Keresés

Részletes keresés

Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27703

Ott a feladat (27505)-ben

Nincs mit hozzátenni.

Aki érti a specrel alapjait, abból meg tudja csinálni.

 

 

Gézoo Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27702

 

   Na akkor ne rizsálj !  Írjad, hogy mi szerint legyen az asszimetria ???

Előzmény: Dubois (27701)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27701

Gyerünk, számok, ábrák.

 

A feladat világos, minden más rizsa.

 

Előzmény: Gézoo (27700)
Gézoo Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27700

 

   Szerintem vagy a betűket vagy az azokkal leírt szavaimat nem ismered..

 

  A specrel szerint tökéletesen inverz szimmetrikus az iker tagok mozgása,

így az ideje is.. 

 

   Ha csak nem tudsz olyat idézni ami alapján ez másként lenne..

 

  Rajta! Várom az idézetet a foorrás megjelölésével, és máris kiszámítom úgy is..

 

 

Előzmény: Dubois (27698)
NevemTeve Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27699
Azt kérdezted (gondolom én), hogy mit lát a földi megfigyelő a távoli űrhajó óráján. Erre válaszoltam: a földi megfigyelő szerint az űrhajó tíz év alatt jut el nyolc fényév távolságba, tehát az indulás után 18 év után látják a földön az éppen megérkező (és visszaforduló) űrhajót.
Előzmény: Törölt nick (27697)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27698

Mutasd be, hogy ki tudod rendesen számolni az egyszerű ikerparadoxont a specrel szerint a három inerciarendszerben (lásd 27505).

 

Gyerünk, számok, ábrák.

 

(Szerintem nem tudod kiszámolni.)

 

 

Előzmény: Gézoo (27695)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27697
Na akkor nézzük: ha az űrhajó 20 évig van távol, akkor szerintem 10 évig távolodik, 10 évig pedig közeledik. Hogy jön ki ebből a 18 év, 2 év párosítás??? Honnan kevered bele ezt az aszimmetriát???
Előzmény: NevemTeve (27694)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27696
Na hát ez már tényleg több a soknál! Ott áll egymás mellett a visszafelé haladó űrhajón két ember, az egyik eredetileg is ott volt, a másik a távolodó űrhajóról átszállt ikertag. És a földi órán MÁS-MÁS értéket látnak?????!!!!!! És azt állítod, hogy ez a két egymás mellett, egymáshoz képest nyugalomban lévő megfigyelő eltérő koordinátarendszerekben van???? Hát meddig vagy még képes elmenni ezért a skizofréniás elméletért? Képes vagy minden emberi logikát feladni csak azért, hogy elkerüld a beismerést, hogy ez az elmélet HIBÁS!
Előzmény: mmormota (27651)
Gézoo Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27695

Szia!

 

  Gratulálok!  Újabb szöveg, a válasz helyett..

 

  Mert ugye te sem vetted komolyan Mmormota hibás válaszát a szimmetria

elvetéséről, amikor azzal magyarázta az asszimetriát, hogy ha egy 4D-s Minkowszki

térben ábrázoljuk az iker mindkét tagjának mozgását, akkor

 

 " lám-lám az egyikük a háromszög egy oldalát, míg a másikuk a háromszög két oldalát futja be.. ami pediglen asszimetrikus" (lényeget és nem a szavakat idéztem)

 

  Pedig ez a magyarázat többszörösen hibás..  Nem csak azért mert a térbeli

háromszög két oldalhosszának összege egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb

mint a harmadik oldal hossza...

   Hanem azért mert az ábrázolásnál is inverz a két iker-tag ívjeinek hossza.

 

   Vagyis, hogy Te is megértsd:

 

   A korrektség kedvéért olyan harmadik rendszerben vesszük fel az íveket, amelyben mindkét ikertag egyforma sebességgel halad, akkor a szimmetria továbbra is fennáll..  Vagyis nem döntehető el, hogy melyiküknek kellene a másikhoz képest idősebbnek lennie..

 

   Mmormotán nem csodálkozom. Hiszen tudásának határa a specrel szegélyénél tart..  Már látja az összefüggéseket, de képtelen következetesen végigvinni a

 (gondolat) kisérleti levezetéseket.. és ezzel magasan feletted áll..

 

 

Előzmény: Dubois (27680)
NevemTeve Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27694
A földi megfigyelő szerint húsz évig volt távol az űrhajó. Ebből 18 évig 1/3 sebességgel látszik járni az űrhajó órája (relativisztikus Doppler), két évig viszont háromszoros sebességgel (ez a felgyorsulás akkor következik be, amikor az űrhajó órája 6 évet mutat, a földön pedig 18 év telt el).

Most jön a magas matematika: 18*1/3 + 2*3 = 6 + 6 = 12.
Előzmény: Törölt nick (27686)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27693
Akkor már csak arra kell válaszolnod, hogyan mutathat a földi óra mégis többet a megérkezéskor?
Előzmény: Dubois (27691)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27692
Köszönöm a kiigazítást! Teljesen igazad van. Az viszont érdekelne, hogy mit lehet még tudni a határsebesség jelleg és az inerciarendszerekben való állandóság kapcsolatáról. Végülis a sebességösszeadási képlet a Lorentz transzformációból vezethető le, ebből pedig következik a határsebesség jelleg. A Lorentz transzformáció meg a fénysebesség állandóság következménye. Valahol mégis összefüggenek ezek, vagy rosszul látom?
Előzmény: Callie (27652)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27691

Te nem fogtad fel, hogy NevemTeve csak azt írta le, hogy a forduláskor az utazó a foldi órát távolról nézve nem lát ugrást az óra állásában.

Előzmény: Törölt nick (27686)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27690
Ja, és egyeztess a többi relativistával! Úgy látszik még ebben az egyszerű kérdésben sem tudtok egy álláspontot képviselni. Milyen elmélet az, aminek a hívei nem azonos véleményen vannak?
Előzmény: NevemTeve (27660)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27689
Kedves ciprian!

Én azért továbbra is örülnék neki, ha néha írnál a kontrakcióról, illetve annak nemlétéről. Számomra ez egy megvilágosító és érdekes téma, szeretnék ebben tisztábban látni. Esetleg néhány link, vagy egyéb forrás jól jönne.
Előzmény: cíprian (27658)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27688
Ennyire telik? Mi kellene ahhoz, hogy gondolkozz. Ajánlom az előző válaszomat elolvasásra. Tedd félre a cinizmusodat, az elkötelezettségedet, és gondolkozz el végre azon, amit írtam. Hol van az aszimmetria NT érvelésében? Sehol...
Előzmény: Yorg365 (27661)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27687

Hasonló:

 

1. A specrel hülyeség

2. Einstein a nála jobb elődeitől lopta

3. És különben is Mileva találta ki

Előzmény: pint (27685)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27686
Gratulálok! Most számold ki ugyanezt a földi megfigyelő szemszögéből, és rájöhetsz, hogy SEMMIT sem fogtál fel abból, amit eddig magyaráztam. Az amiről te írsz ugyanis TELJESEN SZIMMETRIKUS. Ez alapján egyforma idős lesz a két ikertag. Vagyis megcáfoltad a spec. rel. ikerparadoxonra vonatkozó állításait. Újfent gratulálok! Ráadásul komolyan azt hiszed, beveszek egy ilyen magyarázatot. Ez meg rosszul esik, de már sajnos hozzá kellett szoknom.
Előzmény: NevemTeve (27660)
pint Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27685
ennél is súlyosabb a helyzet, ő ugyanis a GPS órák viselkedésében a DVAG elmélet bizonyítékát látja, egyidejűleg az összes többi érvelésével. ismét ide kívánkozik a régi sztori, mikor is megvádoltak valakit, hogy lyukasan adta vissza a kölcsönkért üstöt, amire ő így védekezett:

1. épen adtam vissza
2. már lyukasan kaptam
3. nem is kértem kölcsön
Előzmény: Simply Red (27683)
gyremete Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27684

Hihetetlen, hogy mik vannak! Nem kitalált történet ez?

 

Mindenesetre szabad a pálya iszugyi, astrojan, magnum56, holden, stb előtt : ha nem hiszünk nekik, forduljanak bírósághoz! :-))

 

 

Előzmény: Dr.Feelgood (27676)
Simply Red Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27683

Be ne dőlj ennek egy pillanatra sem.

 

Nem állt szándékomban:-)

Úgy látszik, félreérthetően fogalmaztam; arra szerettem volna rámutatni, hogy Astrojan végülis magának az - évek óta folyamatosan tartó - elvégzett kísérlet tényét szeretné tagadni. Erre mondtam, hogy ennyi erővel már magunkak a GPS műholdaknak a létét is tagadhatná. És az egyszerűbb is lenne, lehetne a szokásos összeesküvési elmélettel jönni, amivel a holdraszállást, vagy akár a Föld gömbölyűségét szokták tagadni. Így azonban nehezebb dolga van, mert most egy pozitív állítása van (az, hogy az órákat a Földről irányítják), ezt az állítást viszont csak egy hiteles forrás felmutatásával tudná alátámasztani.

 

Egyébként amit ő állít, az sem a cáfolata a relativitáselméletnek. Cáfolat egy negatív eredményű kísérlet lenne, de ő most nem egy ilyen kísérletet próbál kreálni, hanem egy pozitív eredményű kísérlet el nem végzett voltát állítja. Ráadásul nem is látja a különbséeget a két dolog között.

Előzmény: Dubois (27682)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27682

"mert ugyanattól a masterclock-tól kapják a szinkronjelet."

 

Be ne dőlj ennek egy pillanatra sem. Ez csak Astrojan blöffje.

Hozzá sem nyúlnak a földről a fellőtt órákhoz. Semmit sem állítanak át bennük a fellövés után.

 

A mmormota által említett, tökéletlenségből fakadó korrekciókat nem magukon az órákon végzik el, hanem egy adatfileban adják meg,  amit a vevőkészülékek letöltenek és úgy veszik figyelembe.

 

Előzmény: Simply Red (27681)
Simply Red Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27681

Ha nem hozod le a GPS-t akkor is tudhatod, hogy a valóságban egyformák lesznek, mert ugyanattól a masterclock-tól kapják a szinkronjelet.

 

Magyarul, mégiscsak azt állítod, hogy nincsenek is önálló órák a GPS-holdakon. Vagyis nem azért maradnak szinkronban a földi órákkal, mert a frekvenciájukat a szabványos 10.23 MHz helyett 10.22999999543 MHz-re állítják, hanem azért, mert nincs is bennük óra, csak rádióvevő, amely a földi órák jeleit veszi.

 

Nem lenne egyszerűbb mindjárt azt állítani, hogy nincsenek is GPS műholdak?

 

Előzmény: Astrojan (27675)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27680

Eltelt pár nap az igen egyszerű feladat kitűzése óta. Lásd (27505).

 

Nézzük a "cáfolókat":

 

Teodor, Astrojan, Gezoo terített betlit mondott.

 

Magnum56 úgy tett, mintha meg akarná csinálni, de aztán nem adott be semmit.

 

Holden nem reagált.

 

Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27679

" És hidd el a legcsekélyebb mértékben sem érdekel a feladatod"

 

:)))))

Nem lep meg, hogy elmenekülsz előle.

Biztos voltam benne, hogy nem tudod megcsinálni a legegyszerűbb ikerparadoxon SR megoldását.

Előzmény: Astrojan (27639)
Dubois Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27678

"Epikurosz kedveskedett az Sg.hu -n: Kedves Astrojan!

Te vagy őrült vagy, vagy okos. :-)"

 

 

Mi már a megoldást is tudjuk. :))

Előzmény: Astrojan (27675)
mmormota Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27677

A fenti órába bele kellett építeni egy korrekciós értéket. Ezzel a korrekcióval marad szinkronban a földi órával, amiben nincs ilyen korrekció. Tényleg nem érted ezt?

 

Ezzel a korrekciós megoldással maradt szinkronban a földi órával, különben összeszedett volna több mint egy tized másodpercet az évek alatt.  

Előzmény: Astrojan (27675)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27676
Találtam egy igazi kincset, bocsánat, ha off.
Mr. Rout az ausztrál legfelsőbb bíróság előtt.
Mr. Routhoz képest mindenki kispályás itt.
Astrojan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27675

Figyelj Gergo, még egyszer, próbáld meg SR gondolkodását követni, Ő már jó úton jár.

 

Ha van fent egy keringő GPS óra ami szigorúan kötött a földi mem órához,

és van lent egy sohasem keringő GPS óra ami pontosan ugyanúgy kötött ugyanahhoz a mem órához, akkor drága matematikusom

 

a két GPS óra között mi lesz a különbség ???

 

segítek kicsit: semmi.

 

Azon kívül, hogy a keringő óra járása a földről másképpen, méghozzá pontosan az UTC nek megfelelően látszik. Ha nem hozod le a GPS-t akkor is tudhatod, hogy a valóságban egyformák lesznek, mert ugyanattól a masterclock-tól kapják a szinkronjelet.

 

Az idődilatáció látszólagos, az iker visszatér és ugyanolyan idős lesz mint a földi testvére.

 

A relativitáselmélet ostoba állításai ezennel kisérlet nélkül is megdőltek.

 

Ezért kell lehozni egy 20 éves GPS -t.

 

 

Epikurosz kedveskedett az Sg.hu -n: Kedves Astrojan!


Te vagy őrült vagy, vagy okos. :-)

 

Hmm, Kösz.

 

Előzmény: Gergo73 (27673)
Gergo73 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 27674
Kedves SR, azt azért nem fogod fel, hogy most döntötted meg a relativitáselméletet?

Félreérted. Ő csupán arra utalt, hogy ha a fenti óra nem is óra lenne, hanem csak tükör, akkor nem lenne értelme lehozni és összehasonlítani a lenti órával, mert a tükör csak tükrözni tud. De ezt a vitaszálat elvarrhatjátok, mert azt te magad is mondtad, hogy a fenti óra nem tükör, hanem önállóan működő szerkezet. Mi csak azt próbáljuk már jó régóta elmagyarázni neked, hogy nem kell lehozni azt a szerkezetet, hogy kiderítsük, másként jár ott fent, mintha lent maradt volna. Persze kicsit zavaró, hogy a fenti szerkezettel nem tudunk végtelenül gyorsan kommunikálni (tehát a kérdéseink és a válaszaink kicsiny késéssel érnek oda meg vissza), és az is kicsit zavaró, hogy a Földről időre időre picit korrigálják a fenti szerkezetet a pontosabb működés érdekében, de az így felgyülemlett hibák (zavaró tényezők) összhatását rutinszerűen felülről lehet becsülni, mint bármilyen más mérés hibabecslése esetében. Kétségkívül a közvetlen összehasonlítás lenne a legmeggyőzőbb, de ennél már sokkal kevesebb is elegendő a meggyőzéshez, csak végig kéne gondolnod.
Előzmény: Astrojan (27672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!