Megalakult néhány "zárt körű" klubfórum, ahová kisebb-nagyobb pedálozás után bárki bekerülhet, ha nagyon akar. Csak az értelmét nem látom ennek a kasztosodásnak...
Nem okozott bennem tüskét egyáltalán, csak számomra meg attól lesz hiteltelen valakinek a mondandója, ha nem vállalja mögötte önmagát. Arctalanul mondhat az ember bármit.
Szerinted mi alapján döntse el valaki, hogy érdekli-e egy klub/társaság, és szívesen csatlakozna-e, ha egyáltalán nem lát bele? A klubok örömmel fogadnak új tagokat. Ha nem így lenne, nem klubot nyitottunk volna, hanem felvettük volna egymást az msn-re, és ott csevegnénk.
Ööö, szerintem senki sem lépett vissza. Megértettem a Ti álláspontokat és elmondtam az enyémet. Szerintem/remélem, fordítva is így történt. Bökést pedig szerintem nem kaptam, vagy ha igen, nem tűnt fel...
(Mea culpa, csoportosítás ezentúl nix, Tudom Kicsim úgy vélekedik, ahogy Iglice, vagy Iglice úgy, ahogy Tudom Kicsim. Továbbá no kaszt meg ilyesmi. Bár tudnám folytatni, de a mea culpán túl nem hiszem, hogy bármi e téma lényegéhez tartozna. Majd jönnek este a pasik... ;)
Madárka, engem ne csoportosíts, mert az is sérti a személyes szabad választású hovatartozásomat.
Nem sértő, és megalázó, hanem megalázó és sértő:-)).
A fenéket. Csak annyira, amennyire véletlenül nekiszaladsz egy üvegajtónak, amit nem vettél észre. Én csak rácsodálkoztam. Jé, ez így működik?:-( és káromkodtam egy jót. Ennyi. Ennél érettebb jelzőt nem is érdemel a hozzáállásom. És ha már csoportosítani akarsz, légyszi Tudom kicsim mellé, hogy mindketten örüljünk (ez az erőszakos szétválasztásunk nincs ínyemre:-), másrészt pontosan úgy vélekedem mint ő, (minő véletlen), de van, hogy ő vélekedik, úgy mint én. Szóval az klubfórum etikai vetületei érdekeltek csak, de asszem, a jelenlegi eredménynél tovább nem jutok.
(Okes. Konkret klubrol amugy aztan vegkepp nem beszeltem, nem leven tag egyben sem, irtam is errol :-D De szerintem sem kene konkretizalni, ebben teljesen egyetertunk.)
(Elsősorban CiHH-nek reagáltam az általa felvetett példára. De most is mondom, "beszólni" nem szeretnék senkinek. Szerintem a tegnapi vita és a mai is többnyire maradt a központi témánál. Voltak kitérések, de nem nagy számban, s a vita eleve nem egzakt meg diktatorikus, hogy akkor is csak ez meg ez lehet. Szóval jó volt az úgy. Csak én azt nem látnám jónak, ha egyes klubokat vennék górcső alá és nem egészében néznénk. De persze ha az a vágy, hogy ez ne így legyen, akkor alkalmazkodom hozzá, tehát nem elvi ellenkezésem van.)
Azt hiszem, en azert jelentos mertekben Tudom Kicsim eredeti felvetesehez eleg szorosan kapcsolodva irogattam... mas kerdes, hogy az egyeb nekem adott valaszokra is reagaltam neha. Lehet, hogy nem kellett volna, mert ezek nem (es igy persze az en ezekre adott valaszaim sem) feltetlenul maradtak kozel az eredeti felveteshez...
Szerintem azt kéne eldönteni, hogy miről vitázunk valójában. Úgy látom, mindkét-mindhárom fél (klubpárti, klubsemleges, klubellenes) hozott olyan példákat, amelyek egyediek. Ugyanakkor pl. Tudom Kicsim eredeti felvetése általános és elvi szinten közelíti meg a kérdést. Azt írta, hogy nem a klubozással van konkrét baja, hanem például a topikok nyíltságával és ezáltal az ő emberi elveit megsértő kivitelezésével. Iglice és Rendes fiú is írt arról, hogy sértő és megalázó, ha valaki nem tud beírni egy topikba, amit kiszemelt magának. Remélem, ezt korrektül írtam le, szándékosan nem tettem bele saját véleményt; ha valami kimaradt, egészítsétek ki.
Én ezt a vonalat látom a vita fő szálának. Általában a klubozásról beszélünk. Ha elkezdünk példákat citálni, akkor fel lehet hozni olyan dolgokat is, amelyek pl. a szavazást támasztják alá. Nem tartanám jónak, ha kiragadnánk klubokat, hogy itt meg itt történtek sértő dolgok, hacsaknem általánossá lehet azokat tenni. De pl. soha sehol nem mondtam, hogy a klubok tökéletes dolgok és csak jó és emberileg elismerendő események történnek bennük. Mint ahogy a fórumban és általában az életben sem. Mindenhatónak nem hiszem a szavazást. Igaz, a klubok jelentős részét nem ismerem, őszintén szólva eleve nem tudom, mi megy a legtöbb helyen. Mivel eddig általánosságban folyt a vita, nem is éreztem szükségét, hogy utánanézzek több klub belső életének. Ha azonban Te ebbe szeretnél belemenni és a többiek is csatlakoznak ehhez a vágyadhoz, akkor természetesen alkalmazkodom. Mindenesetre addig maradnék a felvetett és tegnap óta boncolgatott problémánál (ld. Tudom Kicsim, 38-as hozzászólás, "Önkéntes diktatúra?").
Ui. Te megszólítasz engem és ismeretlen, viszonylag frissen regisztrált nickként szólsz hozzám, hivatkozva klubos – azaz általad és általam is ismert – dolgokra. Jó dolog az anonimitás, viszont nekem kissé frusztráló úgy beszélni, hogy én egy terem közepén állok, s bejön Zorro az álarcában, s „jelez”. Az itt lévők jelentős részét ismerem személyesen (quicksilver, Rendes fiú) vagy virtuálisan (Iglice, Tudom Kicsim), a többségükkel sok közös topikban együtt vagyunk, tehát tkp. névvel vagyunk itt. Mindenesetre ez teljesen magánjellegű problémám, ráadásul a fórum "alapelveivel" úgymond nem összeegyeztethető, nem várhatok nevet senkitől. Részemről itt lezárva, nem szeretném ezzel terhelni a topikot, s nem is akarok érvényt szerezni a véleményemnek, pusztán "halkan" leírtam, ami a fejemben járt.
Madárka, te is láthattad, mennyit ér a szavazás, ha a vezetőknek megvannak a maguk elképzelései. (Tudod, fél órán belül lezárt poll, a 4-4-es döntetlen csípőből való eldöntése és hasonlók, biztos emlékszel.)
Azt hiszem, most félreértettük egymást. Te cinikusan írtál, mire én cinikusan válaszoltam, ÉS hozzátettem, hogy ez részemről nem út, nem vélemény és nem érv, s nem akarok ilyen párbeszédeket folytatni. Egy fiktív idézett példamondat volt. Nem gondolnám, hogy intelligensebb, okosabb vagyok, cinikusan sarkítottam, a Tiedre válaszul, mintegy mintának, hogy visszafelé is lehet ilyeneket írni... ahogy jeleztem: stiláris játékként - viszont nem érdemes.
"...Az evolúció a gyengéket normálisan kiszelektálná. Az Index az a túlélőhely, ahol a nyüzögék túlélhetnek:-) A zárt fórum a refúgium, höhöhö:-)))"
Szerintem ezek is sarkítások voltak. A zárt fórumot menedékhelynek nevezed, ahol a gyengék, nyüzögék túlélhetnek. Ezek szerint a kívül lévők erősebbek, ergo az erősebb kutya odakinn is kufircolhat. A gyengék meg leválasztva. Hehe, szerintem ez jó poén. :-)
Mindenesetre a további félreértések elkerülése végett mondom, ezentúl a játék kedvéért sem fogom tükrözni a cinikus véleményeket. Szerintem így a legjobb, legalább a vita témájánál maradunk. :-)
"Ez annyival lenne más, mint a régi rendszer, h nem a moderákhoz kellene fordulni a kizárási kérelemmel, hanem a grémium bármely tagja rögtön kivághatná onnan az illetőt."
Ebben semmi új nincs, a külső, szabad fórumon is így megy, csak ott nem grémiumnak hívják azt, aki rögtön kivághat.
Eredetileg a klubon belül volt a nyílt topik. De aztán a mindenható moderátori akarat minden logikai magyarázatot mellőzve azon kívülre helyezte. Pedig többen felszólaltak ellene, emlékszem.
Kedves Kilroy, két dolog van. Az egyik a "filozofálgatás"ra való hajlam a másik a játékszenvedély. Most ráérek ezért e kettőnek kedvemre áldozhatok, mert szórakoztat. Tök mindegy a téma, lényeg, hogy jusson eszembe valami és másnak is, aztán jöhet a szópárbaj. Ez nem végzetes, hanem élvezetes dolog. És néha hülyülünk meg poénkodunk, persze, van hogy nem értik, mert furcsa a stílus, de az egész csak egyet szolgál: szórakoztató agytornát. "
Idéznék egyik példaképemtől:-)) "mijabüdösfranc" fontos ezen a világon?
Legfeljebb az ártatlanok szenvedése (minden élőre vonatkoztatva).
En rolad nem gondolom ezt. Alapvetoen nem gondolkozol rosszul. Csak szerintem nagyobb leptekben gondolkodsz, mint amilyen ez valojaban. Lasd, amit iglicevel beszeltunk elobb: legypiszok. Tuldramazod szerintem, erted? Van problema, de korantsem akkora.
Hogy neha hulyulunk, az okes. De az kicsit furcsa, hogy elobb komoly voltal, most meg megint mintha nem ertenel valamit. Hiszen pont a lenyegevel ertettem egyet az inkriminalt mondatnak, csak a stilust tartom kicsit erosnek.
Nyilvan en is neha tulzottan is kijelentek masokrol, nem is mondtam, hogy tokeletes volnek. Mondjuk ha cizellaltabban probalom, akkor esetleg "bari" lesz az en minositesem :-)
Jol irsz, sokmindennel egyet is ertek. De azert szerintem megis allithatok, mert ugye nem lesz attol igaz valami, hogy tobben allitjak. Veletlenul itt talan tobben allnak a "masik" oldalon, de ez mondhatni teljesen veletlen.
Egyebkent meg szamodra igazak maradnak, amiket mondasz, barmit is allitok en... Ez igaz ram is: szerintem tovabbra se csiszolatlan a modorom, meg ha te azt is mondod.
A "vagod" kozel sem olyan durva, max. jelzese annak, hogy mar sokadszorra se tudtam megertetni, amit akartam, vagyis nem lattam, hogy megertettetek volna, mert lehet, hogy igen, de nekem nem ugy tunt, na. Kis turelmetlenseg, de nem durvasag.
Tenyleg legypiszok ez. Ezert se ertem a nagy ellenkezest a klubokkal...