Keresés

Részletes keresés

waces Creative Commons License 2007.01.11 0 0 115
Szep korrekt osszevetes. Koszonjuk.
Egy aprocska kitetel. Emlited, hogy alairjuk, hogy "A vevő kijelenti, hogy a műszaki leírást….stb…anyagok típusát ismeri és elfogadta". Mikor a szerzodest kotjuk addigra ezek ismertek lesznek. (Csakugy mint a meretaranyos alaprajz es egyeb, meg hianyzo tarsai)
"Bőven nem elég részletes (pl. milyen fajtájú dolgok kerülnek be – ezt azért lehet tudni, az hogy majd később kiderül, mese). " - nem feltetlenul, mivel ezt gondolom akkor hatarozzak meg amikor elkezdik az epitkezest (en legalabb is igy csinalnam ha epitteto lennek)
"Kiviteli terv módosítási díja az egy dolog – de hogy a konzultációnak is van alkalmankénti díja, az még jobb." - konzultacios dij 100 uj epitesu project eseten 95-nel van.

Egyebkent mivel ez szerzodes_tervezet_ igy szerintem ezen valtoztatasokat nyugodtan bele lehet szovegeztetni. Nem?
Előzmény: Kekvirág72 (112)
Brazsik Creative Commons License 2007.01.11 0 0 114
Szép kommentek :)

Kb hasonló a véleményem...másvalaki?
martindoc Creative Commons License 2007.01.08 0 0 113
Köszi a hozzászólást!
telek_uj
Előzmény: Kekvirág72 (112)


Kekvirág72 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 112

Átnézegettem az itt tapasztaltak alapján egy ügyvéddel a szerződést, ő a következőkre jutott:

Regisztrációs szerződés:
3.4: kamatmentesen jár vissza a reg.díj.
4.1: Vis major egyoldalúan. Azaz ha veled történik ilyen (pl megbénulsz, lerokkansz, Te nem függesztheted fel a szerződést egyoldalúan)
4.5: Társasági alapító okirat tervezet hiányzik (annyiszor beszélünk róla közben)

Műszaki specifikáció:

Bőven nem elég részletes (pl. milyen fajtájú dolgok kerülnek be – ezt azért lehet tudni, az hogy majd később kiderül, mese).
Biztonsági kamerák, recepció? Előzetes költségajánlat már létezhetne bőven, így csak a levegőben lóg. Ki fogja üzemeltetni? Mennyi várható m2-enként?

Kiviteli terv módosítási díja az egy dolog – de hogy a konzultációnak is van alkalmankénti díja, az még jobb.

Előszerződés:

2.2.1: Nem lakás célú helységek is tartoznak majd…. A vevő kijelenti, hogy nincs és nem is lesz kifogása…

Micsodák? Bank vagy diszkó az alagsorban?

2.3 „Alapító Okirat…
Milyen alapító okirat? Másolat?

2.3.1. Ez a módosítás okés, szeretik, de így lehet pl. egy csomó irodát odarakni, vagy diszkót (pl hiányzik olyan rész, hogy „változtathat, de nem a vevőt érintő hátrányos módon”). Azért szertik mert ha valami nem kell el lakásként el lehet adni másként.

2.4.2. !!!!!!!! Nem feltétlen kerül feltüntetésre? Azaz kavalkád lesz a bejegyzésnél?????

3.1.b. Mikor is lenne a végleges adásvételi szerződés?

3.3. „A vevő kijelenti, hogy a műszaki leírást….stb…anyagok típusát ismeri és elfogadta” – ez a csúcs!!! Milyen anyagokat, amikor az a un „műszaki leírásban” nem lettek eldöntve????

6.1.1. A birtokbaadás tervezett időpontja: 18 hónappal a jogerős építési engedély Eladó általi kézhezvételét követően.

Erről hogyan szerzünk mi a vevők tudomást???

6.1.3. Az összes építési idejük 22 hónap….whooow…kártérítés, kötbér addig 0.

6.3. Garancia hol definiált?
A visszafizetendő kamat a jegybanki 2x-ese kellene hogy legyen, mert az Eladó is mindenre annyit tesz késésnél.

6.4.2. Ki a projekt menedzser? „a döntése kötelező és végleges”. Na ez a csúcs!
Elvileg a projekt menedzser ugyan önálló tanácsadó cégtől van, de a cégadatokra kíváncsi lennék. Nem olvastam, hogy deklarálva lenne, hogy ez a cég nem kapcsolt vállalkozás stb. (6.5 – önálló tanácsadó cég ezt még ez nem fedi le!).

6.6.2. Nem tekinthető szerződésszegésnek, ha az eladó …más anyagokat használ fel.
Ez még érhető is lehet, de csak előzetes értesítéssel és beleegyezéssel!

6.7. Ki a kivitelező? Itt már számít, mert a garanciális igényekért itt azt írja, hogy csak vele (kivitelező) szemben lehet fellépni. Azaz ha eltűnne egy-két kivitelező miután „kész” van, akkor nincs kivel szemben garanciális lehetőséged. Nagyszerű-

7. És a vevő nem jogosult elállni? Hiányzik! Nem csak az eladó jogosult elállni. Ezt gondolja mindenki végig mélyebben.

7.2: ÁFA betartás: akár egy év múlva kaphatod vissza a pénzed, ha bukta van!

7.3: Törölni az egészet a szerződésből. És mi van, ha úgy változnak meg a jogszabályok, hogy Téged ellehetetlenítenek? Nem szállhatsz ki?
(extrém példa, de megvilágítja: tegyük fel, új jogszabály lesz, hogy egyedülálló nők nem vehetnek Budán egyedül lakást. Cseszheted.)

8.1: ?????? Törölni! Azaz ezután lemondok ismét….no komment.

8.3: ?????? Törölni! Miért nem lehetett volna saját jogi képviselőm, aki megfogalmazza a dolgokat? Attól még készíthetné az ő ügyvédi irodájuk. Ez nagyon durva!!!
9.1 Vis maior, egyoldalúan szintén. Lásd fenti kommentjeimet.

9.3: az Állandó Választóbíróság kb. ugyanolyan, mint a sima Pesti Központi Kerületi Bíróság, de legalább milliókkal drágább. Marha drága. Neeeee.

9.7. Vevő…….alapító okiratban…stb….teljes körű tájékoztatást kapott.
Mikor, és kitől?

Érdemes összevetni ezt a szerződéstervezetnek nevezett valamit, mert az ügyvéd úr arca nagyot nyúlt, mintha egy botoxos fiatalító kezelésről jött volna.
Azért ez ahhoz drága „játék”, hogy ilyenek előfordulhassanak.





martindoc Creative Commons License 2007.01.08 0 0 111
Ok, köszi! Melyik héten?
Előzmény: Brazsik (110)
Brazsik Creative Commons License 2007.01.04 0 0 110
Összeszedem magam, és privát emailben megírom a héten.
Előzmény: martindoc (109)
martindoc Creative Commons License 2007.01.04 0 0 109

Hol veszel lakást? Jó lenne, ha egy-két szóban megírnád, mi nem tetszett a szerződésben.

Előzmény: Brazsik (108)
Brazsik Creative Commons License 2007.01.03 0 0 108
Sajnos a szerződés nem változott, ahogy tájékoztattak ma, úgyhogy egy másik kedves helyen fogok lakni. Nektek sok szerencsét, kívánom, hogy én tévedjek!!!
Előzmény: Brazsik (105)
pamanka Creative Commons License 2007.01.03 0 0 107

Nagyon Boldog Uj Evet Mindenkinek!!!

Brazsik Creative Commons License 2006.12.25 0 0 106
Bizony, bizony...de még viccesebb volt, hogy a vezérig győzködött, hogy márpedig az jó. Erre küldtem neki egy screenshot-ot, volt is rá hümmögés.
Előzmény: waces (99)
Brazsik Creative Commons License 2006.12.25 0 0 105
No a korrektséghez hozzátartozik, hogy megemlítsem, hogy most már működik a GTC magyar honlapja, és a sasadresort.hu is sokat javult - bár még nem teljes.

Vajon a szerződést is ki fogják kupálni?
csibe74 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 104
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok minden kedves leendő lakónak!
Brazsik Creative Commons License 2006.12.23 0 0 103
Amikor ezt megírtam a vezérigazgatónak, azt a választ kaptam, hogy márpedig működik...ciki...megvan a levél...
Előzmény: martindoc (98)
martindoc Creative Commons License 2006.12.21 0 0 102

Valószínű, hogy a "megszokottnál" több beruházó kerül majd nehéz anyagi helyzetbe 2007-ben, és ennek levét - a kivitelezők mellett - a vásárlók ihatják meg. Így jövőre minden eddiginél körültekintőbben érdemes belevágni az új lakások megvételébe.

 

http://origo.hu/print/20061208lakasvasarlas.html

martindoc Creative Commons License 2006.12.20 0 0 101

Kár hogy nem figyelnek ezekre az apróságokra.

Pedig a referenciájukon olyan remek oldalak találhatók, mint a keceli Vadkacsa csárdának, vagy a fóti Motorbarátok körének honlapjai...

Előzmény: martindoc (100)
martindoc Creative Commons License 2006.12.20 0 0 100

Igen, érdemes lenne belehúzni az oldal fejlesztőinek.

Ennek nem "2008. II. negyedév"-re kellene elkészülni.

 

Ez tényleg "vicces":

http://underdev.k-systems.hu/sasadresort/

 

 

referencia
Előzmény: waces (99)
waces Creative Commons License 2006.12.20 0 0 99
Mondjuk nem ok csinaljak, hanem a webdesigner csapat volt "kicsit" balfek. Az hagyjan, hogy keverednek az angol es magyar oldalak, de pl a lakasok alaprajzai is (az mar csak aprosag, hogy a foglaltsagot meg veletlenul se mutatja jol)

Egyebkent szamomra nevetseges az a fejlesztocsapat akiknel igy is elerhetoek a fejlesztes alatt levo oldalak:

a keszulo oldal:
http://underdev.k-systems.hu/sasad/

ez meg inkabb vicces
http://underdev.k-systems.hu/sasadresort/

Nyilvan ha en lennek a megrendelo mar reges regen mas cegnel dolgoztatnek, de ez nem csak a megrendelot minositi...
Előzmény: martindoc (98)
martindoc Creative Commons License 2006.12.20 0 0 98

Elég gáz, hogy a SR honlapot augusztus óta nem bírják rendesen megcsinálni...html

Kis sávszélességgel be sem lehet lépni, kellemes kis hibaüzenet fogad hetek óta. Azért erre figyelhetnének, ha egy több milliárdos projektet akarnak eladni!

martindoc Creative Commons License 2006.12.18 0 0 97

Ezt a levelet mi is megkaptuk!

Előzmény: csibe74 (95)
Brazsik Creative Commons License 2006.12.18 0 0 96
????
Előzmény: csibe74 (95)
csibe74 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 95

Szia!

Nekünk küldtek egy levelet, kb. 3 hete, hogy a sok vevő miatt 2007.február 15.-ig kell majd megkötni a szerződést. Előtte hívnak időpont egyeztetés céljából.

 

Előzmény: Szamócica (94)
Szamócica Creative Commons License 2006.12.17 0 0 94

Sziasztok,

 

Nekem azt mondták a szerződésről, hogy nagy változtatásokra nem hajlandóak benne, de természetesen KÉRDEZHETEK az ügyvédjüktől, és majd MEGMAGYARÁZZÁK, hogy az miért van úgy ahogy (a kiemelt szavak asszem tükrözik az ő rugalmasságukat). Pedig van benne 1-2 két pont ami nem lesz úgy jó ahogy az előszerződés tervezetében benne van... Szóval felkészülten kell menni az ügyvédjükhöz.

 

Apropó: előszerződés. Nekem októberben azt mondták, hogy várhatóan dec.15 és jan.15 között írjuk alá az előszerződést. Titeket már kerestek? Tudtok pontosabbat?

De tervezem, hogy felhívom a héten a kapcsolattartót, hogy mi a pálya.

 

Támogatnám a sörözés/beülés gondolatát. :-)

Előzmény: Brazsik (77)
Brazsik Creative Commons License 2006.12.14 0 0 93
válaszoltam.
Jó éjt.
Előzmény: csibe74 (92)
csibe74 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 92

Ok. Írtam mailt.

Üdv. egyébként mindenkinek.

Előzmény: Brazsik (91)
Brazsik Creative Commons License 2006.12.14 0 0 91
Javaslom mindenkinek aki itt van, egy közös sörözést, beszélgetést. Email cimem publikus.
Mókaficek01 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 90

Szia Brazsik!

 

 

Örülök, hogy tiszta vizet öntöttünk a pohárba :-) Így szép a világ, hogy a dolgokat normálisan is meg lehet beszélni és attól, mert ellentétes tapasztalatokat szereztünk, még tudunk kulturáltan beszélgetni! Én alapvetően pozitív és optimista alkat vagyok, de mindemellett racionális is, így a dolgok vezérfonalát én is szeretem a kezemben tartani, de nem érzem úgy, hogy jelen beruházás esetében aggodalomra lenne ok!

Említetted, hogy éltél külföldön, így érezheted a különbséget a magyar és külföldi hivatali ügyintézések között, és információim szerint ennek a hivatali "gordiuszi csomó elvágásának" esett áldozatul a Sasad Resort projekt is, ami pusztán átmeneti csúszást eredményezett (ebben erősített meg a Földhivatalban döntésthozó pozícióban lévő barátom is, aki Barát/Barát, így nem akarna nekem rosszat).

Távoztam mára, kellemes estét mindenkienk!

Brazsik Creative Commons License 2006.12.14 0 0 89
Esetleg érdemes lenne leülni egy sör mellett. Bárki, akit érdekel...


Előzmény: waces (79)
Brazsik Creative Commons License 2006.12.14 0 0 88
Szia Mókaficek01,

hidd el nem a sérteget a célom, és annak örülök, hogy kezd kialakulni itt egy valós interakció, amiből egyre-többet megtudunk az egész vállalkozásról, illetve a szereplőkröl. Lent taglaltabb okok miatt már már másképp kell kezelni az egészet, mert sokkal többen olvassák ezt a fórumot, mint gondolnánk, ezért az általam említett tényeket is érdemes sokszor figyelembe venni.

Mindenesetre üdvözlet itt, remélem Te is sok hasznos információhoz jutsz itt, illetve mi is általad!

Előzmény: Mókaficek01 (87)
Mókaficek01 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 87

Szia Brazsik,

 

Én kérek elnézést, hogy kevesled a hozzászólásaim számát, de én azon "kevesek" közé tartozom, akiknek dolgoznia is kell, és nem nézik a feletteseim jó szemmel, ha mondjuk munka helyett a neten lógok!

Viszonylag ritkán szoktam fórumokon írogatni, de ez most különösen olyan téma, amelyben anyagilag is igen érintett vagyok (mint ahogy Ti is vagytok/lesztek) és fontosnak éreztem, hogy ne csak a Ti véleményetek kerüljön közszemlére, hanem az enyém is, még akkor is, ha ellentétes a tapasztalásunk!

Előzmény: Brazsik (72)
waces Creative Commons License 2006.12.14 0 0 86
Koszonom a helyesbitest. Igy igaz. (Ezen szavakkal nem voltam tisztaban :) )
Előzmény: martindoc (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!