Keresés

Részletes keresés

Man-Erg Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5029

0.5 mg Frontin elhagyása technikailag nem jelenthet problémát, annyi a lényeg, hogy a hosszú szedési idő miatt lassan kell letenni.

 

VISZONT! Előtte meg kell oldani a megoldanivalókat, mert ha ez nem történik meg, akkor mindig "vissza fogsz nyúlni", nagyon nehéz lesz a leszokás, ami ha sikerül is, lelkileg függő maradsz. Amíg ott a nyűg, ott vannak a gondok, mindig a nyugtatón fog járni az eszed.

 

Hogy hogyan tudod megoldani? Erre neked kell rájönnöd. Egy valóban jó antidepi sokat segíthet, de mellette neked kell a legtöbbet dolgoznod ezen.

Előzmény: Alvers (5028)
Alvers Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5028

Remélem, hogy igazad lesz :)

Előzmény: Man-Erg (5027)
Man-Erg Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5027

10 év szedés után természetes, hogy elvonási tüneteid vannak, az lenne csoda, ha nem így lenne. Főleg úgy, hogy este szeded, és egyszerűen megszoktad, hogy azzal alszol.

 

Ugyanakkor 0.5mg nagyon pici mennyiség, ennek elhagyása nem ütközhet problémába, persze előtte rendezni kell a problémáidat, mert anélkül nagy szenvedés lesz az elhagyás. És még jó esetben is pár napig alig fogsz tudni aludni, ezt el kell fogadni, túl kell élni.

 

A Valdoxan nem a legjobb választás, próbálj kiharcolni valami komolyabb gyógyszert, és amint attól jobban leszel, minden további nélkül elhagyható a Frontin. Ez a kiút.

Előzmény: Alvers (5026)
Alvers Creative Commons License 2019.09.21 0 0 5026

Sziasztok!

 

Nagyon kevés dolgot bánok csak az életemben. Az egyik, hogy voltam olyan barom, hogy rászoktam a Frontinra.

 

Az egész pánikbetegséggel kezdődött 2009-ben, azóta minden este lefekvéshez megy az alprazolám. Első években 0,25 mg, 2018 vége óta pedig 0,5 mg. Voltak antidepresszánsok is, jelenleg Valdoxan, ami szerintem túl sokat nem ér, legalábbis nálam.

 

Amióta alvászavaraim vannak, rohamosan romlik az életminőségem és egyre többet vagyok rosszul. Napi 4-5 óránál több alvás kizárt, pedig szedem az alprazolámot és 10 mg Sanval (zolpidem) is. Folyamatosan szívritmuszavataim (VES), izomgörcseim- és kisebb izomrángatózásaim vannak és az idegeim tropára mentek. Ez mellett ugye dolgozni is kell, de egy 8-9 órás műszak után már csak arra vagyok képes, hogy bezárkózzak a szobámba és az ágyban feküdjek. Aludni napközben vagy szundikálni már régóta nem tudok, csak egy meghatározott időben, és csak akkor tudok aludni, ha benyomom a Frontint.

 

Ahogy megpróbáltam a leszokást, és elkezdtem csökkenteni, akár csak minimálisan is (levágva egy millimétert a gyógyszer sarkából), jött az álmatlanság. Egyszerűen ilyenkor nem tudok átbillenni a félálomból a mélyálomba. A kialvatlansággal meg jön a pánik, a depresszió. Kb. hatszor próbáltam már abbahagyni ezt a szert, de tudom, hogy nemcsak testi, de lelki függőségem is van tőle.

 

Eljutottam odáig, hogy már napközben is a megvonás tipikus tüneteit érzem magamon, fejfájás, remegés, orrfolyás, stb, de még tartom magam és nem veszem be napközben. Van, hogy már reggel arra gondolok, csak menjen le minél hamarabb a nap, feküdhessek ágyba és benyomhassam a jó kis Frontint.

 

Egyébként minden hónapban van jelenésem az ideggondozóban, ott mindig azt mondja az orvos, hogy mivel az életkörülményeim olyanok, amilyenek és a problémáim nincsenek megoldva, ne is reménykedjek abban, hogy le tudom tenni a nyugtatót.

 

Teljesen tehetetlennek érzem magam, elvesztettem az életem fölött az irányítást. Frusztrált vagyok ésn agyon dühös magamra. Évekig úgy szedtem ezt a gyógyszert, hogy tünetmentes voltam. Miért is kellett ez nekem? Ja igen, könnyebb és járhatóbb út volt bekapni a gyogyit, mint megküzdeni a saját démonaimmal. Ez igaz.

 

A történetem hosszú és tanulságos, és ha valamit tanulni lehet belőle, akkor az az, hogy SOHA nem a nyugtatók a megoldás. Próbálkozz minden mással, de soha, semmilyen nyugtatót ne kezdj el szedni, mert beláthatatlan következményei lesznek.

Mondom ezt úgy, hogy az évek hosszú során át a pánikrohamok minden válfaját, a legpusztítóbb rosszulléteket is átéltem.

 

Biztos van ebből kiút, én jelenleg sajnos nem látom.

 

kokori Creative Commons License 2019.09.20 0 0 5025

ÉN már voltam vele MRI, vastagbéltükrözés, gyomortüki és semmi. Még gerinctől lehet azt mondják ,de mostanában már annyira fáj hogy a gyomrom is megsinyli. igazából fogalmuk sincs az orvosoknak mi a bajom, ami érdekes néha ha bekapok egy frontint azt hiszem jobb lesz de úgy belemar a gyomromba valami ott lent köldök felett hogy eldobok olyankor mindent. Szerintetek létezik az hogy a frontin xanax szedőknél egy idő után a gyógyszer  túl sok savat termel ? Én az idegességre szedem és a parámra de mostanában mintha savam lenne tőle.

Előzmény: János55 (5024)
János55 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 5024

Szia,

igen, kiterjedve az egész hasra. Gyanú lehet még hasnyálmirigy gyulladás is.... na az betenné az ajtót. Most próbálok dokival beszélni.

  Nagyon kellemetlen" fájdalomfajta, de persze melyik nem az....

 

Előzmény: kokori (5023)
kokori Creative Commons License 2019.09.18 0 0 5023

szervusz János55. Ez a gyomorideg nem a köldök tájékán jelentkezik nálad? nekem régóta ez van sokszor elkap és nagyon tud fájni otthon is olyan zsigeri fájdalom orvosok nem találtak semmit. szedem a frontin 3x 0.25 fr már  nem hat ,igaz csak ez az egy rossz tünetem van.

Előzmény: János55 (4987)
Csincka Creative Commons License 2019.09.12 0 2 5022

Vényköteles gyógyszerekkel nincs csencselés.

chipchip Creative Commons License 2019.09.11 0 0 5020

Szia.Azota javult a helyzet?

Előzmény: Norcsi89 (4956)
chipchip Creative Commons License 2019.09.02 0 0 5015

Nem a multkor ünnepelted,hogy lejöttel rola?

Előzmény: running wild 42 (5013)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 5014

Hát igen, részemről inkább rövid benyugodt élet tudadtmódosítókkal - mint hosszú de végig szorongásokkal és félelmekkel teli, egyhangú szürke napokkal.

Előzmény: running wild 42 (5006)
gombóc63 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 5012

Sajnálom, akkor marad a kínlódás:-(

Előzmény: yaris49 (5011)
yaris49 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 5011

Igen van ez a terápia, de aki vidéken lakik bejárni plusz a terápia költsége az nagyon sok pénz.....

Előzmény: gombóc63 (5010)
gombóc63 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 5010

A szorongás jól kezelhető pszichoterápiával. Itt vagy példának, hogy a gyógyszer csak a fizikai tüneteket enyhítheti, de megoldást nem nyújt. Én is szorongásos vagyok/voltam, rengeteget segített a terápia és max. hetekben mérhető amikor gyógyszert szedtem a torokszorításomra.

Előzmény: yaris49 (5007)
yaris49 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 5008

Frontin R,0,50 D,0,50 E 150mg

Előzmény: running wild 42 (5006)
yaris49 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 5007

Igazad van, de még melléje van a szorongásos állapot is,ami  egy körforgás mert ha nincs velem a gyógyszer már kész vagyok... Jön a fulladás légszomj verejtékezés stb...

Előzmény: gombóc63 (5005)
running wild 42 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 5006

Átlagben 1 évig tartanak az elvonási tünetek, de az elhúzódó az 2 évig is tarthat. Lassú csökkentéssel 6-10 hónap alatt letehető a nyugtató. Így is lesznek elvonási tünetek, de kibírható szinten maradnak. A pszichés függőség az meg még vagy nagyon sokáig, vagy örökre megmarad. Kb mint az alkoholistáknál, vagy a drogosoknál. Aki már megtapasztalta a mézédes benzo nyugalmat, az soha többé nem akar szorongani.

Előzmény: yaris49 (5004)
gombóc63 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 5005

Rászoktál. 12 év szedés után nagyon nagyon lassan kell letenni. A hirtelen abbahagyástól ilyen rosszul lehetsz és vagy is.

Előzmény: yaris49 (4999)
yaris49 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 5004

És meddig tartanak a tünetek? Mert így is ha elfelejtem bevenni mire haza érek már olyan szorongás és idegesség van rajtam szinte fáj...

Előzmény: running wild 42 (5002)
János55 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 5003

Szia, miért hagytad abba? Nincs rá szükséged, vagy már nem használt?

Előzmény: MAN10 (4998)
running wild 42 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 5002

Kedves Yaris! Rászoktál. Pár hónap alatt hozzászokik az agy a benzodiazepin típusú nyugtatókhoz. Szóval ha kihagyod és rosszul vagy, azok az elvonási tünetek.

Előzmény: yaris49 (4999)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.22 0 0 5001

Én tüneteim: naponta többször fél órákig tartó szemhéj remegés , bal fülemben folyamatos dobogó lüktető hang egész nap és éjjel. Pár napig nem szedtem akkor hirtelen elmúlt, de most megint szedem.

running wild 42 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 5000

Sziasztok! Vennék 1 doboz, bontatlan, 50 db-os, 0.5 mg Rivotril nyugtatót. Saját részre, normál használatra. Ajánlatokat várok, köszönöm!

kovari.balazs1975@gmail.com

yaris49 Creative Commons License 2019.08.18 0 0 4999

én már 12 éve szedem a frontint 05mg 1-1-3...MELÉ A FRASZIPOL 75 MG.. elég jól elvagyok néha vannak rossz heteim . A  baj ott van ha véletlenül elmegyek több napra és észre veszem nincs gyógyszer be pánikólok, de olyan szinten hogy rosszul leszek remegek hányás szédülés...de az idő nagy részében jó.. EZ ATTÓL VAN ,HOGY MÉG NEM VAGYOK JÓL VAGY rászoktam....

MAN10 Creative Commons License 2019.07.10 0 1 4998

Üdv mindenkinek!Szóval: 6 hónapja vagyok tiszta, és bizony még mindig vannak tüneteim. most épp az izmokkal játszik az idegrendszerem. bizsergés a hátamon, ami néha zsibbadássá erősödik, izomrángások, akaratlan mozgások testszerte. nem fájdalmas, inkább csak érzem, hogy jelen vannak. a lábujjaimban, kezemen az ujjbegyekben, bal lábszáramban. néha befeszül a nyakam két oldala. egy hónapja még valami depresszió-félével kevert enyhe szorongás is volt néha, de most már ritkább. lassan hagytam el a xanaxot, igaz, az elején tudatlanságból az első fél szemet egyből letettem. akkor egy hónapig nagyon rosszul voltam, bár dolgoztam, de hőhullámok jöttek, 4 napos fejfájás, majd 3 nap nem alvás. erős szorongás, és folyamatos légzésproblémák voltak. utána kezdtem nagyon lassan csökkenteni, úgy jobb volt. boldog ember, aki nem érez elvonási tüneteket. bár már én is sokkal jobban vagyok.

Borsberc Creative Commons License 2019.06.14 0 0 4995

Sziasztok!

Volt valakinek olyan tünete a frontintól, hogy nem tudott egy helyben megmaradni, állandó mozgásra, járkálásra kényszerült?

gombóc63 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 4994

Írj rám privátban!

Előzmény: János55 (4992)
János55 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 4993

Bocs elnéztem, pszichoterápiát írtál.

Előzmény: gombóc63 (4991)
János55 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 4992

Megdöbbentő a hasonlóság az érzésben!

Eddig úgy tudtam a pszichiáter gyógyszerrel dolgozik.

Nagyon érdekelne, hogy milyen volt a terápia, ha írnál részletesebben róla. Nekem is gondolom hasonló segíthetne....megpróbálnék olyat keresni.

Előre is köszönöm!

 

Előzmény: gombóc63 (4991)
gombóc63 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 4991

Igen, a gyomromban az a remegős, ideges összeszűkült állapot. Ha nem is az ágyból kikelve, de akár a semmitől. Ha erre még kreáltam valami ökörséget vége volt a világnak. Aztán jött a torokszorítás. A megfulladok, nem kapok levegőt érzés. Ezen segített a Frontin. De az, hogy ne kreáljak ökörségeket, ne idegeskedjek butaságokon, ne járjon állandóan az agyam valós és valótlan érzéseken csak a szakember tudott segíteni.

Előzmény: János55 (4990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!