Keresés

Részletes keresés

Arth_ur Creative Commons License 2010.11.09 0 0 343

Boltban hozzáférhető tiszta IBA-ról (amiből 0,6%-os oldatot csinálhatnál) nem tudok, de szerintem nem is érdemes erőlködnöd az előkerítésével. Inkább vegyél boltban Incit-K-t, abban naftilecetsav (0,8% NAA, magyarul NES) és indolvajsav (0,5% IBA, magyarul IVS) keveréke van, hasonlóan jól illene működnie, legfeljebb nem 90%-os eredést kapsz, hanem csak 80%-ost, feltéve, hogy a többi dolgot jól csinálod.

Előzmény: santaro (342)
santaro Creative Commons License 2010.11.09 0 0 342

Arth ur! Még valami! Incit8-am van ugyan, de az IBA-t nem tudom honnan szerezhetném be. Tudsz valami online áruházat ahol lehet kapni? Milyen áron van, csak nagyságrendileg? Az incit elég olcsó...

Előzmény: Arth_ur (339)
zuluteam Creative Commons License 2010.11.09 0 0 341

Sziasztok. Érdeklődnék valaki nem tudna-e felajánlani 1-1 hayward-tomuri kiwipárt ? nagyon szeretnék de most anyagilag elégnehéz hejzetben vagyok. Postaköltséget álnám. Veszprémmegyében elmennék érte.Köszönöm.

santaro Creative Commons License 2010.11.09 0 0 340

Köszi szépen!

Így már teljesen tiszta a dolog, azt hiszem belevágok:))))))

Közben kaptam választ a másik fórumon is!

Előzmény: Arth_ur (339)
Arth_ur Creative Commons License 2010.11.07 0 0 339

"6000 ppm IBA 5mp bemártással is 90%-os gyökeresedést biztosít"

 

ppm: "parts per million" rövidítése, anyagkoncentráció milliomodrészben megadva, %-osnál kisebb koncentrációknál szokás használni. Ezesetben a 6000 ppm az 6000 rész hatóanyag (IBA) 1 millió rész oldatban, azaz 0,6%-os IBA oldat.

IBA: Indol-butyric acid rövidítése, magyarul indolvajsav, az egyik leghatékonyabb gyökereztető hormon.

 

Tehát a félfás dugványok alsó végeit 5 másodpercre bemártották 0,6%-os indolvajsav oldatba, majd lerakták a dugványokat meleg, párás helyre, és megfelelő idő múlva (feltételezem hogy 6 hét, vagy két hónap lehetett) átlagban 10-ből kilenc dugványnak ültetéshez elégséges méretű gyökérzete nőtt.

Előzmény: santaro (338)
santaro Creative Commons License 2010.11.06 0 0 338

Köszi!

És még:... Egy török dolgozat angolul, amiben azt taglalják, hogy milyen hatással van az IBA koncentrációja és a félfás dugvány szedésének időpontja a kivi gyökeresedésére. Már 6000 ppm IBA 5mp bemártással is 90%-os gyökeresedést biztosít július végi dugványszedéssel.Nagggggyon érdekes :)))) 90 %

 

Ez nekem egy kicsit kínai, lefordítanád? :)))

Előzmény: Arth_ur (337)
Arth_ur Creative Commons License 2010.11.05 0 0 337

Érdeklődj a "Nálunk is termő új gyümölcsök" topikban (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9181283) telepítőanyagról. Remélhetőleg Ninovargáék tudnak neked megbízható forrást elfogadható árral ajánlani.

 

Állítólag lehet...

Gyakorlatilag meg nekem néha gyengén sikerül, néha meg egyáltalán nem. Sokan sokféleképpen próbáltuk már, és bőséges frusztrációt okozott már mindenkinek, néha egy kis sikerélménnyel. A Haywardot és Tomurit messze nem olyan könnyű dugványozni, mint pl. a minikiwiket. Kicsit több odafigyeléssel azért idén télen is fogok próbálkozni újra a fás dugványozással.

Talán a kora nyári félfás dugványozás a legígéretesebb, találni róla szakirodalmat is, és Raiff-nak szépen sikerült (http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=99168253&t=9107936).

 

 

Előzmény: santaro (336)
santaro Creative Commons License 2010.11.05 0 1 336

Sziasztok!

Nekem is van 3 termő hayward és 1 tomuri porzóm, de még csak 2 évesek, augusztusban telepítettem őket a végleges helyükre.

Viszont igen nagy kerttel rendelkezem, amely homokos, szőlő-klímájú terület, állítólag az egyik legjobb terület kivi telepítésére. A biztonság kedvéért szeretnék még 1 porzót beállítani, de akkor már fejleszthetném a termő állományt is, ebből jött az ötlet, hogy miért ne termeszteném "nagyban"?!

Viszont anyagilag nem állok túl fényesen, 3000 ft/tő áron pedig nem tudom megvásárolni.

Tud valaki egy megbízható, de olcsó helyet, ahol lehet kapni?

 

Esetleg lenne valakinek néhány gyökereztetett vesszője felesleg és eladó? Vagy csak simán vessző?

Incittel állítólag könnyen lehet szaporítani...

Ötleteket várok ide, vagy a címem santaro3@gmail.com (remélem kiírható)

 

Előre is köszi!!! 

Arth_ur Creative Commons License 2010.10.07 0 0 335
Én megtartanám, de még csak két öreg, termő kivitövet neveltem fel.
A profik általában egy szálat javasolnak csak magasra ereszteni. Ha ezt választod, akkor is ráérsz jövőre választani közülük, ha már látod, hogy melyik hajt jobban, erősebben.
Előzmény: xtaki (334)
xtaki Creative Commons License 2010.10.07 0 0 334
koszonom a kiegeszitest, ez a ket fajtanev volt rajtuk :

Acticidia chinensis 'Hayward' - Hayward termos kiwi
Acticidia chinensis 'Atlas'- Atlas porzos kiwi


a termos novenyen ket vesszo fut felfele, mindketto egyforman erosnek es egyforman hosszunak tunik.
Tavasszal mindkettot megtarthatom, ha ketfele engedem oket avagy mindenkepp csak az 1 szalas megoldas a mukodokepes?




Előzmény: Arth_ur (333)
Arth_ur Creative Commons License 2010.10.06 0 0 333
Hagyd nőni, majd a növény eldönti. Ha tud az egyméteres hajtáson valamelyik felső rügyből erősen hajtani, akkor viheted azt tovább; ha nem, akkor majd hoz új erőset lentről. Ráérsz akkor eldönteni, amikor már megerősödött, csak legyen egy jó erős hajtása, ami mehet felfelé szabadon.

Ha nem bolygattad meg a gyökérlabdáikat az ültetésnél, akkor nyugodtan újraültetheted őket, de szerintem felesleges. A két öreg kivim sincs messzebb egymástól 1 méternél, és köszönik erősek, jól nőnek. A tő- és sortávolságot akkor kell igazán komolyan venni, ha területet telepítesz be egy növényfajjal, hogy minden egyednek jusson elég tenyészterület. A te esetedben ez nem gond, mindkét tőnek lehet elég helye, csak nem egymás felé kell nevelni őket.

Egy apró kiegészítés: a párból csak a termő a Hayward, a párja az vagy Tomuri, vagy valami hasonló időben virágzó másik porzós fajta.
Előzmény: xtaki (332)
xtaki Creative Commons License 2010.10.06 0 0 332
Sziasztok!

Beallok a hobbikivisek koze! :)
A godollon vasaroltam egy porzos es egy termos Hayward novenyt. kb 1 meter magasak. A hetvegen elultettem oket a keritesem melle, ahova majd jo allvanyzatot tudok epiteni nekik. Kb 1 meterre ultettem oket. Olvastam viszont, igy utolag, hogy inkabb 2-3 meter tavolsagot kellett volna hagynom koztuk! kivegyem es ujraultessem oket, avagy mivel a kornyekukon csak a gyep von el toluk tapanyagot, nem kell bantanom oket?

tavasszal vissza kell vagnom oket, avagy nem, inkabb engedjem az 1m-es szalat tovabb, hogy a cikkekben irt 4 meteres hosszusagot elerje?


elore is kosz!
Htomas79 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 331
rendben, köszi!
Előzmény: Arth_ur (330)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.14 0 0 330
Lehetőleg nem nagyon ingadozó, mérsékelten fagypont alatti, fagypont körüli hőmérséklet az ideális. Ilyen hőmérsékleten locsolni sem nagyon kell. Semmiképp se tartsd melegen, ahol hajtásnak indulhat még tavasz előtt.

Fény annyi kell, amennyi levele van! Normálisan ledobja a leveleit ősszel, és akkor tavaszig fény sem kell neki.
Előzmény: Htomas79 (329)
Htomas79 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 329

Sziasztok!

 

1 évesek a kivik, cserépben voltak egész nyáron, nem ültettem még ki őket.

Hogyan kellene őket teleltetni? Télen mennyire fényigényesek és mennyi locsolást igényelnek?

 

Köszi!

Arth_ur Creative Commons License 2010.09.14 0 0 328
Mostanra teljesen normális, ha leáll a növekedés. Az a fontos, hogy jól beérjenek a vesszők, mire beáll a nyugalmi időszak.
Előzmény: Suker000 (325)
zolem Creative Commons License 2010.09.13 0 0 327
a fiut vágd vissza a lány magasságára a fiúnak nem árt
Előzmény: start2010 (326)
start2010 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 326
A fiú kivi lehagyta a leányt. Azon csak az oldalhajtások nőnek erőteljesen.
Én is várom a fórum tanácsait, de hiába.......
Előzmény: Suker000 (325)
Suker000 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 325
Sziasztok!

Kivivel kapcsolatba lenne kérdés?
A lány kivi kb. 2 hete teljesen megállt a növekedésben, ez természetes jelenség? Tavaly ültettem tavasszal tőről hajtott ki, idáig nagyon szépen növögetett.

A mellette 3 méterre lévő fú nő mint a bolondgomba.

Tudna valaki ebben segíteni?

Üdv.: Suker
mediterránkert Creative Commons License 2010.08.10 0 0 324
Sziasztok!
Idei dugványozású kivit hagyhatok még télire ott ahol van,vagy ültessem át a végleges helyére!?Most indult be,nő mint a gomba...köszi
zümkobold Creative Commons License 2010.08.03 0 0 323
Szia Hipp-Uhl!

Köszi a segítséget, infót. Feltétlenül megnézem.

Zümkobold
Előzmény: Hipp-Uhl (321)
start2010 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 322
Ez évi ültetésű kivik elérték a 2 m magasságot. A napokban jelentek meg az oldal-
hajtások a kialakítandó törzseken. El kell-e ezeket távolítani ahhoz, hogy az elhajtáshoz szükséges rész kifejlődjön? Úgy tudom általában el szokták távolítani,
de itt nem vagyok biztos benne. Első ültetéseim...Köszi!
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.08.01 0 0 321
Szia Zümkobold!

Szerintem a kezdőként minden lényeges infomációt megtalálsz itt.

Magyar földbe magyar kivit!
http://www.nol.hu/noller/20100422-magyar_foldbe_magyar_kivit

Miklós Ákos Márton – Varga János
Termesszünk kivit Magyarországon is!
http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=438

Sok sikert!

Hipp-Uhl
Előzmény: zümkobold (318)
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.08.01 0 0 320

Szia Zümkobold!

Szerintem a kezdőként minden lényeges infomációt megtalálsz itt.

Magyar földbe magyar kivit!
http://www.nol.hu/noller/20100422-magyar_foldbe_magyar_kivit

Miklós Ákos Márton – Varga János
Termesszünk kivit Magyarországon is!
http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=438

Sok sikert!

Hipp-Uhl
Előzmény: zümkobold (318)
Suker000 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 319
Szia főszakács69!

Nem erre a kivifajtára gondoltál?

http://www.kiwi-tsechelidis.com/en/index.htm



Szecsuáni bors volt amiről beszéltem, hogy van nekem kint a kertbe.

Nagyon szépek a növényeid csak így tovább.

Üdv.: H.G.
zümkobold Creative Commons License 2010.07.30 0 0 318
Sziasztok!

Pár éve foglalkoztat, hogy kertemben kivit neveljek. Pár éve készült el a házunk, melynek kertjébe már egy szép kerti tavat hoztam létre csobogóval; sok gyümölcs-, és díszfát ültettem, valamint építettem egy nagy kemencét.

Most jött el az ideje, hogy a kivire vonatkozó terveimet is valóra váltsam.
Ehhez viszont semmiféle tapasztalattal, tudással nem rendelkezem.

Ebben szeretném kérni szíves segítségeteket, tanácsaitokat.

Milyen fajtájú kivit ültessek? Milyen talajt, gondozást igényel, stb. A topikot természetesen ma éjszak alaposan áttanulmányozom; biztos nagyon sokat fogok tanulni az ott olvasottakból.

Szóval a fajta kiválasztás kapcsán lenne nagy segítségemre a tanácsotok.
Köszönettel: zümkobold
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 317
Köszönöm az információt.

Nagyon bíztató. Összel feltétlenül kiszedem és átültetem.

Nem is emlékszem, hogy fajtanévvel árulták volna, ill. nem tulajdonítottam neki jelentőséget.
2002-ben a nagybani virágpiacon rendezett virágkiállításon kecskeméti, 2007-ben pedig Szöreg eleji, azóta fölszámolt kertészetben vásároltam.

Előzmény: Arth_ur (311)
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 316
Felkötött ág a 2. emeleten tetőcserép okozta sérüléssel
Előzmény: Hipp-Uhl (312)
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 315
Termő kivi az 1. és 2. em. magasságában
Előzmény: Hipp-Uhl (312)
Hipp-Uhl Creative Commons License 2010.07.29 0 0 314
Elnézést kérek a következetlenség miatt!
Kérem a moderátort, hogy törölje ezeket a képeket.
Köszönöm.
Előzmény: Hipp-Uhl (313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!