keresztül lehet behozni, és onnan több fal a szoba. Esély nincs merev kábelt értelmesen behozni.
Előzmény: Törölt nick (2961)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2961
Visszajöttem, de minek. Kérded, egyre udvariasabban:
"Te miről beszélsz? 1 dB/mi? /kisnyúl? Milyen frekin?"
"145MHz-en, ahogy le is írtam."
"- Jó, de /micsoda? Részletezem, mert anélkül nem fogod megint érteni:
Per kiló krumpli? Per zacskó keksz?
"

Ezt a mondatot:
"Pedig hat méter RG58-nak elvileg csak 1dB a csillapítása 145MHz-en, ami nem sok."
pedig én írtam, csak két hozzászólással korábban. Eleve egy 6 méteres darabról volt szó, mindig is arról beszéltem.

A te kedvedért írtam az adatokat lábban (és méterben is!), mert a legtöbb szakirodalomban, és a belinkelt WEB-lapokon, amiket ezek szerint és természetesen nem néztél meg, többnyire lábban vannak az adatok, és nem akartam, hogy emiatt félreértsd, vagy hőzöngj. Hát megtetted az ellenkezője miatt.

Egyébként, kockáztatva, hogy most meg az ellenkezője miatt fogsz b@szogatni, egy kurv@ elektronikai műszerész szakmám van (középiskola), eleinte szervizeltem, aztán nyergeltem át másra, végigjártam sok mindent, úgyhogy leszállhatsz már a magas lóról - eleve poén, ha ennek ellenére mindig egyetemi végzettségűnek nézel, de ezt valószínűleg úgysem érted meg. Az pedig, hogy vékony kábelt visznek be a lakásba, egyáltalán nem nevetséges, és komolyabb körökben is elterjedt, mivel EGY CSOMÓ OLYAN PROFI KÁBEL VAN, AMI FÉLIG VAGY TELJESEN MEREV (már a H100-nak is jó nagy hely kell), VAGYIS EGYÁLTALÁN NEM HAJLÍTHATÓ OLYAN SUGÁRBAN, HOGY BEVEZETHETŐ LEGYEN EGY ÉPÜLETBE. Legalábbis ha eleve nem arra tervezték.
Előzmény: zebra2 (2958)
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2960
Cbnel 40m,pmrnel mar 10m rg58as kabelnek -3db a vesztesege,a felere csokkenti a jelet.Gyakorlatban meg nagyobb a veszteseg :(
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2959
Nyitogatnom kell az ablakot radiozaskor.
Verszivo hegedusok hada zaklat ejszakankent.
Telen valszeg nem.Akkor vagy befagy az ablak es ki sem tudom nyitni vagy -2 fok lesz a szobaban is.Veszek is egy orosz harckocsiradiot es kenem mint egy muszka szoldat.
A CB es a PMR ugyis lefagy(pedig nincs benne Windows oprendszer :) )
zebra2 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2958

"Nos, az RG213 az ablakon kívül van, és valahogy be kellett hozni a szobába, azért van rajta az RG58. Ez a gyakorlati tapasztalat hiánya, hogy ennyit nem tudsz elképzelni."

- Hah! Most megfogtál, agyoniskolázott fórumtársam. Tudod mifelénk parasztfalván van két féle potenciális megrendelő, rádióbeszerelésügyileg.

 

-1, Amikor mondod neki, hogy biza az antennáról a jel, kevés kivételtől eltekintve nemigen kavar be kábel nélkül a lakásba, (ahhoz meg biza fúrni kell) kijelenti: - Na, pedig itt ecsém nem fogsz fúrkálni!

Na én ekkor szoktam összepakolni a kis cuccomat és otthagyni a reménybeli megrendelőt a saját mérhetetlen eszével.

 

-2, Az értelmesebbje már alapból tudja, hogy a vett jelet nem a legyek hordják be. Itt már csak azon szokott a hangsúly lenni, hogy hol legyen a "lik". Azon nem, hogy mekkora.

 

Pitiánerségnek tartom azt, ha már megfúr(at)ja valaki a plafont, vagy az ablakkeretet, azon aggódik, hogy a luk 0.195 vagy 0.41 inch átmérőjű legyen. Bármilyen indokkal tegye is ezt. Direkt inchben adtam meg az értéket, agyoniskolázott barátom. Ugyanis előző hozzászólásaidból úgy látom, neked nyilván az okoz merevedést, ha számításaidat csakis ebben az országban (joggal) nem rendszeresített, angolszász mértékegységekben végezheted. 

 

""Te miről beszélsz? 1 dB/mi? /kisnyúl? Milyen frekin?"
145MHz-en, ahogy le is írtam."

- Jó, de /micsoda? Részletezem, mert anélkül nem fogod megint érteni:

 Per kiló krumpli? Per zacskó keksz? Veszteségnél mifelénk számít az a bizonyos méter nevű mértékegység és az elé írt szám is. Vagyis hány méteren 1 db?

UNDERSTAND ???

 

""Az 1 dB-t méterenként olyan 2 giga körül csillapít ez a kábel. 100 méteren meg legfeljebb RH-n."
Itt valamit elírtál, elnéztél, de nagyon. A frekvencia növekedésével növekszik a csillapítás, de nagyon. Tudom, hogy CB-topik, de abban a hozzászólásban, amire reagáltam, 2m-ről volt szó, 145MHz-ről.
- Már mit néztem/írtam volna el? Ugyan csak saccoltam, és ez "kicsit" mellé ment, de a lényeg az hogy (pontosítva) arról írtam millyen frekvencia kell ahhoz, hogy az RG58, méterenként 1dB-t csillapítson. Ennek pontos értéke (mivel azóta kiszámoltam): 3,7 GigaHertz. Úgyhogy fentebbi mondatod helyesen: itt valamit TE elértettél, de nagyon. Hogy a következő, ezzel kapcsolatos kötekedésednek elejét vegyem: Igen, tudom, hogy ezt a kábelt a gyári specije szerint max. 3 GHz-re tervezték.

Előzmény: Törölt nick (2945)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2957
:-)) (De mondtam, hogy már nem vagyok itt. Most tényleg lemegyek kajáért...)
Előzmény: Törölt nick (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2956
Ezt hívják kitaposott rádiófrekvenciás ösvénynek! ;-)
Előzmény: Törölt nick (2955)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2955
(Nekem az ablakkeret mellett éppen elfér. Még nagyapám mélyítette el az egyik sarkot a százéves Orion rádió antennakábelének.)
Előzmény: modellfiu.hu (2953)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2954
"(ami a kábel beiktatásával jön a képbe, természetesen)" - és ami talán kiküszöbölhető. Visszaértünk az elejére. Drukkolok neked. És kikapcsolok, mostmár tényleg.
Előzmény: Törölt nick (2952)
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2953
Nalam az rg58at sem tudom bevinni a szobaba.Furas nelkul nem lehet megoldani?
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2952
Erre azt tudom mondani, amit már leírtam; a 25m és az 5m esete (nézd csak meg lejjebb, prompt le is lettem zsugorizva). Tehát nekem is van tapasztalatom abban, hogy mennyit számít. Egyébként ez nem csak elmélet, mérd le... Az viszont előfordulhat, hogy tényleg fele akkora összeköttetést tudsz készíteni, de ezzel kezdtem: nemcsak a kábel csillapításán múlik, hanem csomó máson is (ami a kábel beiktatásával jön a képbe, természetesen. Ha nem nézed át elég szigorúan a szempontokat és előzményeket, akkor ez van: vég nélkül pattog a téma a hozzászólások közt.
Előzmény: modellfiu.hu (2951)
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2951
En nem tudom de a valosag es a szabalyok nem mindig ugyanazok.
Pmrnel is csodalkozom hogy 10-15m kabelt ratesznek a radiokra.
Felere csokkenti a hatotavolsagot mar egy rovid szakasz is.
27megan biztosan kevesebbet csillapit,de en ott is torexem a leheto legkisebb vesztesegre.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2950
Tévedsz, ez a baj, hogy ilyenkor mindig egyenlőségjelet tesztek a felek közé. Tessék alaposan olvasni (már ha érdekel, és véleményt írsz). Én nem kakaskodom, csak megpróbáltam szakmai érveket mondani, hogy az RG58 és az RG213 közt egy 6m-es szakaszon, 145MHz-en, 5W-os adónál fél Watt különbség van (80% és 90% a hatásfok), 27MHz-en meg szinte semmi, annyival alacsonyabb frekvencia, így vételi oldalon sem lehet az oka, hogy eltűnik egy máskülönben jól jövő állomás - csak néha elfog az ideg, és nem hagyom magam.
Előzmény: modellfiu.hu (2949)
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2949
Mikor a kiseger minden honapnak mar az elejen kiragja a zsakot es bekovetkezik a magomles beverik egymas orrat es havonta 1x verzik.
Zebra:-Kigyo!
Kriptoman:-Beka!
Ti felveszitek az ilyen aprosagokat?
Igy is van mindannyiunknak eleg baja.
Vagy Cb rádió? fórum téma: Kakasviadal.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2948
Ja, csak kimaradt valami, hátha nem világos: az 1dB-es csillapítás az teljesítményekre vonatkoztatva ( 10*(log P2/P1) ) azt jelenti, hogy 80%-a megmarad a jelnek. Ez egy nagyon jó érték a gyakorlatban...
Előzmény: Törölt nick (2945)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2947

Lesz itt minden! Menstruáció, meg korai magömlés! Mindkettő gyakori vicctéma találkozókon.

Juhhhéjjj! :-DDD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!