Keresés

Részletes keresés

cobana Creative Commons License 2007.09.09 0 0 554
Igazi B.nkó vagy!Grat
Előzmény: Törölt nick (552)
Wesson8 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 553
Egy magyar oldal New Yorkról: New York
octoberlady Creative Commons License 2007.08.25 0 0 549
Sziasztok! Keresnek szociális munkásokat, pedagógusokat New Yorkban? Van 3 diplomám, angol nyelvre is lefordítva, plusz nyelvvizsga, jól beszélek angolul. Van vmi ötlet? Üdv. Móni.
attisch25 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 548

én ny-ban leszek sept 3 tól. szintén a Columbián. összefuthatunk egy eszmecserére, ha gondolod . . . én most töltöttem itt 4 napot, holnap megyek haza, úgyhogy kicsit bemelegítettem már, ami a várost illeti . . ha gondolod írj a boldi_erdei@vipmail.hu-ra

Előzmény: fadorcsi (540)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 547
en nem tudom, hol vannak a new yorkiak HELLO!!! de biztosan kivisz a metro, az allomasokon ingyen adjak a metroterkepet, azon kisillabizalhatod, hogyan jutsz el odaig. Egyebkent meg a google lehetne most a legjobb baratod. ;) hadd ne en keressek, ha teged erdekel :)
Előzmény: pedrojunior (546)
pedrojunior Creative Commons License 2007.08.09 0 0 546

Köszönöm a gyors választ.

A jegyportálokat én is megtaláltam, igazából a kijutás érdekelne, illetve az hogy meccsnapokon kívül látogatható e a stadion, vannak e vezettett túrák. ( biztos van hall-of fame múzeum, ereklyebolt stb.)

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 545
http://tickets.nyctourist.com/ResultsTicket.aspx?evtid=580196
Előzmény: pedrojunior (544)
pedrojunior Creative Commons License 2007.08.08 0 0 544
Sziasztok!Egy kérdésem lenne: augusztus végén kijutok NY-ba, és szeretném megnézni a Giants stadiont. Van valami infótok arról hogy a nagyközönség számára mennyire és hogyan-mimódon hozzáférhető? 25én a Jets-el meccselnek, valahogy arra szeretnék jegyet szerezni, de ha nem jön össze, akkor "csak" a stadiont szeretném megnézni, fotózni ilyesmi. Szerintetek lehetséges? Infók?

Olvastam hogy meccsnapokon a busterminálról indulnak meccsbuszok.

Most Pre-Sesonban ezek gondolom nem működnek. Tömegközlekedve hogy lehet a legegyszerűbben kijutni a stadionhoz? (East Rutherfordban van a stadion)

 

Előre is köszi

by Pedro

Kopi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 543
Még nincs ott! :)
Előzmény: Törölt nick (542)
fadorcsi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 540
sziasztok.
aug. 28-án érkezem NY-ba, s jövő jún-ig van vízumom, ösztöndíjas kutató leszek a Columbián. szükségem lenne sok hasznos infora (pl. hol nyissak bankszámlát, hol csináltassak SS kártyát, kérjek-e am.jogsit, stb)
sőt, ha van tippetek szállással kapcsolatban (a Columbiához közel, normális lakásban, normális emberekkel megosztva egy hálószoba), hálás lennék.
köszi.
areacode212 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 539
hello!

Tavasszal kuldtek vissza egy ismerost. A baratnojevel jottek ketten. A egyik lany a "visawaiver" program kereteben nemet utlevellel a baratnoje magyarral jott. Mindkettojuket betettek egy par orara /masik 10 emberrel/ egy szobaba majd a magyar-nemet lanyt beengedtek /tobbszor volt mar, tobbszor tulmaradt/ a magyar-magyar lanyt pedig vissza forditottak. Bar oszinten szolva ezen az eseten kivul az elmult evekben senkitol sem hallotam hasonlo sztorit aki ismerte is volna az illetot... Olyat persze hetente hallok, hogy bezzeg az ismerosom ismerose...... Na meg mit olvastam az ujsagban..... /majdnem 0% angollal/ Na az ilyeneket szoktam elengedni a fulem melett!

sok sikert!

pisz!

Z:D
Előzmény: dawnie (535)
barakuakc Creative Commons License 2007.07.20 0 0 538

ha esetleg valakit érdekelne a szlovákiában élő magyarok helyzete, mindennapjai, akkor:

érdemes látni a www.parameter.sk hirportált, főleg Szlovákia magyarlakta területeinek történéseivel foglalkozik, de ugyanugy nemzetközi hirek is találhatóak rajta. egyre inkább novekszik az oldal, kattintsatok rá, ha tetszik regisztráljatok, és kommentáljátok a hireket!

 

köszi

 

üdv

dawnie Creative Commons License 2007.07.19 0 0 537

Gyava nyul vagyok :( nem megyek :(

pincerkedem :) es Te?

Előzmény: Törölt nick (536)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 536
Szerintem ha a vízumod OK., ha normálisan viselkedsz, ha nincs egyéb ok, akkor menni fog. Mert miért ne menne?
Mit csinálsz itt?
Előzmény: dawnie (535)
dawnie Creative Commons License 2007.07.17 0 0 535

Hat ezaz:-((

Viszont nem eloszor vagyok itt, most negyedszerre 9 ev alatt, abbol egyszer voltam itt hosszabb ideig. Tehat tobbszor hazamentem. Es nem akarok rasszisztanak tunni, de nem spanyol ajku vagyok. Viszont ki tudja, hogy milyen napja lesz a bevandorlasi  'hivatalnoknak' aznap...

De ezek szerint senki nem hallott konkretan olyat, hogy ismerost vagy ismeros ismeroset visszakuldtek akarmilyen indokkal a hatarrol...

Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 534
Nem mondom... de azért az a hivatalnok sem hülye. Túrista aki 9 hónapja itt van, aztán elugrik 5 napra, majd megint itt terem.
Nekem gyanusch...naggyon gyanusch.
Előzmény: dawnie (526)
Luisette Creative Commons License 2007.07.16 0 0 533
Akkor szerintem elvileg nem lehet gond. Ugy tudom - regebben legalabbis igy volt - hogy belepeskor meg legalabb 30 napig ervenyesnek kell lennie a vizumnak.
Előzmény: dawnie (531)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 532
Nem New York-ba járok spórolni. A Sheraton a Carnegie mellett.
Közel és márkás.
Chicagóban a Balck Stone.

Előzmény: Törölt nick (521)
dawnie Creative Commons License 2007.07.16 0 0 531

Igen, 10 eves vizumom van. Tobbszor is voltam mar itt, egyszer hosszabb idore 1999-ben. Azt kifelejtettem, hogy a testverem is itt van, az o papirjai rendezettek, o 'szponzoralt' a feherkartyam meghosszabbitasakor.

Előzmény: Luisette (530)
Luisette Creative Commons License 2007.07.15 0 0 530

Tobbszori belepesre jogosit a vizumod? Mert van olyan is, hogy nem...

Előzmény: dawnie (529)
dawnie Creative Commons License 2007.07.15 0 0 529

Koszi a valaszt!

Egyelore az is biztat, h nem azt irtad, h tudsz arrol, h valakit visszaforditottak a hatarrol :)

Sosem voltam szerencsejatekos tipus, lehet, h most sem leszek eleg bator...

Előzmény: Tralfamador (527)
pego123 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 528
Pontosan! Imádom! Azok a reggelik, és vacsorák!!! Hmmm és nyammmm... :-)
Előzmény: Törölt nick (525)
Tralfamador Creative Commons License 2007.07.15 0 0 527
Elvileg (!) mindennek okésnak kellene lennie...mivelhogy a papirjaid is rendben vannak.
Gyakorlatilag meg.....hát ez az ahol belép a képbe az "orosz rulett" ;)

Nem vagyok egy szerencsejatekos tipus, ugyhogy az eselyeid elemzeset inkabb masra bizom :P
Előzmény: dawnie (526)
dawnie Creative Commons License 2007.07.15 0 0 526

Sziasztok

Kerdessel fordulok hozzatok. Oktober ota vagyok itt, turista vizumom van. Feherkartyamat mar egyszer meghosszabbitottam, meg oktoberig ervenyes. Vizumom 2008 novembereig. Szerintetek megusztathatok egy 5 napos nemetorszagi utazast vagy nagy az eselye, hogy amikor visszajonnek az 5 nap utan, nem engednenek be?
Valaszaitokat elore is koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 525

Az etterem, balra, szemben, a sarkon? :)

Előzmény: pego123 (520)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 524

A $ 250 nekem kicsit sok. Ha viszem a gyerekeket is, az 2 szoba, ha a szuleimet is, az 3 , es az On The Ave is ez az arkategoria, egyszer el lehet viselni, de hatha van kicsit olcsobb...

Pl olvastam a Pod Hotelrol es augusztusban meg is nezem magamnak, icipici, de tiszta szobak, az legolcsobbak emeletes aggyal, allitolag. Az a gyerekeknek pont megfelelne.

Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.14 0 0 523
Koszi, majd utanuknyomozok.
Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 521

Ez az.

Lakni szoktunk: 1. ---  Affinia Dumont, E 34St. Kiváló környék.

"Modern fitness hotel for business travelers". Mi a célközönségnek nem felelünk meg, de azért nagyon bejött. Speciálra ugrottam rá, "csak" 25o volt igy éjszakánként. Utazás előtt pár nappal meghivást kaptunk az Affinia Dumont Hotel közvéleménykutatására, ott helyben, 2 órás időtartamra. (Biztos valami timeshare deal lett volna, de ezek engem nem ismernek....)Ezért felajánlottak 3 ingyen éccakát bármikor valamelyik new yorki vagy chicagoi szállodájukban. Sajnos elutazásunk utánra estek a dátumok, egyik csak egy órával későbbre, de vérző szivvel le kellett mondanom. 

2. -- Wolcott Hotel. Majdnem a 5th. Avenál van, a W. 31St.-nél. Tiszta, de kopott eleganciájú. Itt másfél szobát adtak napi száz dollárral olcsóbban, mint az Affiniában - bár ott volt kis konyha, és nagy fürdőszoba. Nagyon előre kell foglalni, mert folyton tele.

A Wolcott talán központibban van szituálva, mint az Affinia.

Előzmény: Törölt nick (519)
pego123 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 520
Az On The Ave tényleg jó, meg vele szemben a Manhattan Diner...
Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 519

http://www.urbanspoon.com/r/3/20984/New-York/Upper-East-Side/Andres-Cafe-European-Bakery.html

ez lenne az?

 

Szeretem ezeket a ny-i kiruccanasokat en is. Hol szoktatok lakni? Emlitetted, hogy a Central Park kozeleben, ott nekem az On The Ave vagy vmi ilyesmi nagyon bejott, de az nem olcso.

Augusztusban olcsoert(ingyen) lakunk, mert elhasznaljuk a Marriott pontjainkat, de egyfolytaban keresek tiszta, jo helyen levo, olcso szallodat.

 

Fairfax-i nudlizot nem ismerem, majd keresem, de van egy ket nagyon kedvenc helyem, ha erre jarsz es friss infromacio kell remek ettermekrol.

Előzmény: Törölt nick (518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!