Keresés

Részletes keresés

su-30mk Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5230

 

meg egyet is érTek!! :))

Előzmény: su-30mk (5229)
su-30mk Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5229

 

Teljesen egyetérek!

Előzmény: Tarkin kormányzó (5222)
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5228

"orosz AN,"

Ukrán AN :)

 

"Mindenki mennyen oda egy pilótához és mondja meg neki hogy jöjjön vissza 2 év múlva is! :-)"

 

Ez tetszik. Én biztosan megteszem :)

 

A helyzet az, hogy mindig vannak emberek akik nyavalyognak, le kell szarni. Valszeg el sem jönnek mert aki így áll a dologhoz, az nem rajonghat a repülésért.

Hihetetlenül nagy feladat egy ilyen rendezvény megszervezése amiért a szervezők és azok, akik anyagilag lehetővé teszik, komoly tiszteletet érdemelnek. Ezért is tartom hálátlannak dolognak a nyavalygást, pláne annak fényében, hogy rajtuk teljesen kívülálló okok miatt maradhat el egyes gépek vagy kötelékek szereplése.

Szerintem szuper lesz, mint eddig mindig.

 

Érdekes volt az első repülőnap anyukámra tett benyomása. Nyaralásból ejtettük útba Taszárt, így jóanyám kényszerűen részt vett a bemutatót. El is kapta a gépszíly rendesen, azóta Top Gun-t/Aranysast olvas és mindig ottvan az Airshow-kon :)

 

Fürödjön mindenki kerozinillatban! :)

 

m.

Előzmény: us army (5225)
su-30mk Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5227

 

 

Édesjóistenem!!!!! Ez tényleg komoly?? Mig-29 OVT?????? Mindjárt madarat fogok:))))) OLLÉÉÉ OLLÉÉÉÉ

 

Én Su-27-ben bíztam addig míg ki nem derült hogy az biztosan  nem jön, viszont ennek is legalább úgy örülök!!! Emberek ez óriási kuriózum! Komolyan mondom ha ezt megcsinálták a szervezők minden kalapomat leveszem!!!

 

Remélem ez tényleg igaz is! Ja, és ma éjjel azt álmodtam hogy Mig-29 jön orosz részről, hehe:) De hogy az OVT, na ezt álmomban se gondoltam szó szerint! Súlyos, mi?:)

Méghogy fanyalogni ehhez a programhoz? Most egy kicsit utánnajárkálok merre is repkednek ezzel az oroszok, de most hirtelen a MAKS, Fairford, ILA+LeBourget/Farnborough-on kívül nem nagyon jut eszembe semmi...nem sokfelé, csak a legnagyobb repnapokon meg szalonokon.

Egy biztos, hogy nem mindennapi lenne ha tényleg itt repülne Kecskeméten, sőt ez szerintem szenzáció, de teljes mértékben. Már azt se bánom hogy kiderült:)))

Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5226

A gyors hozzáférhetőség szerintem nem pont a hétköznapi értelemben veendő :)

Egyébként az amerikai gépek mindig párban repülnek. Jó példa erre a két Eagle ferihegyi leszállása, holott csak az egyik géppel volt gond.

Előzmény: Captain Thomas (5223)
us army Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5225
Captain Thomas- Telljesen egyet értek veled!
Ha minden itt lenne amit kívánnánk, jó dolog volna, csak mi maradna 2 év múlva, mint meglepetés??? (ez így van!)
Nem azt kell nézni hogy mi lehetett volna, hanem azt ami van. Örülni kell neki! Ott kell lenni, nézni a gépeket, sörözni, beszélgetni a pilótákkal, kapcsolatokat építeni.
Ha tetszik az oroszoknak a fogadtatás, akkor biztosra veszem hogy beírhatják a naptárba a következő kecskeméti airshow-t is! (ez ugyan így volt a törökökkel is.) Kölcsönös tisztelet és eggyüttműködés! és láss csodát már nem is tudom hányszor tették tiszteletüket a törökök nálunk. (ez így lesz az oroszokkal is)

Sajnos szerencsétlen véletlenek sorozata az hogy több mindent nem tudnak elhozni. (az oroszoknál évforduló, olaszoknál pedig airshow)

2 év múlva mire is számíthatunk??? Hát igen.
-1. küszöbön áll egy szállítóhelikopter tender kiírása. (nyugat+kelet mindent bemutat, ha van egy kis eszük.)
-2.küszöbön áll egy szállítórepülőgép beszerzés is. (olaszok C-27-jét tartom esélyesnek.) jöhet még USA C-130, orosz AN, stb.....
És 2 év múlva felállnak az új EU bemutató team-ok is. Typhoon. stb....
NA AKKOR MÉGIS LESZ MIT VÁRNI 2 ÉV MÚLVA IS!
Mindenki mennyen oda egy pilótához és mondja meg neki hogy jöjjön vissza 2 év múlva is! :-)

Szóval a lényeg: A sok HA ez HA az lett volna, nem kell! Mindenkinek vannak álmai ami egyszer teljesül!!!! csak kitartás kell!
(Ha nagyanyámnak kereke lett volna, akkor ő lett volna a villamos.) :-))))


Azért Remélem hogy az oroszok kiszolgáló (szállítógépét) is kirakják a statikra!!!!!!!!
Key-Man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5224
Várom a következő meglepetést..! :)
Captain Thomas Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5223

Nem azér', de Szu-27-nek jobban örülnék!

 

Annak én is örülnék, meg szerintem bárki ezen a fórumon.

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Eleinte sajnáltam, hogy nem lesz pl. Eurofighter, Rafale stb., de láttam, hogy a szervezők igyekeznek egy színvonalas programot összeállítani. Vannak dolgok, amik nem rajtuk múlnak: a Thunderbirds abban az időben a Nigaránál repül majd, az olaszoknak is programjuk van és ha jól emlékszem az oroszok is valami jubileumot ünnepelnek.


Tegyük fel, hogy kivétel nélkül eljönne minden amit kívántunk: akkor két év múlva mi lesz az újdonság? A MiG-29OVT egy kivételes gép és mint előttem is említették, nem sűrűn mutogatják külföldön. Ha kedvező fogadtatásban részesítjük őket és jó benyomásokkal távozik az orosz csapat, legközelebb esetleg nagyobb létszámban képviselik magukat. Talán most elkezdődik valami, mégha "csak" egy MiG-29OVT-vel is :) Ami ráadásul egy teljesen egyedi gép...


Falconfun néha említi írásaiban az ún. "fanyalgókat". Az utóbbi hetek egyik-másik hozzászólását olvasva kezdem megérteni mire gondolhat. Miért nincs ez vagy az, ami van miért van, helyette miért nem jött más stb. Két évente van repülőnap Kecskeméten, ritka esemény ez. Biztos jó lenne egy RIAT-ot megalázó felhozatal, de erre nem sok esélyt látokt. Azt viszont megtehetjük, hogy örülünk annak ami jutott és jól érezzük magunkat azon a hétvégén.

 

***

 

Azért az valahogy tényleg furcsán veszi ki magát, hogy "F-16 dömping" lesz, a statikus sorra meg nincs kiírva egy ilyen gép sem. Ha jól tudom dinamikus bemutatóra két gépnek kéne jönni (1 bemutató + 1 tartalék). Azt nem lehet megcsinálni, hogy a tartalék gépeket a zónához közeli statikus sor elejére állítják? Így meg lehet tekinteni őket, ill. probléma esetén gyorsan hozzáférhetőek.

Előzmény: Hülyesamu (5221)
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5222
azért ez a gép simán kárpótol érte. milyen esély volt rá, hogy valaha is TVC-s gépet lássuk magyar bemutatón? én 0%-ot mondtam volna.
Előzmény: Hülyesamu (5221)
Hülyesamu Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5221
Nem azér', de Szu-27-nek jobban örülnék!
Előzmény: Captain Thomas (5215)
us army Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5220
Na egy kis kedvcsináló: http://www.militaryspot.com/videos/video115.htm

Most néztem meg a '98-as kecskeméti repnap videóját. Hát igen...
USA mániámat ki lehetett elégíteni: C-130,Chinook,F-18,F-16,UH-60
HEnci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5219
Ha ez igaz, akkor kíváncsi vagyok, mit kértek érte az oroszok. Szegény MOL... :))))
Előzmény: Vgyuri (5209)
us army Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5218
A szórólap tartalmát fel tudnád tölteni ide? vagy e-mailban elküldenéd nekem bagidani@freemail.hu
Vgyuri Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5217

Ez nem tutok, nyilvános szórólap a látogatóknak :-)

 

Előzmény: --Reaper-- (5216)
--Reaper-- Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5216
Jó, hogy tudsz titkot tartani!:)
Előzmény: Vgyuri (5209)
Captain Thomas Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5215

Oroszország MiG-29OVT

 

Az igen! Szeretnék gratulálni mindazoknak, akiknek ezt köszönhetjük!

Előzmény: Vgyuri (5209)
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5214
hát ez gatya :) jót röhögtem :)
Előzmény: Key-Man (5208)
us army Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5213
psszt! Hé, titkokat nem közlünk!

Ha küldenek az oroszok kiszolgáló repülőgépet a dinamikus mellé, azt kéretik kitenni statikra!!!
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5212
Jézusom! Ez aztán tényleg nagyot fog szólni!!!!
Előzmény: Vgyuri (5209)
HEnci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5211
Na sebaj, elindítottam most egy 3 szálas nyomozást, ha van eredménye, elküldöm neked emailben (nem bocsátanám meg magamnak soha, ha miattam nem lennének ujjaid és orral kellene írkálnod a fórumba) és még az is lehet, hogy ide is beírom, bár van az az összeg, amiért tudok titkot tartani. :)))
Előzmény: Key-Man (5206)
Key-Man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5210
"zútós" = "zúzós" csak hát sajátosan újítom a magyar nyelvet..:)
Vgyuri Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5209

Megpróbáltam felrakni a programot, de nem megy a képbeszúrás.

 

Elárulom, az van ráírva, hogy

Dinamikus bemutatók

...

Oroszország MiG-29OVT

...

 

Kérdésem, Anettka fog benne űlni? Igazán megérdemelné, mert állitólag felpofozta a Rezsőkéjét, aki erre már régen rászolgált :-)

 

Előzmény: Tarkin kormányzó (5203)
Key-Man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5208
Ha "zútós" lesz, no meg eddig nem sok helyen volt, akkor ez csakis turbó zsiguli lehet szárnyakkal..:)) csakis hanggal: http://videa.hu/main.php?page=play&v=gYrV0771qh8mDjLi :)
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5207
egyszer megnézném az an-225-öt is
Key-Man Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5206
Én is a körmeimet rágom a nagy misztikumok közepette.. Már a 3. ujjpercnél járok, ha teljesen lerágom az ujjam, ti lesztek az oka..:))
Előzmény: Tarkin kormányzó (5203)
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5205
úgy sem fogják elmondani és ez így jó :) Gondoltam még Mig-25/31-re is. Azt sem mutogatták sok helyen!
Előzmény: HEnci (5204)
HEnci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5204
De bakker tényleg, az emberek 50% itt már tudja, csak nem akarja elmondani (ők honnan tudják?), a másik 50%-ot meg 'ssza az ideg (engem is), hogy mi lehet az és miért nem lehet elmondani.. :(
Előzmény: Tarkin kormányzó (5203)
Tarkin kormányzó Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5203
***sszétek már meg, hát itt mindenki tudja mi lesz rajtam kívül? :))
Előzmény: --Reaper-- (5202)
--Reaper-- Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5202
Hát annyit mondok, hogy zúzós lesz a meglepi:) Nem olyan sok külföldi repnapra vitték el Ivánék eddig...
falconfun Creative Commons License 2007.07.31 0 0 5201
Mit lehet tudni Plovdivról? A dolog jónak ígérkezik legalább két szempontból. Egyrészt náluk éppen tender van, így a cégek elküldik a gyári berepülő pilótáikat is, másrészt "élő" 21-est, 23-ast már nagyon kevés helyen lehet látni, ráadásul ők még repülik a Sz-22-est és 25-öst is. Gondolkodom, hogy érdemes lenne elmenni a szokott buszos csapattal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!