Keresés

Részletes keresés

KörKirály Creative Commons License 2005.10.25 0 0 3095

Erről jut eszembe, CB-n is lehetne QSO partyt csinálni a HARC-osok ill. fórumozók

körében, már csak egy megfelelő időpontot és frekit kéne egyeztetni. Lánc QSO jelleggel lehetne csinálni, így a közelebbi állomások forwardolhatnának a távolabbiaknak és kevesebb lenne az egymásra nyomkodás... és fény derülne arra is h. ki kikkel tud direktben forgalmazni ! Tulajdonképpen ez egy "össznépi rádiópróba lenne" :)))

 

Üdv! 109HA001 Balázs

Előzmény: zebra2 (3094)
zebra2 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3094

Szia!

 

"De lehetne egy Tropo-Magyarország DX csati is. 26.555 SSB esetleg?"

 

- Hosszú éveken át volt ilyen csatorna. 26,505 vagyis aa40 5-6 éve még komoly élet volt rajta.

Előzmény: silvius (3088)
zebra2 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3093

Szia!

Békésben melyik részen? Ha nem titok. Hátha össze tudunk terjedni. ;)

Előzmény: enjoe (3084)
silvius Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3092

Tuttikának nevezte magát, egy szigetmonostori kolléga is hallotta!

Azt mondta épp egy drótantennát próbál. Kicsit zavartnak tűnt, remélem nem füllentett, inkább azon lepődött, szeppent meg, hogy ekkorát szól a cucc.

Ismerős a név alapján?

Előzmény: Skodri84 (3090)
shake_ Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3091
Hát az igaz hogy nincs má túl sok bezélgetős csati, ami meg van azok is fogynak. Monjuk a 27,295öre (FM) nem panaszkodhatok ott még komolyan van élet. Észak Bp régió illetve pilis-börzsöny-dunkakanyar stb szóval észak közép. Jah nem tudom mit tudtok róla de a Puskásban lesz börze Vasárnap (okt 30.) Mi leszünk egy páran ott...én tuti megyek mert akarok nézni 120as mágnes talpat.
Ha jön valaki akkor hozzon mobilt. Hozok én is egy President Grantot autóban ha meg kiszálok akkor nálam lesz az Albrechtem kézinek a fenti frekire hangolva...szvsz meg fogtok találni :)

Üdv
Egér
Előzmény: silvius (3088)
Skodri84 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3090
Ki volt az a miskolci stabil, aki odáig szólt????
Előzmény: silvius (3081)
Skodri84 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3089

Ott csak ne nagyon, mert a Stalik nem tudják! :)

Előzmény: silvius (3088)
silvius Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3088

Földfelszini DX-eket létesíteni a maradék CB-s csapattal valóban nehéz. Nincs már számos beszélgetős kör szerte az országban, csak az elvetemültek, azaz mi :-)

Mi pedig ezer félék vagyunk. Igenis sok ember ráugrik még a DX-re, de a beszélgetős csatikon "brékózni" már valóban nem célravezető. Ha fogadnak is kellemetlen zavarni.

 

Ha felmész a hegyre, kiálts a felső 40-en egy nagyot, de nagyon rövidet:

"X vagyok az Y hegyről, DX-et keresek a 35-ös csatornán forgalmazok. Köszönöm."
Áttekersz a 35-re, vagy 34-re, amelyik csak szabad és ott ismét behívsz.

Én ezt csináltam Mogyoródon, komolyan sorban áltak az emberek és péntek volt!
Akit érdekelt, jött velem, akit meg nem, azt nem zavartam.

De érdemes a (felső 12 SSB) 27.555-ön is bekiabálni, ha nincs terjedés, hiszen a legelvetemültebb HARC-osok itt hegyezik a füleiket szinte minden megyében.

De lehetne egy Tropo-Magyarország DX csati is. 26.555 SSB esetleg?

Előzmény: 115 Gábor (3085)
krokko_ Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3087
Kösz!

Most hajtom,nagy bánatomra eme pdf-ek hiányoznak.....
Papirosból sincs meg,csak 1-2.
De meglesz ! o_O
Előzmény: enjoe (3086)
enjoe Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3086

Hello Krokko,

 

"Egylőször is kellene valami kissebb antennaterv,vagy rajz,mint pl
a dagger 2000,hordozható kellene."

 

1980-as Rádiótechnika évkönyvben 1,5m-es üvegszálas pálcára tekercselt antenna 27MHZ-re.

 

"Ezenfelül kellene SWR mérő rajz ,vagy magyarázat,hogy
röviditenétek a lamdát benne? Gondolom,nincs benne 2.75m koax tápvonal;)"

 

1989-es RT évkönyv SWR mérő leírása, ferritmagos iránycsatolóval - jól működik:)

 

üdv 109HA975 Józsi

Előzmény: krokko_ (3074)
115 Gábor Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3085
Üdv mindenkinek!
Tegnap délután-este kitelepültünk a szabihegyre.
A cb-n nagy tömeg volt. Gyors riportot mindenki kapot de sajna egymást taposták az emberek. nem tudni miért de a jó öreg bréko már nem sokat ér. Ha hallanak sem válaszolnak és van pár szájmenős ember aki 20percig beszél folyamatosan...
A kamionosok meg csak beordítanak infóért....
évről évre nehezebb jót dx-elni...
Sajnálom, hogy így alakult.
PMR-en is rossz volt a helyzet. zaj, nyomkodás....
Amatőrsáv meg kong... Ha van valaki, az 10percig beszél és nem hagy szünetet....
Bocsi a sok negativumért de ezt tapasztaltam tegnap....
Térerő veletek :)
enjoe Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3084

Szia Balázs, Sziasztok,

 

Egy gratula a "Rezi logokhoz"! A tavasszal még sikeres QSO-t csináltunk, de azóta otthagytam a dunántúli QTH-mat. Most Békésben lakom és néha - ha van időm - itt vagyok hallható az éterben. Itt a környéken többnyire csak a fuvarozók nyomják a PTT-t, ritka a stabil állomás.

Üdvözlöm a Kánya ill. Peugeot Rádiót, M.óváriakat, Győrieket, stb.

73! Jó DX-et!

109HA975 (pannonhalmi) Józsi   

Előzmény: KörKirály (3083)
KörKirály Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3083

Szervusztok!

 

A tegnapi napon mi is kitelepültünk a 410 m magasan fekvő Rezi várba, Belmo, 371 Feri, 2 érdeklődő hölgy valamint jómagam. Az idő nyárias volt, de sajnos terjedés semmi, így főleg a honi állomások hívásait váruk a következő felállással: Icom IC-738 + 3 sávos Hy-Gain GP - CB és RH-ra, PMR-re: 2db alan 451 + 20W-os lineár végén egy ACY 7-es yagi ill. egy Standard C 568 URH-ra ill. monitorozáshoz. A felállítással kb. fél kettőre végeztünk, és rögtön Vételeztük Fülelek hívását, aki a Kabhegyen túrázott. Majd Csornáról Kánya ill. M. óvárról Peugeot is kristálytiszta vétellel CB-n és PMR-en egyaránt. (Ha jól emlékszem PMR-el ez volt a tegnapi távrekord) Ténykedésünket több környékbeli rádiós is kísérte: Ajkáról PMR Zoli, Tapolcáról Robika és Balázs, Sümeg, Celldömölk, Szombathely, Marcali és a Balatonfelvidékről is többen hívtak minket.

CB-n több HARC taggal is sikerült beszélni:107 Sanyival, 108 Lacival, 466 Zolival és 999 Lacival is. Sajnos Pesti állomásikat nem hallottunk de Dunántúlról rengetegen voltak: Kaposvárról, Rédéről, Pápáról, Győrből, Kónyból, Sárvárról, Zalaegerszegről, Balatonlelléről, Siófokról, Felsőörsről, Balatonfőldvárról, Sárbogárdról, Fehérvárról.

A rekord QSO "Akasztó 1" Katival volt, Kiskunhalastól kb. 10 km-re Lévő Akasztóról...

Sajnos hamar beesteledett, így már sötétben bontottunk, de nagyon jó volt ismét a szabadból nyomni a PTT-t így ha még marad a jó idő akkor idén mindenképp megyünk még valamelyik környékbeli csúcsra!

 

Addigis a térerő legyen veletek!  73&DX!   109HA001  Balázs 

modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3082
Udv Silvius!

Milyen drotantennat hasznaltal?
Sajnos a karbonbotok horgaszatra sulyuk miatt idealisak de egy antennatarto szamara alkalmatlanok:egy hosszabb botot antennan elkul is kepes eltorni a szel :(
Te hirdeted a 446megas collinearokat?
Előzmény: silvius (3081)
silvius Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3081

 Sziasztok,

sajnos csak most tudok beszámolni a pénteki portable DX élményeimről.
Mogyoródra feljutni nehézkes volt a sáros út és a szitáló eső miatt, de gyorsan kiépítettem a QTH-mat a Szent László-kilátóban. A köd és a rettenetes hideg megfutamodásra késztetett, de a terjedés velem volt, így maradtam. Főként Angliát, Skóciát, Írországot hallottam, de sikerült több ízben Wales-szel, Észak-Írországgal, Spanyolországgal, Portugáliával és a Kanári-szigetekkel is beszélnem. Nagyobb falat csak a 173CAM/DX volt még az ionoszféráról, akinek sikerült megerősítenem a progresszív számot, sőt még e-mailt is írt, hogy nagyon várja a QSL-t. Sajnos alig tudtunk pár szót váltani, mert elvitte a terjedés igen hamar.
Pénteken egyébként HA013 és HA005 is szépeket logolt, remélem majd megírjátok ide, mit hoztatok össze aznap.

Kicsit belevetettem magam a troposzférába is. Jászfényszaru, Kóka, Ercsi, Szigetmonostor jelzett vissza, ők mobil állomások voltak és egy stabil pedig Miskolcról.
HA005-öt hallottam Kisszállásról, ő viszont engem nem :-( . HA013-mal azonban tökéletes összeköttetéseket hoztunk létre több ízben Alap-Mogyoród viszonylatban.
Köszönöm mindenkinek az összeköttetéseket és hogy kerestetek a frekvenciákon.

Sajnos a nap vége tragikusan végződött. Karbonszálas horgászbotárbócom ugyanis nem bírta a ködben a terhelést és nemes egyszerűséggel egy középső elem elrepedt és drótantennám a mélybe zuhant. Így ért véget a kaland.

Üdvözlettel:
Silvius
109HA182/P

Előzmény: silvius (3067)
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3080
AMben egyikotok sem szokott forgalmazni?Mindig csak USB-seket hallok,de nem ertem mit mondanak:(
krokko_ Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3079
Hehh,5 hónapos bejegyzés.....remélem,beleugrasz azért,s nem ment el a
kedved útközbe'
Előzmény: MXIC (1653)
krokko_ Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3078
Jah :)

Főleg hogy egyelőre csak a kedv van meg,gépek sincenek itt
(bár itt van "helyette" egy stali),sem antenna sem semmi más.
Lásd 3072-es bejegyzést.....

Előzmény: Törölt nick (3077)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3077

CSő!

Ne sajnáld, és ne mérgelődj!

Eltört hangolóhurok? Jujj... Vékony alupálca... üreges? tömör? Nagymama féle alu teleszkópos függönypálca?! Legjobb anyag!

 

Előzmény: logN (3071)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3076
Hmmm.. Krokko... 2 db cept... Email check.. Drávanet... Messze vagy hogy kipróbáljuk! :-((
Előzmény: krokko_ (3075)
krokko_ Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3075
Stali már ittvan:)
Egyelőre kölcsön,de lesz saját is.
Meg kezdésnek 2 cept állomás.
Többi kivánalmam a fórum legelején;)
(most olvasom vissza az EGÉSZET,kinomban)
Előzmény: Törölt nick (2488)
krokko_ Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3074
Helló!

Szeretnék kicsit belemélyedni a témába,kellene pár help.

Egylőször is kellene valami kissebb antennaterv,vagy rajz,mint pl
a dagger 2000,hordozható kellene.
Esetleg tekercs számitása? Az is jó.
Ezenfelül kellene SWR mérő rajz ,vagy magyarázat,hogy
röviditenétek a lamdát benne? Gondolom,nincs benne 2.75m koax tápvonal;)

Van még más is,de most nem ugrik be,amint eszembe jut,leirom.

Fontos!

Ezer thx előre is.

by.


krokko_ Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3073
jájj!!

Retróvas,nem szabad szétszedni :)
Jó ez,épp ilyent szereztem,csak az nem ennyire szép.
Gondolkodtam kis hackon,de letettem róla,maradjon csak igy..
Előzmény: Törölt nick (2927)
belmo Creative Commons License 2005.10.22 0 0 3072

Sziasztok!

Dunántúlon, keszthelyi-hegy valamely magaspontjáról rádiózni fogunk, ha az időjárás engedni fogja.

Holnap 23.-án déltől-estig.

usb 40 körül és fm29.

Üdv mindenkinek

 

logN Creative Commons License 2005.10.22 0 0 3071
sziamindenkienk


DeTomaso: sajnalom a multkori rosz minosegu kapcsolatot,kicsit merges voltam magamra is amiert nem voltam erelyesebb az antennafelujitast illetoen.
AS gondok:ugyebar tiszta oxid (volt) az antenna,most ugy ragyog,hogy le fogják lopni a tetorol.Kiderult,hogy a hangolohurok ami latszik a kepen szigeteloszalag alatt el volt torve.Most ennek potlasan faradozunk.Sajnos csak vekonyabb alupalcat talaltunk,ha nem lesz mas ezzel kell potolni.

Ha minden igaz akkor jovo heten teljesen felujitva ujra lehet kapcsot teremteni.

logN
modellfiu.hu Creative Commons License 2005.10.22 0 0 3070
Po-statiszta:))))))))))))))))))))
Előzmény: Züm züm (3069)
Züm züm Creative Commons License 2005.10.22 0 0 3069
Skodri84 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 3068

Csak aztán jó idő legyen rátok...

 

Előzmény: silvius (3067)
silvius Creative Commons License 2005.10.20 0 0 3067

Sziasztok

DX

Holnap hátamra veszem a cuccot és felbaktatok a mogyoródi Somlyó-hegyre, hogy egy vízszintes dipóllal DX-szeljek egy nagyot. Kb. 10 órától- 16 óráig leszek az éterben a 328m magasan elhelyezkedő kilátóból. Viszem magammal a Fóti Sanyitól tegnap vásárolt zselés akkut, remélem sikerül kifognom egy jó ionoszférikus és troposzférikus kondíciót. Főként a 27.555-ön értek majd el, de nagyokat kiabálok majd még 27.405, 27.395 SSB-n is, valamint 27.295 FM-en is.

Nem leszek nagyon szószátyár, hogy bírja a cumó végig.

de remélem hallok majd közületek sokakat, bár tudom a nem kifejezetten hétvégi időpont kicsit gázos.

 

109HA182

concrdd Creative Commons License 2005.10.19 0 0 3066
a Tüzesgéphez mit szóltok? :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!