Keresés

Részletes keresés

n80qd Creative Commons License 2010.05.17 0 0 345
Előzmény: Evicke (344)
Evicke Creative Commons License 2010.05.17 0 0 344
Evicke Creative Commons License 2010.04.29 0 0 343
még szerencse, hogy nem csak azokat a kajákat ehetjük, mint az ősember, minthogy legtöbbjéről azt se tudjuk, léteztek-e akkor...
Előzmény: Dorien (340)
Evicke Creative Commons License 2010.04.29 0 0 342
most utánanéztem én is, most a blogon megint szóba került egy tejtermék, konkrétan a tejföl: nem annyira a tejsavó a probléma azzall sem, hanem a tejfehérje, márpedig a tejföl fermentálatlan tejfehérje.
Előzmény: n80qd (341)
n80qd Creative Commons License 2010.04.29 0 0 341
Most olvastam a könyvben, hogy pont a tejsavó protein ami a legrosszabb talán a tejben... Ahh... Nem vagyok egyébként nagy tejes, régebben sem ittam sokat, sőt, és tejtermékből is csak a tejfölt szerettem nagyon, meg a sajtokat, de akkor ez most ugrott.
Előzmény: Dorien (340)
Dorien Creative Commons License 2010.04.28 0 0 340
Nyugodtan, már az ősember is 100% Whey Protein turmixszal öblítette le a mamutbecsináltat... :)
Előzmény: n80qd (337)
n80qd Creative Commons License 2010.04.28 0 0 339
Köszi! Rákérdezek...
Majd nézek egy tojás proteint is, hogy milyen, még nem is kostoltam.
Előzmény: Evicke (338)
Evicke Creative Commons License 2010.04.28 0 0 338
ezt sajna nem tudom. de a tojással biztos nem lehet semmi gond.
szerintem kérdezd meg Gábort itt:
http://szendigabor.freeblog.hu/archives/2010/04/09/A_paleo_taplalkozas_ved_a_cukor-_es_a_sziv-_es_errendszeri_betegsegekkel_szemben/
Előzmény: n80qd (337)
n80qd Creative Commons License 2010.04.28 0 0 337
Hmm... nem kell bonyolitani :D Gyorsan elkészül és finom is :D
Bár amióta paleon vagyok (5 hete kb) azt vettem észre, hogy nem éhezek meg annyira nagyon, hogy bármit bezabálnék azonnal :D
Kaja után nem nehezülök el, és sokkal jobban érzem magam.
Edzésben nem hátráltat, energiám van...

Ezzel kapcsolatban nem tudod, hogy tejsavó proteint lehet-e paleoban használni?
Kvázi mindent kivontak a tejből csak a protein marad meg... Vagy inkább akkor tojás proteint kellene használni?
Előzmény: Evicke (336)
Evicke Creative Commons License 2010.04.27 0 0 336
ez olyan pasisan egyszerű. :-)
de jól néz ki és tényleg kifogástalanul paleó! és hát legtöbbször én se bonyolítom meg ennél jobban.

mostanában pl. hogy kezdenek lenni friss zöldségek, elhatároztam, hogy mindenféle zöldséges omletteket fogok csinálni, egyszerűen beleaprítom a tojásba a zöldhagymát, sóskát (itt nő a konyhaablakom alatt :-), uborkát, akármit.
ettől egyszerűbb kaja se nagyon van. :-)

a spárgát most akarom kipróbálni, még sose csináltam, sőt, nem is ettem...
aki hozzám hasonlóan tapasztalatlan, annak ajánlom ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=sAZlOCjUIfU
Előzmény: n80qd (335)
n80qd Creative Commons License 2010.04.27 0 0 335
Háát....Vasárnap, miközben fotózgattam, és amikor nem volt esemény, akkor olvasgattam a topicot...

Ez meg a vacsim :D

Gomba, töltve 2 féle sajttal és mangalica kolbásszal, baconbe csavarva, cukkinival együtt sütve... :D Finom :D
Előzmény: Evicke (334)
Evicke Creative Commons License 2010.04.27 0 0 334
nem tudom, hol került szóba, de szerintem csak annyi köze van a paleóhoz, hogy ez is egy fajta mozgásforma. :-) és bármilyen jellegű mozgás csak egészséges lehet.
Előzmény: n80qd (333)
n80qd Creative Commons License 2010.04.27 0 0 333
Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, szóba került a kettlebell, mint a paleo táplálkozás kiegészitése. Itt egy jó kis videó a kb-ről.
És ha már kettlebell, akkor ez is érdekes lehet.
Evicke Creative Commons License 2010.04.27 0 0 332
jav.
nem sok-sok = sok-sok
Előzmény: Evicke (331)
Evicke Creative Commons License 2010.04.27 0 0 331
az arany szívemtől vezérelve már majdnem betettem, csak aztán eszembe jutott, hogy ha a tulaj nem engedi, akkor miért is tegye be bárki? :-)


"Addig nem tehetik be a nagykönyvbe, amig klinikailag nem bizonyított, igy van a homeopátia is."

mert szerinted mi a "klinikailag bizonyított"? ki az a klinika? csak nem ugyanaz, amelyiket bizonyos gyógyszergyárak támogatnak. hogy te milyen naiv vagy!

"Sokan állítják, hogy attól gyógyultak , de nincs rá magyarázat, bizonyíték, hogy mitől is."

persze, mert a beteg az hülye és összekever mindent, nem ismeri ki magát a saját testén se, hát jóhogy nem tudhassa aztat se, mitől lett jobban. :-))

"A rengeteg adat engem is idegesített a könyvben, de most olvastam, hogy az egy hihetőséget igazoló módszer, úgysem számol, néz utána senki, számokkal és idegen kifejezésekkel tele kell rakni, akkor hihetőbb."

hm, érdekes, engem nem sok-sok kutatási szakirodalom nem szokott idegesíteni, ellenkezőleg.
mellesleg a te "kutatásaid", azok a cikkek, amiket te találsz a neten, mennyivel hitelesebbek? :-D


Előzmény: Saci a blogból (330)
Evicke Creative Commons License 2010.04.27 0 0 329

köszi a cikket, tényleg nagyon jó!
de ami a legérdekesebb, hogy 2009-ben íródott, amikor Gábor könyvének még híre-hamva sem volt.

de megnyitható belőle még több, szintén a témába vágó cikk, némelyik szintén több évvel ezelőtti!
ennyit azokról, akik Gábort azzal támadják, hogy nem orvos létére MOST találta fel a spanyolviaszt és terjeszti a tanait, mint egy próféta. :-)

Előzmény: n80qd (328)
n80qd Creative Commons License 2010.04.26 0 0 328
olvaso2010 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 327
Köszi :-)
n80qd Creative Commons License 2010.04.05 0 0 326
Evicke Creative Commons License 2010.03.29 0 0 325
igen, rosszul. a zabban nincs glutén. lektint viszont sajnos tartalmaz, de állítólag nem olyan veszélyes fajtát.
Előzmény: moka (324)
moka Creative Commons License 2010.03.29 0 0 324
Szia,
rosszul tudom, hogy a zab is tartalmaz glutént?
Evicke Creative Commons License 2010.03.08 0 0 323
átlagos felnőttnek 5000 NE télen.
nyáron, ha napozol és nem kened magad mindenféle trutyival, akkor elég sokkal kevesebb is.
Előzmény: O_Ren_Ishii (322)
O_Ren_Ishii Creative Commons License 2010.03.08 0 0 322
Nyehhe, hogy mik vannak: A D-vitamin az immunrendszer legfontosabb támogatója

http://index.hu/tudomany/2010/03/08/a_d-vitamin_az_immunrendszer_legfontosabb_tamogatoja/

Ehhez képest próbáljon meg az ember patikában D-vitaminhoz jutni... :D Nem lehet, mert vényköteles, de Kalcium Sandozt lehet kapni, abban viszont glükóz és aszpartám is van.

Amúgy Szendi szerint mennyi lenne az ideális D-vitaminfogyasztás?

Varjú001 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 321
Pár ezer főttojást már biztosan megettem életem során,de ilyen pocsék szaga csak ennek az egynek volt.A halat szeretem egyébként,a halszaggal nincs különben roblémám,de így egy kicsit furcsa volt.
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (316)
Evicke Creative Commons License 2010.03.02 0 0 320
itt is lehet. :-)
de itt meg főleg:
http://szendigabor.freeblog.hu/archives/2010/01/26/A_paleo_es_a_betegsegek_I_resz/
Előzmény: O_Ren_Ishii (319)
O_Ren_Ishii Creative Commons License 2010.03.02 0 0 319
Köszi! Van amúgy valami fórum, ahol lehet részletekbe menően cseverészni a témáról?
Előzmény: Evicke (318)
Evicke Creative Commons License 2010.03.02 0 0 318
örülök, csak így tovább!
azt hinné az ember, milyen nehéz lehet az átállás, pedig nem is. :-)
Előzmény: O_Ren_Ishii (317)
O_Ren_Ishii Creative Commons License 2010.03.01 0 0 317
Sziasztok! Kábé 1 hónapja tartom magam úgy-ahogy a paleolit kajáláshoz. Tejet, bár nagyon imádtam (imádom?), azóta egy cseppet sem iszom, tejtermékekből is csak sajtot. Ja, meg vajat, mert azzal sütök. (Most épp nincs zsír itthon.) Rögtön másnaptól éreztem a jótékony hatást (nem f@sok napi 4x, hanem korrekt, reggeli székletem van, ami nekem nagy csoda). Mondjuk, kenyeret előtte se sokat ettem, bár anyám mindig piszkált, amióta az eszemet tudom, hogy egyek a tojásrántottához 1-2 szeletet. Most végre bűntudat nélkül nem eszem hozzá :D Krumplit már gyakorlatilag évek óta nem, cukor se nagyon van otthon, csak méz, bááár ehhez képest meg győri édes jó reggelten meg balaton szeleten éldegéltem. De mostantól hús (főleg csirke, de a múltkori tatárbífsztek se volt rossz - na, itt bűnöztem, mert nem bírtam venni gluténmentes tósztkenyeret...), saláta - medvehagymás almaecettel, sok-sok gyümi (banán, sajnos, meg kivi, meg mangó, meg alma, körte), zöldség (érdekes, hogy a paradicsomot sose szerettem). Ja, meg töpörtyű, sok hagymával :D

Lényeg a lényeg, sokkal jobban érzem magam, van energiám, nem vagyok állandóan fáradt. Anyám karácsony óta nem látott, most meg azzal fogadott, hogy milyen jól nézek ki, mennyit fogytam? Milyen szép az arcbőröm (korábban mindig volt 1-1 akném).

Szóval, nem bántam meg, igyekszem továbbra is kitartani. Bár elég nehéz nemet mondani, ha az ember orra alá hatalmas farsangi fánkot nyomnak :D De nagyon büszke vagyok magamra, mert mosolyogva nem kértem és simán megették a többiek mellettem a sajátjukat és nem haltam bele :D
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2010.02.28 0 0 316
Nem a kén az oka, hogy halszagúnak érzed? Mármint a természetes kén, amelyik mindkettőben előfordul.
Előzmény: Varjú001 (313)
Evicke Creative Commons License 2010.02.23 0 0 315
hű, de vicces, ez igen...
Előzmény: Dorien (314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!