Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.24 0 0 213
Nagyon köszönöm az információkat! Pont néztem a kocsiban, hogy hol lehet a helye és a négyszögletű takarást megis találtam, és akkor szomorúan elkönyveltem magamban,hogy nincsen neki helye. De hála Neked mégis van megoldás! Mégegyszer köszönöm!
Előzmény: ps3peter (212)
ps3peter Creative Commons License 2008.04.24 0 0 212

Én is pont ebben a témában keresgéltem, eddigi tapasztalatok a német fórumokról:

Aljzat cikkszám: 61138352336

Ár: 8€

Lámpa cikkszám: 61318377861

Ár: 17,30€

Magyarországon se lehet egy ökör ára...

A beépítés annyi, hogy a kis négyszögletü takarást kipattintod, mögötte ott van egy kábelcsatlakozó, azt csatlakoztatod az aljzathoz, az aljzatot bepattintod a lyukba, zseblámpa bele és kész.

Így néz ki:

Előzmény: mategyurcsovics (211)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.24 0 0 211
És ilyen ajzatot, hol tudok beszerezni és mennyiért?( mennyire macarés a beépítés?)
Előzmény: cdl1 (210)
cdl1 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 210
Szia.

Ugyanott.
Egy ajzatot kell beépiteni.
Előzmény: mategyurcsovics (209)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.24 0 0 209
Köszönöm szépen, az egész család és az autó nevében :-)
Kérdésem: E39-hez vettünk gyári zseblámpát, amit a kesztyűtartóban töltött. Cikkszám alapján hozta E60-hoz is. Hol lehet neki a helye?
Előzmény: Rityifi (208)
Rityifi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 208

Üdv az Uraknak!

 

Máté gratulálok az új vashoz! Sok örömöt hozzá! :-)

Előzmény: mategyurcsovics (202)
festo 520i Creative Commons License 2008.04.23 0 0 207
Irj az importEUr-nak nekik van akujuk meg gumik felnistöl!!
Előzmény: mategyurcsovics (206)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.23 0 0 206
Elvan törve, és szerintem a fény is rosszul esik rá! Ha megy szervízbe akkor cseréljük. Fogyasztás most 10,2 áll, túlnyumó részt város. Egészen baráti. Az akku elég gyenge benne gondolom a sok állástól. Ha 10 percet nézek benne pld TV-t gyújtáson, akkor már szól, hogy gyenge az akkufeszültség. Van esetleg valakinek "elfekvőben" gyári nyárigumi szettje? 17-18as méretben érdekelne! Üdv: Máté
Előzmény: ps3peter (203)
festo 520i Creative Commons License 2008.04.23 0 0 205
Nincs mit)))!!!
Előzmény: ps3peter (204)
ps3peter Creative Commons License 2008.04.23 0 0 204

Köszönöm, hogy ilyen tartalmasan, és magas intelligenciaszintröl árulkodóan szólt hozzá eme fórumhoz...

Előzmény: festo 520i (201)
ps3peter Creative Commons License 2008.04.23 0 0 203
Szép! Nagy gratula hozzá, de mi történt a bal hátsó fényvisszaverövel?
Előzmény: mategyurcsovics (202)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.22 0 0 202
Na sikerült fotózni párat :-)
Gyorsan pár kép:
festo 520i Creative Commons License 2008.04.22 0 0 201
Azt várhatod))))!!!!
ps3peter Creative Commons License 2008.04.20 0 0 200
Kérjük a képeket és a beszámolót! 
Előzmény: mategyurcsovics (199)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.19 0 0 199
Szia!

Hát elment végül...a kereskedő beszámolta..inkább nem írom le mennyiért :-(. De hát sajnos ez van. Rájöttem, hogy fapados a kocsi.....nincs benne pohártartó :-( :-):-). Majd teszek fel képeket, ha egyszer végre látom itthon :-) Csütörtök este jött meg, akkor mentem vele azóta világosban még nem volt itthon :-) Majd jön egy pár kérdés is!
Szép napot!
Üdv:
Máté
Előzmény: G.Gambino (197)
G.Gambino Creative Commons License 2008.04.18 0 0 198

Az ültetésről lebeszéltek, pont ott, ahol rendeltem volna éppen akkor az M futóművet. :) Nagyon nem ezekre a hazai utakra való, és az illető egyik ismerőse most emelteti vissza az autóját, mert pár hónap múlva elkezdett zörögni a kárpit és a nullával volt egyenlő a komfortérzete. Én sokat járok ugyan autópályán, de Budapesten is mozgok és mivel allergiás vagyok a belső kárpit zajokra, és arra, hogy szétrázza a seggem az autó, így nem mertem bevállalni. :)

Ezek után a sima sportfutóműben gondolkodtam, de mivel azt nem lehet csomagban rendelni, mint az M-est, így kiszámoltuk alkatrészenként a helyszínen és 350eHUF környékén lett volna a vége.

 

Ha esetleg tud valaki sima sportutóművet, akkor arra szívesen vevő lennék.

 

Egyébként a sportfutóműnél is mások a gátlók, rugók stb, mint a normálnál, tehát pusztán egy sima rugócserével nem ildomos ültetni ezt sem. Egyébként az enyém normál futóműves, de ha megfigyelitek, akkor a Magyarországra, illetve a Kelet-Eu, Orosz piacra gyártott 5ösök magasabbak jóval, a nyugati országokba exportált társaiknál. Ez azért van, a volt keleti blokk országaiba szánt új autókba a gyengébb utak és a tartósság miatt gyárilag magasabb  gátlókat raknak.

 

Tehát összességében 4 féle futómű létezik a BMW-nél:

 

- a normál futóműnél magasabbra álított futómű  

- normál futómű

- sportfutómű

- M sportfutómű

 

Nagyon művelt lettem a végére futómű ügyben. :D

G.Gambino Creative Commons License 2008.04.18 0 0 197

Grat az egész családnak. :) Várjuk a részletesebb beszámolót. :)

Elment végül az E39 touringotok? Láttam róla a hirdetést, egyben volt az is.

 

 

Előzmény: mategyurcsovics (196)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.17 0 0 196
Megvan az autó :-) Valami álom :-) Majd még írok, csak nagyon a hatása alatt vagyok még :-)
G.Gambino Creative Commons License 2008.04.14 0 0 195

Viszont van egy érdekes hírem Neked... Öcsém ma volt a Wallis Pestnél és a raktár részlegen említették neki, hogy ezen a héten érkeznek kezelési útmutatók, abból a célból, hogy akinek esetleg nincs az autójához, az utólag is meg tudja vásárolni. 1500HUF/ db, ha minden igaz bőrtokkal együtt. Neki speciel E46-hoz ajánlották, azt nem kérdezte, hogy E60-hoz érkezik-e, de szerintem egy telefont megér Neked ez az infó. :)

 

A zárcserének nem tudom, hogy hogyan tudnál utánanézni. Esetleg úgy, hogy elkéred Tőle a régi kulcsot, ha megkaptad az új zárhoz a zsír új 3 db kulcsot. :) 

 

Szervízkönyvet utólag nem csinálnak szerintem. Max. kinyomtatják Neked a kocsi szervíztörténetét a számítógépből, de szerintem ez is elég Neked bizonyítéknak, hogy szervízelve volt. Nem beszélve arról, hogy a jövőbeni eladást is megkönnyítik ezek a kinyomtatott dokumentumok, ha megunta a család a gépet. Te meg ettől függetlenül elkezdhetsz vezetni egy új szervízkönyvet. Én így adtam el most egy autót. Persze az lenne a legjobb, ha kapnál egy új szervízkönyvet.

 

 

Előzmény: mategyurcsovics (194)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.14 0 0 194
Megmondta a kereskedő,hogy két lehetőség van. 1.Kulcs után rendelés 2. Komplett zárcsere. Mi a 2.at választottuk:) Az árrával a kereskedő és mi is tisztában vagyunk.(200e körüli összegről beszéltünk) Hogyan tudok utána nézni amúgy? Szervízkönyvet meg csináltatok a Wallisnál, ha lehetséges :)) Tehát elmondhatjuk, hogy szerelem autó és - idővel minden meglesz hozzá :)))
Előzmény: G.Gambino (193)
G.Gambino Creative Commons License 2008.04.14 0 0 193

A komplett zárcsere nem kis tétel. Szerintem nézz utána, hogy nem csak arról van szó, hogy plussz 2 db gyári kulcsot rendel. Egy kulcs utánrendelése 30-40e, a komplett zárcsere az előbbi összeg kb. 5ös szorzóval.

Se szervízkönyv, se gyári kulcsok, szóval végül elmondhatjuk, hogy szerelem autó lett. :))))))

Előzmény: mategyurcsovics (192)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.14 0 0 192
Szervízkönyv nem lett meg, de a Wallis ismeri az autót, kulcsok sem lettek meg --> komplett zárcsere.(kereskedő állja). Majd keresgélek a könyvre.
Előzmény: G.Gambino (191)
G.Gambino Creative Commons License 2008.04.14 0 0 191

Nekem sincs sajnos, de keress rá a neten, hogy nincs-e valahol fent pdf formátumban.

Meglett a szervízkönyv és a gyári kulcsok is?

Előzmény: mategyurcsovics (189)
G.Gambino Creative Commons License 2008.04.14 0 0 190

Igen, úgy tünik, hogy mi szerencsések vagyunk. :) Tegnap viszont az M1 autópályán Mosonmagyaróvár környékén láttam egy fekete, német rendszámú 530d touringot, kb. 80-al araszolt a külsőben elakadásjelzővel, aztán ki is állt 100 m után a következő parkolóba. Gondolkodtam, hogy megállok, de túl későn vettem észre és gyorsan mentem, visszatolatni meg nem akartam a leállósávban. :(

Előzmény: ps3peter (188)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.04.13 0 0 189
Mindjárt feldobom a fórumot egypár alapkérdéssel:-) Napok kérdése és itthon lesz az autó:-) Magyar könyve van valakinek hozzá?(halkan jegyzem meg, hogy Mo.-i a vas) - Angolom és németem van. Prof.naviba a magyar lemez májusban jön ugye? Nekem most 2008-as Europe inc. Euro Cams van - de abban még nincs Mo.
Előzmény: ps3peter (188)
ps3peter Creative Commons License 2008.04.13 0 0 188
Mindenkinek ennyi baja van az autójával? Csak úgy pezseg a fórum :-)))))
sonyesz1 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 187
bocsi, tartalmazza csak egy 2 t és nem 3-om
sonyesz1 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 186

HAli

 

A magyarország térképét is tartalmazó navi Dvd állítólag 60 % os részletességgel tarttalmazza magyarország térképét, de tapasztalataim nem ezt mutatjáők, vagy esetleg az ország nyugati része és pest van benne. Nyíregyházából néhány utca, de pl: Karcag, Hajdúböszörmény, Balmazújváros, Poroszló egyáltalán nincs benne. És ez csak néhány hely ahol jártam és se kép, se hang. Na de legalább a nagyvárosok közül benne van néhány ha nem is túl részletesen.

G.Gambino Creative Commons License 2008.04.11 0 0 185

Elvileg ez sem gyári BMW, amivel nekem van tavaly óta, hanem eredetileg valami más autótípusé, de valaki belenyúlt és kompatibilissé tette a BMW-hez. Ezt az a srác mondta, akitől beszereztem.

 

A többi környező és nem környező nyugati ország nekem tökéletes (Németország, Ausztria, Olaszország, Franciaország), de ezeket nyilvánvalóan a gyári is tökéletesen kezeli. Magyarországon az előbb említett hiányosságok mellett a traffic information menü sem működik, ami a dinamikus útvonaltervezést segítené elő. :( Estére megnézem Neked, hogy pontosan mely országok vannak a DVD-n, mert úgy emlékszem, hogy nem túl hosszú a lista. Nincs is rajta az összes Kelet-Eu. ország az biztos.

Előzmény: morvaiz (184)
morvaiz Creative Commons License 2008.04.11 0 0 184
Igen igy már pontos a navigáciodefinicio. :-)
A 3D nekem nem hiányzik, igy pont ugyan azt tudja mit a régi automé,csak gyorsabban számól.
A Magyar DVD-n a többi, környezö ország is ilyen hiányos?
Valaki itt irta, hogy hamarosan lesz uj DVD, én semi jelét nem láttam neki egyenlöre.
Kereskedö szerint évente 2 jön ki.

Üdv.
MZ.
Előzmény: G.Gambino (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!