Keresés

Részletes keresés

Fec88 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 808
Nekem az In Trance-ről a címadó dal az abszolút favorit.De amit még nagyon szeretek arról az albumról az a Longing for fire.
A We'll burn the sky meg nálam is alap dal.A 70-es évek legjobb nótája tőlük,ez kétségtelen.
Előzmény: kistutu (807)
kistutu Creative Commons License 2010.04.16 0 0 807
Hú...a Living And Dying! Micsoda melódia ez is. Nagy kedvenc az In Trance-ről. Emlékszem, a haverom másolta le nekem előszöz az LP-t kazettára. Annyit hallgattam, hogy rongyos lett a szalag és újból fel kellett venni kb.fél év múlva. Az In Trance-ben egyébként az a jó, hogy a "B oldal hármas számok" - vagyis a töltelékek - is nagyon jól sikerültek. Sok különböző stílus keveredik rajta. Látzsik, hogy itt még keresik azt a végül kialakult Scorps stílust, ami a Virgin Killeren, meg a Taken By Force-on már egyértelműen hallatszik. Ugyanígy érzem a Lovedrive-val is. Ott még csak keresik azt a gyorsabb, keményebb Scorpionst, ami aztán a következő három albumon parádésra sikeredik.

Az Are You The One nagyon szívbe markoló számomra. Csak úgy, mint a Soul Behind The Face, vagy a A Moment In A Million Years. Mindhárom zseniális...
Előzmény: BahnScorper (806)
BahnScorper Creative Commons License 2010.04.16 0 0 806

Na igen, a másik "külsős" szám - aminek valóban szép a szövege, de a "minimalistább" Livin' And Dyin' sokkal súlyosabb üzenetű...

 

A SLY viszonylag egyértelmű üzenetű és megvannak az áthallások, max csak a mélysége az, amely miatt nem megy le "egy falatra"... :-)

 

 

Az Are You The One-ban inkább az az ütős, hogy ugyanilyen címmel Timo Tolkki (Stratovarius) is írt egy számot a szólólemezére, amelyet a Within Temptation énekesnője ad elő. Ha a Scorps számára azt mondom, hogy "rólam szól, mintha csak én mondtam volna" (amit szoktam is gyakran - persze más számokra is...), akkor ez meg az a szám, amely a "szemközt álló fél" szájába illik nagyon...

Előzmény: kistutu (805)
kistutu Creative Commons License 2010.04.16 0 0 805
Érdekes, hogy nekem is a Riot Of Your Time az egyik legnagyobb kedvenc. Viszont ami minden idők legkedvencebb Scorps száma...

Don't be afraid of getting old
Life is still full of joy
And the beauty of the past
Is rejoicing in your mind

Egyszerűen zseniális! Van egy-két felvételem a 79-es turnéról, ahol Michael, majd Matthias is játsza a zenekarral. Mindhármukkal (Roth a harmadik) óriási! A lassabb melódiák közül az Are You The One nagyon nagy. Egyébként a számot "odaadták" Bonnie Tyler-nek, aki fel is dolgozta You Are The One címen. Ha tudod, hallgasd meg, mert nagyon jól sikerült tribute.
Ja, és amennyire nem tetszett a SLY az elején, annál jobban bejön mostanában. Ez sem egy könnyű dal...
Előzmény: BahnScorper (804)
BahnScorper Creative Commons License 2010.04.16 0 0 804

A We'll Burn The Sky minden idők egyik legjobb száma. Nagyon jó szöveggel (sajnos Monika Dannemann azóta már nem él) és tökéletes zenei kompozícióval.

 

Na ezt is mintha én mondtam volna. ;-) Annál nagyobb kedvenc Scorps-szám nekem sincs. A Sails Of Charon nagyságát akkor éreztem meg igazán, amikor Uli vonósokkal kiegészítve játszotta, de nekem inkább a Rudolf-Klaus páros által írt számok tetszenek - főleg a Steamrock Fever és a Riot Of Your Time, de nem maradhat ki a He's A Woman - She's A Man és a Born To Touch Your Feeling sem, amelyet szintén sokszor kell mélyen meghallgatni ahhoz, hogy az ember rájöjjön, hogy milyen jó is (érdekes amúgy, hogy a balladák közül a Holiday és a Lady Starlight is egy ilyen "nem túl könnyű" darab, meg az Are You The One is). Ha Uli munkásságából kell kiemelnem egy számot, akkor egyértelműen a Yellow Raven az.

 

 

Az elismerés azért már a Moment Of Glory óta egy kicsit erősebb Germánföldön...

Előzmény: kistutu (801)
kistutu Creative Commons License 2010.04.16 0 0 803
Természetesen az is Roth szerzemény! :))
Előzmény: Deepfreeze (802)
Deepfreeze Creative Commons License 2010.04.16 0 0 802
Nekem a Your light a nagy kedvencem arról a lemezről. Annyira finom a gitárjáték.
Előzmény: kistutu (801)
kistutu Creative Commons License 2010.04.16 0 0 801
Ezek szerint egyforma az ízlésünk...! :)))
A TBF egy igazi mestermű. Itt teljesedett ki Uli fantasztikus gitártudása és dalszerzése (I've Got To Be Free; The Sails Of Charon). A We'll Burn The Sky minde idők egyik legjobb száma. Nagyon jó szöveggel (sajnos Monica Dannemann azóta már nem él) és tökéletes zenei kompozícióval. Valahol olvastam, hogy tulajdonképpen miért is tiltották be az album eredeti borítóját. Ugyanis első látásra semmi "cenzúrázandó" dolog nincs rajta. Európában és japánban meg is jelenhetett az eredeti tervek szerint, viszont Amerikában nem engedélyezték. Az indok az volt, hogy a dizájn a vietnami háborút juttatja az emberek eszébe (-micsoda hülyeség-), mert egy katonai temetőnek "látszó" helyen fog egymásra pisztolyt két ember. Uli mondta egyszer, hogy az eredti terv az volt, hogy két gyerek fogjon egymásra játékpisztolyt ugyanezen a helyen, de ezt rossz szemmel nézték (pl.Franciaországban) ezért a két fiatalt "lecserélték" két középkorú férfire. Egyébként a céljuk az volt, hogy perspektívába tegyék magát a háború fogalmát.
Ezek szerint túl elvontra sikerült, és nem értették, hogy miről is akar szólni...

Amit írsz, az tökéletesen igaz. Sajnos a banda nem igazán kapta meg azt a maximális elismerést, amit egy világsztár zenekarnak a saját hazájában meg kellene kapnia. Viszont ez most változni látszik, hiszen szinte minden jegy elfogyott az összes németországi koncertjükre az idén. (ez annak is szól, hogy munkásságukat befejezvén, az elkövetkezendő 2-3 év lesz a búcsúturné) :(((
Előzmény: BahnScorper (800)
BahnScorper Creative Commons License 2010.04.15 0 0 800

Meg a Taken By Force-é is (kistutu viszont megint igen jól szólt ennek kapcsán ;-) ).

 

Scorpions-lemezeket általában könnyű "bagóért" kapni német nyelvterületen, mivel még túl sok az ellenérzés az ottaniakban, meg eléggé "dömpingárunak" tekintik a lemezeiket...

Előzmény: purpendicular (795)
KTATTIS65 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 799
Azért a LAFS-et is megemlíteném minden idők legjobb albumának! Persze ha a Matthias-sal készült albumokat nézzük! Ahogy kezdődik a Bad Boys.... még mindig borsódzik a hátam. Nagyon sok szép emlék fűződik nekem ehhez az albumhoz.
Előzmény: kistutu (796)
kistutu Creative Commons License 2010.04.14 0 0 798
Nézd meg az ebay-en! Ott is gyakran előfordul. Gondolom azért ilyen olcsó, mert egy régebbi albumokból összeállított válogatás. Habár ennek pont ellentmond a pár évvel ezelőtt kiadott De Luxe Collection, amiben a FTTR, IT, VK hármas volt benne dupla cd-n, megspékelve egy gyönyörű fekete karton mappával és szövegkönyvvel. :)
Előzmény: Fec88 (797)
Fec88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 797
Egyszerűen nem akarom elhinni hogy csak ennyibe került és ráadásul a 3 legjobb album a Roth érából.Most irigyellek:)
Előzmény: purpendicular (793)
kistutu Creative Commons License 2010.04.13 0 0 796
Hát igen! A Taken By Force minden idők egyik legjobb Scorps albuma.
purpendicular Creative Commons License 2010.04.13 0 0 795
Igen. :)
És a Virgin Killer borítója cenzúrázva...
Előzmény: supertzar (794)
supertzar Creative Commons License 2010.04.13 0 0 794
És micsoda három lemez!
Előzmény: purpendicular (793)
purpendicular Creative Commons License 2010.04.13 0 0 793
Hétvégén az oberwarti MM-ban jártam, ott vettem a lenti képen látható kiadványt.
Azért az érdekes, hogy ezt a boxot itthon 5000-ért hirdeti a kiadó. Értem én, hogy más az áfa, meg az egyebek, de ekkora különbségnek nem szabadna lenni, ha azt veszem, hogy a friss album ára 17 euro körül volt, itthon pedig a két cuccnak egy az ára...

Fec88 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 792
Nagyon jó kis dal. Legnagyobb erőssége az hogy Meine cipeli a hátán az egész számot.Hihetetlen hogy ennyi idősen ilyen jó hangja van.Csak a legnagyobb tisztelettel és elismeréssel tudok beszélni róla. Örök kedvencem marad ő is és persze a Scorpions is.
Előzmény: KTATTIS65 (791)
KTATTIS65 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 791
Ezt mindenképpen nézzétek meg!!!
http://www.youtube.com/watch?v=quH_vUCdy2o&feature=related
KTATTIS65 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 790
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra! Sok érdekes új infót találtam hosszú évek óta elsőszámú kedvenc zenekaromról. Kösz, hogy elindítottad BahnScorper! Az új lemez fantasztikus!!!!!!! :))))
kistutu Creative Commons License 2010.03.29 0 0 789
De meg ám...! :)))))
Előzmény: BahnScorper (788)
BahnScorper Creative Commons License 2010.03.29 0 0 788
Na, megmondtam... :-)))
Előzmény: kistutu (787)
kistutu Creative Commons License 2010.03.28 0 0 787
Klaus nyilatkozta, hogy a SLY a Still Loving You-ból ered. A Love At First Sting megjelenése után akkora sláger lett Franciaországban, hogy nagyon sok újonan született gyereknek a Sly nevet adták.
Előzmény: Ripper (786)
Ripper Creative Commons License 2010.03.27 0 0 786
Tudtok arról valamit, h a Sly nóta mondandójának lehet-e/van-e vmiféle valóságalapja valamelyikük életében? Eléggé megütött a szövege, nem tűnik kitalációnak...
kistutu Creative Commons License 2010.03.26 0 0 785
Én azt hallottam, hogy állítólag egy politikai rendezvény lesz aznap, és este ők zárják az ünnepséget. Afféle ingyenes buli lesz. Viszont nem lesz full koncert, csaek egy 80-85 perces buli.
Előzmény: KTATTIS65 (784)
KTATTIS65 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 784
Ostrava-ban hol lesz a koncert, nem tudjátok? Jegyet lehet-e rá szerezni valahol?
purpendicular Creative Commons License 2010.03.24 0 0 783
De azért jóval könnyebb egy vitorláson őrizgetni a kondit, mint egy csavargyárban. :)

Egyébként meg az új lemez fasza, hallgattatja magát, pedig nekem igazából a LAFS album óta csak egy-egy dal tetszett.
Előzmény: BahnScorper (782)
BahnScorper Creative Commons License 2010.03.24 0 0 782
Nagyon sok rock-előadónak nem sikerült... :-)))
Előzmény: purpendicular (781)
purpendicular Creative Commons License 2010.03.24 0 0 781
Könnyű 66 évesen olyan kondiban lenni valakinek, aki nem napi 8 órában végez fizikai munkát 40 évig.
Előzmény: Dargun (776)
thsuwie Creative Commons License 2010.03.24 0 0 780

Sziasztok! A Csehek tényleg mázlisták, de ott 15-18000 ember elmegy egy koncertre, nálunk meg alig voltunk szerintem 7000-en.

Az hogy Klaus nem tudta a szöveget az csak egy dolog, de ha nincs ott akkor a felső szólam teljesen kimarad. Amúgy nekem sincs semmi bajom a Kóbor hangjával egy Omega koncerten, de ez valamivel feljebb van, és még kifogástalanúl működik.

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.24 0 0 779
Ezek a csehek milyen mázlisták! Még egy koncert náluk:

Ostrava 2010. április 22.

Ráadásul a müncheni bulira meg minden jegy elkelt...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!