Keresés

Részletes keresés

karchász Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5398
Ja és a rádiozásról: én anno másfél évig hallgattam még Arató-Sárkány-Szklenár-fiatal Sági stb. forgalmazását, illetve a mellettem ülő vadászirányítóét, egyrészt sokszor érthetetlen, másrészt zsargont használnak, harmadrészt csak a hozzánk hasonló mániásokat érdekel. Be kell látni hogy a többség szórakozni jön ki.
us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5397
Na ez az! Az orsztrákok mindent megoldanak. Hogy csinálják???
Az a qrva politika mindenbe beleszól.
Azzal van tele a média hogy NATO+visegrádi négyek+terrorizmus elleni harc. ÉS???
Mi ebből nem látunk semmit. Ennyi a nagy összefogás az országok között. Aláírják a szerződést megvacsoráznak a politikusok és ennyi az osszafogás.
Na mindegy nem is idegesítem magam.... Remélem a legjobbakat ettől a felállástól!!!
Ha valakinek van infója légyszi ossza meg velünk!!! Köszi!!!
Key-Man Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5396
Nagyon osztom a véleményed! Bárki is jön a lélekre ható ható "dehát repülőfanok vagyunk , eszünk mi bármit" emóciós sallanggal.. Pont így látom ahogy írtad. Egy vagyok a sok közül, csóró kis "megveszem a jegyet elővételben mert úgy olcsóbb ugribugri", így nekem igenis fontos, hogy mit kapok. És ez most nem összeegyeztethető a repülés iránti szerelemmel.. Én sem hiszem hogy nagyon kijutok külföldi repnapokra, nekem ez lett volna a nagy durranás... és igenis sz*rul esik, mikor látom a valóságot, és amit kapok.. Pedig nem máshoz, mint az eddigi repnapokhoz ('92, '97,'00,'03) viszonyítok, tehát csakis honi viszonyítási alapjaim vannak!!! Egyébiránt meg igen: vannak itt a fórumon olyan hozzászólások, melyek nem többek, mint lehúzós fanyalgás, de akadnak itt olyan negatív kritikák is, amin bíz érdemes elgondolkodni, mert igenis reális!.. Nekem sem tetszik ahogy alakul sajna..:(
Előzmény: us army (5387)
D_Sanyi Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5395
Arról már ne is beszéljünk, hogy a drága sógoroknál a zeltwegi Airpower ingyenes és oda a fél vlágot elhozzák (2005-ben Red Arrows, Patrulla Aquilla, Patrouille Suisse, Patrouille de France, Draken kötelék, svájci Hornet, stb....)
karchász Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5394

Lagközelebb menj be a földúton hátra oda ahol az Il- csatagép van, és ahova ledobta a F-4 es a póttartályt pár éve... a Csepegi csárdával szembe kell bemenni, és végig a földuton. A program ott gyakorlatilag a fejed fölött zajlik.

Más:

Valaki fanyalog a griff miatt. Elöszőr nézze már meg azt a pár percet, utána mondjon véleményt!

Előzmény: szoltam (5327)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5393

Szia Samu !

 

Most láttam meg a Falkland topicodat. Régi nickemen még írtam oda :-)

Előzmény: Hülyesamu (5392)
Hülyesamu Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5392
Jaja, csak Brnoban 2001-ben tényleg volt B-1, Szu-27 többször is (höhö: 100 koronáért beengedtek a pilótakabinba :) ), EF-18 tavaly, izraeli F-16 tavalyelőtt (csak statikus). Ők mindig csinálnak egy alapvetően szar repülőnapot, amire hoznak egy, azaz egy gépet, amiért úgyis megéri kimenni.
Előzmény: block50 (5391)
block50 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5391

Bár ha Brno-i idei eddig kirakott programot megnézed, nyomában sem ér Kecskemétnek. Persze még változhat...

Előzmény: Hülyesamu (5390)
Hülyesamu Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5390
Azért a Kecskemét toronymagasan veri nemcsak a régi magyar repnapokat (hányszor láttunk már a kecskeméti programban Eurofightert, a szentkirályiban Tigert..., hogy aztán kiderüljön, hogy sem ez, sem az nem jött el), de nemcsak azokat, hanem most már a környék némely cuccát (főleg Brnot, de a szlovákok is visszavettek az arcukból, mióta lezuhant az az Ancsa-sajnos).

Benzinben több, de utazási időben kb. ugyanennyi Brno, arra még érdemes benevezned, jó szokott lenni.
Előzmény: us army (5387)
block50 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5389

Ezzel a hozzáállással szerintem maradj otthon!!!! Ha elhúz a házad felett egy Alba vagy egy Mig 2 napig élvezel a gatyóba, most meg ennyi gép láttán csak a nyavalygás....!!!! Bocs, de ez kijött belőlem!

 

Egy repülőnapnál csak az a bizti amit belépés után látsz, ezt már akkor is tudhatod, ha egyetlen ilyen rendezvényen is voltál. A szervezők tuti mindent megtesznek, de mindig közbe is jöhet valami. Az pedig, hogy az egyelők között vannak egyelőbbek már Orvell óta tudjuk. Ezen kár háborogni!!!!

Előzmény: us army (5387)
Hülyesamu Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5388
Jut eszembe.

Nem tudom, ti miben hisztek az életben, én abban, hogy (valahol olvastam, hogy) Szerbia Szu-27-esek vásárlását fontolgatja, jelentős, kb. 4-5 gépes mennyiségben. Ha azok egyszer eljönnek Kecsóra...
Azért a Zsurávlik minden szempontból más szintje az ingereknek. Hangosabb, kecsesebb...
us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5387
Egy a gond: A miniszterek, hivatalnokok, legfőbb katonai vezetők és annak minden nemű családtagja jól fogja magát érezni. Gripen kabin, Chinook kabin, stb.... (nekik mindegy a program)
Na de azért nem az emberekkel kellene szórakozni, akik megveszik a jegyet+műsorfüzetet (sört,kolbászt,hurkát) Lehet hogy egy minisztert reptetnek ide-oda, bárhol láthat orosz gépet+svájci köteléket, de egy ilyen ember mint én nem hiszem hogy eljutok komolyabb repnapra a kecskemétinél.
Beígérnek mindent hogy megvegyem a jegyet + megtankoljam a kocsit. És mit kapok cserébe??? Múzeumot a kecskeméti betonon........ very nice!!!
Nem 'kéne a népet kábitíni.....
Inkább vettem volna egy repjegyet angliába oszt bementem volna egy múzeumba.
block50 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5386
Az a Boeing gép besorolás szerintem a Malévre vonatkozik...!!
Előzmény: us army (5369)
Robi850 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5385
A híd, replő pótolható a pilóta sajna nem.  Nem volt semmi gond szerencsére. :) Reméljük repnakon sem lesz. :)
Előzmény: Törölt nick (5382)
Hülyesamu Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5384
szoltam, vagy aki a videofelvételt csinálta: Én anno úgy csináltam, hogy fogtam vmi baromi távoli, "végtelenben repülő" gépet, egy nagy utasszállítót, koppanásig zoomoltam, és amikor beállt az autofocus, akkor átkapcsoltam manualra, utána végig, bármilyen zoomnál tűéles volt a kép, és nem mászkált el az autofocus. Érdemes ezt a Te kamerádnál is megpróbálni, sok bosszúságtól kímél meg.

Nem értem a svájciakat, tartalék pilcsi nincsen? Azért ennél gyengébb helyeken is van... Őértük tényleg nagy kár.

Ez a Malév Boeing külön sztori, két éve Sky volt, miután aug. 20-ról, mindannyiunk nagy örömére, kitolta az irányítás, most már itt sem lesz, bár amint hallom, a HSK-nak nincsenek nagy tervei Feriheggyel :( Jön a jó kis állami repcsi :(

Kele64pisti: ...három nemzet griffjei...: talán nem véletlen, a Gripenből nem lehet túl sokat kihozni.
Kele64pisti Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5383
Szerbusztok.
Má megint fanyalgás...
Pedig egyetlen repnap sem volt eddig a világon, hogy három nemzet Griffjei szólót repüljenek. Az ALBA-ALCA kötelék remélem csinál egy-két áthuzást. Az amcsi falconért nem nagy kár - bár a nagy sebességű manőverek közben szép képeket lehet készíteni. A MIG OVT unikum. Nem jött össze. Én háromszor láttam óriási élmény. De! pld. az ehavi sasban volt, falconfun barátunk irta, hogy párizsban egyik hajtómüve pompázsolt egy egy perc repülés után 15mp alatt lehozta Vlaszov az égről.. (nos ott voltam, nagy láng és máris huss le..) Tehát az évi 2-3 helyen repült sokkal nagyobb szabású rendezvényeken, mint a mienk.
A svájciak.. balszerencse..
A progam ennek ellenére nagyon dus és jó...Nincs üresjárat.. Ne bántsuk a repnapot.
Kele

Foltos Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5380
Persze, felvehetnénk előre a repülőprogramokat is, aztán lejátszhatnánk képernyőről:-)))))
Előzmény: Nighthawk9 (5373)
Robi850 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5379

 

de egy jó távcsővel legalább lehet gépeket látni :) 

 

Valóban egyre érdekesebb a program....  Mi mindig olyan jóban vagyunk mindenkivel, közös együttműködés, gyakorlatok, jó barátságok, mindig ez a szöveg....

 

Akkor azok most hol vannak? 

 

Malév gép jön szombaton én úgy tudom. Kis reklám, biztos rádobtak némi pénzt a bulira.

Előzmény: Törölt nick (5377)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5378

Najó, de egy repülőgépért - hacsak nem egyedi darab - nem nagy kár, ha baleset történik. Nade Alagút, Lánchíd - mi van, ha valami baleset történik? Jó, Bessenyei gépétől nem fognak megsemmisülni, de komoly károk keletkezhetnek bennük.

 

Előzmény: Törölt nick (5366)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5377
Annyira nem, ha nincs repülőnap akkor alig repülnek. :-)
Előzmény: JHE (5376)
JHE Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5376
Az ottlakóknak szerintem tele van a tökük a repülőkkel, de azért én is irigylem őket! ;-)

Üdv.!
Előzmény: Robi850 (5372)
us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5375
Hát ilyen nincs. Tiszta csőd ez a qrva élet.
se orosz mig, se svájci team, se usa f-16(remélem hogy statikra elküldik azért a 16-ost)
Maradt 3*L-39/L159
3*gripen
Nagy reklám volt ez a 6 kötelékes duma.... / maradt 2*sugárhajtásu kötelés. A többi "kis" kategória.
Hát akkor mit magyaráz az AFB parancsnok meg a honvédelmi miniszter. Nem kellene olyan dologról nyilatkozni ami nem biztos (sőt nincs is)


Érkezhetnének már jó hírek is!!!! Please!!!!!!!!!
JHE Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5374
Hát ez nagyon fasza! Ilyen is csak velünk történhet meg.

Üdv.!
Előzmény: Törölt nick (5371)
Nighthawk9 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5373

És ha előre felvennék a rádiózást jó minőségben, megvágnák és csak bejátsszanák a repülés alatt akkor mindenki boldog lenne...

Robi850 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5372

hello, jó ez program de sajnálom, hogy nem látni a levegőben a öldön kiállított épeket. 100x jobb program lehetne, ha azok is repkednének. Nem várnék nagy látványos programot de mégis halljuk, lássuk hogy repül. Magyar repülőnap úgy, hogy ey 21-es sem repül.... Egy repülőnap nem a földön kiállított repülőkről kell hogy szóljon... :(     ( fantom, tornado, harrier, mig-21,....  )

 

Talán majd legközelebb.

 

Én pécsi vagyok de régebben sok nyarat töltöttem kecskeméten a rokonoknál és órákat töltöttem a kifutó mögött a keritésnél. Ha jól látom ott készültek a képek a gyakorlásról. Amit nem értek, hogy ott hátul állnak a gripenek??? Nem a zónában, onnan indultak? Vagy csak a repnapon indulnak onnan? Tudom ott hátul csináltak úgy állóhelyeket, szinte a kerités mellett... régebben ott csak a 29-esek és egy halom 21-es állt.

 

A másik a torony ha jól tudom felújításon esett át. De mellette is épült valami új épület? Tűzoltóknak? Csak képen láttam a háttérben valami furcsát.

 

Sajnos pénteken nem tudok menni nézelődni hátra, csak estefelé érek kecsóra. Mikor a törökök először jöttek nagy élmény volt mikor a pálya végénél alacsonyan áthúztak felettem, felettünk.... :)    Irigylem az ottlakókat, kis szabadidő és lehet menni nézelődni...

 

üdv.: Robi 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5371
Az egyik svájci pilóta eltörte a lábát Egyiptomban én úgy hallottam azért nem jönnek.
Előzmény: us army (5369)
Foltos Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5370
Ahogy írtam, a kötelékek esetében plykor lehet kihangosítani, volt is rá példa.
Előzmény: Hülyesamu (5368)
us army Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5369
Emberek mi történik???
Valaki próbáljon meg infóhoz jutni, mert megbolondulok.
Oroszok nem jönnek? És a Svájci kötelék sem? USA F-16?
Boeing gép besorolása? (gondolom az AWACS szombaton érkezik)
Mi történik itt? Ne szivassanak már..... Szervezünk, szervezünk és mi lesz a vége? lefújják a programot?

Nem hiszem hogy az AN-2 pingpong labda szórás lenne ilyenkor a legfontosabb!
Hülyesamu Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5368
1. Hát, ez a program, tudom, én vagyok a hivatalos fanyalgó (vö. MiG-29OVT, és akkor a spanyol F/A-18-ról nem is szóltam :) ), de nem is tudom... Van összesen 4 Gripen (2 magyar, svéd, cseh) és 6 Alba-program (magyar, szlovák, cseh). Ehhez kéest eljutottunk oda, hogy európai nagyhatalom gépe már nem is repül (GB, F, D, I). Főleg a Mirage-2000 fog nagyon hiányozni.

2. A rádióforgalmazás kihangosításáról annyit, hogy azt előre meg kell tervezni, és akkor baromi jól tud sikerülni, én ahányszor ilyet hallottam, mindig a PdF volt kihangosítva, leggyakrabban a leszállás előtt a kötelék bontásakor. Jó az, és nem megvalósíthatatlan.

3. Amerikai F-16-osok soha nem szoktak repülni, én láttam egyet Radomban tavalyelőtt (jut is eszembe: Zivos megy az idén ? :) ), és baromi gyenge volt. Nem kár érte. Persze az egyik albát szívesen kicserélném rá.
Előzmény: Törölt nick (5360)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.03 0 0 5367
Fenn van a Patrouille Suisse fanklub honlapján, hogy Kecskemét törölve.
Előzmény: Törölt nick (5365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!