Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60464

Szerintem ez sokaknak tiszta, de itt most az aljzatkiegyenlítés vs. ágyazó habarcs csata zajlik, amiben nem tudsz olyan kedvező árat mutatni, hogy az érintetnek megérje és pariban legyen a sima habarccsal...

Előzmény: C20NE (60463)
C20NE Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60463

Tudod, Vajk, az a helyzet, hogy a legtöbb építőanyag gyártónál a mennyiségi kedvezmény az olyan 35-40%, a nagykereskedő ezt vagy továbbadja vagy nem. De ha keresel, kutatsz, akkor megkaphatod ennyiért. Nekem az ULTRAPLAN ECO 20 kiegyenlítő, ami igaz csak 10mm-ig jó alapból, de az ára nagyon sok kedvességgel ~2400 ft/23kg -ra jött ki. Én úgy voltam vele, hogy ez elég kedvező ahhoz, hogy mással ne nagyon próbálkozzak. De ha az utcáról bemész és nem jársz utána akkor valóban drága!

Előzmény: halaloszto (60462)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60462

Koszi!

 

Mondjuk ebbol is 54kg/m2 a 30mm, es 3600 az "akcios" ara a webshopokban. Nekem anno ugy 20m2-re kellett volna, az 150ezer.


Vajk

Előzmény: C20NE (60461)
C20NE Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60461

Ultraplan Renovation 25kg

 

Szerintem jobb és tartósabb megoldás mint a cementes homok.

Előzmény: halaloszto (60460)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60460

tipusa erdekelne!

bar 7000/m2 sem keves aljzatkiegyenlitesre.

 

Vajk

Előzmény: C20NE (60459)
C20NE Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60459

A MAPEI nem szar terméke is megvan listaáron 3500ft-ból, és nagyobb tételnél lehet alkudni.

 

 

Előzmény: halaloszto (60457)
Mariusi Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60458

 Teljesen véletlenül a Keletinél az új téren van egy  kis placc,  ami valami hasonlóból készülhetett ? Tegnap ahogy lekéstem a vonatot ott üldögéltem vagy 20 percig.

Előzmény: joevagyok68 (60423)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60457

az aljzatkiegyenlito nem olcso.

ami megenged 30mm-t, az plane nem olcso

30mm vastagsaghoz baromi sok kell ebbol a nemolcso cuccbol.

 

30mm-hez kell ket zsak/m2, es alsohangon 5000 a zsak.

 

Vajk

Előzmény: C20NE (60451)
Mariusi Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60456

 Neked is köszönet !

 

 Most már csak neki kellene állni !

Előzmény: Törölt nick (60452)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60455

Én nem értek hozzá, érzésből csináltam már a második lakásba :-)

Amit én csinálnék:

- bemennék a Diegoba :o)

- vennek Isofloor 5 mm-es alátétet, ha elfér. 500 pénz négyzetméterenként

- ha adnak a parkettához kombifóliát, akkor azt, ha nem akkor külön párazáró fólia, bocs párafékező fólia, ez majdnem mindegy melyik

- kinézni a még elviselhető árú, de nem sajnálod ha majd ki kell dobni parkettát

- lerakni mindent, a parkettát alaposan átkenni vízzáró tömítővel és úgy rakni

- és örülni

- ha felpúposodik ,akkor anyázni és egy szabad délután a tartalékkal újra sakkozni :-)

2 darab gyerekkel éltünk 3 évig  ilyesmin lerakott padlón és a nyaralóban is ilyen elrendezés van.

Nem azt mondom, hogy ez jó megoldás, de olcsó és működik szükségmegoldásként és ha mégis nagy gebasz van, két délután helyrerakod, a hozzáadott emberóra sokkal több, de ha jól sejtem abból van olcsón :-)

 

Előzmény: conrat (60453)
KömKel Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60454

A lépésálló hungarocell kb harmadakkora nyomószilárdságot bir, mint az XPS, tehát az nem okés.

 

A habszivacs elhagyható, ha tényleg totál tükörsima a felület, de én inkább beraknám (vagy ez, vagy az XPS).

Párazáróból mindegy milyen.

Előzmény: conrat (60453)
conrat Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60453

Köszi! A pvc sajnos sérülékeny eléggé szerintem és azt le kellene ragasztani hogy tűrhető legyen. A nedvességet nem úgy kell érteni hogy mindig vizes lesz, csak alkalmi dolog lenne, bár azt sem bírja valószínűleg. Nézegettem a laminált alá kínált xps-t, amit parkettás boltok árulnak, az már kb 4x annyiba kerül mint a sima lépésálló hungarocell. ( abból az 5mm-es sem jó? Vagy azok süllyednek?)

32-es kopásállóságúakat néztem, azok már 2-3000 között voltak 8mm-esben. Nyaralóba nem szeretnék 5000ft-os lamináltat lerakni, egész évben max 2-3 hónapot van használva az épület, és fontos lenne az ár is. Ha már annyiba lenne mint a járólap akkor inkább az, csak arra most idő sem nagyon lesz, és ősszel biztos nagyobb esz a hideg érzet lentről.

Párazáró fólia és a 2mm-es habszivacs az mindenképpen kell? Ja, és párazáróból mindegy milyet veszek?

Előzmény: KömKel (60446)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60452

Anno a burkoló így csinálta...

 

- SZÁRAZON kevert össze homokot és kevés cementet (sovány keverék)

- adott hozzá annyi vizet, hogy már éppen ne poroljon

- ezt a cuccot a padlóra terítette 3-4 cm vastagon

- léccel elhúzta síkba vagy lejtősre(terasz, fürdőszoba)

 

- kevert tejföl állagú misungot (sokcement+homok+víz)

- ezzel pár mm vastagon lekente az elhúzott sovány alapot

- a vízbe áztatott lapokat ebbe a lágy misungba ágyazta

 

- előírta a napi 2x öntözést (slauggal, mert rámenni tilos) 1 héten át

- 1 hét után jött fugázni...

 

Cirka 90 m2 készült így bel- és kültéren, ami lassan 35 éve hibátlan :-)

Előzmény: Mariusi (60448)
C20NE Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60451

Aljzatkiegyenlítőn nem gondolkodtál? Van, ami 30mm vastagságig működik és gyorsan meg lehet csinálni, másnap meg felxi ragasztóval mehet rá a burkolat.

Előzmény: Mariusi (60448)
KömKel Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60450

Láttam csinálni meszesen is, meg anélkül is. 

De szerintem a mész nélküli jobb, csak macerás vele dolgozni.

Előzmény: Mariusi (60448)
Mariusi Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60449

 Tény hogy nem bírja. Az egyáltalán kicsit túlzás. Nálunk előszobában van ilyen kb. 6 -7 éves lehet  / 4 éve vettük a lakást /.   Nyilván örök életű nem lesz jó, ha még 3 -4 évet bír. A felmosás , hát a havi egyet elbírja.

Előzmény: murray (60445)
Mariusi Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60448

 Köszönöm !

 

 Nos az az ágyazó habarcs   csak  cementes legyen vagy kerüljön bele  egy kevéske mész is  ?

 

    Maga a ragasztás azért nem jön számításba mert viszonylag sok ragasztó kellene. Van ugyan beton aljzat, de  nem elég sima és  kb.  5cm áll rendelkezésre . Ebből 2 cm a cement lap, marad  3 cm ágyazásra.

 Korábban még a szintén klasszikus mettlachi lapokat is így rakták le. kb. 4 cm es ágyazatba úgy belecsapkodták  egy nagy lapoló fával. Nekem abból is van egy 8 m2 -es külső felületem /terasz /  23 éve stabil.

Előzmény: KömKel (60447)
KömKel Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60447

Én inkább ágyazóhabarcsba raknám.

Előzmény: Mariusi (60444)
KömKel Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60446

Én inkább javasolnék PVC-t, kaphatok már megtévesztésig hasonló mintájúak, mint egy parketta.

Csak a nagyon drága (>5000 Ft/m2) lamináltak kellő kopásállóságúak a rendszeres cipőzéshez, illetve nedvességhez.

 

Ha mégis laminált lesz, akkor max 0.5 cm-es XPS-t rakhatsz alá, ennél vastagabbat, illetve más puha anyagot nem. Ebből is javasolt a bordázott alátétlap, amit árulnak a laminálthoz.

Előzmény: conrat (60443)
murray Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60445

a laminált padló egyáltalán nem bírja a nedvességet hiába teszel alá bármit. fűteni kell rá . főleg az újabbak aminek olyan a nutja hogy nem engedi hosszában tágulni és kicsi vízzel felmosol és illesztéseknél felpúposodik mint a szél.

 

én leburkolnám vmi egyszerű padlólappal

 

 

Előzmény: conrat (60443)
Mariusi Creative Commons License 2014.05.09 0 0 60444

 Sziasztok   !

 

 

Nálam is burkolás lenne.  Egy nagyobb kamra padozatát szeretném un. cement lapokkal burkolni. Ezek a lapok valamikor nagyon elterjedtek voltak. Konyhák és folyosók kedvelt burkoló anyagai, szinte egyed uralkodókként léteztek a ragasztható kerámia lapokig.

 Kérdés egyszerű  : homokba , de homok nedves legyen vagy száraz ? Ill. minimális cementadagolás kell e.

 Ahonnan kimentettük ott elég laza valami volt alatta. Gyakorlatilag spatlival lehetett felszedni  - pedig jó  50 évig ott funkcionált.

 

conrat Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60443

Üdv! Nyaraló felújításban vagyok. A kérdésem a szakikhoz és a tapasztaltakhoz szólna. 2 szoba van, aminek betonozott az aljzata. ( kicsit olyan mintha műkő szerű lenne)

A szobákba eredeti terv szerint kövezni akartunk, félve attól hogy a parketta alá nedvesség vagy pára kerül, vagy a laminált nem jól bírja az igénybevételt ( vizes fürdőruhában, vizes papucsal való berohangálás, a kertből bemászkálás koszos cipőben stb - mivel kicsi a ház így elkerülhetetlen szinte)

Most viszont újból azon gondolkodom hogy mégis laminált padló (parketta) kellene, egyrészt mert talán olcsóbb lenne ( ez nem biztos, de szeretném), másrészt idő és mesterember hiánya miatt azt én is le tudom rakni ( már csináltam többször is de nem egy télen fűtetlen- lakatlan nyaralóban), és talán ősszel és kora tavasszal komfortosabb érzet lenne a hideg, áthűlt épületben.

A kérdés az lenne egyrészt, hogy vannak-e olcsón (aránylag) olyan laminált lehetőségek amik aránylag jól bírják a kicsit nedves (fentebb írt papucsos, és esetleges felmosásos, vagy kiborogatásos műveleteket - mivel ez nyaraló és sok barát és társaság jön, nehezebb kordában tartani mindenkit mint itthon, ahol nincsenek ilyen gondok), másrészt mennyire lehet gond a fűtetlen nyaralónál a tavasszal való alápenészedésre, dohosodásra és minden ilyen nyűggel.

Tehetek a parketta alá a kb 2mm-es tekercsben kapható alátét helyett 5mm-es vagy 1 cm-es hungarocell lapokat? ( gondolom a hőszigetelés miatt jó lehetne, plusz nem ártana enyit éppen emelni a szoba szintjén)

Vagy nem szoktak ilyet tenni alá, esetleg nem javasolt?

Minden ötletet vagy tapasztalatot szívesen várok, és előre is köszönök. Igyekszem utánaolvasni, csak hirtelen elkezdett szorítani az idő, hogy minél hamarabb megcsinálhassam.

Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60442

Valami azt súgja nekem, hogy OSB lapra ragasztott kültéri burkolat nem lesz hosszú életű. Más a hőtágulásuk és főleg a rugalmassági modulusuk. Magyarul terhelés hatására másképp deformálódik a lap és a burkolat, egymástól valószinűleg búcsút vesznek.

gabrielke Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60441

Ez 100nm ha jól számolom. OSB-ből is minimum 300ezer Ft + a faváz (+ a burkolat). 

Vagy a 10x10 az a gerenda méretei?

 

Én mondjuk biztos, hogy csinálnék egy sávalapot, eleve a kitermelt földet beraknám középre, plusz hozatnék valamit amivel feltölteném, aztán rá egy jó 10cm-s vasbeton lemez.

 

Ennek kb. semmi se tud ártani és bármit elbír, akár egy kis medencét is rá lehet tenni a tetejére.

 

Mire az OSB-t megcsinálod úgy, hogy ne rohadjon szét 5 év alatt (vízszigetelés alul-felül), értelmes burkolat, stb... addigra négyzetméterárban legalább ott leszel mint a vb., szilárdságban meg seholse.

 

Nekem van amúgy egy erkélyem mikrobarázdált vörösfenyőből, az valami 4-5000Ft volt négyzetmétere ha jól emlékszem.

Ennek is kell aládolgozni, trükkös csavarok kellenek bele, le is kell olajozni legalább, szóval nem két forint ez se mire elkészül.

Teherbírásra persze sehol nincs a vb-hoz képest.

 

 

Előzmény: zhari2 (60417)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60440

idős növényeket nem igazán lehet átültetni, hacsak nem kertészetből van többszörösen iskolázva, egy  gyökérzet miatt, kettő, azt a napfényt stb..szokták meg és megpusztulnak.

Előzmény: General Specific (60434)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60439

Nincs.

Aki nem képezi magát autodidakta módon ezekből a programokból (folyamatosan követve a frissitéseket), az nem kapja meg máshol.

 

És sajnos a 40 év feletti épitészek jó része erre már nem hajlandó... ők azok, akik az energetikai újdonságokat akkor tervezik be, ha az épittető kellően ragaszkodik hozzá, máskülönben az "5 cm elég a padlóba" és társai mennek.

Előzmény: Wattocsak (60438)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60438

Forrásanyagként felhasználom a az írásod!! :-)

Nincs az építészeknél olyan továbbképzés ahol ezt elmondják nekik?

Előzmény: KömKel (60437)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60437

Egyértelműen az épitészeké, mert ez épületszerkezettan, ill. épületfizika.

Egy épitésznek már régen nem csak vonalakat kell húzkodnia, hanem Winwatt vagy hasonló program segitségével pára, hő, hang szempontjából tudnia kell méretezni a szerkezetet.

 

Te mint gépész már csak a hozott szerkezetből dolgozol, maximum visszaszólsz, ha mondjuk a csak padlófűtéses hőleadáshoz kicsit kellene növelni a hőszigeteltségen.

Előzmény: Wattocsak (60435)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60436

 

- aki kitalálja és

- aki éppen módosít rajta....

 

Előzmény: Wattocsak (60435)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60435

Kérdés KömKelhez.

 

Kinek a feladata a falszerkezetek vizsgálata, hogy azokban párakicsapódás létrejön vagy sem?? Állandó harcom van az építészekkel, hogy ez nem az ő feladatuk, de a falszerkezetet sem én találom ki, én hozott anyagból dolgozom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!