Keresés

Részletes keresés

Oliné Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1115

Nem megy, sajnos pocsékul vagyok. Vissza kell szednem valamennyit. Csak azért sajnálom, mert most lett volna egy nyugodtabb időszak melóban. Legközelebb nyáron lesz, de akkor meg nyaralni megyünk. Azt azért nem szeretném elrontani elvonástól fetrengve. Nem gondoltam, hogy ilyen kis darabtól is képtelen leszek megszabadulni.

Előzmény: Chief Boden (1113)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1114

Ezzel teljesen egyetértek.

Előzmény: Oliné (1110)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1113

Ha már abbahagytad akkor nem

Előzmény: Oliné (1111)
Oliné Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1112

Több hónap ? Szerintem ilyen kis (rövid ideig szedett) mennyiségnél max egy hét lehet, amit ténylegesen gyógyszer megvonási tünet. Ha utána fél év múlva szorong valaki, az már az alapbetegség. Persze nagy mennyiségeknél és gyors megvonásnál lehet másképp.

Előzmény: Chief Boden (1108)
Oliné Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1111

Akkor szerinted szedjem vissza azt a morzsát még 2 hétig ?

Előzmény: Chief Boden (1107)
Oliné Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1110

Hát nem tudom..annyira nem akartam elnyújtani, hiszen nem is szedem olyan régóta. Februártól szedtem napi 1 db 0,25-öset, márciustól viszont már folyamatosan csökkentettem. Se az idő, se a mennyiség nem volt olyan nagy, hogy azt a gyakorlatilag semmit sem érő negyed darab gyógyszert még 2 hétig elhúzzam. Ha pszichiátert kérdeztem volna, tuti azt mondta volna, hogy ilyen kevés gyógyszert max. 2 hét alatt le lehet rakni. Ha ez elvonási tünet, akkor inkább pszichés.

Előzmény: Chief Boden (1107)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1109

Azért nem müködött mert rosszul csináltad. Továbbá azért mert a benzodiazepin elhagyása ezzel jár.

Előzmény: Oliné (1106)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1108

Egyféleképpen lehet megállapítani. Ha abbahagyod. És utána rá fogsz jönni. Persze nem azonnal, hanem több hónap elteltével

Előzmény: sasa58 (1105)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1107

Klasszikus elvonási tüneteid voltak.

 

3 napig szedtél negyedet és utána azonnal abba is hagytad ami hiba volt. legalább 2 hétig kellett volna negyedet szedned és utána elhagyni.

 

Persze akkor is lettek volna elvonási tüneteid az utolsó tabletta után, de ez elkerülhetetlen.

 

De a lényeg, hogy ez az ok nélküli intenzív szorongás a megvonástól van és idővel elmúlik, ha elég kitartó vagy.

Előzmény: Oliné (1104)
Oliné Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1106

Nekem nem biztos, hogy elvonás, lehet, hogy bizonyos női dolog hozta elő. Nappal még csak-csak kibírom a szorongást, de este muszáj, hogy aludjak egy kicsit, főleg, hogy reggel jönnöm kell dolgozni. Ha nem alszom rendesen, akkor másnap még rosszabbul vagyok, minimum a fejem fáj, arra meg mindig rápánikolok. Megpróbálom, hogy nem veszem be este, de ha nagyon rosszul leszek éjjel, akkor kénytelen leszek. Nekem az sosem működött, hogy a mai naptól egy szemet sem, mert nekem annak mindig nagyon-nagyon rossz vége lett. Az első leszokásnál is úgy csináltam, hogy amikor éreztem, hogy nem bírom tovább, akkor inkább visszaszedtem egy kicsit, és amikor újra stabil lettem, akkor folytattam a csökkentést.

sasa58 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1105

Az a baj, hogy a Te esetedben (mint az enyémben is) szinte megállapíthatatlan, hogy ez most elvonási tünet, vagy az alapbetegség visszatérte. Lehetnek jobb napjaid amikor vígan elvagy a minimális gyógyszer nélkül is, de jön valami külső vagy belső inger és ismét szükséged lesz rá. Lehet, hogy csak túlterhelted az emésztőrendszered és egy kicsit bepánikoltál tőle.

Ezért nem tudok én sem véglegesen megszabadulni ettől a vacaktól, pedig már jó egy hete fél bogyón vagyok. Ma persze jött ez a randa esős idő, meg a hétfő szindróma (kedden) és majdnem bekaptam egy felet reggel is, de erős voltam.

Előzmény: Oliné (1104)
Oliné Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1104

Sziasztok ! Mégiscsak megpróbáltam az ünnepek alatt megszabadulni a maradék xanaxomtól. Csak 0,25-öt szedtem alvászavarra, de azt már sikeresen lefeleztem. Mivel mostanában jobban voltam, azt is lefeleztem, kb. 3 napig. Semmi tünetem nem volt, mélyen aludtam, ébredéskor tiszta volt a fejem, egyátalán nem szorongtam. Mivel gondoltam, hogy az a negyed szem a 0,25-ösből már biztosan semmit sem hat, és amúgy is fokozatosan csináltam az elvonást, erőt is éreztem magamban (nem féltem, hogy elvonási tüneteim lesznek), ezért egyszerűen nem vettem be estére.  Na, azóta pocsékul vagyok. A húsvéti bulit is ott kellett hagynom, mert annyira szédelegtem meg émelyegtem, hogy le kellett feküdnöm. Be kell vallanom, amikor már nem bírtam bevettem belőle, de annyira erős a szorongás, hogy nem csillapítja. A nervenpfleget is szedem mellé, meg iszom a citromfüvet, de semmi enyhülés. Lehet ez egyáltalán elvonási tünet ? Ilyen mini darabtól ? Kételkedem benne. Mi a véleményetek ?

Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1103

Úgy látszik a lelkemmel ellentétben ,az agyi receptoraim ragaszkodnának nagyon a x-hoz

Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1102

Érdekes viszont hogy az izomrángások pár napja gyakoribbak és intenzívebbek lettek ....... ilyenkor mindig kicsit elkeseredek,meg akkor is ha egy régi tünet visszaköszön gyengébb formában

Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1101

0,75 mg-ot szedtem,de villámgyorsan,két hét alatt két lépésben csökkentettem a nullára ....... Nem követendő példa!

Most már kitartok, természetesen,de már több hét gyakorlatilag kiesett az életemből szinte teljesen,ezt azért nagyon sajnálom......már mennék tanulni vmit,ha nem is dolgozom,de jelenleg az sem megy:-(

Viszont visszaút nincs, mert ennek a sz..-nak a szedése nem vezet sehová és nem old meg semmit. Sztem a pszichiátria egyik nagy kudarca ( van több is), sőt gyakorlatilag az egész úgy ahogy van, nem ér semmit.......

Előzmény: sasa58 (1100)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1100

Valószínűleg a gyakori álmodás a X. okozta felületes, vagy nem normális alvástól van. A relatív elvonás igaz lehet a Te történetedre is, bár ha jól emlékszem Te elég nagy mennyiséget szedtél. Most már kitartás, hamarosan jön a nyár és akkor minden jóra (jobbra) fordul!

 Én most egy hete megint visszaáltam a 0,25-ös felére, de ezt sehogy sem tudom (akarom) elhagyni. A folyamatos frontok sem kedveznek most túlságosan.

Az ismerősöd elég sokat szedhet, mert a lila 1mg-os. Én azt gondolom, a szívritmuszavarom talán az össze-vissza szedéstől lehet, mert a szervezetem nem tud ráállni egy fix drog mennyiségre és a szívem "vezérlése" belezavarodik ebbe a hinta-palintába.

Előzmény: Ezelkievics (1099)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.20 0 0 1099

Ha belegondolok,hogy több mint 10 évig a relatív elvonás fázisában dagonyáztam,hát sírni tudnék. Persze a relatív elvonáson én azt értem ,h napi dózis emelésének híjján csak a mellékhatások érvényesülnek.....Igen, nem igazán rémálmok ezek,sokkal inkább nyomasztóak voltak,és egymást kergették ezek az álmok,rossz alvás mellett...brrr

Mindenestre ha ez a tendencia folytatódik, akkor nagyon lassan,de a javulás nem kizárt,a kérdés, hogy teljes lesz e .....engem igazán most ez foglalkoztat,de nagyon. Türelemmel a helyzetből adódóan hadilábon állok.

Te még mindig 0,25? Vagy újra csökkentetted?

Ja,van egy ismerősöm,57 éves férfi, x -t szed, tudtommal még mindig,a lilát,többé kevésbé rendszeresen,szívritmus zavarokkal küzd ő is,mint Te....szóval vszinűleg nem egyedi a problémád.

Előzmény: sasa58 (1098)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 1098

Érdekes ez az álomdolog, mivel én folyamatosan a relatív elvonás fázisában vagyok. Mostanában döbbentem rá, hogy rendszeresen sokat álmodok, na nem igazán rémálmok ezek, inkább érdekes, bonyolult álmok. Persze úgy 10-15%-ban negatívak is vannak, de ezek sem igazán rémesek.

Előzmény: Ezelkievics (1095)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1097

Egyébként hihetetlenül mély depressziót szabadított rám az elvonás,enyhén szólva is mindent egy negatív szűrőn át tudtam csak látni és hihetetlen mennyiségú sírást tudtam produkálni,a nap bármely szakában. Hál' istennek ennek vége már,de vszinűleg annyira lenullázta az immunrendszeremet ez a rossz lelkiállapot,h két hónap alatt 2szer voltam beteg ( vírus mindkétszer) és nehezen jöttem ki belőle.

Előzmény: Ezelkievics (1096)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1096

Pedig olyan jól összeszedtem......CTRL-C,megjegyezve

 

Szóval 53. szarmentes napom van ma.

Hát a kezdeti erős,mély depresszió mostanre kb. közepesre v még annál is (időnként) lightosabbra szelidűlt......

A fizikai tünetek kb. 80%-os javulást mutatnak,a lelkiek hááát kb. 50%-ost,ha a legrosszabb napokat vesszük 100 %-nak.

Ami még van,de ezek is javulóban:

- memória zavar

- izzadás,hőhullámok

- szívdobogás- érzés

- étvágy szinte semmi ( tök jó)

- libidó

- extra érzékenység a stresszre (pozitívra is)

- izomrángás (stabilan van, nem javul)

Az elmúlt 53 nap mérlegéhez hozzátartozik minusz 8-9 kiló.

Ami viszont megdöbbentő, hogy olyan mint ingerültség, agresszivitás már azt hittem a múlté,de enyhébb formában visszatért pár napra,és az ügyetlenség (mindent leejtek,mellérakom) is......Szóval vannak kisebb mélypontok,de alapvetően pozitív a mérleg, nagyon is.

Ami nagyon stabilan tartja magát és nem javul,az az izomrángás ( nem zavaró,enyhe) és az étvágytalanság.

Hát kb. ennyi........

Előzmény: sasa58 (1094)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1095

Azt akarod mondani,hogy neked a gyszerszedés alatt voltak rémálmaid? Milyen érdekes, de nekem ez az elvonás első időszakát kísérte végig,na nem olyan izzadtan ébredős,klasszikus rémálmok voltak ezek,inkább nyomasztó,szimplán rossz álmok

Előzmény: musil (1082)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1094

Azért próbáld meg még egyszer, röviden, ha hosszút írsz akkor időnként mentsd ctrl-c-vel.

Előzmény: Ezelkievics (1092)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1093

És milyen okból keresel ilyen fórumot ?

Előzmény: Mónika 2 (1091)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1092

Próbáld meg az Nlcafe forumát, ott biztos találsz...

Az előbb írtam egy "hangulat jelentést" magamról,jó hosszút,de véletlen a MÉGSE-gombra kattintottam.....:-(

Előzmény: Mónika 2 (1091)
Mónika 2 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1091

Sziasztok! Olyan fórumot keresek ahol szülés utáni depresszióra frontint,és cipralexet kellett szednie anyukáknak,vagy még most is kell szednie.köszönöm előre is a segitséget!

Pater Pirandello Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1090

Mondjuk Retard-ot vágni a legélesebb ollóval is kockázatos, volt, akinek csontig bevágta az ujját. Óvatosság.

Előzmény: Chief Boden (1088)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1089

Ha felezed, akkor tök mindegy, hogy retard, vagy nem, mert elveszti a retard tulajdonságát, ami a bevonat következtében van neki - tehát sima Xanaxként viselkedik.

Előzmény: musil (1086)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1088

Aki Retardot szed annak át kell állni sima Xanaxra a csökkentéshez.

 

kb 2 hetente kell csökkenteni 10%-kal, de ez egyénfüggő és lehet még fokozatosabb is.

Előzmény: musil (1086)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1087

üdv! Egyáltalán nem kell kétségbeesni. Lehet lassabban csökkenteni. nincs és nem lehet baj, nekem jobbak a tapasztalataim. Javulásra vagyunk "itélve".

Előzmény: musil (1082)
musil Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1086

aki retardot szedett, az dögöljön meg, ha el akarja hagyni? azt ígérte nekem az orvosom az elején, mikor mondtam, h tartok a hozzászokástól, h ő olyat ad, amiről le is tud hozni. ugyanis ez egy addiktológia. ok, biztos le tudok jönni, de biztos, h így kell, hogy közben a kínok kínját állom ki? brrr. most a mérges fázisban vagyok.

 

 

Előzmény: musil (1085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!