Keresés

Részletes keresés

us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5335
Frekvenciák után érdeklődenék. Hol nézzem meg? Vagy ha ide kiírjátok úgy is jó. Köszi a segítséget előre is!
sdragon Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5334

Sajnos rossz az arány. A repülőnap látogatóinak 90%-a egyszerű laikus, akinek az angol nyelvű katonai rádiózás semmit se mond. A szervezőknek erre a kilencven százalékra kell gondolniuk, ismertetni a levegőbe lévő típusokat, pilótákat egyéb közérdekű információkat. A repülés szerelmeseinek sajna marad a a saját rádió, de ha valaki tényleg komolyan gondolja az vesz egy vevőt és hallgatja a forgalmazást.

Előzmény: us army (5333)
us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5333
Igen jó felvetés amit előttem mondott a kollega!
Szerintem is nagy ötlet lenne! Nyugaton, sőt a nagy Russian birodalomban is lehetett már látni ilyen repülőnapot teljessen profi kihangosítással!
Szerintem is nagy ötlet lenne megoldani a rádió hangosítást!
És ezzel a lépéssel otthon is maradnának a "civil rádiók" és nem veszélyeztetnék a kommunikációt. (amikor az apa rádióját elkezdi nyomkodni a kis józsika meg irénke a sor végéről elég érdekes lehet pláne egy köteléknek a levegőben.)
Szóval a lényeg az hogy ezzel örömet is lehet szerezni az ott lévők 90%-ának és a repülésbiztonságot sem veszélyezteti!!!
Akik a közvetlen környezetemből jönnek "civilek" azt mondták amikor megtudták hogy a repülőnapon zene szól meg padödő énekel, hogy miért kell ez amikor a repülőket akarják nézni és élvezni a zajt. Bevallom ez a kijelentés engem is meglepett! Szóval nem hiszem hogy "eladható" az embereknek a "gagyi" magyar énekes közösség!
zulu74 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5332
A Bochkorék péntenki repülését is azért fogom hallgatni, mert ott is adásba adják a forgalmazást.
Legutóbb hallani lehetett, ahogy a torony várakozó légtérbe tette Bocsiékat, amíg valami kötelék (talán a törökök?) éppen leszállához jöttek be. Szóval folyamatosan "fogadták" a gépeket, ment a nagyüzem. Mégsem volt titkos semmi, egy ország hallhatta.
Szerintem ezzel nem lehet gáz!
zulu74 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5331
Még valami eszembe jutott, ami a szervezők számára talán megszívlelendő lehet:

Tisztelt benfentesek, szervezők, öteletgazdák.

Évek óta talán a legjobb repülőnapi programot sikerült (szerintem) összehozni, ha az idő kegyes lesz, akkor sokáíg emlékezetes lesz.
Van egy dolog, ami nem kerül pénzbe, de mégis különlegessé tehetné ezt a programot.
A KIHANGOSÍTOTT RÁDIÓ FORGALMAZÁS a torony és a pilóták között.

Nem tudom, ki hogyan, de számomra hátborzongató gyönyörűség hallgatni az efféle forgalmazásokat, amelyek egy részét ugyan "kód"ban nyomatják, de mégis valami nagyszerű hangulata van.

Gyakran hallani olyanokat a nézők között akiknek van kézi adóvevőjük, de ha éppen nem melleted áll, nem hallasz semmit az egészből. Ráadásul évek óta visszatérő probléma, hogy az ilyen rádiók használói gyakran megzavarják "nyomkodással" a forgalmazást.

Viszont szerintem erre, mármint a "hallgatózásra" igenis van igény, főleg azok körében akik a "repülés szerelmesei". Ezzel elejét lehetne venni a nyomkodásnak, ugyanis a "kézi rádiókat" szépen ki lehetne tiltani a rendezvényről, mondván, hogy amúgy is hallható minden ami érdekes. Sőt szerintem ha ez elterjedne senki sem cipelne efféléket magával.

Tudom, hogy sokan azt gondolják, hogy a "forgalmazás" valamiféle titkos dolog, vagy egyenesen hadititok, de ez nem így van. Szinte bármelyik AM/FM/URH -s kézi amatőrrádióval lehet fogni minden különösebb gond nélkül. Kb 1-2 perc alatt ki lehet deríteni a neten, hogy milyen frekvenciákat érdemes hallgatni, szóval ma ez már szerintem nem titok!

Ráadásul nem éles harci helyzet van, hanem a katonai repülés népszerűsítése folyik.

Kérem, hogy nyissunk erről értelmes vitát, hátha eljut az illetékesekíg is, még van egy hét, és némi remény, hogy valaki fog egy kézi rádiót, és ráköt vele a keverőpultra, ahol amúgy is egész nap zenét nyomatnak, ami szerintem háttérnek nem rossz, de azért a rádiózás, és a gépek hangja sokkal jobb.
Aki zenét akar hallgatni, vigyen mp3 lejátszót, vagy hallgassa a kereskedelmi rádiókat:)
us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5330
Milyen meglepetés? Milyen csak szombaton program? Ezt honnan vesztek?
zulu74 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5329
király volt a felvétel, köszönjük. A rádiózás külön nagy ötlet volt:)
Előzmény: szoltam (5327)
zulu74 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5328
"Technikai" okok miatt valószínűleg csak Vasárnap tudunk menni a repülőnapra. Kérdésem meglehetősen amatőr, de fontos:
Ha lesz meglepetés akkor Vasárnapra is marad?
Attól tartok ugyanis, hogy csak a szombatiak fogják látni, ha csak amolyan "beugrok, repülök, elmegyek" show lesz.
szoltam Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5327
Sziasztok, csak kézből felvéve és vágatlanul, de itt van a szerdai:

http://www.cougar.hu/downloads/LHKE_20070801.wmv


karchász Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5326

Én régebben már keddtől kint voltam minden nap, persze szombatra már fejből tudtam a Mig programját... Az idén csak csütörtöktöl tudok kimenni, szerintem akkor már várható jó néhány vendég. A zöme pénteken már gyakorolni szokott, meg persze érkeznek is még a "lustábbak". Ha jól emlékszem a francia kötelék legutóbb csak szombaton jött meg, a vezérgép tett néhány kört, aztán pihentek egyett, majd lerepülték a programjukat. Szóval ha pénteken kimész, már szinte mindent láthatsz, és van egy előnye, a hazai pilóták mindketten lerepülik a programjukat

Előzmény: Tophatters (5325)
Tophatters Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5325

Szia!

 

Engem különösen az érdekelne, hogy a vendég gépek kb mikor szoktak megérkezni Kecskemétre, mert jövő hét pénteken lehet hogy ki tudnák menni?

Azt esetleg lehet majd előre tudni hogy ki-mikor érkezik?

Előzmény: karchász (5318)
gyoz_tesh Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5324
Nem akarok nagyon offolni, de azért nem olyan rossz az OMSZ. :) Elég gyakran nézegetem a hazai időjárással foglalkozó oldalakat.
A lentebb említett metnet is néha durván melléfog...
Előzmény: tomcat#01 (5323)
tomcat#01 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5323
He-he, hát ja. Volt egy szombati nap júliusban, mikor derült idöt és 34 fokot jezett Siófokra. Lementünkés 23 fok volt, és annyi felhö mint máskor egséz hónapban összesen. Azóta nem nézem.
Előzmény: DAttis (5321)
DAttis Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5322
Ja vazze, azt az 1 linket meg se néztem, mindenestre őket szoktuk anyázni ha nem jön be az előrejelzés
Előzmény: DAttis (5321)
DAttis Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5321
Látom hazai (OMSZ) előrejelzésben senki sem bízik, azt nem rakta be senki :))
Előzmény: Törölt nick (5300)
tomcat#01 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5320

www.koponyeg.hu

 

Aktuális elörejelzés :-)

HEnci Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5319
ezt lesz érdemes nézegetni, a metneten elég jól el szokták találni és vasárnap már a szombati is fent lesz:



http://www.metnet.hu/?q=f2

illetve a weather.com-ot.

Metnet 5 napos előre
Előzmény: Teo87 (5316)
karchász Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5318

Az előbb elfelejtettem írni: Ha bárkinek kérdése van, amin egy helybeli esetleg tud segíteni nyugodtan kérdezzetek. Ugyan csak vasárnapig leszek gépközelben, de utána csütörtöktöl újra, és esténként majd fölteszem ki jött már meg.

Kedvcsinálónak fölteszek még egy képet, ezt 2005 ben készítettem csütörtökön vagy pénteken, hasonlókat a jövő hétre mindenkinek.  

karchász Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5317

Megnéztem a műrepüléseket. Ha a Mig programját önmagában nézem azt mondom nem rossz. Csak az utóbbi 10-12 évben kissé el lettünk kényeztetve, így nem tudom nem hasonlítani... nincs kés, nincs hát, nincs kobra. Ettől eltekintve mégegyszer mondom nem rossz. Különösen a nagysebességű alacsony áthúzásból történő emelkedés látványos, ha még valaki emlékszik taszáron az F-15-ös csinált hasonlót. Mivel repült mindkettő néztem két különböző helyről, mindkettőről élvezhető volt.

Ami a grifmadarunkat illeti: tökéletes.

és pár kép:

 

Teo87 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5316
Előzmény: Törölt nick (5300)
karchász Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5315
nem mondom alapos vagy... na lassan tényleg indulok, ma bringával megyek ki, és az időbe tellik
Előzmény: Törölt nick (5314)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5314
Mondjuk ahogy nézem lassan fordul a szél. Reggel telibe 120-ról fújt: link
Előzmény: Törölt nick (5313)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5313
Voltam kutyát sétáltatni arrafele. Egy Ancsa és egy MiG is ebben az irányban jött le. ;-)
Előzmény: karchász (5312)
karchász Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5312
ezt te honnan tudod, tegnap a szokásos rend volt, és ahogy kinézek az ablakon nincs szél
Előzmény: Törölt nick (5308)
JHE Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5311
Jajj, bocsi, elnéztem! (Egyenlőre) péntekre mond esőt, a szombat eddig okénak tűnik.

Üdv.!
Előzmény: JHE (5310)
JHE Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5310
Nagyon remélem, hogy ott azt a szombatot tényleg nem lehet készpénznek venni!

Üdv.!
Előzmény: Törölt nick (5300)
JHE Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5309
Idézet a Légimentők oldaláról, a kecsói rep.nappal kapcsolatban:

"...lehetőséget kaptunk arra, hogy a nagyközönségnek is bemutathassuk a gépeinket, így statikus bemutató keretén belül egészen közelről lehet majd megnézni az ország legújabb - és legmodernebb - helikopterét. Az alkalomra meglepetéssel is készülünk, szeretnénk megfelelő módon viszonozni azt az érdeklődést és támogatást, ami Önöktől érkezik."

(Egy újabb meglepetés van készülőben!!!) ;-)

Üdv.!
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5308
Metro felől szállnak le jelenleg, lehet jó képeket csinálni.
Előzmény: karchász (5307)
karchász Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5307
Köszi. Na ebéd, aztán lassan irány a kerítés...
Előzmény: --Reaper-- (5306)
--Reaper-- Creative Commons License 2007.08.02 0 0 5306

MiG-29: Szatmári László szds., Peszeki Zoltán őrgy.

Gripen: Hajdú Attila őrgy.

Előzmény: karchász (5305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!